Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българска?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

IFF написа:Как се пише "поща" на хамерикански"?
Мисля, че повече фантазии са излишни. Достатъчно ясно пише какъв трябва да си и какви документи трябва да имаш, че да ти бъде издадена UK шофьорска книжка. Не мога да разбера защо така в този форум някой като захапе някаква глупост и се държи за нея като булдог за клон? Нямам повече коментари по темата. То е написано от ясно по-ясно, за който може да чете.
troyaneca написа:...там си подменяш кебекарската книжка с френска без проблеми
Айде още един увисна на клона! Те и французите така без проблем раздават документи за самоличност, също като англичаните.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от roumensp »

Еееей, големи дебати заради това, че на някой не му се ходи на шофьорски изпит в държавата, в която смята да живее. Като е чак такъв проблем, да си стои там, където е в момента. То не може хем България, хем автоматични скорости. :D
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от IFF »

John Smith написа:
IFF написа:Как се пише "поща" на хамерикански"?
Мисля, че повече фантазии са излишни. Достатъчно ясно пише какъв трябва да си и какви документи трябва да имаш, че да ти бъде издадена UK шофьорска книжка. Не мога да разбера защо така в този форум някой като захапе някаква глупост и се държи за нея като булдог за клон? Нямам повече коментари по темата. То е написано от ясно по-ясно, за който може да чете.
troyaneca написа:...там си подменяш кебекарската книжка с френска без проблеми
Айде още един увисна на клона! Те и французите така без проблем раздават документи за самоличност, също като англичаните.
Ще се опитам да пиша бавно, дано разбереш! Инглезите приемат за достатъчно доказателство че живееш в страната, ако книжка+паспорт+молба+платена услуга са пратени от Англия и е посочен обратен адрес пак там. Никой не те кара да доказваш и да пращаш документи че живееш наистина там. Врътката работи и е правена от българи. Най-важното е да имаш доверен човек, на когото да си пратиш дикументите.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

Е, не! Ти не искаш да пуснеш клона и това си е. Никой не те кара да доказваш нищо, така ли?

"Applicants will not be considered 'normally resident' for the purposes of a driving licence application if they:

- do not have leave to remain in the UK
- are in the country on a temporary basis without leave to remain either while awaiting a decision on an application to stay in the UK or following a decision refusing such an application"

За човек, който не е в UK и думичка няма, ествствено. Ти съвсем прости ги изкара тези англичани. Хем са го написали на официален сайт като изискване, хем не го спазвали и раздавали UK книжки ей така, нали? Доверен човек щал да ти пусне документи и те да минат, все едно си влязъл и живееш в UK. Ти вярваш ли си на измислиците, които пишеш? Само не ми давай пример с на жената на братовчеда брата. В Квебек никакъв английски ли не учите? Изискванията са ти пред очите и ти пак продължаваш с фантазиите.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от IFF »

John Smith написа:Е, не! Ти не искаш да пуснеш клона и това си е. Никой не те кара да доказваш нищо, така ли?

"Applicants will not be considered 'normally resident' for the purposes of a driving licence application if they:

- do not have leave to remain in the UK
- are in the country on a temporary basis without leave to remain either while awaiting a decision on an application to stay in the UK or following a decision refusing such an application"

За човек, който не е в UK и думичка няма, ествствено. Ти съвсем прости ги изкара тези англичани. Хем са го написали на официален сайт като изискване, хем не го спазвали и раздавали UK книжки ей така, нали? Доверен човек щал да ти пусне документи и те да минат, все едно си влязъл и живееш в UK. Ти вярваш ли си на измислиците, които пишеш? Само не ми давай пример с на жената на братовчеда брата. В Квебек никакъв английски ли не учите? Изискванията са ти пред очите и ти пак продължаваш с фантазиите.
Айде като си почнал с преводите, преведи ми какви документи искат да им пратиш по пощата за да си смениш книжката!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от myhata II »

Аре ве Смит,щото имам Ингилизка книжка в левия си джоб,ами ся как я имам като съм ф Канала а ? ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от IFF »

IFF написа:
John Smith написа:Е, не! Ти не искаш да пуснеш клона и това си е. Никой не те кара да доказваш нищо, така ли?

"Applicants will not be considered 'normally resident' for the purposes of a driving licence application if they:

- do not have leave to remain in the UK
- are in the country on a temporary basis without leave to remain either while awaiting a decision on an application to stay in the UK or following a decision refusing such an application"

За човек, който не е в UK и думичка няма, ествствено. Ти съвсем прости ги изкара тези англичани. Хем са го написали на официален сайт като изискване, хем не го спазвали и раздавали UK книжки ей така, нали? Доверен човек щал да ти пусне документи и те да минат, все едно си влязъл и живееш в UK. Ти вярваш ли си на измислиците, които пишеш? Само не ми давай пример с на жената на братовчеда брата. В Квебек никакъв английски ли не учите? Изискванията са ти пред очите и ти пак продължаваш с фантазиите.
Айде като си почнал с преводите, преведи ми какви документи искат да им пратиш по пощата за да си смениш книжката!
:call:
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

myhata II написа:Аре ве Смит,щото имам Ингилизка книжка в левия си джоб,ами ся как я имам като съм ф Канала а ? ;)
Ами разкажи ти как си я получил и дали е било с документи по пощата, без да влизаш в UK. Ако я имаш изобщо...
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от myhata II »

Нямам бе,ама ми предлагаха да си пратя бг книжка и там по пощата щяха да ми я изкарат ,говоря за преди 1 година,като дам постоянен адрес в Англия
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

IFF написа:Айде като си почнал с преводите, преведи ми какви документи искат да им пратиш по пощата за да си смениш книжката!
- попълнен формуляр D1(1)
- документи за самоличност(2)
- паспортна снимка

(1) формулярът или се взима на място, или се получава на адрес след поръчка през on-line форма

(2) документи за самоличност могат да бъдат:
- валиден паспорт
- биометрично разрешение за пребиваване
- UK сертификат за натурализация
- UK удостоверение за раждане или осиновяване, придружен с един от още 5 изброени документа

За да бъде сменено чуждестранно свидетество с такова на UK кандидатът трябва да живее в UK и да има постоянен адрес в UK. Това е първото изискване от списъка с такива. Ако кандидатът не може да докаже, че живее в UK или изпълнява изискванията, няма да получи UK книжка. В случай на одобрение, оригиналната чуждестранна книжка се връща по служебен път на издалата я организация. Още нещо неясно има ли? Още ли си представяш, че лицето Х от Канада с приятел Y в UK може да ги метне, че живее при приятеля си без никога да е влизал в UK и на тази база ще му бъде издаден ID документ в UK?
myhata II написа:Нямам бе,ама ми предлагаха да си пратя бг книжка и там по пощата щяха да ми я изкарат ,говоря за преди 1 година,като дам постоянен адрес в Англия
Аха, една жена на пазара си чул да казва нещо, ама си хванал разговора към края.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от IFF »

John Smith написа:
IFF написа:Айде като си почнал с преводите, преведи ми какви документи искат да им пратиш по пощата за да си смениш книжката!
- попълнен формуляр D1(1)
- документи за самоличност(2)
- паспортна снимка

(1) формулярът или се взима на място, или се получава на адрес след поръчка през on-line форма

(2) документи за самоличност могат да бъдат:
- валиден паспорт
- биометрично разрешение за пребиваване
- UK сертификат за натурализация
- UK удостоверение за раждане или осиновяване, придружен с един от още 5 изброени документа

За да бъде сменено чуждестранно свидетество с такова на UK кандидатът трябва да живее в UK и да има постоянен адрес в UK. Това е първото изискване от списъка с такива. Ако кандидатът не може да докаже, че живее в UK или изпълнява изискванията, няма да получи UK книжка. В случай на одобрение, оригиналната чуждестранна книжка се връща по служебен път на издалата я организация. Още нещо неясно има ли? Още ли си представяш, че лицето Х от Канада с приятел Y в UK може да ги метне, че живее при приятеля си без никога да е влизал в UK и на тази база ще му бъде издаден ID документ в UK?
myhata II написа:Нямам бе,ама ми предлагаха да си пратя бг книжка и там по пощата щяха да ми я изкарат ,говоря за преди 1 година,като дам постоянен адрес в Англия
Аха, една жена на пазара си чул да казва нещо, ама си хванал разговора към края.
Браво, превода е много добър! Да разбирам ли от него че се пращат: валиден паспорт+формуляр+снимка? Аз лично не виждам проблем да се пратят тези документи от някой, който не живее в Англия чрез посредник. Просто на базата на изпратените документи няма как да се разбере дали лицето наистина живее в Англия или не. Уж си живял по Хамериката, пък още не си наясно, че в тия държави много неща се приемат на доверие, достатъчно е само да го заявиш.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

IFF написа:Да разбирам ли от него че се пращат: валиден паспорт+формуляр+снимка?
Ами явно ще ти искат доказателства, че живееш в UK. Всъщност, разбирай каквото искаш. :|
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от IFF »

John Smith написа:
IFF написа:Да разбирам ли от него че се пращат: валиден паспорт+формуляр+снимка?
Ами явно ще ти искат доказателства, че живееш в UK. Всъщност, разбирай каквото искаш. :|
Това къде го прочете? :rofl:
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

Виждам, че няма да се пуснеш от клона, така че си губим времето вече. Когато си изкараш UK ID под формата на шофьорска книжка без да си стъпвал в UK, ела да се похвалиш. Преди това прочети един документ, който се казва How to fill in your Application for a driving licence (D1). В него се съдържат някои поздрави за фантазьори.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

haimana написа:
Joy написа:...Чуждестранно национално свидетелство за управление на моторно превозно средство на български От горецитираното следва че би могла да се замени. Което е по-добре отколкото да и трепериш на изтичането на канадската и да я плащаш всяка година без да живееш в Канада и да я ползваш тук...
Това с плащането всяка година май е само в част от Канада. По спомен тук(БК) плащаш при преиздаването през няколко години.

Международна книжка се подновява ВСЯКА година. А с вътрешна нямаш право да шофираш в България.
Публикувай отговор