Новите Българи-Срам не срам, това е

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Новите Българи-Срам не срам, това е

Мнение от mufc »

недялко
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 11:10 am

Re: Новите Българи-Срам не срам, това е

Мнение от недялко »

не знам колко е срамно, но е много тъжно. а и не виждам дискусия по тази тема, която, според мен, е по-важна от АЕЦ-а. то ако така вървят нещата с българите, за какво са ни нужни Белене и прочие. само си хабим пръстите в/у клавиатурата да изразяваме така нар. "гражданска позиция" :?:
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Новите Българи-Срам не срам, това е

Мнение от Omega3 »

На Бьлгария не и остава друго освен да разработи имиграционна програма подобна на тази в Канада - молби, интервюта, такси и т.н. Да му праснат един мултикултурализьм и да започнат да приемат желаещите да се заселят на бьлгарска територия.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Новите Българи-Срам не срам, това е

Мнение от ivandaman »

Извън БГ, е почти невъзможно да се гледат клипове на БТВ от страницата им..

Предполагам това е причината да няма много коментари по иначе доста интересната и важна тема..

Аз си мисля че празно в природата няма.. Ако ние изчезнем ще дойдат други... Дано само да са някои по-свестни от нас, ама като се има впредвид географското положение.. Най-вероятно новите българи ще са от по-мургав произход... Дано да греша де...

Това което се случва в последните 20 години в БГ е геноцид на интелекта.. Обикновенните хора, с нормални ценности не издържат и гледат да се измъкнат. Дори и някои от тези които са финансово добре не се чувстват конфортно със заобикалящата ги среда..

Като прибавиш финансовите проблеми, безправието и беззаконието, няма нищо изненадващо в това което се случва..

Една от причините, в които не пиша много в подобни теми не е защото не са ми интересни, Напротив.. Интересни са ми но наистина нямам какво да предложа.. дори и като теория, защото просто не виджам абсолютно никакъв изход от ситуацията..

Предполагам и политици и хората в България вече не им пука и всеки е решил да остави нещата на самотек и ситуацията да се разреши от самосебе си.. И това ще стане със сигурност.. Дали на нас (тези които се самоопределяме като Българи) ще ни хареса резултата е съвсем отделна дискусия..

............................

От лична гледна точка искам да споделя нещо с тези които сте в БГ.. В една друга тема (за АЕЦа) много народ скочиха че българите в чужбина сме "злобеели".. Не е така. Никой не злобее или желае лошото на сънародниците ни в БГ.. Понякога обаче (аз поне) чувствам безсилие, и отчаяние.

(Frustration е най-точната дума но няма точен еквивалент на български)

На никой от нас в чужбина не му е приятно да знае че нещата в БГ вместо да се подобряват стават все по-зле.. Трябва да си или садист или психопат за да желаеш близките ти и познати които все още са там да страдат.. Няма такъв филм.. Жестоката истина е че няма нищо по-тъжно от това да бъдеше принуден насила (от обстоятелствата) да напуснеш родното си място.. И това го казвам като човек с глобално мислене, който никога не е страдал от носталгия и който е про-емигрантски настроен..

Да не мислите че ни е приятно като се завръщаме в БГ и да гледаме наглото и нахалното поведение на мангалите, които вече дори не можеш да наречеш "циганин". Да не мислите че изпадаме в екстаз като ни заливат от всяка аудио-визулна медия с ритми 7/8ми..

Ние ви разбираме... Време е и вие да се опитате да разберете и нас..

Аз лично се чувствам като чужденец, когато посещавам БГ, защото това не е тази България в която живеех. Не знам дали е по-добра или по-лоша, но е коренно различна..

И това не са само думи и разни "бла-бла-бла"... Това е самата истина..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Новите Българи-Срам не срам, това е

Мнение от ivandaman »

Omega3 написа:На Бьлгария не и остава друго освен да разработи имиграционна програма подобна на тази в Канада - молби, интервюта, такси и т.н. Да му праснат един мултикултурализьм и да започнат да приемат желаещите да се заселят на бьлгарска територия.

Страхотна идея, единственото което и куца е че БГ трябва да предложи нещо (Така както го предлага Канада). Ред, организация, законност, стандарт на живот, права, възможности за развитие, (относителна) политическа отговорност, грижа за децата и възрастните и още един куп други неща.

Само че ако ги предлагаше, най-вероятно повечето българи нямаше да желаят да емигрират и сегашната ситуация нямаше да съществува..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: Новите Българи-Срам не срам, това е

Мнение от Lub0 »

ivandaman, браво за по-горното мнение!
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Новите Българи-Срам не срам, това е

Мнение от Omega3 »

Иване, ситуацията в Бьлгария е доста по добра от тази в много страни от Азия и Африка, даже и южна Америка мисля. Жителите на много от тези страни биха намерили сегашните условия на живот в Бьлгария като много добри.

Мисля, че е ясно, че много от бьлгарите ще кажат, че население от такива страни не ни трябва и няма с какво да помогне и даже много от бьлгарите мислят, че превьзхождат тези хора с нещо си.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Новите Българи-Срам не срам, това е

Мнение от klisurov »

Lub0 написа:ivandaman, браво за по-горното мнение!
И аз подкрепям написаното.
При мен в БГ останаха само приятелите, но определено ми е гадно, като гледам какво се случва там.
Още повече, че аз не съм икономически емигрант и бих се върнал в БГ.
Защото тук, в Монреал, каквото и да се случи, и френския, и английския ще си ми останат чужди.
Защото тук, в Монреал, лятото беше в петък (вчера валя сняг!).
Защото тук, в Монреал, не са приятелите ми, с които си пиех бирата и приказката вървеше.
Защото тук, в Монреал, ... мога да продължа с още ...

... но това няма да променя факта, че не съжалявам , че се махнах.

И едно от нещата, поради които аз се махнах е, че ми омръзна да гледам намусени хора по улиците.
Че ме бутат с надеждата да отговоря и да стане мелето.
Че не знаех как да обясня на детето, че при зелен светофар и наличен на 15 m полицай ... не се пресича, щото някой баровец може да те отнесе.
Че ... и тук мога да продължа с още ...

А това, особено първото, няма как да се промени, за съжаление, в близките 5-10 години.

Нямате идея как ме боли, като гледам как от ден на ден нещата в БГ се влошават.
И колко ми е трудно да разбера всеки, който е решил да остане ... особено когато това е приятеля ми ...
И как ми се иска да имам власт да измета цялата измет от БГ ...
И как се възхищавам на всеки, намерил сили да поеме по пътя на емиграцията ...

А част от тези, поради които сме на този хал са и ... нямат значение конкретните имена
Но това бяха тези, които бяха в онази далечна нощ във ВИАС, после на Орлов мост, после в палатковия лагер, после ... после ... после направиха кариера и сега ни дуднат от телевизора.
Боже, какъв наивник съм бил, когато организирах първата студентска стачка във ВМЕИ "Ленин" ... и след която загубих студентски права ... още си пазя "афиша", който се появи в потайни доби из улиците на София ...
Не мислете, че не съм се опитвал да променя нещата ... просто разбрах, че те са непроменяеми ... нека Пумпи да каже, защо Моисей е обикалял 40 години в пустинята ... за съжаление, за 40 години в нашата пустиня сме на път да се загубим като народност ...

Lub0, мислех, че си зарязал форума ... радвам се, че съм бил в грешка
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Новите Българи-Срам не срам, това е

Мнение от mufc »

Ще ми бъде доста интересно да видя, живот и здраве България след 20 години, каква ще е :)
nivi7876
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Юни 17, 2010 6:45 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Новите Българи-Срам не срам, това е

Мнение от nivi7876 »

Omega3 написа:Иване, ситуацията в Бьлгария е доста по добра от тази в много страни от Азия и Африка, даже и южна Америка мисля. Жителите на много от тези страни биха намерили сегашните условия на живот в Бьлгария като много добри.

Мисля, че е ясно, че много от бьлгарите ще кажат, че население от такива страни не ни трябва и няма с какво да помогне и даже много от бьлгарите мислят, че превьзхождат тези хора с нещо си.
Жалко е да се сравняваме с "третия свят" та по последни статистики хората и там живеят по-щастливо от нас!
Жалко е да се сравняваме с "третия свят" защото сме все пак в Европа та дори и на опашката нали много я искахме тая ЕВРОПА.
Жалко е да се сравняваме с кагато и да било защото всеки си има национална идентичност ,ние вече май НЕ!
От 7 351 234 по официални данни , а по неофициални съм убеден ,че 1/2 от това население са ЦИГАНИ,ТУРЦИ И ДР.
Жалко е, много е жалко да се чустваш имигрант в собственната си държава може би това имаш предвид ivandaman.
За съжаление истината е жестока ,но по важното е дали това ще може да се поправи във времето или БЪЛГАРИТЕ ще изчезнат??
DCS-Vienne-25.03.2011
Accusé de réception-11.2011
Писмо за подготовка за интервю-21.07.2012
Entrevue de sélection-22.10.2012
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Новите Българи-Срам не срам, това е

Мнение от mufc »

Сранното е, че се чувствам по някакъв начин виновен че и аз със моето емигриране от България, ще добринеса за процеса на намаляването на българите.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Новите Българи-Срам не срам, това е

Мнение от ivandaman »

mufc написа:Сранното е, че се чувствам по някакъв начин виновен че и аз със моето емигриране от България, ще добринеса за процеса на намаляването на българите.
Не е странно.. Напълно нормално е.. Същото е като ако си вървиш по улицата и видиш трима въоръжени до зъби бандити които нападат беззащитна майка с дете.. Първият инстинкт е да се намесиш и да направиш нещо.. да помогнеш...
Имаш два избора..

1.Да налетиш на тримата бандяги и да се обречеш на сигурна гибел...
2. Да послушаш инстинкта за самосъхранение.. и да се чувстваш цял живот "виновен" че не си помогнал на беззащитната майка и детенцето и..

.........................................

Не е лесно.. Абсолютна гадост.. но понякога трябва да се избере от две злини по-малката..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Новите Българи-Срам не срам, това е

Мнение от mufc »

Няма какво да добавя Ivandaman, думите ти са много истински :handshake:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Новите Българи-Срам не срам, това е

Мнение от ivandaman »

Между другото mufc ... никът ти това ли означава което си мисля или напротив?? :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Новите Българи-Срам не срам, това е

Мнение от Bistra »

Понякога се чувствувам като ескимос, който доброволно се е съгласил немощната му майка да излезе и да загине самотна в студа.
Остава ми само успокоението, че го правя заради децата си. А, дали наистина го правя заради тях?
Или това е просто оправдание за егоистичното ми чувство един ден аз да не заема нейното място в ледената пустиня?
Мрачна тема!
Тук не мога да съм оптимист, колкото и да ми се иска.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор