БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от cocose »

http://www.monitor.bg/article?id=257061
БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас...
Кво повече да кажа, тая булгария то като бесно куче ве. Ти го храниш, то ти отхапва ръката, че и реве на умряло що така не си даваш и другата ръка :) . Туй повод баннването ми от некои български форуми, поради това че си направих труда да упрекна "патриотите" булгари (а ля божилов) че трябва да са ни благодарни до дъното на душата си за това че вкарваме такава огромна сума пара, суха пара, а сума ти друга пара индиректно като стоки и услуги..... но не, по скоро божилов ще каже едно сори, отколкото булгара да каже едно благодаря :lol:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от Koko »

cocose написа:http://www.monitor.bg/article?id=257061
БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас...
Кво повече да кажа, тая булгария то като бесно куче ве. Ти го храниш, то ти отхапва ръката, че и реве на умряло що така не си даваш и другата ръка :) . Туй повод баннването ми от некои български форуми, поради това че си направих труда да упрекна "патриотите" булгари (а ля божилов) че трябва да са ни благодарни до дъното на душата си за това че вкарваме такава огромна сума пара, суха пара, а сума ти друга пара индиректно като стоки и услуги..... но не, по скоро божилов ще каже едно сори, отколкото булгара да каже едно благодаря :lol:
Така го казваш сякаш от собствения си джоб си ги извадил тези 700 млн, пък и да не забравяме че имигрантите в крайна сметка пращат пари на близките си, а не на "булгария" - всъщност не е лошо да уточниш какво точно влагаш като смисъл в това понятие.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от Vladislav »

cocose явно е работил в тая насока като повечето от нас и е пращал парички в Бг, така че част от упоменатите суми навярно вкл. и неговия принос. Всъщност надали като изпратиш пари в Бг си ги събират роднините и после бягат да ги харчат в чужбина. По-скоро си плащат данаците, тока, отоплението и т.н., а дано да са им останали и за някоя "глезотийка" като лаптоп например. Защото след някоя и друга година на емигрантите като не им останат роднини в Бг и лев няма да пратят в тая държава.
Човек е това, което мисли.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от cocose »

Когато от БЪЛГАРИЯ извадиш 2 милиона БЪЛГАРИ, се получава БУЛГАРИЯ (на английски BULGARIA), или по нежно: БУЛГАРИСТАН.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от ivandaman »

Бих искал да добавя че това е официалната сума. Много трансакции в кеш или по банков път в ЕС няма как да ги хванат.
Например СЕстра ми депозитира пари в холандска банка които родителите ми теглят в БГ..(Тя им е оставила банкова карта) Тази трансакция няма как да се хване като "превод" и не се включва в официалната статистика, както и "джобните" пари които всеки от нас носи когато ходим там на "екскурзия"

Така че реалната сума е много по-висока
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от roumensp »

Koko написа:Така го казваш сякаш от собствения си джоб си ги извадил тези 700 млн, пък и да не забравяме че имигрантите в крайна сметка пращат пари на близките си, а не на "булгария" - всъщност не е лошо да уточниш какво точно влагаш като смисъл в това понятие.
Ами тия близки/роднини не са ли част от България ?
abozhilov
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 9:34 am

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от abozhilov »

cocose написа:http://www.monitor.bg/article?id=257061
БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас...
Кво повече да кажа, тая булгария то като бесно куче ве. Ти го храниш, то ти отхапва ръката, че и реве на умряло що така не си даваш и другата ръка :) . Туй повод баннването ми от некои български форуми, поради това че си направих труда да упрекна "патриотите" булгари (а ля божилов) че трябва да са ни благодарни до дъното на душата си за това че вкарваме такава огромна сума пара, суха пара, а сума ти друга пара индиректно като стоки и услуги..... но не, по скоро божилов ще каже едно сори, отколкото булгара да каже едно благодаря :lol:
Подобни популистични изказвания/статии лично мен не ме засягат. Интересно как може да бъде извадена подобна статистика, колко пари сте ни "дали" а в същото време никой не може да определи с точност, какъв е броя на българските емигранти. Подобни изчисления меко казано ми изглеждат съмнителни. Никой не знае какъв е броя на българските емигранти, но всички знаят колко пари ни "дават". Да не говорим, че в България има доста чужди инвестиции, които се ръководят от българи. Тоест тези 700 млн. не се знае кой ги е внесъл и за какво точно са пристигнали в България.

Факт е че много семейства в България се издържат от парите, които пристигат от чужбина, но това не значи че вие ни издържате. Особено голямата част от населението, които се опитваме честно да изкарваме месечните си приходи. Факт е също така, че много емигранти "внасят" пари в България за да си погасяват различни видове задължения. Почти не се сещам за човек който да е заминал в чужбина и да няма никакви задължения в България. Или ще е ипотека, или заем или прави вноски за някакво жилище.

Много ще се радвам някой да изчисли точният брой български емигранти. Да извади външните инвестиции от тези пари и да сметнем грубо каква е сумата която ни "давате".

Аз искам да те попитам теб. Колко пари месечно пращаш в България?
abozhilov
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 9:34 am

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от abozhilov »

roumensp написа:Ами тия близки/роднини не са ли част от България ?
Еми щом не искате да ни "изхранвате", защо не си ги приберете тези близки/роднини там където сте емигрирали?
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от Vladislav »

Еми щом не искате да ни "изхранвате", защо не си ги приберете тези близки/роднини там където сте емигрирали?
Ще, ще! При първият удобен случай. Тя държавата сама ще си се затрие и със вас. Само че всичко е въпрос на време. И прибирането на близките и затриването на държавата. Както беше казал един наш съфорумец - това между Дунав и Марица, и Рила и Черно море е една прекрасна територия, на която няма държава! Пък и защо ли да има? :?:
Човек е това, което мисли.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от pavelyankov »

Божилов, кви ги плещиш бе 8) Да не си роднина на Чаушеску?
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от ivandaman »

blaster написа:Божилов, кви ги плещиш бе 8) Да не си роднина на Чаушеску?
Божилов е точно от типа нашенци, които усърдно се самонадценяват и вярват че са най-"интелигентните" най-"начетените", най-"способните" най-"всичко" и като отидат в реалният свят остават потресени и ужасени от факта че цял свят ги подценява тенденциозно защото "им завижда".

Неразбран гений.

Толкова много съм срещал от неговата кръвна група че вече изгубих бройката..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от ivandaman »

Ба си??? Кокосов Орех много яко те клъцнаха :) ..

Жалко че обектът не го прочете :) .. Интересна "метафора" беше..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от cocose »

Ми то и аз се надявах субекта да ма прочете...ама не би, админите не спят нещо :lol:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от roumensp »

abozhilov написа:
roumensp написа:Ами тия близки/роднини не са ли част от България ?
Еми щом не искате да ни "изхранвате", защо не си ги приберете тези близки/роднини там където сте емигрирали?
Ами просто защото те самите не искат да си ги "прибереме", иначе отдавна да сме го направили. Моите родители са почти на 70 и не искат да започват всичко отначало.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: БГ емигрантите вкарали € 700 млн. у нас

Мнение от ivandaman »

Според мен вече е крайно време да спрем да се обясняваме на изтърсака Божилов. Той е от типа дървени философи които спорят за спорта и не приема доводи и аргументи освен неговите..

Ако е толкова велик за колкото се мисли, ще мине точковата систеама, ще дойде в Канада и ще има възможност да се докаже и на себе си и на другите.

П.С.
Първият ми "тип" към него е да махне от резюмето си че е програмирал на езика Юникс защото в Канада още не сме чували за него. :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор