БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от ivandaman »

abozhilov написа:@ivandaman а ти упорито отказваш да помислиш върху нещата. Обясни ни какво значи "Българските емигранти".
Българите които пребивават постоянно или временно (на работа в чужбина) са емигранти.

Какво понятие това?

Вече ти го обясних .

В статията не става дума за "N на брой български емигранта"
Именно. Тогава ти защо си се вманячил да намериш точният брой на БГ емигрантите.

а става дума за цялата група хора, които попадат в "Българските емигранти".


Та в условието на задачата се търси този брой, за да може да се изчисли колко пари се падат на един емигрант

Съжалявам но това не е "условието на задачата". Както самият ти спомена "В статията никъде не става дума за броя на емигрантите"

което пък може да даде много по-голяма ясното от глупавата пропаганда налагана от автора на темата.

Никъде не видях пробаганда а само цитиране на някаква "статистика" която съм съгласен че не е много точна.

По твоята желязна логика на индийците трябва да им забранят да работят.

Абсолютно. Индийците изпрограмираха бозата "Виста". "Case Closed"


Ще те питам нещо. Ако ти решиш да инвестираш където и да било, какви фактори ще те предразположат да направиш инвестицията? Нима ще инвестираш някъде абсолютно на сляпо, без да си направил каквито и да било проучвания?

Разбира се че НЕ. (няма да инвестирам "сляпо"). Но фактора "евтина работна ръка" ще е последният от който ще се интересувам. Защото ако търся "КАЧЕСТВО" евтината работна ръка едва ли ще ми го предостави, както показва опита с Индия и Китай. В същото време обаче не отричам че компании като Вила, Метро, и разни други вериги имат полза от "евтината работна ръка" но те не са инвеститори а по-скоро "търсачи на благоприятни бизнес възможности". Компании като тези (занимаващи се с търговска дейност) имат много малък и незначителен принос към икономиката и благоденствието на хората. Те по-скоро запълват пазарен вакуум..



Последно промяна от ivandaman на Нед Авг 29, 2010 5:07 pm, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от Koko »

abozhilov написа:@Koko Темата е за eмигрантите не за имигрантите. Разликата е съществена, например ти за България си емигрант а за Канада си имигрант. Това не е толкова важно и е малко отклонение от темата.

Не може да приемаш една такава статистика за вярна, при положение че никой в България не знае какъв е броя на емигрантите. Как така се получи, че могат да направят статистика на парите които са превели български емигранти, а в същото време да не се знае техният брой. Това е несериозното на тази статистика. И цялата статия е преиначена през призмата на политическите възгледи на журналиста. Почти съм убеден, че тези данни са за приходите на България от чужбина а не за преводите на емигрантите.

За чуждите инвестиции не си особено прав. Дори в условия на криза, тук продължават да идват инвеститори. И това е абсолютно нормално, защото България предлага ниски данъци и евтина работна ръка. Което спрямо останалите страни в ЕС е доста добра причина да се развива бизнес именно тук.
Ясно, навил си си нещо на пръста и ще го въртиш и повтаряш като развалена грамофонна плоча. Единственото което доказваш с това е че не притежаваш елементарна култура да водиш спор.

Още вежднъж, но няма да го повтярам повече - информацията за паричните потоци влизащи и излиззащи от България с която разполага БНБ и която е първоизточника в случая е достатъчно акуратна и не се базира на броя на имигрантите/емигрантите, а се базира на информацията подавана от търговските банки и други финансови институции.

В нета може да се намери достатъчно информаця за това какъв е размера на чуждестранните инвестиции и колко много, за съжаление, е спаднал през последните две години. Не казвам че инвестиции няма, но спада е сериозен.

Оттук нататък можеш да си смучеш от пръстите каквото искаш, но мисля че ще е в страни от същността на темата.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от Linko »

Защо се палите толкова не мога да разбера?!
На abozhilov просто не му е ясно как така ще се знае дали парите, които са превеждат от чужбина са от постоянно пребиваващ там или не. В това му е проблема.

Един от начините, abozhilov, е чрез завлението или декларацията по ЗЗО, която всеки български гражданин е длъжен да подаде преди заминаване, ако не иска да му се начисляват здравни вноски. Аз съм подал такава декларация, жена ми също. Така че за нашето семейство като превеждаме пари на роднините в България е видно, че са пари от постоянно живеещи в чужбина. Няма начин да се объркат с инвестиции или каквото и да било друго.
Та ето за такива пари иде реч и това няма никаква връзка с общия брой на живеещите постоянно в чужбина българи, с броя на емигрантите или каквато и да е друга бройка. Достатъчно е просто да се знае, че източникът е постоянно живеещ в чужбина, а получателят физическо лице в България.
И ако всички правеха като мен - да не носят и пращат пари в брой на ръка, а само с банкови преводи, то общата сума на преводите щеше да е съвсем точна. Но не всички правят така и затова, както вече отбеляза някой, тя не е такава и със сигурност е по-малка от действителната.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от kill_u »

abozhilov написа:
Нямам идея от колко години си извън България, но в момента България е хубаво място за външни инвестиции. Ако в тези пари влизат чуждите инвестиции определено не сте ни ги дали тези пари. За да има чужди инвестиции това означава че има хора в България, които работят за тези пари. За пример на предишното ми работно място работехме с германска фирма, която по абсолютно същия начин ни превеждаше пари. Да обаче тези пари не са ни ги изпращали даром.
Да също така и за развитието на корупционни практики, облагодетелстващи се от чуждестранните инвеститори.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от Koko »

abozhilov написа:
Нямам идея от колко години си извън България, но в момента България е хубаво място за външни инвестиции. Ако в тези пари влизат чуждите инвестиции определено не сте ни ги дали тези пари. За да има чужди инвестиции това означава че има хора в България, които работят за тези пари. За пример на предишното ми работно място работехме с германска фирма, която по абсолютно същия начин ни превеждаше пари. Да обаче тези пари не са ни ги изпращали даром.
Линко, прав си, май твърде много се връзваме на абожилов, но като сме започнали....

Ето статия от в.Дневник от преди няма и две седмици за това какво става с чуждите инвестиции, да допълня и това че подобни новини мене въобще не ме радват. Копирам само част от статията, който иска да я прочете цялата в линка по-долу



Чуждите инвестиции в България стигнаха критичен минимум
16 авг 2010, 19:44
От Чавдар Първанов

Преките чужди инвестиции (ПЧИ) в България продължават да се топят драстично и вече са на символични нива, при това далеч под стойността им отпреди година, когато вече притокът на капитали в страната вече затихваше и икономиката потъваше рязко.

Това стана ясно от публикуваните вчера данни на БНБ само два дни след като стана ясно, че брутният вътрешен продукт на страната се е свил с 1.5 на сто през второто тримесечие на годишна база.

За първото полугодие стойността на преките чуждестранни инвестиции е 358.5 млн. евро (1% от БВП) - четири пъти и половина спад на годишна база. За същия период на миналата година в България бяха вложени 1.6 млрд. евро, или 4.8% от БВП.

.....................

За първото тримесечие предварителните данни на БНБ сочеха изтегляне на капитали от България, което се случваше за първи път от началото на кризата - отлив на 21.9 млн. евро. След това обаче при коригирането им сметката показа, че в страната все пак са влезли чисто 131 млн. евро. За същия период на миналата година в България постъпиха 926 млн. евро, или 2.7% от БВП.




http://www.dnevnik.bg/pazari/2010/08/16 ... kritichen/
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от cocose »

miteto написа:Вие двамата дето давате "официални" статистики, можете ли да дадете линк към източника, да видим кои от двете всъщност са официалните статистики? Единия вика 8 милиона, другия 7 - тва е бая голема разлика за да бъдат и двете цифри верни.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0% ... 0%B8%D1%8F
1989 - почти 9 милина.
2009 - преброени в БГ 7.5 милиона.
ЕЛЕМЕНТАРНАТА логика казва че за 20г НЕМА КАК ДА ИЗМРАТ 1.5 милиона българи. ПРОСТО НЕМА КАК.
После гледаме следният ред:
Година Под трудоспособна възраст В трудоспособна възраст Над трудоспособна възраст
2009[10] 1 099 000 души (14.5 %) 4 773 900 души (63.1 %) 1 690 700 души (22.4 %)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
И като се има предид че по официална статистика има 2.6 милиона РАБОТЕЩИ. (а останалите 2 милиона от 4.7 милиона от можещите да работят кво правят!!!!!).........................
Прости сметки, но не и за прости хора :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от optics »

Божилов:
Почти не се сещам за човек който да е заминал в чужбина и да няма никакви задължения в България. Или ще е ипотека, или заем или прави вноски за някакво жилище.
Аз пък от всички хора които познавам в чужбина, а те хич не са малко, не ми е известен нито един да има задължения в България.

Обратното - редовно съм чувал (дали не беше и във форума включително) подмятания на нашенци - как си вадиш 10 кредитни карти, в един и същ ден (че и час) теглиш кеш от всичките, мяташ се на самолета и айде на сигурно (скривалище) в Родината - да си ги харчиш с кеф и да споменаваш тъпотията на Канадските банки да ти се вържат така...
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор