Просто не е модерно да си българин

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от angelheart »

Хъ, и освен дето има интернет даже се намира оттук-оттам и по някой жив човек, та не е като да са се самоочистили всички до един. Или емигрирали в България, което донякъде се припокрива с първото, ама карай да весело :rock: :rock: :rock:
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Bistra »

mufc написа:Бистра, ама аз не знаех, че в Канада чак пък и интернет имате ... значи не са толкова зле нещата колкото Joy ги изкарва ;)
Даже и телефон представи си. :rock:
Аз обичам да "чувам" хората, особено когато се гласим за приятно изкарване. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от mufc »

В Канада не може да има приятно изкарване, защото всички се самоубиват... аз вярвам само на Joy.
Бистра, angelheart Вие още малко ще ми кажете , че и радио имате в Канада :rofl:
Manchester United Football Club
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Joy »

Bistra написа:Аз какво ти говоря, ти какво пееш?! :o :D
Абе,Joy, всеки мери според аршина си.Аз не ти говорех за спасяване, а за купон.
Ти си бай каквото искаш, ама аз за тоя уикенд имам само 3 покани за парти от "изтормозени и стресирани" хора.Чудя се как да ги сместя. ;)
Ще се самоубиваме после...Ха-ха-ха. :rofl:
Божее...говори на някой за купон дето не е живял там- може и да ти повярва. :rofl: Ако си в българското гето на Кот сан Люк и се събираш с българи по комшийски във вечерите между ходене на Кофи, може и да имаш някакво бледо подобие на някакво поне общуване. Работещ човек и живеещ в нормален район, за купони забравя тотално. Я се наканил да излезне някъде семейно през уикенда, ама най-вероятно не. Защото ще употреби това време за пазар и висене в трафик.
Аз лично за толкова години не стигнах до единствената си приятелка нито веднъж да и видя поне новороденото бебе. То порасна и на училище тръгна, но така и не смогнах. :D Общуването- по телефона и то ако не си достатъчно изтормозен да имаш желание за разговор с който и да е.
Системата е просто размазваща. Не толкова от физическа гледна точка, колкото от психическа.
Понятието за свобода е много неопределено и не съвсем разбираемо от този който я има в някаква степен. Той я приема като даденост и не я цени. Но когато ти я отнемат тотално, ти си вътрешно абсолютно ограбен и изтощен. Като говоря за свобода, говоря за свобода на действие, слово и мисли. Каквато не можеш да имаш работейки на СИСТЕМАТА. Тя ти диктува как трябва да мислиш, какво да говориш, да не говорим пък за действия. И при това диктува абсолютни идиотизми, които са в тотален разрив с личностната ти ценностна система. Ето от такива неща хората стигат до лудница и аз абсолютно го разбирам защото знам много добре какъв е натиска.
Аз не мога да се нарадвам на свободата си и имам чувството че ще се пръсна от щастие от факта че дишам със свободни гърди. Като пусната на свобода птичка държана дълго време в златната си клетка. Имам чувството че цял един живот ще ми е малко за да и се насладя и да я чувствам със всяка фибра на душата си.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от mufc »

Потресаващи истини разказваш Joy. Бих се радвал да споделиш още от тях.
Manchester United Football Club
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Bistra »

Не бе не живея в гето.Живея в едно малко градче от другата страна на Мерсие. С българи почти не контактувам. Повечето ми приятели са кебекуа френско говорящи, няколко англофона и няколко латино гайс. Да ти кажа само глупости са ни в главата и си се чувстваме прекалено свободни. Иначе в нормалния живот сме сериозни хора със сериозни професии. Когато обаче купонясваме го правим един път! Съжалявам, Joy, че така си се чувствувала в Канада. Аз като съдя по себе си мога да кажа лично, че тук се родих, но всеки си е той... все пак. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от calculator »

mufc написа:Потресаващи истини разказваш Joy. Бих се радвал да споделиш още от тях.
Е как може да се радваш на "потресаващи" истини?!
Смисълът на думата е стрес, ужас.
Какво му е радостното?
Погледни подписа ми и се замисли.
Има клоуни в този форум,
има нещастни,
има и реалисти.
Ти от кои искаш да бъдеш?
Не ми отговаряй.
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от mufc »

mufc написа:Потресаващи истини разказваш Joy. Бих се радвал да споделиш още от тях.
Калкуларор, замести думата "истини" с думата "лъжи" и виж как ще изглежда поста а аз се забавлявам когато някой лъже.
Manchester United Football Club
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Joy »

Иска ти се да са лъжи. Факт е че огромното мнозинство български емигранти в Канада масово се залъгва с илюзии, че всичко е на 6 щом парите стигат.
Факт е че да се откъснеш от хранилката е тежко още повече ако си неспособен да измислиш начин да се прехранваш на по-доброто за живот място. От там и самозалъгването.
Но също така е факт че тази хранилка прави роби в пряк и преносен смисъл без да е обогатила когото и да било.

Това не е само за Канада факт, но и за повечето "развити" страни.Масовата емиграция на англичани и холандци в България беше обусловена именно от това- те тук се чувстват СВОБОДНИ. Правят бизнес и пари с лекота, за които там не биха могли и да мечтаят.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от mufc »

Аз пък се чувствам свободен когато не съм в БГ.
Истината е проста, някои хора се чувстват добре навън а други им е добре в БГ.
Manchester United Football Club
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Bistra »

Joy написа:Масовата емиграция на англичани и холандци в България беше обусловена именно от това- те тук се чувстват СВОБОДНИ. Правят бизнес и пари с лекота, за които там не биха могли и да мечтаят.
Ами да, защото там са примерно на социал и никой не ги бръсне за сливи, докато в България, където е безбожна евтиния по отношение на храна, услуги и данъци...се чувствуват свободни. Или пък търсят един друг вид свобода, ама това е меко казано гадно, така че спирам с уточненията дотук.
Айде, сега не се опитвай да ни убедиш, че по-добрата част от западняците имигрира в страна от третия свят, па макар намираща се в Европа само за да се чувствува свободна.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от mufc »

Единственото, което ми липсва от България когато съм навън това е вкуса на храната.
Manchester United Football Club
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Bistra »

И на мен. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от pavelyankov »

Joy написа:Иска ти се да са лъжи. Факт е че огромното мнозинство български емигранти в Канада масово се залъгва с илюзии, че всичко е на 6 щом парите стигат.
Факт е че да се откъснеш от хранилката е тежко още повече ако си неспособен да измислиш начин да се прехранваш на по-доброто за живот място. От там и самозалъгването.
Но също така е факт че тази хранилка прави роби в пряк и преносен смисъл без да е обогатила когото и да било.

Това не е само за Канада факт, но и за повечето "развити" страни.Масовата емиграция на англичани и холандци в България беше обусловена именно от това- те тук се чувстват СВОБОДНИ. Правят бизнес и пари с лекота, за които там не биха могли и да мечтаят.
Joy, бъди щастлива в България. Но не си създавай илюзии с втория абзац. Особено за лекотата с която се правят бизнес и пари. Скубят си косите англичани, американци, норвежци и пр. които са решили да правят бизнес със 100 000 или 200 000 капитал. Акъла им се взима от корупция по всички инстанции, това не им е било в сметките и трудно свикват с него. България ги привлича с ниски цени и слънце, но ганьовщината ги отвръщава.
Има и измет сред тях - разходи се до близкото село Слънчево и виж как две семейства англичани сядат сутринта пред бакалията на селото и до вечерта изпукват 3 каси бира. Това ги привлича, не условията за бизнес ;)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от speedy »

В Канада проблемът е във всичките разрешения, които трябва да се вадят.

Искаш телефон - разрешението от кметството се издава за минимум три дни. Събирането на повече от трима души на едно място - разрешение от пожарната инспекция с декларация, че няма да се пуши. Най-много ми пречи режимът за минаване от една провинция с друга. Добре че с кола трябва само бележка, че си си платил данъците за предишните три години. Със самолет е майката си трака (на английски: mother is clattering, на френски - не знам) - паспорт, за който се чака десет дни.

Добре, че поне радиото е евтино - 30 цента на час слушане. CBC са гадни монополисти.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор