Театъра на ББ и компания

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Театъра на ББ и компания

Мнение от jovani »

Ние гледаме друг роман тук - коя от "старите фракции" ще спечели кметските избори в Торонто (и съответно контрактите по поддръжката на града в последствие) - ирландската, еврейската или италиянската?

Кандидатите са един от друг "по-качествени" и доколкото следя събитията отдавна са се отказали да демонстрират предимствата си, а си вадят кирливите ризи и се мацат един-друг по най-вулгарният начин.
Но това е Торонто, разбира се, ние тук сме имали кметове от калибъра на Милър и Мел Ластман, какво ли може да ни учуди? Е, сегашната "селекция" като нищо може да опровергае предишното ми допускане...

Интересното е, че единят от двамата фаворити е бил обвиняван в домашен тормоз, и е бил арестуван във Флорида за шофиране след употреба на алкохол, а при този арест в джоба му е намерена марихуана. Другият фаворит си призна, че е бил зависим от "рекриейшънъл дръгс" в продължение на пет години...

Ако ме питате мене хора като Ахмед Доган биха изпъкнали като колоси над тази "кандидат кметска селекция", поне са успели да се нагушат в условията на минимални данъци (приходи), тези тука и това не могат да направят.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Театъра на ББ и компания

Мнение от Marto »

Това за домашния тормоз, доколкото си спомням Роб Форд беше жертва на психическо/физическо насилие и/или на лъжливи показания от страна на жена му.

Кво (и кой ли не) е пушил преди n години тва...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Театъра на ББ и компания

Мнение от jovani »

Marto написа:Това за домашния тормоз, доколкото си спомням Роб Форд беше жертва на психическо/физическо насилие и/или на лъжливи показания от страна на жена му.

Кво (и кой ли не) е пушил преди n години тва...
Пойнтът ми е каква е разликата с примерите, които давате за България? И не мен не ми пука кой какво пуши или е пушил, но ми пука когато ми вдигнат пропърти таксите или ми сложат някаква нова измислена такса.

Поне в България успяват да изградят пътната мрежа в условията на рецесия без да вдигат данъците и пропърти таксите; има винетки за магистралите, в размер на 60-70 лева на година, колкото ми струва стикера на лайсънс плейта за една година; или 30% от месечната ми премия за застраховка "Гражданска Отговорност"... пропърти таксата ми е около 500 долара на месец, направо се чудя как в Торонто живеят "нормалните" семейства с общ доход от порядъка на 80,000 на година. А за новите имигранти просто не ми се мисли...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Театъра на ББ и компания

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:Специално за мр Гикс от "пристижна" Информационна Агенция -Новина :lol:

http://news.ibox.bg/news/id_252043228"
Това, мухЪ, изобщо не е новина, пак не си в час. Обаче ето това вече наистина е новина:
Професионалните пенсионни фондове ще се национализират

Боко вече му е хванал цаката - национализация му е майката. Днес пенсионните фондове, утре банките, след тях стратегическата индустрия и така до пълна победа. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Театъра на ББ и компания

Мнение от miteto »

jovani написа:Поне в България успяват да изградят пътната мрежа в условията на рецесия без да вдигат данъците и пропърти таксите
Хаха, соц-пропагандата удря отново :rofl: "Пътната мрежа" в БГ много точно отговаря на нивото на пропърти таксите - ниски пропърти такси, съответно ниско качество на пътищата. jovani усещаш ли вече че ставаш за смях, да сравняваш пътищата в БГ и Канада?
Семействата с доход $80,000 в Торонто не си купуват къща, оценена от MPAC на $600,000 (т.е. пазарна цена $620,000-$650,000 - оценката винаги е малко по-ниска от пазарната цена) така че да се получи месечен пропърти такс ~$500 и така... Просто си купуват по-евтина къща.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Театъра на ББ и компания

Мнение от jovani »

miteto написа:
jovani написа:Поне в България успяват да изградят пътната мрежа в условията на рецесия без да вдигат данъците и пропърти таксите
Хаха, соц-пропагандата удря отново :rofl: "Пътната мрежа" в БГ много точно отговаря на нивото на пропърти таксите - ниски пропърти такси, съответно ниско качество на пътищата. jovani усещаш ли вече че ставаш за смях, да сравняваш пътищата в БГ и Канада?
Семействата с доход $80,000 в Торонто не си купуват къща, оценена от MPAC на $600,000 (т.е. пазарна цена $620,000-$650,000 - оценката винаги е малко по-ниска от пазарната цена) така че да се получи месечен пропърти такс ~$500 и така... Просто си купуват по-евтина къща.
То аз и за 100,000 бих купил къща ако мога, ама няма читави такива...

А за качеството на пътищата според мен трябва да благодарим на пълчищата гладни имигранти, които се изсипват всяка година в дирене на Североамериканската мечта...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Театъра на ББ и компания

Мнение от miteto »

jovani написа:То аз и за 100,000 бих купил къща ако мога, ама няма читави такива...
Има бе - в България ;) И в Македония, Украйна и т.н. все държави-слънце :devil:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Театъра на ББ и компания

Мнение от anxeli »

jovani написа:
miteto написа:
jovani написа:Поне в България успяват да изградят пътната мрежа в условията на рецесия без да вдигат данъците и пропърти таксите
Хаха, соц-пропагандата удря отново :rofl: "Пътната мрежа" в БГ много точно отговаря на нивото на пропърти таксите - ниски пропърти такси, съответно ниско качество на пътищата. jovani усещаш ли вече че ставаш за смях, да сравняваш пътищата в БГ и Канада?
Семействата с доход $80,000 в Торонто не си купуват къща, оценена от MPAC на $600,000 (т.е. пазарна цена $620,000-$650,000 - оценката винаги е малко по-ниска от пазарната цена) така че да се получи месечен пропърти такс ~$500 и така... Просто си купуват по-евтина къща.
То аз и за 100,000 бих купил къща ако мога, ама няма читави такива...

А за качеството на пътищата според мен трябва да благодарим на пълчищата гладни имигранти, които се изсипват всяка година в дирене на Североамериканската мечта...
И защо пък гладните емигранти да са виновни, да не би да са изяли пътищата ;) ?
За коя държава говориш всъщност ?
Ако е за Канада, гладните емигранти в момента правят пътища със 19 бил. от бюджетния дефицит, дето вчера го споменаваше. Не са изяли парите за инфраструктурни проекти бадева :^).
Циганите - на Сатурн !
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Театъра на ББ и компания

Мнение от myhata II »

Не знам аз ,ама тука в Онтарио-ГТА има една отсечка от 5 км от Торонто до Хамилтън-вече 5та година я ремонтират,а да видим какво ви говори това ? :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Театъра на ББ и компания

Мнение от myhata II »

miteto написа:
jovani написа:То аз и за 100,000 бих купил къща ако мога, ама няма читави такива...
Има бе - в България ;) И в Македония, Украйна и т.н. все държави-слънце :devil:
Митьо като не си прав не си прав ,като нямаш имотец в Бгто не значи че и другите нямата
А 100 хилки са си 100 и никога няма да ги дадем за съндък и циганета около него бре майна :y: 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Re: Театъра на ББ и компания

Мнение от Vladislav »

myhata II написа:Не знам аз ,ама тука в Онтарио-ГТА има една отсечка от 5 км от Торонто до Хамилтън-вече 5та година я ремонтират,а да видим какво ви говори това ? :lol:
Слаба работа са. Това ми говори. Има една отсечка от Велико Търново до Свищов (10-тина километра) вече 20-та година я правят. Ей това е вече професионализъм. Не кат тия онтарийци да бързат. :D
Човек е това, което мисли.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Театъра на ББ и компания

Мнение от myhata II »

Vladislav написа:
myhata II написа:Не знам аз ,ама тука в Онтарио-ГТА има една отсечка от 5 км от Торонто до Хамилтън-вече 5та година я ремонтират,а да видим какво ви говори това ? :lol:
Слаба работа са. Това ми говори. Има една отсечка от Велико Търново до Свищов (10-тина километра) вече 20-та година я правят. Ей това е вече професионализъм. Не кат тия онтарийци да бързат. :D
Да ама всеки ден ли са там ? :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Re: Театъра на ББ и компания

Мнение от Vladislav »

myhata II написа:
Vladislav написа:
myhata II написа:Не знам аз ,ама тука в Онтарио-ГТА има една отсечка от 5 км от Торонто до Хамилтън-вече 5та година я ремонтират,а да видим какво ви говори това ? :lol:
Слаба работа са. Това ми говори. Има една отсечка от Велико Търново до Свищов (10-тина километра) вече 20-та година я правят. Ей това е вече професионализъм. Не кат тия онтарийци да бързат. :D
Да ама всеки ден ли са там ? :lol:
Излишен въпрос. Ти да не им водиш нарядите на работниците кои и колко време са там. Това са 20 (двадесет) години постоянен теч на държавни пари за извършена работа клоняща към 0 (нула). Пък ако ще и през ден да са там.
Човек е това, което мисли.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Театъра на ББ и компания

Мнение от myhata II »

Виж бе за 5 години ако са всеки ден там и по един пирон да забиват на ден щяха да свършат,ама тея тука не тц ,даже втора кибитка за ВЦ са си докарали :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Театъра на ББ и компания

Мнение от 7George »

Канадските бачкатори, размотавайки се, изплащат бунгало за 600 хилки, българските - за няма и 100. Кой е по- на далавера? И защо въобще трябва да се бърза с тия неща?

При нас има един знак Construction Ends. Все се изкушавам да спра и набързо да вмъкна с маркер едно NEVER между тия думи, ама ще ме види няой, кофти... 8)
Embrace your climate change!
Публикувай отговор