Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българска?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

Кийосаки е правил милиони с недвижимост и е фалирал също няколко пъти. Което доказва, че който го може, и от нула пак си връща състоянието независимо от обстоятелствата. Учебният му бизнес не е "своеобразен" а си е бизнес като бизнес, който му носи печалба не по-малка от недвижимост. Без рисковете на първия. "Спекула" е мръсна социалистическа дума за бизнес-сделка. За да правиш такива се иска много умствен, често и физически труд. Обстоятелствата биват различни и уменията на бизнесмена се състоят в това да се възползва от тях.

Колкото до мен, нямам никакво намерение да работя на заплата където и да било и като каквато и да било.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от ablood »

Joy написа:Помогнаха ми най-вече руски бизнес-коучинги, някои неща просто ми отвориха очите невероятно.
Ooooo! :-o Това много променя нещата.
Значи си сериозно подкована със знания, трикове и хитрини. Нема начин да не преуспееш в БГ.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Bistra »

Joy написа:Колкото до мен, нямам никакво намерение да работя на заплата където и да било и като каквато и да било.
Ти каза, че искаш да сведеш до минимум рисковете т.е. в началото да почнеш 2 паралелни работи. Изхождайки от твоя експириънс реших, че първата трябва да е по специалността.
Иначе да се хвърлиш с главата надолу изцяло в нещо ново си е голям риск.Не, че е невъзможно, но не всеки го умее.
Учебният бизнес е бизнес, който е твърде специфичен и зависим.Специално в материята, която Кийосаки преподава се разчита на стадното чувство и сляпата вяра на масите (раята) за успех. Ако, допуснем обаче, че раята в миг си даде сметка (се осъзнае), че той е фалирал и после не си е възвърнал състоянието по подобен начин, т.е. е един провален бизнесмен, дали няма да престане да му вярва? И тогава успешният му бизнес би отишъл "на кино". Във всяко начинание има риск, а ти каза, че не искаш да поемаш рискове.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от pumpy »

Bistra написа:А, сега нещо за разведряване на темата, защото много сериозно го задълбахте. ;)
Моля те, Joy, оценявам сериозните ти намерения,така че не се сърди, но не мога да се сдържа просто. :)

Who wants to be a millionaire in Bulgaria
http://www.youtube.com/watch?v=ltco1JEo2J4"

Е ей такива иска старшата за консуматори за да й е успешен бизнеса. Как може човек да е толкова прост, просто не ми се вярва.....
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

Bistra написа:
Joy написа:Колкото до мен, нямам никакво намерение да работя на заплата където и да било и като каквато и да било.
Ти каза, че искаш да сведеш до минимум рисковете т.е. в началото да почнеш 2 паралелни работи. Изхождайки от твоя експириънс реших, че първата трябва да е по специалността.
Иначе да се хвърлиш с главата надолу изцяло в нещо ново си е голям риск.Не, че е невъзможно, но не всеки го умее.
Учебният бизнес е бизнес, който е твърде специфичен и зависим.Специално в материята, която Кийосаки преподава се разчита на стадното чувство и сляпата вяра на масите (раята) за успех. Ако, допуснем обаче, че раята в миг си даде сметка (се осъзнае), че той е фалирал и после не си е възвърнал състоянието по подобен начин, т.е. е един провален бизнесмен, дали няма да престане да му вярва? И тогава успешният му бизнес би отишъл "на кино". Във всяко начинание има риск, а ти каза, че не искаш да поемаш рискове.
Разбира се че си го е върнал и не просто върнал, ами го е и надхвърлил многократно предишното си състояние. Новият му бизнес го е прославил на цял свят, а книгите му много години са сред челните места на световни бестселъри. С какъв бизнес го е направил има ли значение? Абсолютно никакво. Кийосаки дори е прекалено постоянен в заниманията си което не е много добре за бизнеса. Но докато умре интересът към него, той вече ще е с нов печеливш проект, убедена съм. Принципно, преуспяващи бизнесмени се занимават с множество проекти едновременно и няма никакъв проблем да оставят този който вече се е изживял. Това в което "се хвърлям" за мен не е ново и ако си пропуснала някъде по трасето, то ми е специалност- имам образование и диплома за него. И доста сериозен опит защото ми е хоби много преди образованието. Освен него имам още няколко теми с бъдещи проекти, които ще тръгнат паралелно. Интересите на Джой са толкова обширни, че работа ще се намери за цял китайски народ. :D Рискът ми е сведен към нула по много различни начини, така че не ме мисли.

Между другото, не всички са толкова гениални като Кийосаки за да създадат такъв колосален продукт около такава дреболия като кеш фло. Най-общият вид на фирма с многомилионни обороти, това е именно съставена от много различни проекти съчетани като лего. И съвсем не е задължително всички да са в една бизнес-тема.

Схемата за постепенно преминаване към бизнес е добра за тези които са се вкопчили с мъртва хватка към "стабилната си" работка и ги е шубе да се пуснат от страх "да рискуват".
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Жени »

Joy, всичко е чудесно, което разказваш, но защо не правиш бизнеса, за който говориш тук в Канада? Единственото, за което се сещам е ако имаш евентуално езикова бариера? Или пък Канада толкова много те е огорчила, та не понасяш да стоиш тук повече?!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

Жени написа:Joy, всичко е чудесно, което разказваш, но защо не правиш бизнеса, за който говориш тук в Канада? Единственото, за което се сещам е ако имаш евентуално езикова бариера? Или пък Канада толкова много те е огорчила, та не понасяш да стоиш тук повече?!
И двете разбира се, но и още много други причини. Първо, за какво ми е да правя бизнес в чужбина където е отвратително за живот ако мога да го правя в къщи. После, бизнес-възможностите в България са несравнимо по-големи от тези в Квебек. Трето, конкуренция в България нямам практически никаква. Няма никаква логика да правиш бизнес в страна която ти е изключително противна, която ще ти отнема половината от печалбата във вид на данъци и прочие глупости, в която законите защитават местните а имигрантите са изгои, в която цари изключителна ксенофобия на всякакво ниво и местни не доверяват на имигрантски бизнес...и т.н. и т.н...абсурдно. Познавам много българи тук с бизнес, но винаги разчитащ на имигрантска клиентела и общо взето много дребен бизнес. Квебекарите са невероятни шовинисти и от завист към имигрант ще приложат най-гадните си номерца за да го унищожат(познавам им всички номерца). За никакъв пиар сред местни на бизнес принадлежащ на имигрант въобще не може да се разчита. Във всеки случай не и в моята област (и въобще за такава не се сещам). Въобще са ми противни да ги гледам та не да работя с тях като клиенти. :!: Има ли смисъл да се насилваш за нещо което ти е супер-неприятно? Човек трябва да живее получавайки радост и удоволствие. Тук няма никакво качество на живот за да получаваш каквото и да е удоволствие от живота си. И аз вече не съм млада за да правя експерименти над себе си. Аз съм българка и се чувствам идеално в България. Тук ми е чуждо и аз съм чужда.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от optics »

Първо, за какво ми е да правя бизнес в чужбина където е отвратително за живот ако мога да го правя в къщи. После, бизнес-възможностите в България са несравнимо по-големи от тези в Квебек. Трето, конкуренция в България нямам практически никаква. Няма никаква логика да правиш бизнес в страна която ти е изключително противна, която ще ти отнема половината от печалбата във вид на данъци и прочие глупости
Значи излиза че:
1. В България не е отвратително за живот
2. Големи бизнес възможности
3. Бизнесите са недоразвити поради което практически няма конкуренция
4. Печалбата в България е чиста файда - не отива нито за данъци, нито за прочие глупости

Ако те чуе някой български бизнесмен какво ли ще коментира...
:lol:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Павел »

ablood написа:
Joy написа:Помогнаха ми най-вече руски бизнес-коучинги, някои неща просто ми отвориха очите невероятно.
Ooooo! :-o Това много променя нещата.
Значи си сериозно подкована със знания, трикове и хитрини. Нема начин да не преуспееш в БГ.
Имам предложение за името на фирмата - "Рога и копита"

Бтв, ди Доналд, когото старшата критикува по-горе, също е фалирал и после станал отново милиардер.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от roumensp »

Не разбирам защо спорите. Доста българи просто не са пригодени за живот извън България и не могат да прогресират в чужбина. Не ща да обсъждам причините, но това е факт. Да спориш с Joy е все едно да се опитваш да обясниш на един талибан ценностите и предимствата на западния свят. Вместо да се палите, направете като мен - пожелайте й успех и приключете с темата.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Павел »

Жени написа:Joy, всичко е чудесно, което разказваш, но защо не правиш бизнеса, за който говориш тук в Канада? Единственото, за което се сещам е ако имаш евентуално езикова бариера? Или пък Канада толкова много те е огорчила, та не понасяш да стоиш тук повече?!
Не мога да повярвам! Какво става с безгрешната Жени?

Joy, всичко което разправяш е чудесно, но защо не направиш бизнеса за който говориш тук - в Канада?
Единственото за което се сещам е, евентуална езикова бариера.

Петърчо от забавачницата
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Pepon »

Абе колкото и да си чешем езиците, истината е че много малко имигранти, където и да било по света, могат да се похвалят, че имат жизнен стандарт на гинеколог от Шейново. :D
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от optics »

тссссссссссссссс
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

optics написа:
Значи излиза че:
1. В България не е отвратително за живот
2. Големи бизнес възможности
3. Бизнесите са недоразвити поради което практически няма конкуренция
4. Печалбата в България е чиста файда - не отива нито за данъци, нито за прочие глупости

Ако те чуе някой български бизнесмен какво ли ще коментира...
:lol:
Точно така излиза. Има няколко типа български бизнесмени. Едните- "кокошкари"- печелят толкова колкото да преживяват. Само думата е "бизнесмени", всъщност това не е бизнес. Те са като целокупното бг население, т.е. вечно оплакващо се. Другите, чийто бизнес върви добре, никога не биха коментирали нищо лошо нито за бизнеса, нито за България, нито за данъци. Познавам и от двата типа. Първите ги елиминирам от познанствата си- действат ми негативно на аурата. :D

Конкуренцията е различна в различни области, но има толкова абсолютно незаети ниши че е направо шокиращо. Съответно с нулева конкуренция.
Бтв, ди Доналд, когото старшата критикува по-горе, също е фалирал и после станал отново милиардер.
Ако изобщо той е писал книгите си, толкова е прост че няма накъде. :lol: Или нарочно се прави на такъв. Въобще, след прочитане на негови книги оставаш с една огромна питанка, как е възможно толкова ограничен човек да е направил такова състояние. Има нещо гнило тук. Всъщност си е използвал книжките си за да се хвали. От това какви коли кара, каква марка костюми и вратовръзки носи и до това с какви жени спи. Невероятни глупости просто.
Последно промяна от Joy на Чет Сеп 01, 2011 3:25 am, променено общо 1 път.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от optics »

Конкуренцията е различна в различни области, но има толкова абсолютно незаети ниши че е направо шокиращо. Съответно с нулева конкуренция.
За много не знам. Знам няколко, в които съм влизал.
Обаче наличието на ниша е само първата крачка.
Това, че правиш нещо дето никой не го прави, не следва че нещото ще се купува (в достатъчни количества)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор