Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българска?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Guinness »

Ами ти си същата бетонна глава.Троши си я у стената,може и да ти се налее малко акъл!И в Англия не лиолиокат,а искат що годе добър английски,който ти е доста трудесн :rofl: :rofl: :rofl:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

Guinness написа:Ами ти си същата бетонна глава.Троши си я у стената,може и да ти се налее малко акъл!И в Англия не лиолиокат,а искат що годе добър английски,който ти е доста трудесн :rofl: :rofl: :rofl:

Нали на теб ти се е наляла в Англия- не се вълнувай за чуждите глави.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от ablood »

Joy, Guinnes, John Smith

Припирате се и се обиждате за да оправдаете собствените си решения. Сякаш тези които са взели различно решение не са прави?!?

И Англия и България и Канада в т. ч. Квебек си имат своите предимства и недостатъци. Квебек например мен ме устройва защото макар, че е простичко и семпло, е евтино и спокойно. Никога не си заключваме колите пред къщата, чиито моргидж ИЗОБЩО не ни тежи въпреки, че работим около 60 часа седмично... само, че общо двамата. Не 2х60 както в някои други мегаполиси.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от roumensp »

ablood написа:Joy, Guinnes, John Smith

Припирате се и се обиждате за да оправдаете собствените си решения. Сякаш тези които са взели различно решение не са прави?!?

И Англия и България и Канада в т. ч. Квебек си имат своите предимства и недостатъци. Квебек например мен ме устройва защото макар, че е простичко и семпло, е евтино и спокойно. Никога не си заключваме колите пред къщата, чиито моргидж ИЗОБЩО не ни тежи въпреки, че работим около 60 часа седмично... само, че общо двамата. Не 2х60 както в някои други мегаполиси.
Хубаво започваш ... ама завършваш като и ти самият се присъединяваш към спора.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

Guinness написа:А да забравих-Кебек не е Канада.
Ама да беше казал в началото, че си бил в Квебек. Аз също бях там и се изнесох навреме. :handshake:
Guinness написа:И тъй като липсват социални осигуровки в Европата...
Казах социална политика, а не социални осигуровки, които са различни неща. Ти май никога не си работил в Канада (или Квебек), иначе щеше да знаеш, че dental plan и extended medical services са нещо стандартно за full-time employee, къде с повече покритие, къде с по-малко. А това, че зъболекарите в UK нямат много работа (или са прекалено много) и се съобразяват с часове по желание, не говори добре за сектора. Да не е станало нещо като медицинските сестри? По едно време се търсеха много, след това се оказа, че са вече прекалено много. И за смисъла на congestion charge нещо не си разбрал добре. Не е предимно в екологията, а е затова, че по тесните улици на Лондон колите трябва да се прескачат. Когато аз бях там нямаше congestion charge и 10km разстояние в час пик се минаваше за 3h.
Последно промяна от John Smith на Пет Авг 26, 2011 8:22 pm, променено общо 1 път.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от myhata II »

Смит, ангилизина ти обади доста истини в интерес на истината
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

Нищо, което не знам и нищо, което да е уредено по-добре, отколкото е в Канада.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от myhata II »

Ми примерно ти не знаеше за Ингилизката книжка която се вади за секунди от канадска или българска :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

Теб те знам, че не можеш да четеш. Има дадена цялата информация кой, как и къде може да смени чужда книжка за UK такава. :fubar:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от IRA »

Не спорете пак за глупости. Върнете се на шофьорската книжка.
И с международна книжка пак можеш да караш само 3 месеца в България, klisurov е писал по нагоре защо, ама аз пак ще копирам :
Чл. 162. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) (Доп. - ДВ, бр.
51 от 2007 г.) Българските граждани могат да управляват моторни превозни средства на
територията на Република България с чуждестранно национално свидетелство, когато
то не е издадено от държава - членка на Европейския съюз, или от друга държава -
страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство, или от
Конфедерация Швейцария в срок до 3 месеца от датата на влизането им в страната.
На мъжа ми му искаха паспорт, за да видят дата на влизане в страната.
Аз затова си поднових българската книжка, да нямам разправии като съм там.
Най-добре говори с КАТ, тук не мисля, че са наясно.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

IRA написа:Не спорете пак за глупости. Върнете се на шофьорската книжка.
И с международна книжка пак можеш да караш само 3 месеца в България, klisurov е писал по нагоре защо, ама аз пак ще копирам :
.
И аз ще копирам:
Чл. 161

1. Свидетелство за управление на моторно превозно средство, издадено в друга държава, е действително на територията на Република България за категорията, за която то е издадено, в следните случаи:
1. 1. държавата, от която то е издадено, е договаряща се страна по Конвенцията за пътното движение (Виена, 1968 г.) и свидетелството отговаря на изискванията на Приложение N 6 към конвенцията;
2. 2. свидетелството е придружено от легализиран превод на български език;
3. 3. свидетелството е международно и отговаря на изискванията на Приложение N 7 към Конвенцията за пътното движение (Виена, 1968 г.).
И ако не ти се вярва, обади се в САА и питай колко време можеш да караш в България с международна книжка.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от myhata II »

Ти сега какво искаш да караш с временна книжка или да си извадиш от канадската- българска ,без да се мъчиш на ръчка и мазни инструктори ? :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

myhata II написа:Ти сега какво искаш да караш с временна книжка или да си извадиш от канадската- българска ,без да се мъчиш на ръчка и мазни инструктори ? :)
То е ясно че така или иначе ще трябва да се кара курс и да се получава българска. Най-малкото защото след година не ми се връща тук за да продължавам международната. Но има разлика между срок от 3 мес. и 1 година. Нямаш си други проблеми в началото та и с шофьорски курсове да се занимаваш...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Bistra »

Я, си се запиши на един курс за ръчни скорости.Тъкмо докато го изкараш може да ти дойде друг акъл в главата и да се върнеш. Мухата ще те посрещне. ;)
Знаеш ли после каква екзотика ще си тук?!
Аз като кажа на някой мъж тука, че карам кола с ръчни скорости.Той казва: "Уау!"... и е мой. :rofl:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

Joy написа:Нямаш си други проблеми в началото та и с шофьорски курсове да се занимаваш...
Не знам от колко време не си ходила до България, но това се очертава да е един от най-малките ти проблеми, вярвай.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Публикувай отговор