За традициите

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

За традициите

Мнение от Kirilius »

http://www.everexplore.com - Explore with a camera!
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: За традициите

Мнение от mufc »

:D Страхотно преживяване :rofl:
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: За традициите

Мнение от angelheart »

Чак се чудя на мен как ми се размина... На два пъти :D :D :D
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: За традициите

Мнение от anxeli »

В Бг се хвърля жито, не ориз :D !
И аз отказах тази дивотия, за ужас на нашите :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: За традициите

Мнение от Marto »

"Не съм дърво. Корени нямам." :rofl: :rofl: :rofl: :y:
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: За традициите

Мнение от 7George »

Традициите не са това, което бяха.

Трябвало е просто небрежно да му спомене на дъртия, че скоро скромно са се оженили с една, дето не я познава... Де тоз акъл на млади години, хатъра да не чупиш и тнт. Да не говорим, че много не се и женят напоследък.
Embrace your climate change!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: За традициите

Мнение от Bistra »

7George написа:Традициите не са това, което бяха.
Ха-ха точно така. Аз като се омъжвах нямаше циганска музика, нито събиране на средства с цел финансиране. Отидох пеша и до църквата, и до ресторанта, но без шествия и тем подобни глупости.(гостите вече бяха отишли в църквата.Хубаво е да те чакат! 8) )
Причината - къси разстояния, щеше да е смешно да тарaлянкаме кола окичена с карамфили - Яшшш! :puke:
За сметка на това пък хората се обръщаха след мен, (те и още си се обръщат, де ;) ) защото бях хубава. В църквата церемонията беше прекалено дълга, защото попът беше приятел на свекърва ми и се престара меко казано. А, пропуснах да отбележа, че вече бях омъжена от 2 дни, защото гражданското подписване и църковният брак не бяха в един и същи ден. Е-еех затова пък сега имам 2 годишнини от сватбата за празнуване.Горкият ми мъж! :D
Ориз, жито и други семена за посев, и храна за гълъбите бяха изключени от програмата, за сметка на това имаше много бонбони за децата.:)
Настъпваници и други подобни глупости също липсваха.Ами то е ясно, че един мъж, ако не слуша жена си не е за никъде - останалото е само цапане на обувките. :rofl:
Аз съм определено за брака, защото съм старомодна, но по отношение на традициите смятам, че те са променливо понятие. Вече ги няма онези сватби с 200 човека поканени и тумба-лумба.
Имам приятел в България, който има чудесно семейство от дълги години,
но никога не се е женил. Въпрос на личен избор! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: За традициите

Мнение от hadministratora »

Ех, спомени, спомени.....
Ние се постарахме да озаптим родата до колкото е възможно.....
Нямаше тумба-лубма при нас, но братчедите на жена ми бяха запречили вратата и не щяха да я дават - трябваше да ги подкупвам.
Стринка й пък такова звучно "Иииииии..." извика като влязох, че сигурно и до първия етаж се чу.
А пред църквата попа ни държа в един ъгъл, за да не видела другата булка. Направо не знам как не й закри очите с килимявката си за по-сигурно!
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: За традициите

Мнение от JennyAnyDots »

Наистина "спомени, спомени"...

Спомням си как инструктирахме DJ-я за това какво ще и какво няма да правим. Чупихме питка, за кеф на родата и малко сеир, и това беше. Изрично обяснявахме, че ще е само това; уж беше разбрал, че менци не ритам, и т.н., и т.н.... Абе нищо друго, точка. И някъде един час след началото на купона (и предполагам след втората голяма гроздова) той да вземе да пусне изведнъж да пищи една жална гайда, чак да ти проглуши ушите, и да викне в микрофона: "Сега булката ще иде да се прощава с майка си" :D Явно беше "традиционалист" човекът...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: За традициите

Мнение от Bistra »

Хахаха това нищо не е.Аз пък си спомням, че един от танците трябваше да го танцувам с кума. Човекът си беше пийнал - разбираемо и по погрешка ми застъпи роклята. Да ама тя отгоре беше тип бюстие, така че можете да си представите застъпването какъв ефект произведе - той изтрезня набързо. :D Добре, че не съм притеснителна. Така съм си от малко момиченце хехехе. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
magi72
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 10:27 am

Re: За традициите

Мнение от magi72 »

:)ЗДРАВЕЙТЕ,вече в България има традиция българските сватби да са като едно време булката е с рокля стил болярка ,а всички гости да са с носии.
Преди месец бяхме на такава сватба в Троян нямате представя каква сватба беше :o .
Започна се от 8. 00 h с агнешка курбан чорба (мноого важен детайл),Валя Балканска и гайдара Петър Янев.
Разбира се това се състоя на огромна поляна с красиви дървени маси с бродирани покривки ,всичко се сервира в калени съдове.Голями бяли шатри ни правеха сянка,защото въпреки ранния час имаше слънчице.
Гостите абсолютно всички облечени в български носии,които лично сватбарите се погрижиха да облекат до най-малкия гост,след което след самата сватба бяха подарени на всеки за спомен от сватбата!
Към 12.00 h се понесе обяда :o -12 бр. агнета на чевермета ,който бяха поднесени съвсем демонстративно от сервитьори облечени и те в носии.През цялото това време се лееше яко червено вино в неописуеми количества.
И в 2.00h всеки с официално облекло в ресторанта на тамошния хотел.ит.н.
За всичко това бяха наети много агенции, като знам само за сватбената агенция и кетъринг агенцията кои бяха и мога смело да кажа ,че са страшни професионалисти от това ,което видях.
Невероятна сватба!На човек да му се прииска отново да се омъжи :lol:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: За традициите

Мнение от Странджата »

[quote="magi72"]:)ЗДРАВЕЙТЕ,вече в България има традиция българските сватби да са като едно време булката е с рокля стил болярка ,а всички гости да са с носии.
Преди месец бяхме на такава сватба в Троян нямате представя каква сватба беше :o .
Започна се от 8. 00 h с агнешка курбан чорба (мноого важен детайл),Валя Балканска и гайдара Петър Янев.
Разбира се това се състоя на огромна поляна с красиви дървени маси с бродирани покривки ,всичко се сервира в калени съдове.Голями бяли шатри ни правеха сянка,защото въпреки ранния час имаше слънчице.
Гостите абсолютно всички облечени в български носии,които лично сватбарите се погрижиха да облекат до най-малкия гост,след което след самата сватба бяха подарени на всеки за спомен от сватбата!
Към 12.00 h се понесе обяда :o -12 бр. агнета на чевермета ,който бяха поднесени съвсем демонстративно от сервитьори облечени и те в носии.През цялото това време се лееше яко червено вино в неописуеми количества.
...И тук изтръпнах,да не се е появил Караибрахим с неговата орда....Браво,яка сватба! :clap:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: За традициите

Мнение от anxeli »

Чак традиция не вярвам да стане ;), но сватби на заможни хора могат да са всякакви, осъществени мечти ;) ... Интересно, бих гледала записа ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За традициите

Мнение от optics »

Bistra написа:Хахаха това нищо не е.Аз пък си спомням, че един от танците трябваше да го танцувам с кума. Човекът си беше пийнал - разбираемо и по погрешка ми застъпи роклята. Да ама тя отгоре беше тип бюстие, така че можете да си представите застъпването какъв ефект произведе - той изтрезня набързо. :D Добре, че не съм притеснителна. Така съм си от малко момиченце хехехе. ;)
Има ли го на видео ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
magi72
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 10:27 am

Re: За традициите

Мнение от magi72 »

Странджата написа:
magi72 написа::)ЗДРАВЕЙТЕ,вече в България има традиция българските сватби да са като едно време булката е с рокля стил болярка ,а всички гости да са с носии.
Преди месец бяхме на такава сватба в Троян нямате представя каква сватба беше :o .
Започна се от 8. 00 h с агнешка курбан чорба (мноого важен детайл),Валя Балканска и гайдара Петър Янев.
Разбира се това се състоя на огромна поляна с красиви дървени маси с бродирани покривки ,всичко се сервира в калени съдове.Голями бяли шатри ни правеха сянка,защото въпреки ранния час имаше слънчице.
Гостите абсолютно всички облечени в български носии,които лично сватбарите се погрижиха да облекат до най-малкия гост,след което след самата сватба бяха подарени на всеки за спомен от сватбата!
Към 12.00 h се понесе обяда :o -12 бр. агнета на чевермета ,който бяха поднесени съвсем демонстративно от сервитьори облечени и те в носии.През цялото това време се лееше яко червено вино в неописуеми количества.
...И тук изтръпнах,да не се е появил Караибрахим с неговата орда....Браво,яка сватба! :clap:
Публикувай отговор