Прав ли е Michael Palin's

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Прав ли е Michael Palin's

Мнение от ZanzibarHero »

miteto написа:
Marto написа:Мите, мухата ясна, ама от тебе очаквах повече. Аз ти казвам, че статията е пълна с измислици, а ти ме оборваш с цитати от... същата тази статия. В твоя защита, авторът ги пише като Джовани - с достатъчно полуистини за да звучи донякъде достоверно. Ай дръпни един гугъл да му се.
Аз реших, че има и по-нов филм правен след 2007. Тва ми е за урок, да обръщам внимание на недомислици в български вестник...
Палин е готин, но не е журналист. Филмът не е нов, но нищо не се е променило от 2007. Не знам в България да е показвано най-доброто, в което е участвал Палин - Monty Python...
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Прав ли е Michael Palin's

Мнение от JennyAnyDots »

Не разбрах за какво да е прав - имам книгата и съм гледала всички серии на филма, не помня Палин да прави оценка на България в него? Имаше хубави кадри с Дъновистите, и готина сценка в прекрасен селски двор с домашна ракия ;) Никъде не е показвал "плюсове и минуси" както твърди авторът на статията; показваше предимно това, което е трудно да се научи за една държава от туристическите и пътеводители и от официалната пропаганда на правителството и. Помня боя на пехливани в Турция, при който за потрес на англичанина борците си бъркаха в панталоните и се хващаха за оная работа, тъй като оклепани в олио с бръснати глави практически нямаше къде другаде да се хванат. Помня ироничното интервю с някакъв самовлюбен румънец - "звезда", отвратителното лечение с пиявици в Литва (или Латвия) и класическото пиянстване в Русия - т.е. от всяка държава имаше по нещо не много лицеприятно, но и от всякъде имаше по нещо уникално и прекрасно - Дъновистите в Рила, посрещането на лятото в Латвия и "веселото гробище" в Румъния с епитафи от рода на "Той обичаше добро вино и лоши жени", уникалния мост в Мостар в Босна и Херцеговина, много страхотни и топли разговори със срещнатите по пътя хора...

С две думи, филмът е забавен, показва отделни проблясъци от живота във всяка държава без грим, и в никакъв случай няма специално отношение към България. Струва си да се гледа и човек да си сформира мнение сам, а не да се доверява директно на Българските псевдо-медии.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Прав ли е Michael Palin's

Мнение от mwanza »

ZanzibarHero написа:
miteto написа:
Marto написа:Мите, мухата ясна, ама от тебе очаквах повече. Аз ти казвам, че статията е пълна с измислици, а ти ме оборваш с цитати от... същата тази статия. В твоя защита, авторът ги пише като Джовани - с достатъчно полуистини за да звучи донякъде достоверно. Ай дръпни един гугъл да му се.
Аз реших, че има и по-нов филм правен след 2007. Тва ми е за урок, да обръщам внимание на недомислици в български вестник...
Палин е готин, но не е журналист. Филмът не е нов, но нищо не се е променило от 2007. Не знам в България да е показвано най-доброто, в което е участвал Палин - Monty Python...
Аз лично съм гледал Life of Brian по националната телевизия. Доколкото знам са давани и другите филми по филмотечни кина.
Публикувай отговор