Прав ли е Michael Palin's

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Прав ли е Michael Palin's

Мнение от myhata II »

„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Прав ли е Michael Palin's

Мнение от martatabs »

Е,и!? Ти не си част от "това", какво те притеснява, а?
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Прав ли е Michael Palin's

Мнение от angelheart »

В случай, че не е прав (което изисква доказване) ще си загуби репутацията на уважаван журналист. Случва се напоследък... Та, ти какво по-точно питаше? :^)
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Прав ли е Michael Palin's

Мнение от ivandaman »

В интерес на истината не им прави чест на англичаните че от време на време се опитват да си правят гаргара с БГто... Наистина няма логика да се правят такива тенденциозни напъни да се злепоставя България. Ситуацията е достатъчно зле така както си е, защо е нужно да се преувеличава???

Всеки който реши може да направи подобни клипове за която и да е друга държава, включително и Англия..

Между другото пък един друг англичанин е направил един рекламен клип макар и само за София..

http://www.youtube.com/watch?v=2oUwgGLiz0c"

Така че има ги всякакви..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Прав ли е Michael Palin's

Мнение от Marto »

Статията е малко тъпа, защото този, който я е писал малко му куцат фактите, както и май и цитатите от предаването.

Материялът не е нов, а от 2007 и само част от него е за циганите в Пловдив. Гледал съм го преди години и помня, че имаше доста за Дъновистите, имаше и интервюта с няколко интелигентни, добре говорещи английски българи.

Мух, ти знаеш ли за какво се ползва апострофа бе?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Прав ли е Michael Palin's

Мнение от miteto »

Marto написа:Статията е малко тъпа, защото този, който я е писал малко му куцат фактите, както и май и цитатите от предаването.

Материялът не е нов, а от 2007 и само част от него е за циганите в Пловдив. Гледал съм го преди години и помня, че имаше доста за Дъновистите, имаше и интервюта с няколко интелигентни, добре говорещи английски българи.

Мух, ти знаеш ли за какво се ползва апострофа бе?
Нищо не му куца
Филмът свърши и аз импулсивно скочих от канапето, за да запиша подробностите - датата, програмата и автора. След това разбрах, че Палин и преди е правил филм за България (през 2007 г.). Тогава е било включено и Бялото братство (с кадри от Рила) и пак са били показвани циганите от “Столипиново”. Дали пък това не е тенденциозно? Това е било само преди 4 години.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Прав ли е Michael Palin's

Мнение от myhata II »

Знам за какво се ползва ,умишлено съм го сложил Мартич ,та прав ли е или не
Ми аз ако го кача в Торонто на Шутър и Куйн,ще излезне че цял Даун Таун са боклуци и на социал ,да ама не
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Прав ли е Michael Palin's

Мнение от emilcho »

miteto написа:
Marto написа:Статията е малко тъпа, защото този, който я е писал малко му куцат фактите, както и май и цитатите от предаването.

Материялът не е нов, а от 2007 и само част от него е за циганите в Пловдив. Гледал съм го преди години и помня, че имаше доста за Дъновистите, имаше и интервюта с няколко интелигентни, добре говорещи английски българи.

Мух, ти знаеш ли за какво се ползва апострофа бе?
Нищо не му куца
Филмът свърши и аз импулсивно скочих от канапето, за да запиша подробностите - датата, програмата и автора. След това разбрах, че Палин и преди е правил филм за България (през 2007 г.). Тогава е било включено и Бялото братство (с кадри от Рила) и пак са били показвани циганите от “Столипиново”. Дали пък това не е тенденциозно? Това е било само преди 4 години.
куца му

това, което рекламират от Yesterday TV http://uktv.co.uk/yesterday/item/aid/642542" напълно съответства на това което казва Марто. Аз също съм гледал филма, имам и книгата на Майкъл Палин (тук може да се прочете и пълния текст на книгата http://palinstravels.co.uk/static-206" ). Никъде не казва, че половината население на България са цигани. Никъде не казва, че Пловдив е цигански град, представя и доста други неща от България, а не само Азис и циганите в Пловдив.
Така че статията в Труд е доста манипулативна и изобщо не отговаря на истината
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Прав ли е Michael Palin's

Мнение от Marto »

Мите, мухата ясна, ама от тебе очаквах повече. Аз ти казвам, че статията е пълна с измислици, а ти ме оборваш с цитати от... същата тази статия. В твоя защита, авторът ги пише като Джовани - с достатъчно полуистини за да звучи донякъде достоверно. Ай дръпни един гугъл да му се.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Прав ли е Michael Palin's

Мнение от mwanza »

Понеже в Пловдив бачках в телевизия, колегите често се засичаха с разни оператори от Европа които снимаха само мангалите. Като им казаха -Бе идете снимайте Стария град, Амфитеатара из центъра и тн. Ония отговаряха винаги - На нас ни е казано само това да снимаме.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Прав ли е Michael Palin's

Мнение от Omega3 »

Те си имат такива театри, та и по стари даже. За какво да ги снимат? Ама пьк мрьсотия, простотия и беднотия, виж това си е интересен материал за снимане.

Като дойдат тия от Хистьри ченьл и Дискавьри, те ще снимат амфитеатьра.
gt_2006
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:34 pm

Re: Прав ли е Michael Palin's

Мнение от gt_2006 »

Авторът на статията Мартин Ралчевски е български писател,живящ в Девън,ОК. Пуснал е и тема в http://www.bghelp.co.uk/forums/%CE%E1%F ... E8%FF.html" /м-у другото там има отговори и на познат съфорумник от Монреал/.А единственото логично обяснение за тези филми е, да се злепостави България пред английската публика,защото част от тях са потенциални туристи. Вместо да се насочат към нас, ще се насочат към Турция. Вероятно това е турска поръчка.Най-вече с израза за това,че "как Турция не е още в ЕС?",....много плитко,поръчков репортаж! И друго- вероятно въпросният г-н Палин е наясно с историята на Великобритания. Все още не може да прости на Генерал Вазов за битката при Дойран и затова ни представя на света с Азис и Столипиново. През 1936 г., на празненствата в Англия по повод годишнината от края на войната, е поканен и ген. Вазов. Дефилиращата английска знаменна рота свежда знамената само пред българския генерал. Само той нанася поражение на англичаните в тази война. Както е известно и мнението на Чърчил за "балканското племе" и да се срине София и мястото да се засее с картофи!
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Прав ли е Michael Palin's

Мнение от Marto »

gt_2006 написа: И друго- вероятно въпросният г-н Палин е наясно с историята на Великобритания. Все още не може да прости на Генерал Вазов за битката при Дойран и затова ни представя на света с Азис и Столипиново.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Темата пусната в английския форум е препечатка на това, което е пуснал и Мухата. Простият факт е, че написаното от автора е пълно изопачаване на това, което е показано във филма. До неузнаваемост. И е бъкано с откровени лъжи и измислени цитати от водещия.

Аман от болни патриотарски истерии! Чудят се за какво да се хванат, все Чърчил или Буш им виновен, все някакави конспирации срещу България зад всеки ъгъл, а в същото време продължават да си живуркат в някое от владенията на Нейно Величество и не можеш ги помръдна от там.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Прав ли е Michael Palin's

Мнение от miteto »

Marto написа:Мите, мухата ясна, ама от тебе очаквах повече. Аз ти казвам, че статията е пълна с измислици, а ти ме оборваш с цитати от... същата тази статия. В твоя защита, авторът ги пише като Джовани - с достатъчно полуистини за да звучи донякъде достоверно. Ай дръпни един гугъл да му се.
Аз реших, че има и по-нов филм правен след 2007. Тва ми е за урок, да обръщам внимание на недомислици в български вестник...
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Прав ли е Michael Palin's

Мнение от myhata II »

Е се Недосмилици е тоя ви бил ясен -големи професори и мислители,сега прав ли е или не ? ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор