Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българска?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от IFF »

Joy написа:Добре сега...почва да ми става ясно че ще ме карат в България да духам супата с тая канадска книжка и за тази година ща не ща, ще трябва да карам пак шофьорски курс, ама я ме успокойте малко, кажете ми поне че има някъде курсове които се карат на автоматични скоростни кутии. :tmi: Че от ръчни направо ми се повдига. :puke:
Има един вариант, намери страна с която България има договорка за замяна на книжката, и с която Канада също има договорка. После само остава да намериш познат, който живее в тая страна, за да може да ти прати документите по пощата от местен адрес. Ще ти излезе обаче почти същите пари с куриерските и административните разходи.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от myhata II »

Швейцария например ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Marto »

Joy написа:
Marto написа:Канада не е "договаряща страна по Конвенцията".

Е как да не е?

List of countries that have agreed to accept the 1949 United Nations Convention on road traffic covering acceptance of the International Driving Permit.

Ако не беше, Канада нямаше да признава българските книжки и още един куп чуждестранни.
Според мен става дума за виенската конвенция от 1968, която има точно такова приложение № 6 касаещо книжките. Kанада не е сред подписалите страни.

Конвенцията, за която си дала връзка се отнася за правото да караш в други държави, а не да си заменяш книжката с местна.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от optics »

Joy написа:...книжките ги имаме от по-цивилизована страна без да са купени по втория начин. :envy:
не беше ли от :
..никакво намерение повече да си пропилявам живота в тая идиотска страна


Marto - анджък !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

IFF написа:Има един вариант, намери страна с която България има договорка за замяна на книжката, и с която Канада също има договорка. После само остава да намериш познат, който живее в тая страна, за да може да ти прати документите по пощата от местен адрес. Ще ти излезе обаче почти същите пари с куриерските и административните разходи.
На баба ти трънките!
Коя е тази страна, която ще издаде документ за самоличност на човек, който не съществува никъде в системата, не е влизал или не се намира в страната, няма социален номер, няма адресна регистрация, няма данни за здравословното му състояние (може и да е сляп, нали?)... реално няма никаква информация за него? Дай един пример за такава, ако можеш.
Joy написа:Нямам никакво намерение повече да си пропилявам живота в тая идиотска страна.
Ами заминаваш си за България, като изтече канадската ти книжка я хвърляш в кошчето и след това се редиш за изпит за българска. Просто и ясно. И ще ти се наложи да караш кола с ръчни скорости, защото изпитът в България се прави на такава. И без това нямаш намерение да си пропиляваш живота в Канада, така че канадска книжка не ти трябва. Нещо проблем ли имаш?
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от IFF »

John Smith написа: На баба ти трънките!
Коя е тази страна, която ще издаде документ за самоличност на човек, който не съществува никъде в системата, не е влизал или не се намира в страната, няма социален номер, няма адресна регистрация, няма данни за здравословното му състояние (може и да е сляп, нали?)... реално няма никаква информация за него? Дай един пример за такава, ако можеш.
Великобритания. От българска книжка си вадиш тяхната. От канадска не знан как става.
http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Dr ... DG_4022562"
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

Я прочети по-внимателно какви документи се изискват за това просто "изваждане" на тяхна книжка. Тогава ще ти стане ясно, че някой, който няма нищо общо с UK, няма как да си "извади" просто ей така тяхна книжка, която е ID документ за UK. Други предложения има ли или вече разбираш абсурдността на идеята?
http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Dr ... DG_4022091"
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от haimana »

Joy написа:...Чуждестранно национално свидетелство за управление на моторно превозно средство на български От горецитираното следва че би могла да се замени. Което е по-добре отколкото да и трепериш на изтичането на канадската и да я плащаш всяка година без да живееш в Канада и да я ползваш тук...
Това с плащането всяка година май е само в част от Канада. По спомен тук(БК) плащаш при преиздаването през няколко години.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

Вероятно Joy говори за Quebec. В Ontario книжката също се плаща само на преиздаване. Погледнах си моята, валидна е 5 години.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от IFF »

John Smith написа:Я прочети по-внимателно какви документи се изискват за това просто "изваждане" на тяхна книжка. Тогава ще ти стане ясно, че някой, който няма нищо общо с UK, няма как да си "извади" просто ей така тяхна книжка, която е ID документ за UK. Други предложения има ли или вече разбираш абсурдността на идеята?
http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Dr ... DG_4022091"
А ти вземи прочети по-внимателно какви документи искат да им изпратиш по пощата!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Bistra »

John Smith написа:Вероятно Joy говори за Quebec. В Ontario книжката също се плаща само на преиздаване. Погледнах си моята, валидна е 5 години.
Аз пък погледнах моята. Валидна е също 4 години. Това обаче не пречи да си плащаме всяка година. Плащането не е за преиздаване, а е един вид пътна застраховка. Мен например тази година ме "глобиха" заради загубени точки.
...
Не знам, дано да не бъркам, ама вече и в България има доста коли с автоматични скорости, та може някъде да провеждат и изпит на такива.
Всеки с проблемите си! Аз пък карам ръчни.Не бях карала автоматични и на първият изпит тук затова се и провалих, защото натисках по навик двата педала едновременно. Инструкторът явно ме взе за дебил, но това не ми помрачи особено настроението. :D
Последно промяна от Bistra на Чет Авг 25, 2011 1:40 pm, променено общо 1 път.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

IFF написа:А ти вземи прочети по-внимателно какви документи искат да им изпратиш по пощата!
Аз знам американски. Английският ми не е много добър. Би ли ми превел какво пише тук:

"Rules for exchange
The following conditions must be met before a licence can be granted in exchange for a GB one:
- you must be normally resident in GB and have a permanent address here"

Хващам някои думички и ми се струва, че за да докажеш това ти трябват документите по линка, който съм дал по-горе. Май не са само разходи по куриери, а?
Айде успех и поздрави на бабата! :lol:
Bistra написа:Това обаче не пречи да си плащаме всяка година. Плащането не е за преиздаване, а е един вид пътна застраховка.
Предполагам, пак става дума за Квебек. Щом са такива условията, трябва да се плаща всяка година. Аз не виждам каква разлика прави за Jоy дали книжката изтича всяка година или след 10 години, трябва да се плаща всяка година или на 5 години. Така или иначе няма намерение да живее в тази скапана държава, тази книжка няма да трябва. За българска няма да може да я смени. Ако отиде в прекрасна България, трябва да си извади там друга. Това е положението.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от IFF »

John Smith написа:
IFF написа:А ти вземи прочети по-внимателно какви документи искат да им изпратиш по пощата!
Аз знам американски. Английският ми не е много добър. Би ли ми превел какво пише тук:

"Rules for exchange
The following conditions must be met before a licence can be granted in exchange for a GB one:
- you must be normally resident in GB and have a permanent address here"

Хващам някои думички и ми се струва, че за да докажеш това ти трябват документите по линка, който съм дал по-горе. Май не са само разходи по куриери, а?
Айде успех и поздрави на бабата! :lol:
Как се пише "поща" на хамерикански"?
Аватар
troyaneca
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 9:53 pm
Местоположение: Montreal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от troyaneca »

Виж сега, има и друг тарикатлък- отиваш във Франция и оставаш известно време, там си подменяш кебекарската книжка с френска без проблеми и после с френската прави в БГ каквото искаш. Само не знам де е Киро на кирия де :o
Fuck the Cola
Fuck the Pizza
All We Need Is Slivovitza
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от myhata II »

Не мои да кара с ръчка :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор