Древнобългарския календар - най-прецизния в света!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Древнобългарския календар - най-прецизния в света!

Мнение от Linko »

Абе откак видях как най-големият пацифист стана шеф на НАТО, вече не вярвам на пацифисти и техните глупости.
Нашето момче ablood, ако някой посегне утре на децата му, току виж го заколил кат пиле. Едва ли ще му развива пацифистките си теории.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Древнобългарския календар - най-прецизния в света!

Мнение от ablood »

miteto написа:
ablood написа:Аз явно не мисля като вас. Не ме прави щастлив факта, че сме изколили много от вражеските войничета. Нали знаете за каква възраст става дума?
Що ли не ти вярвам? Може би щото злорадстваше когато един спортист точно на същата възраст загуби нелепо живота си на олимпиадата? Трол!!!
Злорадствал?!?
ОК Щом така приемаш сатирата. Ти по-добре от мен знаеш какво изпитвам. Едно е да се шегуваш с неизбежното, друго е да се гордееш със стореното.

Изобщо не ме учудва, че българин е изобретил и радиото. Май бяхме единствената държава без претенции за това. :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Древнобългарския календар - най-прецизния в света!

Мнение от filipne »

ablood, съвсем сериозно, ти смяташ ли се за българин ?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Древнобългарския календар - най-прецизния в света!

Мнение от ablood »

Разбира се. Канадския паспорт не ме прави канадец отвсекъде.
Друг е въпросът, дали съм "горд българин". Биенето в гърдите "Bulgar x 2" и безрезервното вярване и исторически тълкувания оставям за туристите, политическите емигранти и гастърбайтерите. Те имат право на това.

Ние тук сме зарязали родината заради по-добър живот другаде. Лицемерно е да претендираме, че сме партиоти. Който милее за родината да хваща самолета, а не да ми се прави на родолюбец в изгнание.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Древнобългарския календар - най-прецизния в света!

Мнение от Linko »

ablood, детето означава ли, че не обича майка си ако не живее заедно с нея, а да речем на хиляди километри разстояние от нея?
И патриотизмът само в държавните граници на родината ли може да съществува, или и извън тях?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Древнобългарския календар - най-прецизния в света!

Мнение от ablood »

Тъпо сравнение Линко. Децата след като израстнат е редно да напуснат семейството, за да създадат свое.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Древнобългарския календар - най-прецизния в света!

Мнение от troll »

Родината не е като жената! Нея можеш да я обичаш отдалеч!
Освен туй аз нося България в сърцето си! Дори и оназ "човешка длан" да изчезне от лицето на Земята, докато е жив някой от нас ще има и българи и България! :!:
А наздраве! :emo:
п.с. разбира се ще си викаме един на друг, че не сме никакви българи! то туй е част от българщината! :rofl:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Древнобългарския календар - най-прецизния в света!

Мнение от filipne »

ablood написа:Разбира се. Канадския паспорт не ме прави канадец отвсекъде.
Жалко! Калко хубаво би било да те правеше , нали ? :lol:
ablood написа:
Ние тук сме зарязали родината заради по-добър живот другаде. Лицемерно е да претендираме, че сме партиоти. Който милее за родината да хваща самолета, а не да ми се прави на родолюбец в изгнание.
Винаги е имало и ще има хора, които да носят България в сърцето си дори и на другия край на света.
И нито ablood, нито някой заблуден комплексар - нихилист ще може да им забрани това.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Древнобългарския календар - най-прецизния в света!

Мнение от Linko »

Много се радвам, че "тъпаците" дето носим България в сърцето си се оказваме повече.
ablood, случва се и сляпо да прогледне, ама тогава... Пази Боже!
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Древнобългарския календар - най-прецизния в света!

Мнение от ablood »

Linko написа:...случва се и сляпо да прогледне, ама тогава... Пази Боже!
И това сляпото се усеща, че е избягало от държавата, изобретила компютрите, радиото, славянската писменост, най-прецизния древен календар в света... И веднага забравя за мутрите, крадливостта, мърсотията, мързела и заобичва дистанционно тази виртуална родина.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Древнобългарския календар - най-прецизния в света!

Мнение от IFF »

ablood написа:
Linko написа:...случва се и сляпо да прогледне, ама тогава... Пази Боже!
И това сляпото се усеща, че е избягало от държавата, изобретила компютрите, радиото, славянската писменост, най-прецизния древен календар в света... И веднага забравя за мутрите, крадливостта, мърсотията, мързела и заобичва дистанционно тази виртуална родина.
Не правиш разлика между държава и родина.Туй дето го описваш е първото.Второто за мене са детството ми,приятелите ми,безбройните игри в моя град,липовия цвят дето беряхме всяка година,летния дъжд,първите срещи с момичета,стихотворенията на Ботев и още,и още...В оня бардак и аз няма да се върна,ама там всичко си мирише на "свое",и тревата,и въздуха сутрин в 5 часа,и морето.Навсякъде другаде е просто различно.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Древнобългарския календар - най-прецизния в света!

Мнение от miteto »

ablood написа:
Linko написа:...случва се и сляпо да прогледне, ама тогава... Пази Боже!
И това сляпото се усеща, че е избягало от държавата, изобретила компютрите, радиото, славянската писменост, най-прецизния древен календар в света... И веднага забравя за мутрите, крадливостта, мърсотията, мързела и заобичва дистанционно тази виртуална родина.
Какъв ти е проблема със славянската писменост? Може би ако знаеше че са Солунските братя, а не "Охридските", щеше да знаеш защо българската държава има най-голяма заслуга за разпространението на славянската писменост. Коя държава според тебе я е "изобретила" - може би Русия или Сърбия?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Древнобългарския календар - най-прецизния в света!

Мнение от Павел »

И каква е файдата от славянската писменост - на Юлия баща И да не се справя с кирилизатора.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Древнобългарския календар - най-прецизния в света!

Мнение от iliana »

troll написа:Родината не е като жената! Нея можеш да я обичаш отдалеч!
Освен туй аз нося България в сърцето си! Дори и оназ "човешка длан" да изчезне от лицето на Земята, докато е жив някой от нас ще има и българи и България! :!:
А наздраве! :emo:
п.с. разбира се ще си викаме един на друг, че не сме никакви българи! то туй е част от българщината! :rofl:
:y: :y: :y:
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Древнобългарския календар - най-прецизния в света!

Мнение от Linko »

ablood написа:
Linko написа:...случва се и сляпо да прогледне, ама тогава... Пази Боже!
И това сляпото се усеща, че е избягало от държавата, изобретила компютрите, радиото, славянската писменост, най-прецизния древен календар в света... И веднага забравя за мутрите, крадливостта, мърсотията, мързела и заобичва дистанционно тази виртуална родина.
Това сляпото изобщо не се усеща и затова става за присмех примесен с гняв, след който идват съжаление и състрадание.
А аз не съм "избягал" защото първо никой не ме е гонил и второ никой не ми е забранявал да прекося границата, нито пък да се върна обратно. И това, че не ми харесват, на мен лично, днешните условия за живот в родината ми, не променя по никакъв начин нито нейната история, нито постиженията на нейните чеда в една или друга област на човешката дейност. Нито пък любовта ми и чувствто ми за дълг към родината. Ако един ден започне военна мобилизация наприер и съм още в списъците на резерва, тръгвам веднага. Но да мизерствам и да обричам на мизерия семейството си в днешната мутренска държава само заради това, че някои аблъдоподобни изкарват стоенето ми на всяка цена в държавата за висша форма на патриотизъм...е, няма как да стане тая.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Заключено