Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българска?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Koko »

Joy написа:
haimana написа:
Joy написа:...Чуждестранно национално свидетелство за управление на моторно превозно средство на български От горецитираното следва че би могла да се замени. Което е по-добре отколкото да и трепериш на изтичането на канадската и да я плащаш всяка година без да живееш в Канада и да я ползваш тук...
Това с плащането всяка година май е само в част от Канада. По спомен тук(БК) плащаш при преиздаването през няколко години.

Международна книжка се подновява ВСЯКА година. А с вътрешна нямаш право да шофираш в България.
Канада издава ли международни шофьорски книжки? Питам просто от любопитство, не си спомням до сега да е ставало дума за вариант за издаване на такава.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от speedy »

Международната книжка е по-скоро допълнение към нормалната. Сама по себе си не важи.

http://www.caa.ca/travel/travel-permits-e.cfm
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от klisurov »

Joy написа:... Пуу... зорлем ще ме карат да се уча да карам скапани коли на ръчни скорости...
Глей ся значи кът съ върниш в цивилизацийтъ значи фъргаш сичкото боклуций значи дет гу имъш ут скапанта канада значи (дан забраиш дъ фърлиш и онез хартиийки с образъ нъ кралицътъ значи), бачкаш има нема час значи или ощи по гот щипваш малку от рентътъ значи киаш некви кинти значи (за А билу 350 кинта значи за Б требе да по ниску значи) приймерно на тез значи http://www.vasilevi.com/" и съ уреждъш значи с аутоматик значи за изпитъ значи зарежги тез значи боклуций от скапанта канада значи и си караи кефъ значи и колътъ с аутоматик значи в цивилизованта българия значи
Аре успех значи и дан забраиш да драснеш некой ред как е в цивилизацийта значи че и другий мераклий има значи

PS
Ей, не е лесно да пишеш с грешки във всяка дума, ама Дядо Вазов го е казал най-добре: Безкрайна е само простотията човешка (цитирам по памет).
Посоченият по-горе сайт излезе на първо място в търсачката при критерии "подготовка шофьорски изпит автоматик".
Нямам нищо общо с която и да е школа за подготовка за шофьорски изпит в България.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

Koko написа:
Канада издава ли международни шофьорски книжки? Питам просто от любопитство, не си спомням до сега да е ставало дума за вариант за издаване на такава.
Издава разбира се- писах го и по-рано че е абсолютно задължителна за шофиране в България и се подновява веднъж годишно. Издава се във всеки Centre de services CAA-Québec
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от IRA »

С такава книжка можеш максимално да караш 3 месеца в България, така че няма смисъл да я преиздаваш всяка година, няма да важи.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от klisurov »

Joy написа:
Koko написа:
Канада издава ли международни шофьорски книжки? Питам просто от любопитство, не си спомням до сега да е ставало дума за вариант за издаване на такава.
Издава разбира се- писах го и по-рано че е абсолютно задължителна за шофиране в България и се подновява веднъж годишно. Издава се във всеки Centre de services CAA-Québec
Само да не се окаже, че е точно толкова задължителна, колкото българската международна шофьорска книжка, издавана от СБА ;)
И в Турция, и в Англия, и в САЩ, и в Канада (в други държави нямам опит) съм взимал кола под наем само и единствено с българска шофьорска книжка - същата, която се ползва и в БГ.
Не ми се е случвало да ползвам кебекарската си шофьорска книжка където и да е било, за да мога да коментирам.
Притеснява ме факта, че на нея пише само и единствено на френски - за разлика от българската ми такава, на която пише и на английски.

Отделно, че IRA е прав/а - с канадска шофьорска книжка в БГ можеш да шофираш до три месеца (коментирано е в тази ТЕМА ).
Ето и текста в закона:
[b][color=#0000BF]ТУК[/color][/b] написа:Чл. 162. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) (Доп. - ДВ, бр.
51 от 2007 г.) Българските граждани могат да управляват моторни превозни средства на
територията на Република България с чуждестранно национално свидетелство, когато
то не е издадено от държава - членка на Европейския съюз, или от друга държава -
страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство, или от
Конфедерация Швейцария в срок до 3 месеца от датата на влизането им в страната.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Guinness »

Joy написа: Кой ти каза че вечно ще живея в Канада? Нямам никакво намерение повече да си пропилявам живота в тая идиотска страна.
Еее, Джой, дойде ли и ти на това ,което ти казвах!!Ама защо ти бяха нужни толкова години за да проумееш очевадната истина.Btw в Англия се признават дипломите на бг -сестрите.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

Ако даваш UK за алтернатива, те самите англичани са пропищели, камо ли пък средно ниво имигрантите там. Чисто статистически покупателната способност на среден англичанин е 25% по-ниска от тази на среден канадец. Да не говорим, че в UK недвижимостите са по-скъпи, икономическата криза е по-голяма, имигрантите са приемани по-зле, социалната политика е по-слаба, карат колите от грешната страна на платното :lol: и т.н. дребни и маловажни особености. И да не кажеш, че чета по интернет - бил съм там, видял съм. Имам и познати там, доста от които сега съжаляват, че не са дошли в Канада или не са играли за зелена карта на САЩ. Един дори се изнесе в Австралия и казва, че е 3 пъти по-добре само след 1 година там. При това не говоря за хора, продаващи телефони на сергия или разнасящи пица.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Guinness »

Знаеш ли.какво приятелю,дори не изчетох бълвоча ти до край.Само първият ред ми беше достатъчен.Става въпрос за това ,че в Англия дипломите на българските медицински сестри се признават ,за разлика от прехвалената ти Канада.Схащаш ли за какво иде реч?
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Guinness »

А между другото,докато си седях ,ей тъй реших и си направих здравна карта за безплатно лечение в целия Европейски съюз :rofl: :rofl:И това е само част от липсата на социални осигуровки А ти с твоята онтарийска здравна карта ,когато отидеш в друга провинция и ти се наложи да посетиш лекар,първо се хвани за портфейла.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

Guinness написа:А между другото,докато си седях ,ей тъй реших и си направих здравна карта за безплатно лечение в целия Европейски съюз :rofl: :rofl:И това е само част от липсата на социални осигуровки А ти с твоята онтарийска здравна карта ,когато отидеш в друга провинция и ти се наложи да посетиш лекар,първо се хвани за портфейла.
Само така си мислиш:
"Services in Other Canadian Provinces and Territories :
Most of your Ontario health coverage benefits can be used across Canada. The province or territory you are visiting will usually bill Ontario directly. If you have to pay for health services you receive in another part of Canada, you can submit your receipts to your local ministry office to be considered for reimbursement."
Източник - http://health.gov.on.ca/en/public/progr ... aq_dt.aspx"

Ако ти се наложи да отскочиш до някоя болница в центъра на Лондон, да не пропуснеш да си платиш congestion charge, че глобите са големи. :wasntme:

М/у другото, по начина ти на изразяване усещам, че си спокоен и доволен. Като ти остане време, разгледай Mercer Quality of Living Index и потърси London някъде в таблицата. Не, не там. Още по-надолу, след всички големи канадски градове. Като свършиш с това, разгледай Mercer Cost of Living. Там слизай още по-надолу.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Guinness »

Е и какво те бърка конджекшън чардж,че не става ясно.Хората се борят със замърсяването наистина,а не само на думи ,както у канала.Ти имаш ли си на идея какво би преставлявал центъра на Лондон без тази мярка.И кметството не печели от това.Всяка година са на минус от разликата за подръжка и приходи.Но го държат,защото без това центъра на Лондон би бил непроходим не с часове а с дни .Сега светна ли ти?
А между другото когато бях в Алберта с кебекарска здравна карта си платих като поп за прегледа при лекаря.А да забравих-Кебек не е Канада. :tmi: :tmi: Ами то и Онтарио не е Канада :rofl: :rofl: :rofl: Ами това не е Канада,онова не е Канада....ами какво е Канада :@ :@ :@
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Guinness »

И тъй като липсват социални осигуровки в Европата,ето то един пример за тяхната липса-тъй като получавам бенефити за това ,че работя ,благодарение на тези нещица зъболелекаря ми е безплатен,или на някакви символични цени.И най-интересното е .че не не ми казват кога имат свободни часове за да ме приемат,а ме питат кога мога да дойда и винаги се съобразяват с моите желания за посещение...
А бе въобще никакви социални осигуровки...Ще ме питат те мене кога мога да дойда...А бе я му дай час след 3 месеца.нищо ,че се надул като плондир..я жив,след това :devil: :devil: :devil: я не..още по-лесно.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

IRA написа:С такава книжка можеш максимално да караш 3 месеца в България, така че няма смисъл да я преиздаваш всяка година, няма да важи.

С международна книжка караш в България колкото искаш.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

Guinness написа:
Joy написа: Кой ти каза че вечно ще живея в Канада? Нямам никакво намерение повече да си пропилявам живота в тая идиотска страна.
Еее, Джой, дойде ли и ти на това ,което ти казвах!!Ама защо ти бяха нужни толкова години за да проумееш очевадната истина.Btw в Англия се признават дипломите на бг -сестрите.
Не ме вълнуват нито тъпата ти Англия нито сестрите.

Англичаните затова идват в Бг щото са цъфнали и вързали там.
Публикувай отговор