Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българска?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от ablood »

Joy написа:
ablood написа:Joy
Не разбрахме на базата на какви постижения, богатства, слава, имоти, или власт се сравняваш с нещо различно от нас, хората дето всяка сутрин излизат и с часове робуват на някой началник, клиент, или проект за да си платят за моргиджа, колите, кредитните карти, седмицата на Карибите и други дребни житейски нужди?
На базата на факта че съм се отървала от робско кокошкарско мислене и имам повече амбиции от това да робувам някому за да си плащам заемите. Не ми е ясно вие на какви основания иронизирате затънали до гуша в калта на бедност в уродска Канада.
В това отношение и синът ми е яко напред - има амбициите да стане супергерой.

И какъв ще е тоя бизнес, без начален капитал, без клиенти, без проект (виж подчертаното!)?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

Еее май взе да си домисляш нещо... Без пари да, но клиенти и проекти колкото щеш. Това не е робуване. По тази логика още малко ще кажеш че робувам и на пари. :D

А синът ти може и да е по-напред с материала, нищо чудно. Те родителите са тези които създават неправилни установки в живота, децата инстинктивно си чувстват правилната посока.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от roumensp »

Бизнес не се прави с киснене до 2:30 през нощта и писане в BgCanada. ;-)
Определено нещо те гризе отвътре, затова и не спиш и си губиш времето тук ...
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от mufc »

Joy написа: На базата на факта че съм се отървала от робско кокошкарско мислене и имам повече амбиции от това да робувам някому за да си плащам заемите. Не ми е ясно вие на какви основания иронизирате затънали до гуша в калта на бедност в уродска Канада.
Моето желание да живея в уродска Канада се засили още повече след прочитането на тази тема. :rock:
Manchester United Football Club
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

roumensp написа:Бизнес не се прави с киснене до 2:30 през нощта и писане в BgCanada. ;-)
Определено нещо те гризе отвътре, затова и не спиш и си губиш времето тук ...
Казал хърбел на щърбел. Аз не те питам защо си губиш с месеци времето тук. :)

Аз съм мислено и духовно в България и живея с нейния ритъм. Освен това има от какво да се вълнувам дни преди заминаване а и сега ми е паднало да си погубя времето.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от roumensp »

Joy написа:
roumensp написа:Бизнес не се прави с киснене до 2:30 през нощта и писане в BgCanada. ;-)
Определено нещо те гризе отвътре, затова и не спиш и си губиш времето тук ...
Казал хърбел на щърбел. Аз не те питам защо си губиш с месеци времето тук. :)

Аз съм мислено и духовно в България и живея с нейния ритъм. Освен това има от какво да се вълнувам дни преди заминаване а и сега ми е паднало да си погубя времето.
Аз съм от десетина дена в Уистлър с детето и тъщата в апартамент с джакузи 3x3 метра в спалнята (300 кинта/вечер) и наистина скучая (за справка - погледни простотиите дето пиша в "Под шипките"). В момента тук е 1:30, не 4:30 като при теб и пробвам поредния коктейл от меню с 200 такива. Ама к'во да ти обяснявам, Whistler totally sucks, както и всичко останало дето е канадско.

Бях казал, че няма да пиша по тая тема, ама ти разбиваш детските мечти на 'сичкото потенциално емигрант, така че треаше да се намесим. :D

И ако не си забелязала, мен ми "плащат" да пиша тук, 90% от постовете ми са между 9 am и 5 pm. Въпреки че професията ми на софтуерен инженер изисква някакво творчество, аз никога не бих се осмилил да се сравнявам с огромните интелектуални предизвикателства, които стоят пред една медицинска сестра и затова моята скромна робска психика ме принуждава да живуркам с 6-цифрена заплата на обикновен служител в най-голямата дупка на земята - Ванкувър.

.... Пфууу, отивам да драйфам, май прекалих с пиенето. Утре ще се събудя и на свежа глава ще преосмисля плановете си как да събера пари за билет до БГ.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от mufc »

Егати и робския живот а Румене :D
чак и в алкохол си давиш мъката :rock:
Manchester United Football Club
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от roumensp »

Аз не се подигравам с Joy. Когато съм пил и аз говоря същите приказки като нея - за свободата на личността, творчеството, идеите и потенциала за развитие на човека в определена среда и т.н. На другия ден се събуждам с главоболие и празен портфейл. Надавам се тя да докаже, че това не е общовалидно правило ... Дон-Кихотовци са необходими в днешно време повече отвсякога. Лично аз винаги съм бил критикуван за скептицизъм и за нещастие обикновено познавам.
Някой спомня ли си главата на едно известно произведение, наречена "Пиянството на един народ" ? Нека приемем, че тя е в подобно състояние и да не се заяждаме излишно, колкото и да ни се иска. :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от myhata II »

Румене,ако толкова ти е хубав живота в Канала,нямаше да се вреш в Бг Форуми и да пишеш пиянски откровения,и тебе те влече българското ама не си го признаваш
Айде със здраве и да се топниш в джакузито не само да го гледаш и да пъшкаш за 300 кинта ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Странджата »

roumensp написа:Аз не се подигравам с Joy. Когато съм пил и аз говоря същите приказки като нея - за свободата на личността, творчеството, идеите и потенциала за развитие на човека в определена среда и т.н. На другия ден се събуждам с главоболие и празен портфейл. Надавам се тя да докаже, че това не е общовалидно правило ... Дон-Кихотовци са необходими в днешно време повече отвсякога. Лично аз винаги съм бил критикуван за скептицизъм и за нещастие обикновено познавам.
Някой спомня ли си главата на едно известно произведение, наречена "Пиянството на един народ" ? Нека приемем, че тя е в подобно състояние и да не се заяждаме излишно, колкото и да ни се иска. :D
Да сравняваш ,,Пиянството не един народ,, с фантазмите на Джой не е много добър пример,тя не се връща за да прави национална революция,а бизнес такава!
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от mufc »

Ами ако авторката на темата си прави майтапче, относно нейните планове за постоянно връщане? :D
Manchester United Football Club
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от roumensp »

myhata II написа:Румене,ако толкова ти е хубав живота в Канала,нямаше да се вреш в Бг Форуми и да пишеш пиянски откровения,и тебе те влече българското ама не си го признаваш
Аз си оставам българин, където и да живея, не виждам нищо лошо в това ...
Това че в Канада ми харесва не означава, че трябва да забравя родния си език, нали?
И понеже нямам намерение да правя революции, имам предостатъчно свободно време, включително и за тоя форум.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Bistra »

Добре, че горните мнения ги написа Румен, а не аз.Обзалагам се, че веднага щяха да ми кацнат 2-3: мухи, револИционера (прозвуча като милиционера :lol: ) или такива, на които гроздето им е кисело та да ме оплюят. :D
Eeeх, Joy, Дарлинг! Аз 'збегах (както казва брат'чеда) от частен бизнес в България, без да съм била никога лузър нито там, нито пък тука, просто щото: "Неам нерви!"...и с това се изчерпва цялото ми отношение към темата.
Бай дъ уей...Хубав лаф става, само че бизнес не се прави с много приказки. Ти да си ме чула някъде да пиша за бизнес, освен когато се бъзикам? То на мен всичко си ми е на бъзик или може би не? И аз вече не знам. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от myhata II »

На Джой баща и няма блок и затова тука не е добре ,бззз :D ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Bistra »

Бзззз
Изображение
:D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор