По повод денталните импланти 3

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

По повод обявата на Kwon Do за стоматологични услуги в БГ

Мнение от fe_ya »

Един имплант в Канада струва 1500 долара коронката към него е 800-1000 долара тотал 2300-2500 канадски долара част от сумата се покрива от застраховки ако има такива.
Между поставянето на импланта и коронката обичайно се изчаква 4-6 месеца та явно пациента ще трябва да плати още един самолетен билет за да се възползва от услугите в БГ. Освен това има и периодични прегледи по време на процеса на имплантиране ... как ще се осъществят от дистанция не ми е ясно.
Тук ми гарантират, че ако импланта падне/бъде отхвърлен ще бъде заменен с втори безплатно.
Тъй като не мога да коментирам в обявата - затова коментирам тук!
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

По повод обявата на Kwon-do за денталните импланти 2

Мнение от Kwon-Do »

Тъй като има тема поместена в този раздел на форум касаеща моята обява ще се възползвам от правото си на отговор.Разбира се не мога насила да накарам никого да се довери,но:
Цената на импланта+коронката в Бг е 1000 евро=1366 канадски долара.
Цената в Канада както писа Фея 2500 $+ 1000 $ коронка= 3500 $
Разликата е 2 150 $.Естествено като си прибавите цената на билета до София излиза същата цена,но все пак обявата е за хора които няма специално да идват до София за имплант ,а за хора които така или иначе са решили да идват за да си видят роднините и биха искали да използват престоя си тук за да си спестят тези 2150 $.
Що се касае идването след 6 месеца - за съжаление това е най-сигурният метод за постигане на остеоинтеграция.Би могло да с есложи импланта заедно с коронката още в същото посещение ,но е по-рисковано и аз лично не го прилагам като метод.Имайте на предвид,че в цената от 2500 $(в Канада) ви влиза само първата операция-поставянето на импланта.Много хора не знаят,че всъщност за втората операция след 6 месеца и в Канада ще ви таксуват допълнително.Знам го ,защото и в Европа има много обяви з а импланти по 1200 Евро,ама после се почва - за надстройката толкова,за коронка толкова,за временната коронка толкова.....и т.н
При нас цената е 1000 Евро общо.Всички процедури,надстройки,коронка.Имайте напредвид,че в канада ,ако изобщо имат лазер ,неговото използване ще ви струва още парички.Докато в нашия център всичко с еправи с лазер и имплантологичен мотор и това е вкл.в цената.
Относно гаранцията- ДА,ако импланта не с еостеоинтегрира подменянето му е безплатно.Риска от такова нещо да се случи в съвременната имплантология е под 1 %
Последно промяна от Kwon-Do на Вто Юли 20, 2010 10:27 am, променено общо 1 път.
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

По повод денталните импланти 3

Мнение от Kwon-Do »

Относно денталният туризъм,какво да ви кажа...доста европейци пътуват в други страни за да търсят по-изгодни цени.Имплантите по цял свят са скъпи и застрахователите трудно се съгласяват да плащат за такива услуги.Ето защо хората пътуват.Разбира се изгодата на пациента е доста по-осезаема ако става дума з апоставяне на 6-7 импланта а не един.Тогава даже и при две пътувания в годината пак си струва.Относно контролните прегледи.....не виждам къде би могъл да е проблема?Всъщност критичната дата за контролен преглед е седмица -две след поставянето на импланта-тогава трябва да с епровери дали не с ее отворила оперативната рана.Ако всичко е наред,то е наред и през следващите 4-6 месеца.След поставянето на коронките контролните прегледи не с еразличават особенно от стандартните и всеки дентист може да извърши такъв и да даде препоръки,да извърши професионално почистване около импланта и коронката ако с еналага.Денталните хигиенисти в канада с аобучени за товва също.Така,че проблема със следоперативното проследяване е нулев и доказателство за това са хилядите поставени импланти на граждани на Великобритания направени в Унгария или друга страна от Източна Европа.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: По повод денталните импланти 3

Мнение от leaf »

Kwon-Do:
"Цената на импланта+коронката в Бг е 1000 евро=1366 канадски долара.
Цената в Канада както писа Фея 2500 $+ 1000 $ коронка= 3500 $.."

Съжалявам, че се намесвам обаче цената в Торонто е както написа fe_ya: "...тотал 2300-2500 канадски долара..." Освен това, ако не се приживее първата, втория опит за имплантиране е безплатен.

$2500, а не $3500 с коронката.

Два полета до България плюс $1366 и другите разходи по пътуването в България. ;) Поне пет импланта трябва да поставям за да покрия разходите, а пък и на гаранция не мога да разчитам, защото трябва да плащам отново за пътуването до България, т.е. дълга и широка. :)
Няма да смятам загубата от пропуснати работни дни и плащането на различни сметки тук в Канада, които си вървят независимо дали съм тук или не. :(
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Re: По повод денталните импланти 3

Мнение от Kwon-Do »

:lol: Вярно ли?Защото тук друго пише:
http://www.complexmdex.com/implants/Unitary.html
А именно 4125 $.Разбира се импланта е BioHorizont който е доста реномирана марка имплант.
Аз работя със Zimmer който е пак американска марка ,а по-точно световен гигант и 3 -ти в света по продажби.
Ако Ви поставя импланта WIS,който е италиански ,но на доста по-неизвестна фирма цената в Бг ще е около 600 Евро.
Поразтърсих из канадските сайтове и ето пак:
http://www.artisamedical.info/pages/cos ... istry.html
Потърсете отдолу дава цена от 4000 $
А тук искат 3 500 $ и никъд ене поясняват да е с коронката?
http://www.revahealth.com/dentists/cana ... c/implants
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: По повод денталните импланти 3

Мнение от speedy »

Цени на импланти в Торонто - около $2500 с поставяне на коронката.

Ако правите сметка за импланти, част от платеното се приспада от данъците. Колкото до фирмите - в Канада не съм забелязал някой да пита коя е фирмата производител на импланта (същото като с маслото, което наливат в автомобила). Предполага се, че човекът е професионалист и слага това което трябва. Още повече когато дава гаранция.

Иначе не вижадм нищо лошо някой да си прави зъбите в България, ако има път натам, стига зъболекарят да е свестен.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: По повод денталните импланти 3

Мнение от Stoynev »

Искам да споделя мойто наблюдение от зъболекарите в БГ. И то е че там има и добри. Преди месец ходих до БГ, та реших след като съм там да ида и на зъболекар (два пъти годишно ходя на зъболекар обикновено). Докато стоях в приемната от скука между списанията прегледах и на два пъти листа с цените на услугите. Като ги сравнявам с тези в Монтреал са средно около 3-4 пъти по-евтини. Да кажа че останах доволен от услугата е най-малкото. Направи ми впечатление обаче, че видях техника която досега В Монтреал не съм виждал ( аз съм ползвал услугите на 5 зъболекари в Монтреал до сега) и подметнах това на зъболекара. А той само се усмихна и каза че е готов да сложи бас че над 90% от зъболекарите в Канада нямат неговато оборудване. Аз лично инач не бих се затичал да ходя до БГ за зъболекар, но ако вече съм там, без съмнение бих се възползвал да спестя някой долар.
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: По повод денталните импланти 3

Мнение от cocose »

Аз платих около 6300 за два импланта, със ВСИЧКОТО МУ. Това включва всички манипулации (незнам как по категорично да напиша ВСИЧКИ :) ). Толкова за "скритите" цени....... Или ако сметнеме ходенето до БГ: 2 импланта: $1366*2 = $2730. Самолетен билет до БГ: $ 1500 (да речеме) * 2 = $3000. ОБЩО: $5730. И то ако няма проблеми.......а ако има, цената става много солена. Аве въобще, тука има ли някой който да се цигани за зъбите си!!!!!! Да не говориме че здравната застраховка покрива една добра част от тази цена (некаде до 1500-2000 на година), минималната такава :o
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: По повод денталните импланти 3

Мнение от cocose »

И малко встрани от тази тема, но на същата тематика, като ходих на очен преглед за новите ми очила, ми направиха толкова пълен и изчерпателен преглед че направо ми се събра погледа, фигуративно казано :) . Държа да отбележа, че супер-техниката в БГ е още в каменната ера в това отношение.........
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: По повод денталните импланти 3

Мнение от haimana »

Stoynev написа:... Направи ми впечатление обаче, че видях техника която досега В Монтреал не съм виждал ( аз съм ползвал услугите на 5 зъболекари в Монтреал до сега) и подметнах това на зъболекара. А той само се усмихна и каза че е готов да сложи бас че над 90% от зъболекарите в Канада нямат неговато оборудване...
И моите пет цента

В Канада трудът е скъп и затова общо взето обезпечението с техника в която и да е област е сериозно-просто е по-евтино.

Общо взето зъболекарите в канада са два вида:
1 Общопрактикуващ- един или двама зъболекари с 3-4 сестри(или друг персонал) плюс 4-5 зъболекарси стола с цялата допълнителна апаратура покрай тях. Обикновено работят със застрахователите и те се грижат да изпратят клайма, а ти само доплащаш каквото остане.

2 Специалисти- същото като горното, само техниката е различна в зависимост какъв е специалиста/тите. В общия случай не се занимават със застрахователи- плащаш си и после ти си клеймваш към застрахователя. Цените са си яки. Техниката си я бива, а си личи и класата и на зъболекаря и на сестрата-работят бързо, уверено и само се чува размяната на единични думи.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: По повод денталните импланти 3

Мнение от optics »

Ахаха - единични думи - В Люлин когат' ходех, зъболекарят (и особено жена му) не спираше докато не разкаже всички квартални клюки. Отделно, че отвреме на време влиза някой клиент и тя почва да си лафи с него и да го пита как е родата му, докато ми бърка из устата.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: По повод денталните импланти 3

Мнение от anxeli »

Може и да се възползват хората, ако нямат бенефити тук :!:. Половината от корони и импланти ги плаща застраховката зъби, в такъв случай сметката никак не излиза.
Циганите - на Сатурн !
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: По повод денталните импланти 3

Мнение от pumpy »

Stoynev написа:Направи ми впечатление обаче, че видях техника която досега В Монтреал не съм виждал ( аз съм ползвал услугите на 5 зъболекари в Монтреал до сега) и подметнах това на зъболекара. А той само се усмихна и каза че е готов да сложи бас че над 90% от зъболекарите в Канада нямат неговато оборудване.
Ето това тук е пълен нон сенс. Аз простичко бих казал " И какво от това, като зад тази техника стои човек завършил в София или Пловдив" И мога да си позволя да го каза, защото и аз там съм завършил. И днес имам база за сравнение и за мое ОГРОМНО съжаление то не е в полза на факултетите в БГ. Не го смятам за загубено време, защото днес когато уча, много от нещата съм ги правил вече и сега разбирам къде и как съм бъркал и мога да се поправя.
Да говорим за техника няма никакъв смисъл. Тя не прави лечението, тя омайва пациента и мотивира цената. В България е срамно да искаш пари за труда си, затова винаги си измисляме оправдания с цената на лабораторията, с материалите, наема на кабинета, цената на техниката и т.н. Да сте чули някога зъболекар в Бг да ви каже " Цената е такава, защото труда и експертизата ми струват толкова" Няма и да чуете........но техниката е супер .........

Освен това в България има и още един феномен, непознат тук. Всеки се прави на специалист по всичко. Много малко са тези, които наистина имат специалност, но и те въпреки това работят каквото им дойде. Съответно експертизата не се цени, нито от този, който я има, нито от пациентите и пак лъскавата машинка остава в голяма степен притегателното средство за пациента.

До сега не ми се е случило да обсъждам с пациент какъв да е метала под керамиката на коронката му...не защото няма значение,а просто защото цената винаги е една и съща, независимо дали е high noble, noble или stainless steel. Не съм коментирал и какви борчета ползвам, каква упойка му слагам, какъв отпечатъчен материал имам и т.н. подобни. Него го интересува над метала в устата му да има керамика и да е естетична. Какво правя аз за да достигнем до тази естетика няма никакво значение за него - той и така и така е под влиянието на нитров оксид, със слънчеви очила и в легнало положение с отворена уста. Него техника не го интересува и не плаща заради това. Интересува го краен продукт, запазена/възстановена функция и кой точно носи отговорността, ако и когато нещо се случи по грешен начин.....
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Re: По повод денталните импланти 3

Мнение от Kwon-Do »

:wasntme: Е и какво сега ако си купя последен модел Ауди и седна да си го карам ще ми кажеш "И какво от това ,нали си си взел книжката в София а пък аз в Монреал и затова заслужавам повече!"????Това е нон сенс......
За мен винаги основното образование в Университета е само база от която трябва да се надгражда.Да те светна Пумпи,че в България все повече специалисти работят на нивото на европейските си колеги.Има толков амного възможности да се надграждаш,че просто само д аимаш желание и сили .Аз лично съм на мнение ,че много от колегите в София са и на по-високо ниво от стандартните дентисти завършили в Канада или САЩ.
А и в София вече отдавна никой не се обяснява за цени,информацията ти е остаряла.
Що с е касае техниката,няма как да ме убедиш ,че кабинет в който т.нар root treatment се извършва с последно поколение апекслокатор и ендомотор,с дигитален рентген за контрол и с машина за обтуриране на канала с топла гутаперка ще извърши лечението както и един кабинет с ръчни пили,без рентген и запълване с паста.Как така техниката няма значение????
Е,да виждал съм канадци които си гледат телевизори от 1950 г. "защото си работят",виждаш ли.Ама това си е тъпчене на място ,а светът се развива.
Относно специалистите ще ти кажа как седят нещата в нашата клиника пък ти съди сам....Аз,правя хирургия и ендо-леченията.Колежката - естетични възстановявания.И какво като нямам специалност по хирургия?Имам над 100 извадени ретинирани мъдреци и нито едно усложнение защото използвам хирургическият мотор с охлаждане и съм инвестирал в курсове и тази машина з ада мога да го правя на нивото на специалистите от Стом.факултет.А ендослучаите които съм лекувал не отстъпват на тези лекувани в САЩ или Канада...просто защото ползваме същата техника и метод на работа.......
Не,никак не мога да се съглася с теб ,че трябва да учиш още 6 години за да постигнеш "нивото"!
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Re: По повод денталните импланти 3

Мнение от Kwon-Do »

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=556347

А ето тези канадски доктори които са извършили хирургическата намеса над Капка те къде са завършили???Да не би в Пловдивския?
Публикувай отговор