Решение на ромския въпрос

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Решение на ромския въпрос

Мнение от budtel »

Ето една интересна статия, която дава идея как да се реши демократично ромския въпрос.
http://www.vestnikataka.bg/show_news.ph ... 4178&cat=5"
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Решение на ромския въпрос

Мнение от myhata II »

"ПА-ПА","ФА–ФА "или както там му викаш :rock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
vaniliq
Изгонен от форума
Мнения: 173
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 10:55 am
Местоположение: Торонто

Re: Решение на ромския въпрос

Мнение от vaniliq »

http://falseflag.eu/?p=1895
Много добра статия. Много точно. Що се отнася до имиграцията, изглежда че не може да се очаква някъкав прогресивен принос или съпричастие към събитията в България сега или когато и да било . С изключение може би на огромната Българска общност в Испания. Така или иначе, въпреки интереса към събитията, не прочетох дори и намек, че българите очакват или разчитат на помощ отвън. Настроенията и мненията тук напр. във форума и тези в България са коренно различни. Струва ми се че напусналите Българиа, по отношение на политика, соц. и гражд. проблеми, са безвъзвратно застинали в края на 90-те години.(напр. учудваща е широката подкрепа на Костов в имигрантските среди) Като прибавим и това че те основно са част от поколението родено 60-та-80-та, което реално се провали по всички точки касаещи мечтата за една нова и справедлива България, излиза че тези 1,5 мил. бивши българи, са безвъзвратно загубена част от българският народ. Кои са действащите лица в България? Футболни запалянковци и т.н. чалга поколение. Поколението което израсна с критики колко необразовани са били, защото образованието е в перманентен колапс, колко елементарни били защото слушали само чалга, колко недисциплинирани били и т.н и т.н. Ха съдбата има чудесно чувство за ирония. Така въпреки че тях ги нарекоха лумпени и наркомани, изглежда те не са умствено и най-вече духовно кастрирани, не са с готови да живеят в неправда(както ние живяхме), и най-вече имат смелостта да отговорят на плесника с плесник. Е вярно държавата в лицето на любимата полиция им удари здрав плесник като задържа и осъди за няколко дена стотици деца между 14 и 20 години. Аз лично им пожелавам успех и горещо се надявам някой мазен политик да не яхне и канализира протеста им.
27.02.09 DSC
07.03.09 accuse
05.10.09 получена покана
02.12.09 13:30ч интервю-Успешно
25.01.10 док. към Бурурещ
22.02.10 Баркодове
15.03.10 Медицински ф-ри
23.03.10 Медицински 13.04 втори мед. 10.05 ОК
09.06.10 Покани за визи
02.07.10 ВИЗИ
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Решение на ромския въпрос

Мнение от angelheart »

Събрали ми се, събрали...и какъв хубав единогласен хор подели :D
Сега по темата ми се ще да подметна, че статията от Атака щеше да бъде полезна, ако не се занимаваше твърде много с въпроса да изложи възможно повече "доказателствен мат'рял" за вината на циганските барони и ролята им на партийни касички.
Грамотно написано, но съвършено противоречиво като послание, защото какво ще рече: За да се интегрират, (циганите - помните,нали ?) те трябва да бъдат изведени от тази циганска среда от една страна, а от друга : Ако и след трагедията в Катуница олигархията успее да приспи българския гняв с лъжите за етническия модел, циганите ще продължават да живеят в гета, а ние да ги носим на гърба си, та даже и децата им да отглеждаме в кукувичите гнезда, наречени „приемна грижа”.
Ся, кой да каже, къде е аджеба това фамозно решение?
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Решение на ромския въпрос

Мнение от Independent »

angelheart написа:Събрали ми се, събрали...и какъв хубав единогласен хор подели :D
Сега по темата ми се ще да подметна, че статията от Атака щеше да бъде полезна, ако не се занимаваше твърде много с въпроса да изложи възможно повече "доказателствен мат'рял" за вината на циганските барони и ролята им на партийни касички.
Грамотно написано, но съвършено противоречиво като послание, защото какво ще рече: За да се интегрират, (циганите - помните,нали ?) те трябва да бъдат изведени от тази циганска среда от една страна, а от друга : Ако и след трагедията в Катуница олигархията успее да приспи българския гняв с лъжите за етническия модел, циганите ще продължават да живеят в гета, а ние да ги носим на гърба си, та даже и децата им да отглеждаме в кукувичите гнезда, наречени „приемна грижа”.
Ся, кой да каже, къде е аджеба това фамозно решение?
Аз изчетох статията и не намерих никъде противоречие. Отврати ме обаче намесването на приемната грижа в цялата тая гадост. Никой не заставя приемните родители да поемат грижите за дете, което след време няма и да видят, те сами си решават и са напълно наясно с последствията. И заслужават само и единствено похвали за това. И смятам, че едно дете, след като види нещата от друг ъгъл, дори и да се върне при родителите си след като е било в приемен дом, ще има някакъв поглед за това как живеят другите и само ще избере кой начин на живот да следва.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Решение на ромския въпрос

Мнение от angelheart »

За мен противоречието се състои в тезата как трябвало, видите ли, да отделим циганите от гетото не само във физически аспект (като им го разтурим), ами и в морален (като ги приучим да приемат и уважават моралните и материални ценности, присъщи на всяка една цивилизация). И дотук всичко е добре, обаче показното отхвърляне на точката "приемна грижа" и спрягането и в един негативен аспект ни връща обратно в гетовизацията, защото какво е "цивилизованата" алтернатива в България на приемната грижа? Настаняване в детски "дом" - институционализиране, което по същността си се намира на една крачка преди гетовизацията. И как после да изкараме някой от гетото, като априори му определяме мястото възможно най-далеч от гнусливия ни поглед?
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Решение на ромския въпрос

Мнение от budtel »

За мен най-добрият вариант е ромите да бъдат изселени в специални резервати подготвени предварително във всяка държава и там да им се осигури работа (най-добре земеделие или скотовъдство), като се спрат всякакви социали помощи. Така ще бъдат принудени да работят. Важното е да не се допуска изселване от резервата. Раждаемоста да се поддържа константа или да се намали по демократичен път, така като направиха с българите (1, максимум 2 деца). Условията в тези резервати да са добри - да им се осигури норамлен живот за да не пискат много ЕК и САЩ. Така с времето те ще изчезнат по естесвен път и никой няма да е виновен за това, така както няма виновни за изчезването на българския етнос.
То май в САЩ и Канада също има резервати за индианци и никой не казва, че е зле, даже и на индианците им е добре.
Също така трябва да се създадат добри условия за тези роми, които искат да се интегрират в обществото доброволно. Аз лично познавам такива роми, които са си станали като българи, даже не знаят и цигански език.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Решение на ромския въпрос

Мнение от grozdan »

budtel написа:За мен най-добрият вариант е ромите да бъдат изселени в специални резервати подготвени предварително във всяка държава и там да им се осигури работа (най-добре земеделие или скотовъдство), като се спрат всякакви социали помощи. Така ще бъдат принудени да работят. Важното е да не се допуска изселване от резервата. Раждаемоста да се поддържа константа или да се намали по демократичен път, така като направиха с българите (1, максимум 2 деца). Условията в тези резервати да са добри - да им се осигури норамлен живот за да не пискат много ЕК и САЩ. Така с времето те ще изчезнат по естесвен път и никой няма да е виновен за това, така както няма виновни за изчезването на българския етнос.
То май в САЩ и Канада също има резервати за индианци и никой не казва, че е зле, даже и на индианците им е добре.
Също така трябва да се създадат добри условия за тези роми, които искат да се интегрират в обществото доброволно. Аз лично познавам такива роми, които са си станали като българи, даже не знаят и цигански език.
Резервати, ограничаване на раждането, дрън-дрън. Това е много време чакане, пък да ги пазиш да не избягат. Давайте направо да ги концентрираме в лагери. На снимки само усмихнати да бъдат, както Хитлеровите промоционални клипчета за евреите в Германия.

Другарю budtel, бързо си организирайте среща с лекар по менталните болести!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Решение на ромския въпрос

Мнение от Странджата »

В Сибир има място за всички!Русия са Сила!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Решение на ромския въпрос

Мнение от optics »

budtel,
ако ще си говорим фантасмагории, и аз имам идея.
Но за това по-надолу.

Хората пускат линк към умна статия където се обяснява, че с гета не става,
будтел идва и казва - аве според мене тая работа ще стане с резервати.
:headbang:

Ми що не земем да им заделим малко земя някъде в Европа и да им напраим циганска държава ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Решение на ромския въпрос

Мнение от budtel »

Ами дайте идеи вие тогава, само с празни приказки и критики нищо не става.
Аз под гето разбирам квартал който е в самия град и е част от другите нормални квартали. Резервата не може да се каже, че е гето. Така те (ромите) няма как да паразитират.
А идеята да се интегрират в обществото ми се струва пълна утопия. Освен това няма доказателства, че това може да стане. И как практически ще стане това нека някой ми даде идея, защото аз не се сещам. И колко време ще отнеме това следа като възрастните роми не могат да бъдат интегрирани, защото нямат образование, нямат нужите навици да живеят нормално, като нас. Ще ги караме да се къпят насила или с камшика да ходят на работа. Как ще стане може ли някой да ми обясни.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Решение на ромския въпрос

Мнение от grozdan »

Много просто - когато държавата престане да слугува на червената клика! Когато законите започнат да важат еднакво за всички! Когато има права, но има и задължения!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Решение на ромския въпрос

Мнение от budtel »

"...Държавата слугувала на червената клика" това пък от къде го измисли. :rofl:
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Решение на ромския въпрос

Мнение от pavelyankov »

budtel написа:"...Държавата слугувала на червената клика" това пък от къде го измисли. :rofl:
Момче, ти наистина имаш проблеми със себе си...... :lol:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Решение на ромския въпрос

Мнение от budtel »

pavelyankov, бъди жив и здрав! :rofl:
Публикувай отговор