Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от Rall »

Ми незнам, ако си отлитнал отвъд океана, в търсене на нещо ново, може би да намериш и нова софра, и нова музика и нов майтап... :y:
Dead Eyes See No Future
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от Bistra »

Странджата написа:Нито софрата ти,софра,нито музиката ти музика,нито майтапа ти майтап.....
http://www.webcafe.bg/id_612722756"
Балканец искам! :drinks:
http://www.youtube.com/watch?v=PASYe-SrdqE"
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от aligator »

Право казва ,байряктарина!
Много е шетал из шумата с войводите.Убаво казва - мома нашенка може да стопли срдце юнашко и да доведе духа домашен у дома български. Мома нашенка може с пръсти да роши балкански гръде и да целива мустак юначки и да му се радва .Мома нашенка може да точи вино от бучве как си требе и да меси баница,да вие сурми и да топли керемиди за мокър премръзнал вълкодав,като назе такъв. Ние сме си каракчани навъртяни и назе си ни требе майсторка укротителка.Само наште моми ни знаят табайетите и ние знаем техните.Кога попаднеш на източния или западния фронт изненадите са от друг характер. И нема кой една салата или бобец да напрай като хората.Ей ти на затва говори войводата.
Арно казува!
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от myhata II »

Направо си хващайте куфарите цялото семейство и се пребирайте.Ей го на знаете ли колко рзбити семейства видях в Канада,ще ви падне шапката
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от Joy »

Странджата написа:Ako говориш за бройки Ралчо,ок,но на човек му идва един ден времето да създаде семейство!Е каква ще е тя с някоя местна,китайка...не знам си ква?Нито софрата ти,софра,нито музиката ти музика,нито майтапа ти майтап.....

То това важи не само за девойките но и принципно за живота в чужбина. Като си тръгнал трябва да си наясно че нищо няма да е като хората.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от mufc »

По-принцип за последните 10 години в България съм седял около две и половина.
Имам 4г и няколко месеца в щатско и 3г и няколко месеца по английско. Не знам като време дали е много или малко, но наистина това си е сериозен проблем ако в един момент някой от двамата каже "Смених си мнението, тук не ми се седи вече. Искам обратно в България"

Братовчед ми е в същата ситуация в момента... тамън си намери хубава работа в Англия и неговата мацка му пили на главата да се връщат.

Имам и други примери около мен със семейства върнали се от щатите и Канада като при тях също жените са били недоволни по някакви си причини там и давали зор да си се прибират... обаче мъжете им се чувстват много прецакани от факта, че пак са си в България и в крайна сметка пак не са щастливи щото тук пак започва филма "Безпаричие", но пък от друга страна на жените им е гот,че отново са си в БГ.
Manchester United Football Club
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от valioiko »

Извод: Задоволявайте жените си в Канада/Англия/САЩ, за да не се връщат недоволни в България! :rofl:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от mufc »

valioiko, точно когато си мислиш, че си дал всичко на жената, точно в този момент тя започва да иска още повече.
Така че и твоята идея не работи :D
Manchester United Football Club
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от myhata II »

Почакай да се събудят от женското съсловие и да видиш как ще те почнат :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от mufc »

За да бъда обективен ще кажа,че поне от наблюденията ми в този форум мрънкачите са мъже, така че не ги разделям нещата на полова основа. Затова в темата съм споменал термина "половинка".
Manchester United Football Club
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от Pepon »

mufc написа:За да бъда обективен ще кажа,че поне от наблюденията ми в този форум мрънкачите са мъже...
И това си има обективна причина, но като отидеш някой ден в Канадата ще го разбереш.
Ако някой ден си харесаш някоя сладка държавна позиция /и в Канада държавната служба означава малко работа - много лапане/ и решиш да кандидатстваш за нея, вероятността да я заемеш, независимо от квалификациите и подготовката ти, ще наклони към нула, ако за нея кандидатства и някоя местна по-мургава девойка /там ги наричат visible minorities/.
No chance for a /single/ white male immigrant :) - затова те реват най-много, защото са най-силно дискриминирани.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от Joy »

Държавната работа винаги и навсякъде е синоним на малко пари. Не че с частна се забогатява, но като цяло е много по-добре от държавна. Какви са тези глупости дето си измислил Пепон?
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от Pepon »

За някои 60-85к С$ годишно може да са малко пари - за мен не са :). Като сложим и бенефитите /например, след 25 години работа за правителството можеш да се пенсионираш на 80% от запалтата си, независимо на колко си години/ нещата стават направо мечта.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от pumpy »

valioiko написа:Извод: Задоволявайте жените си в Канада/Англия/САЩ, за да не се връщат недоволни в България! :rofl:
Има два цитата, които според мен пасват на случая:
" жената е или болна или недоволна"
" една жена никога не знае какво иска, но го иска веднага".
Когато си в Канада, горните два не дискриминират полово :)
Аватар
GRus
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 5:56 am
Местоположение: Montréal

Re: Как бихте реагирали ако половинката ви иска да се връща?

Мнение от GRus »

pumpy написа: " жената е или болна или недоволна"
" една жена никога не знае какво иска, но го иска веднага".
Това със сигурност са го казали мъже.
Факт е, че начинът на мислене на жената се различава от начина на мислене на мъжа и женските приоритети не съвпадат с мъжките. Това е така от векове и явно не може да се промени. Затова мисля, че ключът към разбирателството е да се научим да се вслушваме в другия и да се мъчим да го разберем, а не непременно да налагаме собственото си мнение като единствено правилно.
Колкото до въпроса, поставен от MUFC категорично мисля, че е за предпочитане да емигрираш сам, отколкото с някой който не е готов да бъде до теб в тази инициатива.
Последно промяна от GRus на Чет Сеп 08, 2011 10:44 am, променено общо 1 път.
If everything seems under control you're just not going fast enough
Публикувай отговор