Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от Omega3 »

budtel написа:За отнемане на живот по непредпазливост в много държави дават условни присъди до една жертва. В САЩ също има такива случаи. А това, че законите в България са либерални е друга тема.
Много ясно, едно е непредпазливост, друго е престьпна непредпазливост или небрежност. Колкото повече си се отделичил с поведението си от нормалното в дадените обстоятелства, толкова по голяма ти е присьдата в САЩ, и ако нямаш пари за добьр адвокат сьщо играе голяма роля.

В Бьлгария, а и в Кебек, може да си се дьржал по вьзможно най изродският начин с колата си, вероятността за затвор е малка.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от budtel »

Наскоро гледах интересна статистика за Квебек. За 2011 година има около 500 загинали по пътищата. В България казват, че средно има по 2 ма загина на ден. Това прави с около 50% повече жертви. В Канада също законите са либерални, но разликата е, че контролът е доста по-сериозен. Глобите са солени и се плащат на 100%. Няма корупция при пътните полицаи (поне така си мисля, не съм шфьор и не знам). Мисля, че това са причините за по-малкото жертви. Разбира се в България т.н. преход изврати изврати малко хората, почнаха да подражават на мутрите и т.н. чалга и ред други проблеми, които сме ги коментирали. Ситуацията там е много по-сложна.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от klisurov »

budtel написа:... Разбира се в България т.н. преход изврати изврати малко хората ...
Не знаех, че преди началото на Прехода в БГ не е имало подкупни (пътни) милиционери и корупция :o
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от Omega3 »

budtel написа:Наскоро гледах интересна статистика за Квебек. За 2011 година има около 500 загинали по пътищата. В България казват, че средно има по 2 ма загина на ден. Това прави с около 50% повече жертви. В Канада също законите са либерални, но разликата е, че контролът е доста по-сериозен. Глобите са солени и се плащат на 100%. Няма корупция при пътните полицаи (поне така си мисля, не съм шфьор и не знам). Мисля, че това са причините за по-малкото жертви. Разбира се в България т.н. преход изврати изврати малко хората, почнаха да подражават на мутрите и т.н. чалга и ред други проблеми, които сме ги коментирали. Ситуацията там е много по-сложна.
Онтарио, 10 милиона население - 400 жертви на година.

Кебек, 8 милиона - 500 жертви на година.

Бьлгария, 7 милиона - 700 на година.

Глобите и контрольт по пьтиштата имат и те тяхната роля, но мисля че най сериозният фактор е ....той Бойко го беше казал, не ми се обсьжда сега това тук.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от pumpy »

За съжаление в БГ са близко да 1000 на година, не до 700.... А търпимостта към корупцията във всичките и възможни форми е характерна черта на "гражданското ни общество" Там всеки търси начин "да направим" нещо. Докато този подход не се промени нищо няма да се промени.....
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от ablood »

Buditel, Omega
Бъркате в статистиката. Не е толкова важно за пътните жертви какво е населението на една държава, а колко са шофьорите. Тук всеки тинейджър, бедняк, баба и дядо кара кола ежедневно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от edelwais »

бре това ми попадне нейде из нета, вярно ли е? за България става въпрос.
Властта вдигна допустимата скорост по магистралата от 130 на 140 км./ч (и от 90 на 120 км/ч за скоростен път).
:sweat:
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от martatabs »

Da, вярно е, но само в определени участъци. Даже и влаковете се движат с такава скорост вече, пак в някои участъци.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от budtel »

Нов успех на гражданското общество в България:

http://www.skat.bg/news.php?action=7&newsID=17872"
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от roumensp »

budtel написа:Нов успех на гражданското общество в България:

http://www.skat.bg/news.php?action=7&newsID=17872"
Това че прокуратурата си е вършила работата наричаш "успех на гражданското общество" ?
Варненска окръжна прокуратура отказа да сключи ново споразумение с моториста, който точно преди една година, прегази 20 годишната Лора на бул. „8 Приморски полк“. Процесът срещу Диян Станчев ще тръгне по общия ред, след като бъде внесен обвинителен акт.
Ами то тогава защо не вземем да ахкаме и изпадаме във възторг и при всеки случай, когато полицай не е бил подкупен и е глобил някого. :D
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от budtel »

Ако нямаше натиск от страна на гражданите това нямаше да се случи и сега убиецът щеше да спи спокойно. Затова това е успех.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от Bistra »

edelwais написа:бре това ми попадне нейде из нета, вярно ли е? за България става въпрос.
Властта вдигна допустимата скорост по магистралата от 130 на 140 км./ч (и от 90 на 120 км/ч за скоростен път).
:sweat:
Олеле при тези лоши пътища? :o
Това си е живо самоубийство! :x
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от budtel »

Промените в НК и Закона за пътищата са вече факт. Няма да има извън съдебни споразумения. Завишени са някои наказания за причиняване на смърт и телесна повреда на пътя. Отнемането на живот на пешеходна пътека вече ще се счита за отежняващо вината обстоятелство. Който откаже проверка за алкохол и дрога ще му се отнема книжката за 2 години и глоба 2000 лв. Който отнема предимство на пеш. път. 100 лв глоба, а при втори път 200 лв. и отнемане на книжката за 1 месец. Наказвани ще бъдат и тези, които предоставят автомобила си на друго лице. Има и доста други полезни промени.

http://dnes.dir.bg/news/nakazatelen-kod ... 45778?nt=9"

Нека да благодарим на роднините на загинали деца и младежи, които се бориха за тези промени. Така българското общество доказа, че има потенцила да сменя политиката на държавата към добро. Сега, вече като си ходим в България пътищата ще са по-сигурни.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от budtel »

Не е по темата, но българското общество победи и в една друга битка. Тази за българските гори. Ето какво ми изпратиха моите приятели екоактивисти по и-меила:

"Скъпи приятели,

Днес (25.07.2012 г.) Парламентът гласува на второ четене промените в Закона за горите. Този път бяха приети само онези текстове, които не ощетяват българската гора.
Това се случи благодарение на Вас! Гражданското общество показа своята сила и безкомпромисност. Повече можете да прочетете тук: http://forthenature.org/news/2473"
...."
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Затвор за шофьорите убйци според новите промени в НК!

Мнение от mortigur »

/off topic

екоактивисти = екотерористи :lol:
Taxation is theft.
Публикувай отговор