Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българска?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от pumpy »

Rall написа:Такова и се таковата и на тая тема! Кат се появи Пумпи и за каквото и да иде реч, той се към зъбарство ще го извърти...
Модел същия като Бистра, с половите си щения.Джой използва по рязък тон, но явно тя си знае какво и как. Нямам против някой да плюе по Канада и това определено не го прави "лузър", решил си да се махаш, излей си душата и лек път и успех... Дразнещи са Мухата и Джовани дето плюят , ама от Канада не мърдат... И като Пумпи с манията му за величие, дето сигурно повече от 10 години се учи и нищо не е изработил, само харчи парите на банката.
Поредния неосведомен индивид: за местна диплома се учи 2 години. Относно харченето на пари, мой са си и ще си правя каквото си искам с тях. Ако си погледна данъчните декларации през последните 7 години съм изкарал достатъчно за да си платя таксите в Университета, ако тази информация те прави щастлив/а, не че ме интересува.
А относно стоматологията, съвсем нормално. Аз не разбирам от всичко, като някои други индивиди тук, затова примерите ми са свързани с нещо, от което разбирам. Случайно старшата работи в сфера много близка до моята и често сме под близки регулации, затова и се включих.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Guinness »

Ти видимо не разбираш: от тези 400, които ти остават ти си плащаш наема за седмицата и да кажем ти остават 300 за харчене. Е от тези 300, реално получаваш стоки и услуги за 240, защото 60 от тях, или 20% държавата ти прибира под формата на ДДС. Сега сметката е следната:
500 изкарани
160 данъци
360 за теб да си ги харчиш.

От онези 100, които си платил за наем, държавата също прибира 20%, но от наемодателя ти, не от теб, но те видимо се облагат втори път: веднъж на твоя пейслип, втори път на данъчната декларация на наемодателя ти. Реално и тук не са 20%...
Леле,ти нямаш умора .бе :rofl: Имам ли 400 в банковата сметка-имам!!От там нататък,ако ще пия бира,ще плащам наем или няма пия бира и няма да плащам наем и ще спя под моста-избора си е мой.400 са си лично мои и за мое харчене.А това,че ДДС--то е 20% не ме грее ,щом на касата плащам цената,която е обявена, а не смятам дадена цена колко ще ми струва в действителност.В Канада действително ДДС-то е по-малко с около 7%,но въпроса е колко пъти го плащаш. :@ :@
Последно промяна от Guinness на Пон Авг 29, 2011 6:29 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Bistra »

Rall написа: Модел същия като Бистра.
Их, как ме заклейми, не те е срам! Аз от доста време съм на сух режим. ;)
Пиша си само във Форума, но иначе слушам. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

pumpy написа: Уау, и това е старшата :?: :?: :?: :?: :?:
Какво стана сестро с дипломите, фирмите, хилядите, хубавия живот в Канада. Невероятно е как хората се променят за няколко години водолазен живот....
Колко му е да изкараш един курс на ръчка и да си караш в БГ, без да си зависима от тази скапана страна Канада :)
Променя се много. След колекция от дипломи и 10 години скапана Канада, полека-лека ти идва акъла. И на теб ти е време ама няма да стане докато си се вцепил в зъбарство.

Даа пумпи, много са ми смешни като ги чета новите. Кажи им че и аз някога бях като тях тъпа и наивна. :D
Между другото тъщата кара курс в София на автоматик, но са и казали, че книжката ще й е огрничена до каране само на автоматик, което нас не ни интересува, защот тя ще кара само тук аниуей.Ако искаш ми пиши на лични ще се опитам да ти дам координати на инструктура в Софиа с автоматичната кола.
Давай де! Нямам намерение да карам друга ениуей.
Според мен се връщат предимно лузъри, другите щом си го могат там си го могат и тук :)
Щом си го можеш не разменяш злато за трици. ;)
Сестро, ако за 10 години не си успяла тук, си определено в групата на лузърите, не мислиш ли ?ДЕСЕТ години и нищо ? Аз ти го казвах в далечната 2004, че не си знаеш мястото, но ти не ми вярваше. Явно ти трябваше адски много време за да ти покажат и в Канада къде ти е мястото и сега Канада се оказа скапана страна. Замисли се за поведението си, не може винаги да ти е виновен космоса....За по-малко от 10 години хора успяха да се преборят със системата, други гие страх от курс за кормуване с ръчка.....
Кой ти каза че не съм успяла? Не бягам от неуспех, а от скапана държава в собствената ми Родина където ми е мястото. Стара съм вече да се боря със системи- нека системите се борят с мен. :D
Последно промяна от Joy на Пон Авг 29, 2011 8:27 pm, променено общо 1 път.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

Koko написа:Хайде и аз да добавя нещо към спама натрупан по темата - според мене в момента определено не е най-подходящото време за връщане в България, (особено за човек който се е махнал оттам преди почти 10 години и е загубил представа за действителността там), като се има предвид че към и без това не особено розовото състояние на икономиката се добавят и внесените отвън икономически проблеми, породени от факта че цялият свят преживява икономическа криза.
Коки, за българин свикнал да се оплаква ВСЯКО време е неподходящо. Между другото, кризата е перманентно състояние и няма да свършва.

А за чужденците прииждащи в България няма кризи и няма неподходящи времена. Руснаците пристигат на постоянно жителство без да имат право 5 години да работят на заплата и развиват печеливши бизнеси без една българска дума да знаят. Аре на тях им кажи колко е неподходящо.

В България трябва наистина да си голям лузър за да не направиш добър бизнес.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от pumpy »

OK, ще пиша днес на тъщата и щом имам отговор ще ти го пратя :)

Пожелавам ти успех в БГ и жалко за загубеното време. Не си ли се замисляла за щатите ? С канадска диплома за сестра и ALENA можеш да си работиш където си поискаш и да имаш добър живот все пак тук ?
Променя се много. След колекция от дипломи и 10 години скапана Канада, полека-лека ти идва акъла. И на теб ти е време ама няма да стане докато си се вцепил в зъбарство.
Аз BTW съм извън Канада почти 4 години вече и както изглежда за сега нямам намерение да се връщам. Климата на юг е по-приятен, но човек никога не знае. Моята първа мечта за имиграция беше New Zealand и някакси все още ме влече. Дипломата ми е призната там, та остава само да се навия да замина.....

И последно, аз съм се вцепил в спокоен живот - това го няма в БГ и аз нямам време да го чакам да се появи там. Не всичко в този живот е кинти, но това за съжаление е трудно смилаемо от човек, които ги няма ( не визирам никого конкретно с това последното, просто разсъждавам на глас )
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

Пожелавам ти успех в БГ и жалко за загубеното време. Не си ли се замисляла за щатите ? С канадска диплома за сестра и ALENA можеш да си работиш където си поискаш и да имаш добър живот все пак тук ?
Моля ти се! След половин живот по чужбините (повечето от които не по мое желание), мога да кажа само че по-хубаво от България няма никъде. Ти за какъв "живот" говориш в Америка? Ако това е живот, аз съм трамвай. :D От сутрин до вечер БАЧ да плащаш кредити, половин ден по задръствания в колата и на другата сутрин пак на тръстиката. Къде е батето да му кажа колко по-умен беше от всички в тоя форум.? Спокойния живот е там дето батето си връткаше синджирчето на плажа, а не на тръстиката- много си се объркал нещо.

В Америка и където да било другаде- само на екскурзия или командировки за не повече от седмица. ;) А дипломите ги оставям в стария живот- със сигурност няма да ми потрябват.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от pumpy »

Joy написа:
Пожелавам ти успех в БГ и жалко за загубеното време. Не си ли се замисляла за щатите ? С канадска диплома за сестра и ALENA можеш да си работиш където си поискаш и да имаш добър живот все пак тук ?
Моля ти се! След половин живот по чужбините (повечето от които не по мое желание), мога да кажа само че по-хубаво от България няма никъде. Ти за какъв "живот" говориш в Америка? Ако това е живот, аз съм трамвай. :D От сутрин до вечер БАЧ да плащаш кредити, половин ден по задръствания в колата и на другата сутрин пак на тръстиката. Къде е батето да му кажа колко по-умен беше от всички в тоя форум.? Спокойния живот е там дето батето си връткаше синджирчето на плажа, а не на тръстиката- много си се объркал нещо.

В Америка и където да било другаде- само на екскурзия или командировки за не повече от седмица. ;) А дипломите ги оставям в стария живот- със сигурност няма да ми потрябват.
Значи нашия живот е много различен. Аз го виждам 180 работни дни в годината, заемите са изплатени за 4-5 години и никъде в цялата картина няма тръстика. На батето романтиката не е моята.....особено в частта за връткането на каквото и да било. Ако това беше и 1% истина, България щеше да е цъфнала и вързала от такива, дето си въртят синджирката и само консумират, само дето консуматорите ги няма и затова я има мизерията в много грозни форми....
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

pumpy написа:
Значи нашия живот е много различен. Аз го виждам 180 работни дни в годината, заемите са изплатени за 4-5 години и никъде в цялата картина няма тръстика. На батето романтиката не е моята.....особено в частта за връткането на каквото и да било. Ако това беше и 1% истина, България щеше да е цъфнала и вързала от такива, дето си въртят синджирката и само консумират, само дето консуматорите ги няма и затова я има мизерията в много грозни форми....
Не за консуматори става дума, а за тези дето имат мозък да печелят за достоен живот. Останалите или се оплакват и просят, или бягат по чужбини. А може и двете заедно. България е цъфнала и вързала защото народът е изключително прост. Той не просто е неспособен да спечели, но и да му дадеш на куп пари с които може цял живот да не работи, пак ще затъне в мизерия.

Ето ти пример на такива мизерници

http://play.novatv.bg/play/250003/"

Ама това не е цялата ужасяваща истина на тяхното падение да не мислиш...Какви подробности чух за тях от съседи направо да загубиш ума и дума. :x
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

pumpy написа:И последно, аз съм се вцепил в спокоен живот - това го няма в БГ и аз нямам време да го чакам да се появи там. Не всичко в този живот е кинти, но това за съжаление е трудно смилаемо от човек, които ги няма...
Точно така, това изчерпва темата.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от myhata II »

Джой кога си решила да си заминаваш ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

myhata II написа:Джой кога си решила да си заминаваш ?
След 10 дена, защо?
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от myhata II »

Много бързо,браво,сериозно си го решила ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

myhata II написа:Много бързо,браво,сериозно си го решила ! :y:
Не е много бързо- решила съм го преди много години, но не е лесно да се измъкнеш от трудовия лагер.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Жени »

Joy, аз не те познавам от преди, а и не се включвам по конкретната тема, но ми стана интересно и ми се иска да помоля да разкажеш повече за решението си да се върнеш в БГ, разбира се ако ти се споделя! :)

Подобно решение на мен ми се струва, че се взема много трудно и предполагам човек е претеглил добре аргументите си.

Тук работила ли си като мед. сестра? Какво те е озадачило тук най-много и кое най-силно наклони везните в посока БГ? Имаш ли поглед как стоят нещата в БГ в момента? Предполагам имаш и стратегия какво точно ще правиш там като се върнеш!

Дано не се почувстваш като на кръстосан разпит! Ако е така се извинявам! Но много ще се радвам, ако решиш да пишеш повече по въпроса!

От сърце ти желая попътен вятър! ;)
Публикувай отговор