Какво става ?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Какво става ?

Мнение от anxeli »

Софийския университет затваря на 4-ти април защото му взели ботаническата градина в Балчик. На Мишо Бирата му организираха инфаркт в хотела на друга мутра, след вечеря с шефа на Лукойл. Някакъв ш%*(% п$@#%& - бизнесмен, наречен Ивайло Дражков, убил няколко човека карайки пиян, се обажда в сутрешния блок да заплашва по най-нагъл и прост начин със съд (?!) защото го снимали как си кара колата, имал право - не му била влязла присъдата още в сила. Хора от ДС, разстрелвали набедени дисиденти до 87 година си работят по посолствата из Европа.
Кой нормален човек може да стои в такава държава, която му плюе в лицето всеки ден, в която никой нищо още не е признал, няма осъдени, нищо върнато ... Даже на гости не ми се прибира вече там. Това е едно бунище на което растат само паразити, смучещи от малкото останали.
Какво трябва да се случи за да се събудят :@ ?
Циганите - на Сатурн !
недялко
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 11:10 am

Re: Какво става ?

Мнение от недялко »

anxeli написа:Какво трябва да се случи за да се събудят :@ ?
Амиииии, какво ще кажеш за едно цунами и заметресение и за капак АЕЦ Козлодуй да гръмне :n:
Брей не ви ли омръзна :swear:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво става ?

Мнение от IRA »

Не следа новините, та не знам какъв е проблема с ботаническата градина в Балчик. Тя защо се води на университета? Логиката не е ли да е държавна собственост или собственост на самия град. А двореца на кой е? Градината и двореца не вървят ли заедно?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Какво става ?

Мнение от anxeli »

Недялко не се хвърляй, не си ме разбрал |(.
Имах предвид няма ли някой ден внуците и децата на правоималите и взелите да се събудят и да решат че по-добре ще са със чиста съвест и вършейки правилното, отколкото продължавайки лъженето, маженето и краденето, защо пак и докога ще има две страни на барикадата, зад които стоят вече следващите поколения? Докога всяко шуре и баджанак ще бъдат важни и не могат да бъдат жертвани ?
Ира незнам нищо за тази градина, но ми се стори талибанщина и то не за заплати или човешки права, а за градина, за да не я вземе Вуте.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво става ?

Мнение от emilcho »

IRA написа:Не следа новините, та не знам какъв е проблема с ботаническата градина в Балчик. Тя защо се води на университета? Логиката не е ли да е държавна собственост или собственост на самия град. А двореца на кой е? Градината и двореца не вървят ли заедно?
Градината е на университета, а дворецът е на Министерство на културата. Когато бяхме в Балчик преди няколко години и отидохме да разгледаме трябваше да си купуваме по два билета - един за градината и един за двореца, щото двете "институции" не можеха да се разберат как да си разпределят парите.
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво става ?

Мнение от ivandaman »

emilcho написа:
Градината е на университета, а дворецът е на Министерство на културата. Когато бяхме в Балчик преди няколко години и отидохме да разгледаме трябваше да си купуваме по два билета - един за градината и един за двореца, щото двете "институции" не можеха да се разберат как да си разпределят парите.
Абсолютно същото ми се случи и на мен. Да не говорим че едните билетокъсачи бяха типични мутри с дебели вратове и с поглед на убийци рецидивисти..

..........
По темата:
anxeli какво очакваш хората да направят, дори и да се вдигнат в стил "арабска революция" пак като поутихнат нещата ще се наместят хора от същите среди..
Последно промяна от ivandaman на Чет Мар 31, 2011 6:15 pm, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво става ?

Мнение от MrGeek »

anxeli написа:Какво трябва да се случи за да се събудят :@ ?
Не знам, но ти какво очакваш да се случи в държава, в която мат'ряла си избра мутра за премиер?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво става ?

Мнение от myhata II »

Ще си позволя да се включа в разговора защото такива като горепишещия се мислят за хамериканци или канадци а забравят че са от "МАТРЯЛА",и да им напомня да се събудят и съпикясат къде се намират и от кой народ принадлежат
Та госпин Гикс -"Матряла" няма ИЗБОР и гласува за поредния тиквеник като предишните !!!!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво става ?

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:Ще си позволя да се включа в разговора защото такива като горепишещия се мислят за хамериканци или канадци а забравят че са от "МАТРЯЛА",и да им напомня да се събудят и съпикясат къде се намират и от кой народ принадлежат
Та госпин Гикс -"Матряла" няма ИЗБОР и гласува за поредния тиквеник като предишните !!!!
Айде бе, нямал избор, брей. Освен това ти изобщо не си в час, мухЪ, както обикновено. Точно мутрата-премиер нарече избирателите мат'рял. Аз само го цитирам. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво става ?

Мнение от myhata II »

Ти цитираше и Славейков преди време... :!:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво става ?

Мнение от mwanza »

anxeli написа:Недялко не се хвърляй, не си ме разбрал |(.
Имах предвид няма ли някой ден внуците и децата на правоималите и взелите да се събудят и да решат че по-добре ще са със чиста съвест и вършейки правилното, отколкото продължавайки лъженето, маженето и краденето, защо пак и докога ще има две страни на барикадата, зад които стоят вече следващите поколения? Докога всяко шуре и баджанак ще бъдат важни и не могат да бъдат жертвани ?
Ира незнам нищо за тази градина, но ми се стори талибанщина и то не за заплати или човешки права, а за градина, за да не я вземе Вуте.
...Тъкмо в това — ОСВОБОЖДАВАНЕТО ОТ ЧУВСТВОТО ИМ ЗА СОБСТВЕНА ОТГОВОРНОСТ, аз виждам едно от най-големите поражения, нанесени на хората у нас от комунистическото култаджийство. Сигурно всяко нормално човешко същество притежава някакво инстинктивно чувство за отговорност спрямо това, което прави. Отговорността е спрямо собствената съвест, която в най-голяма степен отразява обществената съвест. И тъй като култът и партийната идеология превръщат обществената съвест в диалектически променлива безскрупулност, индивидуалната съвест губи своя обществен заряд и чувството за отговорност неспасяемо изчезва. Така у нас се стигна до извършването на най-черни злини в името на Сталин, Георги Димитров, Коларов, Червенков или просто в името на партията. Култът оправдаваше, култът прощаваше. И тук нека отбележа, че ако днес култът към личността е доста отслабнал, то култът към Партията действува с ненамаляваща сила. Знаейки, че Партията поначало е противопоставена на човека, виждаме защо култът към нея повелява освобождаването на човека от човешките му отговорности, като ги подменя с партийни отговорности. Така онова, което човешкият морал осъжда като престъпление, партийният морал го оправдава твърде често като заслуга за партията. Имам предвид многобройните и разновидни човешки предателства, извършени все в името на партийния култ...
Това отговаря ли на въпроса ти?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво става ?

Мнение от optics »

Ааа мойте спомени за градината са някъде от 2004-та. Мисля че имаше две гишета и можеше да си избереш дали да си купиш билет от университета или от "другите".
Що се отнася до думата "материал" нищо лошо не виждам.

Пак по него време водих моя шеф, канадец, във Варна в музей.. да видел златното съкровище (по съвет на патриотични българи). Съкровището беше на втория етаж и той целия беше затворен за някъв ремонт (нищо че си плащаш нормално). Шефа умря от скука да гледа разни каменни колони, грънци и оръдия на труда от тракийско и предтракийско време. Едно от нещата което най-много го впечатли беше близо до някъв плаж - цяло прасе набито на кол се въртеше на бавен огън. Наскоро видях от снимки на мой приятел (от Онтарио) че прасета се въртят на кол и в Канада (от канадци, не от българи).

Гледайте новия сериал - "Столичани в повече". Кефи здраво !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Какво става ?

Мнение от Жени »

optics написа:Гледайте новия сериал - "Столичани в повече". Кефи здраво !
Къде го дават?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво става ?

Мнение от optics »

По българската телевизия го дават, не помня коя, примерно би-тиви. Досега са излезли (май) 2 серии, поне аз съм гледал само две, щели да са 70-80 общо. Има ги по тракерите.
Кръстю Лафазанов, Рядков, Мъйнов, Гърбов...
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво става ?

Мнение от IRA »

optics написа:
Гледайте новия сериал - "Столичани в повече". Кефи здраво !
А optics, тамън мислех да те питам дали си гледал и каквото ти е мнението, че знам , че следиш българските сериали. :)
Първите две серии не са никак лоши. На мен ми хареса повече втората.
Жени, аз свалям от тук http://p2pbg.com"
Иначе го дват всяка сряда по БТВ, ама не знам от колко часа.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор