Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българска?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от leaf »

И с още по-прости думи:
И в Канада я признават. ;)

myhata II

Постоянната консумация на алкохол е вредна за функционирането на мозъка.
Последно промяна от leaf на Пон Авг 29, 2011 4:22 pm, променено общо 1 път.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от myhata II »

Коя по точно за лекар и зъболекар ли ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от leaf »

На медицинска сестра, за което беше разговора.
Joy е медицинска сестра.

За лекар и зъболекар се признават също.
Но поради не знанието на материята, не се прави разлика между признаване на диплома и право на практика.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от pumpy »

Guinness написа:
pumpy написа:
Guinness написа:Знаеш ли.какво приятелю,дори не изчетох бълвоча ти до край.Само първият ред ми беше достатъчен.Става въпрос за това ,че в Англия дипломите на българските медицински сестри се признават ,за разлика от прехвалената ти Канада.Схащаш ли за какво иде реч?
Е те и в Канада се "признават", но и искат малко труд от твоя страна, но явно не свеки може/иска/стиска му да го направи. Въпрос на личен избор....
Е да признават се след 4-5 години яко драпане на гащи по чиновете.И ако успеещ да вземеш местна диплома.Ако не си разбрал да ти кажа с думи прости-става въпос за директно признаване на българската диплома.Сега схвана ли?
Много обичам, някой които нищо не разбира да ми разправя кое и как :)
Ученето е само 2 години и няма нищо общо с признаването и слугинажа на NHS. Знаеш ли, че за кореново и за екстракция плащат почти едно и също - благодаря, аз имам усещането за себе си за нещо повече от зъболекар от бръснарницата от 1850 година.
Ученето струва 130к и ако щеш ми вярвай, не съжалявам за нито един долар платен от тези 130 хилки.
Както ти казах имам колеги, които работят в Англия и такива, които са в моята програма и са работили там - може да ми признават дипломата, но практуването там е крапи работа - въпрос на избор и моя е да работя 4 дни седмично, да виждам 15 човека на ден, да се пенсионирам когато ми се иска, а не когато мога. Това не се случва в Англия. Една позната си изпусна теста за канадско гражданство, защото не можеше да си вземем day offот практиката си в Англия.....благодаря за такова признаване.
Тук имам договор за 180 работни дни годишно и за заплата над средната за бранша. Дипломирам се през декемри и вече имам контракт, които започва през февруари другата година. В Англия няма такова работно време и пари пък нека си признават каквото си искат - въпрос на избор и аз съм направил моя.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Guinness »

pumpy написа:
Guinness написа:И тъй като липсват социални осигуровки в Европата,ето то един пример за тяхната липса-тъй като получавам бенефити за това ,че работя ,благодарение на тези нещица зъболелекаря ми е безплатен,или на някакви символични цени.
Смях в залата - безплатен ти е и получаваш точно това - БЕЗПЛАТНА помощ. Имам българи колеги, които работят в Англия. Имам колеги англичани в програмата ми тук в Денвър, които са работили в Англия. Ти получаваш точно безплатна дентална помощ - аз не искам такава в моята уста.
Няма да говорим колко са ти данъците и ДДС-то и колко реално е безплатна тази помощ ?
От саита на NHS
You also do not have to pay if, when the treatment starts, you are receiving:
Income Support
Income-related Employment and Support Allowance
Income-based Jobseeker’s Allowance
Pension Credit guarantee credit
http://www.nhs.uk/NHSEngland/Healthcost ... costs.aspx"
Данаците са ми 20%,ддс не ме инрересува,защото ,когато обявената цена е £10 на касата плащам £10,без да се итересувам колко в действителност трябва да платя-дали 10 или кой знае колко,както е канадско.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от leaf »

За Guinness,
запитайте се защо хората търсят услугите на зъболекари тренирани в Северна Америка.

http://www.canuckabroad.com/forums/cana ... t8026.html"
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от pumpy »

Guinness написа:
pumpy написа:
Guinness написа:И тъй като липсват социални осигуровки в Европата,ето то един пример за тяхната липса-тъй като получавам бенефити за това ,че работя ,благодарение на тези нещица зъболелекаря ми е безплатен,или на някакви символични цени.
Смях в залата - безплатен ти е и получаваш точно това - БЕЗПЛАТНА помощ. Имам българи колеги, които работят в Англия. Имам колеги англичани в програмата ми тук в Денвър, които са работили в Англия. Ти получаваш точно безплатна дентална помощ - аз не искам такава в моята уста.
Няма да говорим колко са ти данъците и ДДС-то и колко реално е безплатна тази помощ ?
От саита на NHS
You also do not have to pay if, when the treatment starts, you are receiving:
Income Support
Income-related Employment and Support Allowance
Income-based Jobseeker’s Allowance
Pension Credit guarantee credit
http://www.nhs.uk/NHSEngland/Healthcost ... costs.aspx"
Данаците са ми 20%,ддс не ме инрересува,защото ,когато обявената цена е £10 на касата плащам £10,без да се итересувам колко в действителност трябва да платя-дали 10 или кой знае колко,както е канадско.
Не говоря за ДДС-то, което плащаш на стоматолога, а за това, което плащаш ежедневно на държавата, която от своя страна субсидира услугите платени от NHS. Ако ти си вярваш, че данъците ти в Европа са 20 %, то няма какво да говорим изобщо за пари, още по-малко за качество на стоматологичните услуги, които получаваш там за тези пари.

Виж какво пишат хора, които за разлика от теб имат опита да сравнят лечението в Северна Америка и в Англия. Няма да коментирам....
Today I had my first UK dental experience, and it was shocking! Equipment practically from the dark ages, really terrible communication of what was going on, disturbingly run-down premises, and one incredibly painful cleaning. Tears were pouring out of my eyes. And there is nothing wrong with my teeth to justify the pain... All of this, and it was a private service I paid for, not even NHS!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от pumpy »

leaf написа:За Guinness,
запитайте се защо хората търсят услугите на зъболекари тренирани в Северна Америка.

http://www.canuckabroad.com/forums/cana ... t8026.html"
Защото са зомбрани от тъпите си държави и не могат да разберат, както и всички останали лузъри, мекото на хляба в Европа и в частност Англия/България :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Guinness »

pumpy написа:
Guinness написа:
pumpy написа: Смях в залата - безплатен ти е и получаваш точно това - БЕЗПЛАТНА помощ. Имам българи колеги, които работят в Англия. Имам колеги англичани в програмата ми тук в Денвър, които са работили в Англия. Ти получаваш точно безплатна дентална помощ - аз не искам такава в моята уста.
Няма да говорим колко са ти данъците и ДДС-то и колко реално е безплатна тази помощ ?
Не говоря за ДДС-то, което плащаш на стоматолога, а за това, което плащаш ежедневно на държавата, която от своя страна субсидира услугите платени от NHS. Ако ти си вярваш, че данъците ти в Европа са 20 %, то няма какво да говорим изобщо за пари, още по-малко за качество на стоматологичните услуги, които получаваш там за тези пари.

Виж какво пишат хора, които за разлика от теб имат опита да сравнят лечението в Северна Америка и в Англия. Няма да коментирам....
Говоря за моите данъци и това ,което плащам-20%. Оттам нататък не ме интересува.На зъболекаря ДДС не се плаща.Не зная къде го видя.
За мое щастие не съм ползвал зъболекарски услуги нито в Канада,нито в Англия.
Говорех само и единствено,че има опция да ползваш всичко това безплатно или на символични цени.Изобщо не ме грее,че двама или трима реднека,от високомерие,мания за величие и велико-държавен шовинизъм търсят хамерикански зъболекар в Англия.И българите в Канада тъсят български зъболекар :rofl: :rofl: :rofl:Означава ли това нещо според тебе?
Последно промяна от Guinness на Пон Авг 29, 2011 5:20 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Guinness »

pumpy написа:
leaf написа:За Guinness,
запитайте се защо хората търсят услугите на зъболекари тренирани в Северна Америка.

http://www.canuckabroad.com/forums/cana ... t8026.html"
Защото са зомбрани от тъпите си държави и не могат да разберат, както и всички останали лузъри, мекото на хляба в Европа и в частност Англия/България :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Ако обичаш да си мериш думите и да не ми прехвърляш чужди мисли!!
Никого не съм нарекъл лузър и никога не съм говорил за далавери и търсене на хляба мекото!!!!!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от pumpy »

Guinness написа:.И българите в Канада тъсят български зъболекар :rofl: :rofl: :rofl:Означава ли това нещо според тебе?
Означава, че комуникацията им на английски и/или френски се лимитира до някакво "мучене" и лечение на български е единственото възможно. Освен това значи, че очакват специално третиране само защото са българи: един от българските зъболеки в Монреал дава странно часове на българи за след 6 месеца - това говори ли ти нещо ? Да ти кажа, че това нее защото е супер заета....
Ако обичаш да си мериш думите и да не ми прехвърляш чужди мисли!!
Никого не съм нарекъл лузър и никога не съм говорил за далавери и търсене на хляба мекото!!!!!
Нямах намерение да ти "слагам" думи в устата. Извинявай ако си го усетил така.

Относно данъците - преки и непреки, ти плащаш на държавата много повече от 20%. На заплата от 100к ти плащаш 20% директни данъци. Но реално освен това изхарваш 70% от тази заплата за консумация, което е обложена с 20% ДДС - това са още 11к данък платен от теб - само до сега станаха 31% на твоята заплата. Някой финансист може да ти обясни това по-добре от мен, със сигурност.
Така обаче държавата има пари да субсидира "безплатно" здравеопазване, включително и стоматология. Нали не очакваш, че всичко това функционира само с 20% от това, което всички ние произвеждаме ?
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Guinness »

pumpy написа:
Guinness написа:.Относно данъците - преки и непреки, ти плащаш на държавата много повече от 20%. На заплата от 100к ти плащаш 20% директни данъци. Но реално освен това изхарваш 70% от тази заплата за консумация, което е обложена с 20% ДДС - това са още 11к данък платен от теб - само до сега станаха 31% на твоята заплата. Някой финансист може да ти обясни това по-добре от мен, със сигурност.
Така обаче държавата има пари да субсидира "безплатно" здравеопазване, включително и стоматология. Нали не очакваш, че всичко това функционира само с 20% от това, което всички ние произвеждаме ?
Da ti обясна с прости цифри-примерно изкарвам £500 на седмица,в края на седмицата получавам в банковата си сметка £400,а за останалите пей-слип ,с който в края на финансовата година си правя годишната декларация за връщането на част от сумата.
За £100k на година все още не зная,като ги стигна ще ти кажа какво се плаща. ]:) ]:)
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Rall »

Такова и се таковата и на тая тема! Кат се появи Пумпи и за каквото и да иде реч, той се към зъбарство ще го извърти...
Модел същия като Бистра, с половите си щения.Джой използва по рязък тон, но явно тя си знае какво и как. Нямам против някой да плюе по Канада и това определено не го прави "лузър", решил си да се махаш, излей си душата и лек път и успех... Дразнещи са Мухата и Джовани дето плюят , ама от Канада не мърдат... И като Пумпи с манията му за величие, дето сигурно повече от 10 години се учи и нищо не е изработил, само харчи парите на банката.
Dead Eyes See No Future
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от pumpy »

Guinness написа:
pumpy написа:
Guinness написа:.Относно данъците - преки и непреки, ти плащаш на държавата много повече от 20%. На заплата от 100к ти плащаш 20% директни данъци. Но реално освен това изхарваш 70% от тази заплата за консумация, което е обложена с 20% ДДС - това са още 11к данък платен от теб - само до сега станаха 31% на твоята заплата. Някой финансист може да ти обясни това по-добре от мен, със сигурност.
Така обаче държавата има пари да субсидира "безплатно" здравеопазване, включително и стоматология. Нали не очакваш, че всичко това функционира само с 20% от това, което всички ние произвеждаме ?
Da ti обясна с прости цифри-примерно изкарвам £500 на седмица,в края на седмицата получавам в банковата си сметка £400,а за останалите пей-слип ,с който в края на финансовата година си правя годишната декларация за връщането на част от сумата.
За £100k на година все още не зная,като ги стигна ще ти кажа какво се плаща. ]:) ]:)
Ти видимо не разбираш: от тези 400, които ти остават ти си плащаш наема за седмицата и да кажем ти остават 300 за харчене. Е от тези 300, реално получаваш стоки и услуги за 240, защото 60 от тях, или 20% държавата ти прибира под формата на ДДС. Сега сметката е следната:
500 изкарани
160 данъци
360 за теб да си ги харчиш.

От онези 100, които си платил за наем, държавата също прибира 20%, но от наемодателя ти, не от теб, но те видимо се облагат втори път: веднъж на твоя пейслип, втори път на данъчната декларация на наемодателя ти. Реално и тук не са 20%...

Това последното не се случва само и ако не харчиш и един паунд от тези 300, което ти остават след платените преки данъци и наем. Това обаче би значило, че ходиш гол и караш на фото синтеза, а самия факт, че имаш компютър и интернет, значи че консумираш. Сега разбра ли го или не още ? По ясно не мога да го обясня и се отказвам.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Bistra »

Guinness написа:И българите в Канада тъсят български зъболекар.Означава ли това нещо според тебе?
Да-аа! Означава, че не знаят езици и не могат да обяснят на друг освен българин какво ги боли. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор