Все повече българи се лишават от храна и лекарствa

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Все повече българи се лишават от храна и лекарствa

Мнение от filipne »

kill_u написа:
Няма да ми повярваш ама аз дойдох защото не намирах повече място за развитие в това, което правих. Това е, сега не съм цъфнал и вързал но поне мисля, че ще постигна нещо.
А дали това, което ще постигнеш ще достигне и надмине предишното ти постигнато ниво, имайки в предвид, че стартираш от кота нула ?
И с цената на какви усилия и време ?

Все важни въпроси мисля ...
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Все повече българи се лишават от храна и лекарствa

Мнение от valioiko »

За някои важни, за други не.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Все повече българи се лишават от храна и лекарствa

Мнение от Linko »

Важни въпроси или не, с трудни отговори или не, с неочаквани и тежки последици или не, няма значение. Явно престоят в Канада си заслужава цената за тези дето остават и все още живеят в нея. Който смята обратното или си е в България (някое друго място) или пък се е запътил натам.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Все повече българи се лишават от храна и лекарствa

Мнение от kikolilokiko »

Linko написа:Важни въпроси или не, с трудни отговори или не, с неочаквани и тежки последици или не, няма значение. Явно престоят в Канада си заслужава цената за тези дето остават и все още живеят в нея. Който смята обратното или си е в България (някое друго място) или пък се е запътил натам.
и аз това се опитвам да им кажа на мрънкащите, когато им препоръчвам купуването на билет за обратно :rofl: ама се ослушват ;) и ме плашат, че ще видя аз реалността като пристигна :) големи мазохисти ей, хем не им харесва, хем си налягат местенцата :)
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Все повече българи се лишават от храна и лекарствa

Мнение от kikolilokiko »

Julian_04 написа:
myhata II написа:Митьо ,не е тайна че тука българите работят повече отколкото в бгто ,какво съм искал да кажа ли,исках да кажа че тези статии като горната не важат ако човек е работлив и оправен
Не е вярно Муха!...Аз тука се изхайлазих и измързеливих! Не стига, че ми плащат повече, а и мога да се скатавам... ;)
В БГ-то работехме като луди и после трябваше да се правим на дипломати с една особена група индивиди...за да можем да си съберем парите.... :D После някой ще ми разправя, че тук било трудно...Трудно е щото Не знаете какво е да се бориш сам в България на собствена сметка и да създаваш контакти с когото трябва...без да ти хвръкне главата!!!... :D
това трудно ще го обясниш на някой, който не се е сбъсквал с този проблем :(
(а и особено, ако не иска и/или не може да го проумее)
че в бг са се навъдили едни дето не знаят какво искат ама опре ли да плащат нещо...
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Все повече българи се лишават от храна и лекарствa

Мнение от filipne »

kikolilokiko написа:
Linko написа:Важни въпроси или не, с трудни отговори или не, с неочаквани и тежки последици или не, няма значение. Явно престоят в Канада си заслужава цената за тези дето остават и все още живеят в нея. Който смята обратното или си е в България (някое друго място) или пък се е запътил натам.
и аз това се опитвам да им кажа на мрънкащите, когато им препоръчвам купуването на билет за обратно :rofl: ама се ослушват ;) и ме плашат, че ще видя аз реалността като пристигна :) големи мазохисти ей, хем не им харесва, хем си налягат местенцата :)
kikolilokiko ти си класика - мрънкачи, защо не си ходите с БГ и прочие. Дано не се впишеш в класиката и след пристигането ти.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Все повече българи се лишават от храна и лекарствa

Мнение от Linko »

Дори и да стане член на групата на мрънкачите kikolilokiko, това по никакъв начин не променя казаното от него. На който не му изнася е нормално да се изнася а не да стои и да мрънка. За да стои, значи има защо. Дори това, че даващият този съвет преди идването си и напълно разочарован след пристигането не последва сам собственият си съвет е много показателно. Драго, докато беше в България, качваше на самолета всеки който каже нещо напреко за Канада, но самият той сега не се качва след като очакванията му не се сбъднаха. Напротив, стои и се бори според възможностите си, та даже и започва да му харесва. ;)

На всеки може да се случи да бъде разочарован, да не намери точно това което е очаквал и т.н., нормално е. Не е нормално обаче разочарованият да вика на всички останали "не идвайте, тук е лошо". Както и обратното между другото - доволните да подканят постоянно "идвайте, тук е супер".
Нормалното е всеки да споделя личните си впечатления и емоции, своята си гледна точка за нещата, без да се опитва да дава тон в живота на другите.

На мен лично, преди тръгването всеки ми казваше "не тръгвай, там не е за теб", след това се продължи с "тук не е никак розово", та докато се стигне до там - "айде обратно, че тук се не трае". И всеки един от тези "съветници" отказва да приеме, че на мен пък може и да ми е добре тук, напук на всичките недостатъци и неразбории. Просто защото съм дошъл заради нещо друго, а не заради това за което те са дошли. И съм го намерил.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Все повече българи се лишават от храна и лекарствa

Мнение от kikolilokiko »

просто познавам повече хора, които са се върнали, отколкото които са в Канада :D
сещате се какво казват те :)
а имаше една приказка, че мъжа не писка ;)
аз съвет на никого не давам :rofl: акъл за себе си нямам достатъчно :rofl: та камо ли да го раздавам ;)
ама просто мрънкането се набива на очи и си позволих да коментирам (което е грешка)
ако има засегнати и разпознали се им се извинявам :handshake:
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Все повече българи се лишават от храна и лекарствa

Мнение от filipne »

kikolilokiko написа:просто познавам повече хора, които са се върнали, отколкото които са в Канада :D
сещате се какво казват те :)
а имаше една приказка, че мъжа не писка ;)
аз съвет на никого не давам :rofl: акъл за себе си нямам достатъчно :rofl: та камо ли да го раздавам ;)
ама просто мрънкането се набива на очи и си позволих да коментирам (което е грешка)
ако има засегнати и разпознали се им се извинявам :handshake:
kikolilokiko, погледни от тази страна - непрекъснатото постване на статии и опяване колко е зле в България си е чисто мрънкане, пискане или както там го наричаш. Навик, с който трудно ще се разделиш на канадска територия.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Все повече българи се лишават от храна и лекарствa

Мнение от kikolilokiko »

друг съфорумец ме обвинявам, че само пускам статии без да ги коментирам :) вземете се разберете :rofl:
а аз ги пускам, защото са абсурди и бисери
даже тема направих, че да не пълня форума с отделни :)
а щом чак ти казваш, че е мрънкане трябва да се замисля ;)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Все повече българи се лишават от храна и лекарствa

Мнение от filipne »

kikolilokiko написа: а щом чак ти казваш, че е мрънкане трябва да се замисля ;)
Да, замисли се добре, защото е много лесно да нарочиш някого за мрънкач, но е малко трудно да осъзнаеш, че всъщност самият ти си такъв :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Все повече българи се лишават от храна и лекарствa

Мнение от ablood »

kikolilokiko написа:просто познавам повече хора, които са се върнали, отколкото които са в Канада :D
Махай се от това обкръжение!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Все повече българи се лишават от храна и лекарствa

Мнение от Julian_04 »

ablood написа:Махай се от това обкръжение!
Добър съвет! :y:
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Все повече българи се лишават от храна и лекарствa

Мнение от martatabs »

Все повече българи се лишават от храна и лекарствa

Не съм съгласен...все пак "Ранътъ пръй борбътъ",или нещо такова.Колкото до "илачите"...ракия,винце,нещо блажничко,чесънче(само вечер-насаме),лучец...и други имунностимулираще нещица.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Все повече българи се лишават от храна и лекарствa

Мнение от Linko »

filipne, не е мрънкач този, който взема мерки за да промени ситуацията от която е недоволен. В случаят kikolilokiko все още не може да се нарече мрънкач след като е предприел процедура за емиграция от България. Той просто е недоволен от живота там като човекът е взел мерки за да промени нещата. Мрънкач щеше да бъде ако не предпреамеше нищо а само недоволстваше.
Та и ти ще престанеш да си мрънкач когато си купиш еднопосочен билет за България или за някоя друга държава, не и преди това.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор