Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от mufc »

По една или друга причина на половинката ви не и харесва в Канада и иска да се връща обратно в България.

Как бихте постъпили...
1.тръгвате си към БГ заедно,
2.единия тръгва а другия остава
3...

Преди да пусна документите за емиграция ние с моята приятелка се разделихме като разбра че плановете са ми сериозни да се махам.
Тя ми постави въпроса така "Кое избираш Канада или мен?"
Та интересно ми е вие как бихте постъпили в подобна ситуация
Manchester United Football Club
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от ivandaman »

Ами ти си намерил правилният отговор.. :) :handshake:

....

Иначе ако си семеен нещата наистина са по-сериозни.. Между другото има много "двойки" които се разделят по същата причина.. Това беше един от първите въпроси които зададох на бъдещата ми съпруга преди 7-8 години. "Ако се наложим да живеем в друга държава би ли имала нещо против?" Отговори "че това не би било проблем".
and the rest is history .. as they say..

Имах един колега канадец който движеше с една местна девойка и естествено бяха като "ромео и жулиета" и когато той реши да си ходи за Ванкувър момата прирева че не може без майка си и роднините и се разделиха..

Така че въпросът ти е напълно уместен.. Просто всеки трябва да решава за себе си...
Последно промяна от ivandaman на Нед Сеп 04, 2011 8:48 pm, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от pumpy »

Аз мисля, че е добре да се разбрете преди да се занимавате и в крайна сметка си направил правилно. Аз лилчно се бях разбрал с жена ми още като гаджета и преди да се оженим. Аз отказвах да живея в БГ. Отказвах да живея и в Канада като не зъболекар и вярвам, че и двамата бяхме на "същата страница"....
Аз лично бих следвал мечтите си и съм щастлив, че съм намерил някои до мен, които споделя същите мечти.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от Bistra »

Разбирателството е винаги важно. Аз например бях доста скептично настроена в началото, но изкарах процедурата и после се приспособих.Това обаче не се случи без помощта на баща ми и съпруга ми, за което им дължа едно огромно : "Благодаря!" и ги обичам. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от Joy »

Приятелката ти е много умна жена. Такива рядко се срещат.
Иначе ако си семеен нещата наистина са по-сериозни..
Да уточним че с "приятелка" също може да си семеен. Отсъствие на брак не е признак за отсъствие на семейство.

Колкото до въпроса, аз си тръгвам сама. Което не значи че се разделяме в смисъла на семейни отношения.
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от 7George »

Ако иска да се връща, никой не може да я спре. Отворен съм за компромиси и да бъда убеден, че някъде ще ни е по-добре. И на семейството като цяло. Трябва да има консенсус, както и при решението за емигриране.
Embrace your climate change!
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от mufc »

Даммм и аз съм на вашата вълна и смятам, че всеки трябва да си следва своя път към щастието.
А иначе сме си говорили с нея преди и беше навита да тръгва и в момента в, който разбра, че ще се махам... си смени решението на 180градуса( това го казвам, че не винаги прадварителните разговори са солидна основа на бъдещите планове). Браво на вашите половинки за това, че са били зад вас така както сте си говорили преди вашите заминавания :y:
Аз докато замина ще избягвам по-задълбочаващи се отношения с момичета, защото смятам, че адаптацията ми ще е по-лесна ако съм сам... в смисъл ще си се съобразявам само със мен... тази свобода мисля, че ще ми е безценна.
Manchester United Football Club
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от pumpy »

mufc написа: Аз докато замина ще избягвам по-задълбочаващи се отношения с момичета, защото смятам, че адаптацията ми ще е по-лесна ако съм сам... в смисъл ще си се съобразявам само със мен... тази свобода мисля, че ще ми е безценна.
Според мен ужасна грешка. Ако не си сам ще ти е много по-лесно тук. Освен това преспективата да си намериш някоя тук е доста малка според мен - нямам личен опит, но имам наблюдения върху 4-5 момчета дошли сами горе долу по времето когато аз имигрирах.
Не ме разбирай погрешно да помъкнеш, които и да е от БГ, но тук определено няма да ти е лесно с намирането на подходяща половинка....
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от ivandaman »

@Pumpy

Ако е симпатяга и нахакано момче ( и повечето фенове на Ман Юнайтед са :D )... Няма да има никакви проблеми с намиране на половинки...
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от Rall »

Подкрепям, сам е по-лесно. Ако не си сигурен в човека до теб не ти требва още един "куфар" да ти мрънка на главата.
Dead Eyes See No Future
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от Guinness »

mufc написа:Преди да пусна документите за емиграция ние с моята приятелка се разделихме като разбра че плановете са ми сериозни да се махам.
Тя ми постави въпроса така "Кое избираш Канада или мен?"
Wrong choise,mate!Kaто кацнеш у канала ще разбереш,ама ще е късно :@ :@
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от mufc »

@Пумпи
От моя опит по щатско и английско съм си направил извода, че момичетата си ни харесват нас източно европейците и даже си мисля, че там е и по-лесната среда за намиане на подходящо момиче в смисъл че са по-сериозни.
Тук в БГ се напълни с така наречените бръмчалки златотърсачки.

@Ивандаман
Ние феновете на Юнайтед сме симпатяги и това никой не може да го подложи на съмнение :drinks:

@Ралл
Абсолютно и аз мисля по същия начин. Когато съм сам навън съм много по-дисциплиниран и спокоен в същото време. :y:

@Гинес
Аз си имам вариант Б. Ако не ми хареса в Канада винаги мога да се върна в Англия. Между другото през това лято пак побачках в Англия и впечатленията са ми, че доста хора биха поели именно към Канада или Австралия.
Както виждаш на един му харесва в страна Х а пък на друг в страна Y. Света е шарено място нали ;)
Manchester United Football Club
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от pumpy »

mufc написа:@Пумпи
От моя опит по щатско и английско съм си направил извода, че момичетата си ни харесват нас източно европейците и даже си мисля, че там е и по-лесната среда за намиане на подходящо момиче в смисъл че са по-сериозни.
Тук в БГ се напълни с така наречените бръмчалки златотърсачки.
:!: :!: :!:

Меко казано си в голяма заблуда, но това не е особен проблем - това ще ти се изясни на място. Не бъркай "бачкането по английско" за няколко месеца, с имиграцията - има разлика
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от Rall »

Абе Пумпи ти нали си женен ? Откъде толко голем "eспириънс" относно местните девойки...
Mufc добре си разбрал нещата, тия местните само като дочуят акцента и си веднага една позиция напред ;)
Dead Eyes See No Future
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от Странджата »

Ako говориш за бройки Ралчо,ок,но на човек му идва един ден времето да създаде семейство!Е каква ще е тя с някоя местна,китайка...не знам си ква?Нито софрата ти,софра,нито музиката ти музика,нито майтапа ти майтап.....
Публикувай отговор