Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от budtel »

Едно от нещата, които най-много ме дразнеха в България беше безумното шофиране. Безнаказаното преминаване на пешеходна пътека, червен светофар, превишената скорост и др. Оказава се, че в момента България е на първо място в Европа по убити и оскакатени пешеходци по пешеходните пътеки. Смятам, че за това основна вина носят шофьорите тъй като те са длъжни да спазват првилника за движение изхождайки от хипотезата, че пешеходеца е неспособен да причини смърт или оскатяване на шофьора по непредпазливост. Естесвено, че пешеходците трябва да бъдат наказвани ако пресичат неправилно.
Този проблем разбира се е следствие от няколко причини и една от тах е, че доста хората след 1989 започнаха да си мислят, че демокрацията означава да си правиш каквото си искаш. Всяко налагане на забрани приличаше на "комунистическо говорене".
Други прични смятам, че са културната революция базирана на неолибералната философия на пазарните отношения, бездействито на държавата и корупцията в КАТ и съдилищата, ниските глоби и наказания, очалгаджаването на населението, филмите в екшън стил, електронните игри с убийства и състезания, падането на жизнения стандар и високото ниво на стрес.
След дълги години на убйиства, родители на загинали деца са се обединили и се борят за по-строги наказания за недисциплинираните шофьори. Аз подкрепям тахната инициатива, защото е благородна и защото показва, че в България гражданското общество вече функцонира ефективно!
Ето и някои от промените

http://dnes.dir.bg/news/detza-ostavka-v ... 76204?nt=9"
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от roumensp »

budtel написа:корупцията в КАТ и съдилищата, ниските глоби и наказания
Това е причината, другото са глупости на търкалета (особено това за филмите и електронните игри).
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от mortigur »

[quote="]
Други прични смятам, че са културната революция базирана на неолибералната философия на пазарните отношения, бездействито на държавата и корупцията в КАТ и съдилищата, ниските глоби и наказания, очалгаджаването на населението, филмите в екшън стил, електронните игри с убийства и състезания, падането на жизнения стандар и високото ниво на стрес.[/quote]

Знам че го мислиш сериозно това и по въпроса съм за!!! Дай да организираме едно неофашистко движение в БГто и да забраним всички нови филми, спорта, стреса и бедността. Така ще решим проблемите от раз! Само вечер ще гледаме речи на Волен и Капка ще му акомпанира.

Между другото да те светна че в съседната тема има един крайно разочарован човек от канада, можеш да пробваш да го върнеш в БГ с такива новини...
Taxation is theft.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от budtel »

За спорта нищо не съм казал. А екшъните не са нови филми, а са вече доста одъртели и не знам кой ги глед още. Между другото и аз гледам американски филми, но ги подбирам.
Имам чувството, че ти липсва безнаказаноста в България. Родители се мъчат да стегнат малко държавата, а ти ми говориш за неофашизъм.
А Капка вече не е с Волен, защото той си има любовница. :P
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от mortigur »

budtel написа: А Капка вече не е с Волен, защото той си има любовница. :P
Знаех си че има полза от форума, виж какви новости научавам!!!
Taxation is theft.
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от UnHoly »

budtel написа:...културната революция базирана на неолибералната философия на пазарните отношения...
разбира се, ми е фаворита, другите не могат да се сравняват с рушителната и мощ!
Бъди-тел-а пак изкарва, че в България има едва ли не две разновидности хора - едните, озверели чалгаджии, развратени от надигналия глава разюздан неолиберализъм, и зародилото се незнайно от къде и кого гражданско общество. Все едно не става дума за хора, които живеят в една и съща държава и имат корените си от една и съща култура |(
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от mortigur »

Поствам цитат на коментар от http://www.news.bg"

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Момченце заради ей такива некопметентни лапнишарани като тебе ни и управлява, най-бездарното правителство в новата ни история. И понеже пишещите по форумите не сте професионалисти по темата, а попивате каквото ви се сипе на "умните" главички, знайте следното:
С поредните си действия Цветанов не прави нищо, освен да утвърждава ГЕРБ, като мега популистка партия. Защо ли? Защото това не е реформа - да махнеш споразумението с прокурора, а да оставиш в закона възможността, обвиняемият да се ползва от процедурата по чл.371 и сл. от НПК, за несведущите: Института на съкратеното съдебно следствие. При него, безогледно /в закона не се изисква становище от страните - прокурора, пострадалия и неговите наследници/ в случай, че обвиняемият признае изцяло фактите на обвинението му се определя наказание, което се намалява автоматично с 1/3, респективно определя му се наказание по реда на чл.55, ал.1 от НК /при наличие на многобройни смекчаващи вината обстоятелства/ ако се установи, че чл.55 НК, е по-благоприятен за дееца.
Или накратко за да ме разберете с две думи: Обвиняемия ще може пак да се измъкне с леко наказание, само, че не по врат, а по шия - ще му го определя съдът и то ще е длъжен да му го определя, като осъществява една значима редукция на наказателната репресия. Е! След като е така, още ли има някой, който да счита, че държавната политика в случая ще доведе до така бленуваните от обществото "по-тежки наказания?"

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

No comment !!!
Taxation is theft.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от budtel »

UnHoly: Все едно не става дума за хора, които живеят в една и съща държава и имат корените си от една и съща култура


Значи хората трябва да са еднакви, защото корените им идват от една и съща култура. Би ли
обяснил каква е тази култура и как така хората могат да са еднакви.
Българския народ, както всеки друг народ, е съставен от различни по характер хора. Едните се придържат към правилата, други не. Втората група бих ги нарекъл анархисти - хора които не желаят да спазват обществените правила и закони. Тази група е доста по-малобройна от първата, но при определени обстоятества тя може да доминира, защото тя е доста по-агресивна, притежава нисък морал, ценностната и ситема е доста примитивна или дори липсва. При условията създадени в България (най-отговорно казвам, че тези условия не са създадени от народа ни) - чалга, безнаказаност, простотия и т.н. е съвсем нормално втората група да се чувства уютно и дори да показва надмощие с аругантното си поведение. И ето го резлтата - едно болно общество, няма уважение между хората, на всеки ъгъл могат да ти насинят окото, война по пътищата и т.н.
Ами съвсем просто е - да има строги закони и да се спазват. Какво е виновен народа и културата му. Защо в Канада идват най-разнообразни хора от цял сват, а има ред и уважение. В Хаити е по-зле от България - там се замерят с камъни и си трошат главите. Защо като дойдат тука и спазват правилата?
Един от проблемите в България е, че като се заговори за ред и дисциплина те изкарват, че си комунист. Ето и мен ме направихте комунист, неофашист и какво ли още не. По тази логика и кандците са комунисти.
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от UnHoly »

budtel написа: Българския народ, както всеки друг народ, е съставен от различни по характер хора...Втората група бих ги нарекъл анархисти - хора които не желаят да спазват обществените правила и закони. Тази група е доста по-малобройна от първата, но при определени обстоятества тя може да доминира...
Много безогледно твърдение! Не си ли забелязал, че във всички общества, при каквото и да било обществено устройство обикновено мнозинството определя нормите на поведение? Именно то диктува обществения климат. Недей да ми обясняваш как малцинството ще се наложи над мнозинството, защото АКО беше така, нямаше да сме си вдигнали чукалата по чужбина а да сме си добре устроени в България, щото разбираш ли нищо че сме малцинство, ама можем да се наложим над всички останали. Как го виждаш това? Отвори си очите и проумей, че проблема не е в някакво малцинство. За кофти късмет мераклиите да демонстрират тоя вид поведение се развъдиха прекалено много и като че ли е редно да ги смятаме вече за мнозинство.
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от myhata II »

Не бях обърнал внимание че мнозинството взима решения от типа ,да платим за среща в Торонто на Г20 за 4 дни 1 милиард долара и покупка на вехти самолети за сумата от 67 милиарда долара 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от UnHoly »

Що бе, крилатия, да не кажеш сега, че вашето мнозинство (мухите не сте малко) не ги е избрало тия мискини дето знаят само пари да хвърлят насам-натам :lol:
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от myhata II »

:D
:D Говориш по книга,но реалността е друга
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от Koko »

budtel написа:UnHoly: Все едно не става дума за хора, които живеят в една и съща държава и имат корените си от една и съща култура


Значи хората трябва да са еднакви, защото корените им идват от една и съща култура. Би ли
обяснил каква е тази култура и как така хората могат да са еднакви.
Българския народ, както всеки друг народ, е съставен от различни по характер хора. Едните се придържат към правилата, други не. Втората група бих ги нарекъл анархисти - хора които не желаят да спазват обществените правила и закони. Тази група е доста по-малобройна от първата, но при определени обстоятества тя може да доминира, защото тя е доста по-агресивна, притежава нисък морал, ценностната и ситема е доста примитивна или дори липсва. При условията създадени в България (най-отговорно казвам, че тези условия не са създадени от народа ни) - чалга, безнаказаност, простотия и т.н. е съвсем нормално втората група да се чувства уютно и дори да показва надмощие с аругантното си поведение. И ето го резлтата - едно болно общество, няма уважение между хората, на всеки ъгъл могат да ти насинят окото, война по пътищата и т.н.
Ами съвсем просто е - да има строги закони и да се спазват. Какво е виновен народа и културата му. Защо в Канада идват най-разнообразни хора от цял сват, а има ред и уважение. В Хаити е по-зле от България - там се замерят с камъни и си трошат главите. Защо като дойдат тука и спазват правилата?
Един от проблемите в България е, че като се заговори за ред и дисциплина те изкарват, че си комунист. Ето и мен ме направихте комунист, неофашист и какво ли още не. По тази логика и кандците са комунисти.
Мда, защо все така се получава че нас все някой друг ни е виновен?
Струва ми се че комунизма не е само политическа или икномическа доктрина, но най-вече начин на мислене - ако перефразираме поета комунизма "е брониран здраво в главите и бронебойни патрони за него няма открити"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от budtel »

С чувство за вина на изнасилена девица няма нищо да се получи. Българския народ се е обвинявал достатъчно и аз също съм го обвинявал. Но ако се продължава така нищо няма да се получи. Конструктивна критика с мярка - да съгласен съм. Ама постоянно да ни се втълпява, че миналото ни е комунистическо и сме с изкривен мироглед - айде стига вече! Та това е демоде. Смениха се поколения, нещата се менят, а някои още си говорят за междузвездни войни и конан варварина. Светът върви напред, нациите творят нова култура.
Имаше една мисъл - всичко тече, всичко се променя.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от budtel »

Борбата продължава. Хората започват да се обединяват за да противодействат на беззаконието по бългаските пътища.
Прави впечатление, че протеста е доста добре организиран и протестиращите имат ясни искания и имат идея как да продължат протеста.

http://www.skat.bg/news.php?action=7&newsID=16437"

Смятам, че българския народ вече се пробужда.
Моето поколение проспа нещата. Но следващите поколения си задават въпроса, защо е това беззаконие. И най-важното, е че искат адекватен отговор.
Публикувай отговор