БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от kill_u »

ivandaman написа:Според мен вече е крайно време да спрем да се обясняваме на изтърсака Божилов. Той е от типа дървени философи които спорят за спорта и не приема доводи и аргументи освен неговите..

Ако е толкова велик за колкото се мисли, ще мине точковата систеама, ще дойде в Канада и ще има възможност да се докаже и на себе си и на другите.

П.С.
Първият ми "тип" към него е да махне от резюмето си че е програмирал на езика Юникс защото в Канада още не сме чували за него. :)
Unix не е ли операционна система? (веднага ми дойде на акъла любимия рекрусивен акроним ГНУ)

Както и да е, мен ако питаш абожилов си е най обикновен трол. Даже няма и куража да опита да дойде у Канадско. Така че просто спрете да му обръщате внимание и той ще увехне.
abozhilov
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 9:34 am

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от abozhilov »

ivandaman написа: П.С.
Първият ми "тип" към него е да махне от резюмето си че е програмирал на езика Юникс защото в Канада още не сме чували за него. :)
Вместо да обясняваш какъв съм аз, вземи прочети поста в който написах за UNIX и какво точно съм казал там. С подобни извъртаници няма да стигнеш далеч... Не знам защо го правиш, но най-вероятно с цел успокоение. Ако ще те те успокои, ще ти кажа глупостта че UNIX е програмен език и толкова... Аман от глупави хора!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от kill_u »

abozhilov написа:
ivandaman написа: П.С.
Първият ми "тип" към него е да махне от резюмето си че е програмирал на езика Юникс защото в Канада още не сме чували за него. :)
Вместо да обясняваш какъв съм аз, вземи прочети поста в който написах за UNIX и какво точно съм казал там. С подобни извъртаници няма да стигнеш далеч... Не знам защо го правиш, но най-вероятно с цел успокоение. Ако ще те те успокои, ще ти кажа глупостта че UNIX е програмен език и толкова... Аман от глупави хора!
Като си почнал дай нещо на тема "гяури"...
abozhilov
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 9:34 am

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от abozhilov »

kill_u написа:Като си почнал дай нещо на тема "гяури"...
И за какво трябва да отклонявам темата? Прочети темата от начало и забележи как се разводни. Забележи също така кой я разводни и защо. Толкова ли е сложно да пишем конкретни неща? Онзи дето ни "храни" написа ли нещо конкретно или по-важно беше да провокира с неговите комплекси?
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от kill_u »

Темата ми е през оная работа да ти кажа, въобще не смятам да я чета, отивам на плаж. Съветвам те и тебе така да направиш.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от cocose »

abozhilov написа:
kill_u написа:Като си почнал дай нещо на тема "гяури"...
И за какво трябва да отклонявам темата? Прочети темата от начало и забележи как се разводни. Забележи също така кой я разводни и защо. Толкова ли е сложно да пишем конкретни неща? Онзи дето ни "храни" написа ли нещо конкретно или по-важно беше да провокира с неговите комплекси?
Написах ве, пичленце, написах, ама админа нещо не си пада по психотестовете :$ И все пак, какво става в сънищата ти :lol:
abozhilov
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 9:34 am

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от abozhilov »

Имат ли нещо общо сънищата ми с темата, която си пуснал? Аз зададох простичък въпрос, колко пари ни "даваш" на месец, но така и не получих конкретен отговор. В тази темата троловете сте вие, защото по всякакъв начин се опитвате да отклоните темата. Ако някой има нещо друго да ми пише, нека го пише на ЛС.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от ivandaman »

Божилов не се стягай. Повече от очевидно е че се бъзикaм за "Unix". Ти първи го набута в спора когато говорихте за програмни езици и се изцепи тотално неподготвен с: "А ти за Юникс чувал ли си?"

Надявам се че осъзнаваш колко смешно звучи това като се чете отстрани, особено от човека който ти обясняваше че е програмист от 20+ години.. Ти наистина ли мислиш че сме толкова задръстени та да не сме чували за операционната система която между другото е измислена на този континент?

Спри да се дуеш като пуяк и да плещиш простотии като незадоволена монахиня. Опитай се да се държиш нормално като 90% от хората тук независимо от убежденият които имат... и туко виж някой ти обърнал внимание и те взел насериозно..

П.С.
А отнсно спекулациите ти "колко далеч ще стигна", само ще ти споделя, че за мен няма смисъл да се притесняваш. ;)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от ZanzibarHero »

abozhilov написа:... Много ще се радвам някой да изчисли точният брой български емигранти. Да извади външните инвестиции от тези пари и да сметнем грубо каква е сумата която ни "давате". ...
И аз бих искал да знам. Най-близкото за българите в Канада е:

Ethnic origin (247) Single and multiple ethnic origin responses (3)
Total - Single and multiple ethnic origin responses 1 Single ethnic origin responses 2 Multiple ethnic origin responses

27,260 16,480 10,775
в таблицата място на раждане за България числата са Всичко: 16,520 (15,950 1,875 6,185 2,700 3,480 7,890 570)

Това е статистика все пак. Можеш да се поровиш сам. Мисля, че объркването идва от термина използван в сатията "Българите, живеещи постоянно в чужбина". Според мен и работещите в чужбина, които не са емигранти, а по-скоро "гост-работници" могат да попаднат в използваната категория.

Журналистите в от жълтите вестници не са много "прецизни" в търсенето на по-информативни данни. Пропагандата е добре дошла за тиражите ;)
cocose написа:Когато от БЪЛГАРИЯ извадиш 2 милиона БЪЛГАРИ, се получава БУЛГАРИЯ (на английски BULGARIA), или по нежно: БУЛГАРИСТАН.
Това е много тъпо и неточно изказване (ако правилно съм разбрал подтекста в "звучението" на БУЛГАРИЯ и БУЛГАРИСТАН). Няма качествана разлика между е/и/мигриралите в Канада и живеещите в България.

И как ли би могло да има?
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от cocose »

abozhilov написа:Имат ли нещо общо сънищата ми с темата, която си пуснал? Аз зададох простичък въпрос, колко пари ни "даваш" на месец, но така и не получих конкретен отговор. В тази темата троловете сте вие, защото по всякакъв начин се опитвате да отклоните темата. Ако някой има нещо друго да ми пише, нека го пише на ЛС.
Ама аз ти отговорих ва, пиле шарено, ма докато блееш патките, и админа ми делна отговора :rofl:
abozhilov
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 9:34 am

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от abozhilov »

@ZanzibarHero благодаря за този отговор. Първият човек, който пише конкретно по темата.

Според мен ако в България хората във външно министерство си вършат добре работата, трябва да има абсолютно точна статистика за българските емигранти и за хората които работят извън България.

На подобни статии като тази могат да вярват само хора, които или не искат да мислят или просто така им е изгодно. В статията има прекалено много неизвестни фактори и е твърде субективна, че да бъде приета от нормално мислещ човек.

Тук във форума статията е използвана с цел пропаганда. Което не ме учудва особено. Пропагандите могат да се прокарват единствено на не достатъчно интелигентни хора. (Една от причините в България, образованието да е на толкова ниско ниво). Жалкото също така е че в България журналистите използват положението си да пропагандират политическите си възгледи или политическите възгледи на хората които им плащат.
abozhilov
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 9:34 am

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от abozhilov »

cocose написа: Ама аз ти отговорих ва, пиле шарено, ма докато блееш патките, и админа ми делна отговора :rofl:
След като администратора ти е изтрил отговора, това означава че не е бил съобразен с правилата на форума. Което пък от своя страна означава че отговора ти не е бил нищо повече от лични нападки. Ако имаш да отправяш някакви лични нападки, може да използваш системата за лични съобщения на форума.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от Koko »

abozhilov написа:Подобни популистични изказвания/статии лично мен не ме засягат. Интересно как може да бъде извадена подобна статистика, колко пари сте ни "дали" а в същото време никой не може да определи с точност, какъв е броя на българските емигранти. Подобни изчисления меко казано ми изглеждат съмнителни. Никой не знае какъв е броя на българските емигранти, но всички знаят колко пари ни "дават". Да не говорим, че в България има доста чужди инвестиции, които се ръководят от българи. Тоест тези 700 млн. не се знае кой ги е внесъл и за какво точно са пристигнали в България.

Факт е че много семейства в България се издържат от парите, които пристигат от чужбина, но това не значи че вие ни издържате. Особено голямата част от населението, които се опитваме честно да изкарваме месечните си приходи. Факт е също така, че много емигранти "внасят" пари в България за да си погасяват различни видове задължения. Почти не се сещам за човек който да е заминал в чужбина и да няма никакви задължения в България. Или ще е ипотека, или заем или прави вноски за някакво жилище.

Много ще се радвам някой да изчисли точният брой български емигранти. Да извади външните инвестиции от тези пари и да сметнем грубо каква е сумата която ни "давате".

Аз искам да те попитам теб. Колко пари месечно пращаш в България?
Радвам се че не те засягат, но както виждам това не ти пречи да ги коментираш без да разбираш добре какво пише в статията на Монитор.

Вярно е че едва ли има институция в България която може да даде точна цифра за броя на българите живеещи в чужбина, особено като се има предвид че някои са имигрирали постоянно, а други само временно (в скоби казано, информация по-скоро би трябвало да има МВР, отколкото Външно министерство).
Що се отнася до преводите на пари, всъщност информацията на търговските банки и другите финансови институции би трябвало да е доста точна и да бъде подавана редовно на БНБ т.е. в централната банка знаят доста точно колко пари се превеждат от чужбина по официалните канали. Както и Ивандаман е отбелазал обаче, тези преводи не включват всички изпратени пари (например парите изпратени в брой) което означава че цифрата от 700 млн е занижена и не включва всички пари изпратени от българите живеещи в чужбина на близките си в България.
Също така е хубаво да не бъркаш индивидуалните преводи с инвестициите - двете нямат нищо общо.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от Linko »

Не виждам защо трябва да се определи точният брой на емигрантите и каква връзка има това с цитираната сума на преведени пари в България. Все едно е дали тези 700 млн. са преведни от 2-3-ма човека, от 70 хил. или от 1 млн.
А пък това, че и целта на преводите трябва да се знае вече е върха. Има ли някакво значение дали са пръснати за удоволствия, дали са вложени в движимо и недвижимо имущества, дадени са за лекарства или пък за нещо друго. А може би и от всичко това по малко.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от cocose »

abozhilov написа:
cocose написа: Ама аз ти отговорих ва, пиле шарено, ма докато блееш патките, и админа ми делна отговора :rofl:
След като администратора ти е изтрил отговора, това означава че не е бил съобразен с правилата на форума. Което пък от своя страна означава че отговора ти не е бил нищо повече от лични нападки. Ако имаш да отправяш някакви лични нападки, може да използваш системата за лични съобщения на форума.
Моето въпросче към тебе беше също толкова лично колкото и твоето въпросче към мене. Това че твоето подсъзнание е изкривено до такава степен, че да смята въпрос като "колко пари получаваш", "колко пари пращаш", "колко пари....не знам си кво" като нещо нормално, показва само изключително ниското ти интелектуално ниво, и абсолютната ти липса на уважение към личното пространство на другите. Нещо, което тука, а и навсякъде по света, в нормалните държави, се счита за ИЗКЛЮЧИТЕЛНА ГРУБОСТ ДА ПИТАШ НЯКОЙ ЗА НЕГОВИТЕ ПАРИ. Разбира се, Булгаристан не е нормална държава, а и като гледам, само "грубияни" са останали да си живуркат живота там (слагам грубияни в кавички, защото не искам да всичкото грубияни да се засегнат когато биват сравнявани с тебе...).
Само между другото, моето въпросче/отговорче беше наистина стандартно тестче към хора като тебе, но по разбираеми причини повечето хора не го възприемат като нещо "нормално" :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор