Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българска?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от ablood »

Joy написа:
anxeli написа:Не разбирате ли че Джой не отива да работи :^).
Съвсем напротив- още от първия ден.
Joy написа:
myhata II написа:Джой кога си решила да си заминаваш ?
След 10 дена, защо?
Joy написа:Иначе бизнесът ми от самото начало ще носи повече от работа на заплата в същата област.
Значи госпожата не е в състояние да си купи шофьорска книжка, но крои планове, как от средата на следващата седмица ще има печеливш (вече) бизнес, единствено благодарение на брилянтността си (доказана последните 10 години в Канада). :lol:

Най тъжното е, че тя май не се еб@ва с нас. Тя си вярва.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

На мен ми се струва, че "бизнесът" на сестрата ще свърши в някоя локална болница на заплата до 380лв след удръжките.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от myhata II »

Аз пък и пожелавам да и тръгне и да вади по 3000 на месец ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Pepon »

В България няма никакъв проблем да се вземе книжка на кола с автоматик, но после с тази книжка може да се кара само автомобил с автоматични скорости - водят я категория "B Автоматик".
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

Мерси пепон, това го разбрах.

Муха, това ли ти е предела на мечтите? :D Ако изкарваше 3 хилки в Бг ти щеше ли да се върнеш?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Koko »

Joy написа:Бизнес не наследявам а създавам. Без никакви инвестиции. Единствената инвестиция е собствената глава на раменете. Ако не си способен на това, не си способен на никакъв бизнес.
Това ми звучи като някакъв опит да се създаде Перпетум мобиле в икономически вариант - хем не влагаш никакви инвестиции, хем успяваш да получиш печалба. Неприятно ми е да го кажа но нещо в принципа на тази идея ми се вижда сбъркано, макар че от друга страна дори само труда който ще вложиш сам по себе си си е вид инвестиция.
Освен това, недей забравай че една ако искаш по-висока печалба, съответно трябва да рискуваш повече, иначе няма как да стане, а от това което си написала става ясно че не ти се рискува чак толкова много.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Павел »

Joy написа:
ablood написа:Преди 15 години бях дилър към един голям вносител. Половината от 80-те софийски бизнеса в този отрасъл ми бяха клиенти. Влагаха пари, крояха планове, наемаха обекти, хора...
10 години по-късно 76 от тези 80 фалираха и останаха само няколко монополисти. Правят милиарди и мачкат конкуренцията.
Някакси се сещам ти в коя група ще си. :lol:

Това е показателно за няколко основни закона:

-80% от новосъздадените бизнеси фалират. Затова нов бизнес не се създава с инвестиции -рискуваш силно да ги загубиш.
-колкото повече бизнесът в една държава е в ръцете на монополисти, толкова по-сложно е да се прави дребен и среден бизнес. Това подтвърждава правилото че в развити страни бизнес не се започва.
-бизнесът на 21 век не е същият като през 20, той не е явление а процес. Това че дадена фирма не работи вече в една област не значи че не работи успешно в 10 други. Които успешно могат да бъдат сменени със съвсем различно по всяко време. Добрият бизнесмен се преориентира навреме към това което носи пари.

Колкото до мен, идеите ми стигат колкото за цял китайски народ, така че не ме мисли.
1. Това как да се разбира - че в Бг няма монополисти? Смях в залата.
2. Ако Ротшилд беше в Бг щеше да е миньор, т.е. щеше да осъществи мечтата на всеки евреин.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

Koko написа:
Joy написа:Бизнес не наследявам а създавам. Без никакви инвестиции. Единствената инвестиция е собствената глава на раменете. Ако не си способен на това, не си способен на никакъв бизнес.
Това ми звучи като някакъв опит да се създаде Перпетум мобиле в икономически вариант - хем не влагаш никакви инвестиции, хем успяваш да получиш печалба. Неприятно ми е да го кажа но нещо в принципа на тази идея ми се вижда сбъркано, макар че от друга страна дори само труда който ще вложиш сам по себе си си е вид инвестиция.
Освен това, недей забравай че една ако искаш по-висока печалба, съответно трябва да рискуваш повече, иначе няма как да стане, а от това което си написала става ясно че не ти се рискува чак толкова много.
Ее без труд няма как да стане... Не се каня да грабя банки макар че и това си е труд. При всички положения влагаш нещо, ако не са пари, това са лични знания, умения и труд. Естествено за разширяване впоследствие са нужни инвестиции, но това става на етап когато имаш вече достатъчни печалби които да ги покрият и да ти дадат сигурност че няма да загубиш пари. Няма тук перпетуум мобиле- има свеждане на риск към минимум. В бизнеса въобще рисковете се свеждат към минимум ако имаш глава на раменете. Повече рискуваш да те изхвърлят от работа когато си на заплата отколкото рискува бизнесмен.
Мога да ти дам десетки ако не и стотици примери за бизнес без начална инвестиция. Ключовата дума е начална. Не е измислил такъв само този който изобщо не е мислил.

Да не би случайно счетоводния бизнес на нашия приятел Даниел Кътев да му иска инвестиции? Продава си собствените умения.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от roumensp »

Само едно нещо не ми е ясно - как така един човек с толкова много грандиозни идеи не е успял да направи нищо досега, но разчита че ще направи в бъдеще. Мечтите са хубаво нещо, защото са безплатни.
Както и да е, нямам намерение да споря и ти желая успех.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Koko »

Joy написа:Ее без труд няма как да стане... Не се каня да грабя банки макар че и това си е труд. При всички положения влагаш нещо, ако не са пари, това са лични знания, умения и труд. Естествено за разширяване впоследствие са нужни инвестиции, но това става на етап когато имаш вече достатъчни печалби които да ги покрият и да ти дадат сигурност че няма да загубиш пари. Няма тук перпетуум мобиле- има свеждане на риск към минимум. В бизнеса въобще рисковете се свеждат към минимум ако имаш глава на раменете. Повече рискуваш да те изхвърлят от работа когато си на заплата отколкото рискува бизнесмен.
Мога да ти дам десетки ако не и стотици примери за бизнес без начална инвестиция. Ключовата дума е начална. Не е измислил такъв само този който изобщо не е мислил.

Да не би случайно счетоводния бизнес на нашия приятел Даниел Кътев да му иска инвестиции? Продава си собствените умения.
Значи няколко години сериозно учене (струващо не малко пари), както и трупане на опит по специалността нямат никакво значение? Въпросните собствени умения от нищото ли са се появили? Отделно че за да започне човек да предлага счетоводни услуги и да намери клиенти за това - трябва поне в известна степен да си рекламира тези услуги, както и поне отмалко да си обзаведе офис, добави и това че напуснеш ли работа загубената заплата оттам също влиза в изчислението дали бизснеса е рентабилен.

Връщайки се към по-горното ти мнение - рентабилността на бизнеса е производна от това колко рисков е въпросният бизнес, след като казваш че искаш да сведеш риска до минимум, не би трябвало да е трудно да се досетиш каква ще бъде и печалбата.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

Само едно нещо не ми е ясно - как така един човек с толкова много грандиозни идеи не е успял да направи нищо досега, но разчита че ще направи в бъдеще. Мечтите са хубаво нещо, защото са безплатни.
Ти също работиш на заплата нали? Учил си цял живот нещо си...правил кариера, надявал се на приличен живот с дадена професия, и в един момент разбираш че както и да растеш си оставаш подчинен, каквато и висока заплата да е, тя си има таван, а на всичкото отгоре данъци я изяждат порядъчно. Има преломен момент в който осъзнаваш че не желаеш повече някой да ръководи живота ти и да ти определя дохода. В момента между миналото и бъдещето, ще се намерят сума ти умници които ще ти подхвърлят какви са ти идиотски мечтите защото ако не са били как не си го направил до сега, а си се размечтал от сега тепърва. Ако беше ми дошъл навреме акъла, не бих стъпвала изобщо в Канада. Но...на различни хора в различно време им идва. Важното е според мен да има развитие. А бъдещето принадлежи на тези които се осмеляват.
Значи няколко години сериозно учене (струващо не малко пари), както и трупане на опит по специалността нямат никакво значение?
Виж, някои са имали мъдростта навреме да учат това, което им позволява да работят даден занаят за себе си. Ако този същия занаят е перспективен и доходен, още по-добре, супер. Други като нас, родители са ги набутали в някаква тъпа медицина където забравяш и за личен живот и за доход. А ние с липса на достатъчно смелост сме се подчинили на общественото мнение вместо да мислим с главата си. Биха могли да имат тези години някакво значение разбира се- за кой повече, за кой по-малко. Когато ми увря главата за това което желая да правя, просто записах ново образование което получих не за диплома, а за знания- това е. Паралелно се самообразовах в бизнес-теория. Толкова учебници по медицина не съм изчела колкото по бизнес. Въпреки че много специалисти отричат полезността на такива знанния, не съм съгласна. С една дума, не се хвърлям в дълбоки води от днес за утре и със сигурност нищо не рискувам. Бизнесът е творчество и игра, и аз имам намерение да се забавлявам от сега нататък.

Колкото до описаните от теб разходи, ако правиш нещата умно, няма да ги допуснеш. Домът може да се ползва за офис, личния компютър за работа, интернет за реклама, първите доходи могат да се съвместят с досегашната ти работа и т.н. До момента в който старата работа не стане неизгодна и не я оставиш за сметка на новия бизнес. Фрийлансър знаеш ли какво е?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Bistra »

Искренно се надявам да не си фен на Robert Kiyosaki, защото ако прочетем биографията му на първо място е определен като инвеститор и бизнесмен.Истината обаче е съвсем друга, а тя е, че доходите му идват от популярни теоретични обяснения за това как да правиш бизнес и от лекции. Та въпросният бизнес е много добър на теория, но на практика не съвсем.
Да не говорим, че в различните държави действуват различни икономически закони, а в България - никакви. Така че нещо, което си чела от книгите и те е запалило е не непременно приложимо там - имай го предвид! Самата идея да започнеш бизнес в България в настоящият момент е само по себе си голям риск.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Bistra »

А, сега нещо за разведряване на темата, защото много сериозно го задълбахте. ;)
Моля те, Joy, оценявам сериозните ти намерения,така че не се сърди, но не мога да се сдържа просто. :)

Who wants to be a millionaire in Bulgaria
http://www.youtube.com/watch?v=ltco1JEo2J4"
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

На Кийосаки му бях фен преди много години, "Богатия и беден татко" може би беше първото ми финансово четиво, в което открих формулирани неща които и сама подсъзнателно знаех. Но ясно и логично формулирани, което помага по-добре да ги осъзнаеш. От Кийосаки не можеш да се научиш на това как да правиш бизнес, по-скоро дава някакви полезни понятия за това как да си използваш финансите, което също е полезно за такива които не го умеят. Въобще, от американското бизнес-четиво мога да кажа че нищо особено полезно не открих. Да не казвам на какви абсолютни глупости се натъкваш от Доналд Тръмп и подобни...Помогнаха ми най-вече руски бизнес-коучинги, някои неща просто ми отвориха очите невероятно. И други видове литература косвено свързана с бизнес, по-скоро психология.

Между другото, както лекциите на Кийосаки, така и бизнес-коучингите -това са все примери за бизнес без начална инвестиция. ;)
Колкото до това какво е приложимо, в България икономическата ситуация позволява много повече неща отколкото американската за Кийосаки. Може би не такива точно бизнеси, но много други. Не е задължително да копираш модела на Кийосаки или на който и да било друг. Истинските бизнес-удари са винаги на нивото на творческо откритие.

Ама стига толкова съм ви изнасяла лекции по бизнес :D , когато го докажа че го мога, ще организирам официални курсове. :D
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Bistra »

Е, руските теоретици какво учат? Надявам се, че не съветват да ползваш като помощно средство при събиране на хонорари примерно едрокалибрена пушка? :)

Кийосаки е развивал в началото бизнес с недвижимости. Той не е бил особено печеливш, доколкото знам, защото този вид бизнес изисква значително количество вложен труд. Поради тази причина се е ориентирал към словоредството, което за него си е също своеобразен вид бизнес, но много не се припокрива с "независимият модел", на който ни учи.
В началото на кризата в Щатите също имаше хора, които направиха пари от спекула с недвижими имоти без да са хвърлили особено труд.Проблемът възникна обаче, когато всички лавинообразно прегърнаха тая идея и печалните плодове ги берем и до ден днешен.

Много ми е интересно какъв бизнес би развивала паралено примерно на работата ти в болницата като мед-сестра, защото не трябва да се подценява и факта, че такъв вид труд би ти носил и немалка умора?
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор