По-добре ли се живееше в БГ по времето на Тато?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: По-добре ли се живееше в БГ по времето на Тато?

Мнение от Павел »

Истински религиозни бяха само някои бабички. Младите хора ходеха в църква или по-скоро около църква само по Великден и то или от любопитство, или щото беше забранено и искаха да изпитат тръпката от играта на криеница с дружинната или комсомолския секретар. Същите тези фони-балони паразити се опитваха да хванат нарушителите и да ги докладват после, с което да оправдаят заплатата си за нищоправието с което се занимаваха.
Ако още не разбираш какво искам да кажа, да ти го преведа на бързо - едно от положителните неща на което ни научи тогавашната образователна система е атеизма, т.е. здравомислието.

На всеки който твърди, че престъпността по онова време е била като сегашната, мога само да предложа по едно аспиринче.

Знам, знам, даже за 40 години си иимахме и един сериен убиец - Жоро павето.

Спортисти имахаме, защото комунистическото правителство дваше и мило, и драго да докаже на Запада, че сме по-качествени от тях. Също така допинг контрола не беше стриктен като сегашния. За ваше сведение, Иван Абаджиев обикаляше по разни билкари в Родопите, които го снабдяваха с различни "билки", които не можеха да бъдат хванати при допинг контрола, там където го имаше.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: По-добре ли се живееше в БГ по времето на Тато?

Мнение от ablood »

Като каза за Жоро Павето се сетих за възмущението на една от възпитателките му, която го била хванала в престъпно мърсуване - онанизъм. Типично за сериен убиец. :rofl:

С други думи тогава младежите без гаджета не онанираха. от пубертета до първата брачна нощ - акумулиране на семе за разрастване на трудовата сила.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: По-добре ли се живееше в БГ по времето на Тато?

Мнение от ZanzibarHero »

Павел написа:...Знам, знам, даже за 40 години си иимахме и един сериен убиец - Жоро павето....
Това за "серийният убиец" е шега нали?
Поглеждайки назад ... Най-лошото на "комунистическата" система бе нейната тотална затвореност и пълна липса на икономическа и политическа гъвкавост ... Копирането (или налагането) на Съветския модел за организация и управление на обществото може би е нанесло повече зло, отколкото добро ...

Иначе сега, в Канада, се чувствам много близко до тогавашните условия в България. Доста по-богато и разнообразно битие, обаче.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: По-добре ли се живееше в БГ по времето на Тато?

Мнение от kill_u »

ZanzibarHero написа:
Павел написа:...Знам, знам, даже за 40 години си иимахме и един сериен убиец - Жоро павето....
Това за "серийният убиец" е шега нали?
Поглеждайки назад ... Най-лошото на "комунистическата" система бе нейната тотална затвореност и пълна липса на икономическа и политическа гъвкавост ... Копирането (или налагането) на Съветския модел за организация и управление на обществото може би е нанесло повече зло, отколкото добро ...

Иначе сега, в Канада, се чувствам много близко до тогавашните условия в България. Доста по-богато и разнообразно битие, обаче.
Шега?
http://frognews.bg/news_23066/Nai-zlove ... _-_Paveto/
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: По-добре ли се живееше в БГ по времето на Тато?

Мнение от ZanzibarHero »

Шега?
http://frognews.bg/news_23066/Nai-zloveshtiiat_Joro_-_Paveto/ написа:... за която си спомнят със страх в душите десетки българи... Павето, завито в кърпа отне живота на доста столичанки...
Даааа ... нещата с Интернет пресата не вървят надобре :D :D :D
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: По-добре ли се живееше в БГ по времето на Тато?

Мнение от 7George »

Брежнев се обажда на бай Тошо и му казва:
- Искам да видя дали българите обичат Комунистическата партията, но не нагласено, а истински ли е.
- Добре - казва му бай Тошо. Ела в България на гости, но се преоблечи така, че никой да не те познае и ще минем по места, които ти посочиш.
Тръгват двамата из България преоблечени и Брежнев първо пожелал да отидат в завода за ножове в Нова Загора. Като пристигнали, работниците набързо скалъпили лозунг: "Най-големия нож - за любимия ни вожд". Позачудил се Брежнев и казал:
- Много е двусмислено. Дай някъде другаде.
Отиват в Перник в завод за павета. Отдалече се четял лозунг: "Най-голямото паве - за любимото ни БКП". Брежнев пак погледнал към Тошо многозначително.
- Виж какво, я ме заведи в Лудницата в Раднево.
Отиват и отдалече лудите вдигали лозунг: "Ний сме рожба на българо-съветската дружба."
Embrace your climate change!
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: По-добре ли се живееше в БГ по времето на Тато?

Мнение от mirkaa »

тъкмо чух нещо фъни в българска реклама на нещо си - една баба възкликна "Ужас, разпадна ми се социалната мрежа!! Вече не висим по опашки!!" :D :D :D
Дааам, такава беше социалната мрежа при Тато :lol:
third generation immigrant :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: По-добре ли се живееше в БГ по времето на Тато?

Мнение от optics »

Остави социалната мрежа. За пазарската мрежа ми е жал. Ония найлонови, силно разтегателни, дето в свито състояние се събира в шепата ти, а па може да се разтегне и да носиш 15 бири вътре.
И много здрави бяха.
Тука ся се сетиха вместо полипропиленови торбички, грошъритата да продават черни торби по няколко долара (за многократна употреба) щото така е по-еко-

А мрежичката каквато я помним беше толкова по-удобна !!!

Но колцина тука ги помнят ?

Освен разтегателните имаше и едни други - неразтегателни - изплетени от ония здравите кафяви конци, облечени в найлонова тръбичка (примерно зелена)
ееех !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: По-добре ли се живееше в БГ по времето на Тато?

Мнение от ablood »

optics написа:Остави социалната мрежа. За пазарската мрежа ми е жал. Ония найлонови, силно разтегателни, дето в свито състояние се събира в шепата ти, а па може да се разтегне и да носиш 15 бири вътре.
И как здравословно се впиваха в пръстите ти по пътя от магазина до дома...
Сега пазарувам най-вече в кашони. Взимам полупразни директно от щанда, допълвам ги с други продукти, слагам ги на лентата на касата накуп и накрая в багажника един връз друг, без да се мачкат покупките.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: По-добре ли се живееше в БГ по времето на Тато?

Мнение от ivandaman »

Не бях сигурен в коя тема да го набутам, но май тази е най-"подходяща".

По-щастливи сме от Того
България е едва 137-а от 155 държави по задоволство от живота

Само 18 позиции ни делят от най-нещастните хора в света. България се нарежда на 137 място от 155 държави в новото изследване на "Галъп уърлд пол", цитирано от сп. "Форбс".
Най-нещастната държава в класацията е Република Того, в която щастливите хора са само 1%. България няма основание за гордост, тъй като е твърдо застопорена сред африканските държави, по-конкретно между Судан и Сенегал. В страната ни според получените в допитването резултати само 6% са удовлетворени от начина си на живот, 58% считат всекидневието си за проблемно и цели 36% се определят като нещастници. Най-щастливи според изследването са хората от скандинавските страни, които са и държавите, постигнали най-високо жизнено равнище. Което позволява да предположим, че удовлетвореността от живота има пряка връзка с размера на портфейла. В Дания, която е страната с най-щастливи хора, "благоденстват" 82% от анкетираните, проблеми имат 17% и само 1% се смятат за нещастни. Следват я Финландия, Норвегия, Холандия и Швеция със сходни резултати. Щастливците в класацията продължават други четири страни - Коста Рика, Нова Зеландия, Швейцария и Израел. В тях щастието е на равнище 63-62 на сто от населението. САЩ са на 14 място, Германия е 33-та, Франция - 44-а, Япония е 81-ва. Да не униваме, все пак, както е казал френският мислител и автор на афоризми Ларошфуко: "Човек никога не е тъй щастлив, нито тъй нещастен, както си въобразява.

....
Източник:
http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=332764
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: По-добре ли се живееше в БГ по времето на Тато?

Мнение от Жени »

....
Публикувай отговор