Починало дете ”прегледано” по телефона

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Починало дете ”прегледано” по телефона

Мнение от kikolilokiko »

Починало дете ”прегледано” по телефона
30 април 2010 / News.dir.bg
Забавяне при определянето на диагнозата и консултация с хирург по телефона са само част от грешките, довели до смъртта на 2-годишния Данаил Донев във Варна.

Това е установила до момента проверката на Изпълнителна агенция "Медицински одит" в двете варненски болници - УМБАЛ "Света Марина" и МБАЛ "Света Анна", където е бил преглеждан и лекуван Данаил, предаде БТА.

Малкият Дани почина на 22 април сутринта в "Света Марина", а родителите обвиниха лекарите в нехайство и немарливост. По думите им, след като отишли в Спешния център на болницата, били препратени в "Св. Анна" с обяснението, че няма места. По-късно се оказа, че е имало свободни легла. Проверката установи още, че искането родителите да купуват лекарства не е било основателно, тъй като такива е имало в болничната аптека. Те подадоха жалба в прокуратурата.

В случая с Данаил Донев има допуснати организационни пропуски, но никой не е застрахован от подобни трагични инциденти, каза директорът на Изпълнителната агенция "Медицински одит" д-р Златица Петрова. По думите й всички действия на лекарите от "Св. Марина" след поставянето на диагнозата са били правилни и според изискванията. Проблемът е, че е имало забавяне при определянето на диагнозата. Лекарят, който е приел детето в "Св.Марина", не е бил достатъчно квалифициран, посочи Петрова. Той е специализант, но не е работел под наблюдението на специалист, както се изисква.

Петрова уточни, че пропуски са допуснати и в болница "Св. Анна", където момчето е било хоспитализирано, а по-късно препратено отново в "Св.Марина". Там консултацията с хирурга е направена по телефона, специалистът не е видял кръвните изследвания на детето, а те показват наличие на сериозен възпалителен процес, обясни д-р Петрова.
Тя каза, че е впечатлена от мениджмънта на университетската болница във Варна. Според нея директорът проф. Красимир Иванов е успял да обедини всички звена в единен организъм. По думите на Петрова ръководството е реагирало адекватно след инцидента и е предприело необходимите действия.

Преди дни проф. Иванов отстрани от длъжност четирима лекари и три старши медицински сестри, след като вътрешната проверка установи нарушения в случая с малкото дете.
хайде сега вземете да обяснявате как същите неща се случват и в Канада
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Починало дете ”прегледано” по телефона

Мнение от IRA »

За жалост и тук се случват.
Но виж за нещо такова не съм чувала
http://dnes.dir.bg/news.php?id=6308462#cmts
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Починало дете ”прегледано” по телефона

Мнение от mama mia »

Значи ти първо ела в Канада,отимай си дете и ще се молиш да не се разболее ,вярвай ми.Аз по-мудни и безотговорни доктори не съм виждала-лично мнение.
Съединението прави силата!
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Починало дете ”прегледано” по телефона

Мнение от leaf »

Хайде, да не пишем за цяла Канада. :!:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Починало дете ”прегледано” по телефона

Мнение от filipne »

kikolilokiko написа:
хайде сега вземете да обяснявате как същите неща се случват и в Канада

Света Наивност :o
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Починало дете ”прегледано” по телефона

Мнение от kikolilokiko »

как беше новия подпис на ablood :rofl: :rofl: :rofl:
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Починало дете ”прегледано” по телефона

Мнение от mama mia »

leaf написа:Хайде, да не пишем за цяла Канада. :!:
Хайде да не идеализираме нещата ... Може да са големи специалисти-ама на книга.
Съединението прави силата!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Починало дете ”прегледано” по телефона

Мнение от kill_u »

mama mia написа:
leaf написа:Хайде, да не пишем за цяла Канада. :!:
Хайде да не идеализираме нещата ... Може да са големи специалисти-ама на книга.
Няма смисъл да се генерализират нещата по този начин. Имам две деца но и в България и тук в Канада винаги съм се молил да не се разболяват. В България малката ми дъщеря като беше бебе сме я водили на профилактични прегледи и докторката, казваше съблечете го детето след малко идваме да го прегледаме. Чакали сме по 20 минути на студеното. Тук в Канада пък и изписаха Ранитидин против хъркането(детето просто има големи сливици и си хърка) но докторката сметна, че я боли стомаха и от това хърка.

И в двата случая нямам думи.

Както беше казал един познат "Като се знам аз какъв инженер съм представям си те какви доктори са" по отношение на българските лекари.
Очаквам да чуя нещо подобно и за тукашните.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Починало дете ”прегледано” по телефона

Мнение от myhata II »

В първия случай ,не им дреме пиели са си кафето със сестрите,във втория-некадърност,предпочитам да изчакам на студено отколкото да ме осакати за цял живот :fubar:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Починало дете ”прегледано” по телефона

Мнение от kill_u »

myhata II написа:В първия случай ,не им дреме пиели са си кафето със сестрите,във втория-некадърност,предпочитам да изчакам на студено отколкото да ме осакати за цял живот :fubar:
Муха, чакането на студено особенно извършвано от 8 месечно бебе също може да го осъкати. Както и пиенето на Ранитидин от 4 годишно дете.

Но ти си гледай пиенето и яденето и не се кахъри с такива проблеми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Починало дете ”прегледано” по телефона

Мнение от myhata II »

Така е Килка ,но погледнато реално съм прав,а яденето и пиенето са забавление нямат нищо общо по темата
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Починало дете ”прегледано” по телефона

Мнение от kill_u »

myhata II написа:Така е Килка ,но погледнато реално съм прав,а яденето и пиенето са забавление нямат нищо общо по темата
Прав си муха.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Починало дете ”прегледано” по телефона

Мнение от hadministratora »

В случая с Данаил Донев има допуснати организационни пропуски, но никой не е застрахован от подобни трагични инциденти, каза директорът на Изпълнителната агенция "Медицински одит" д-р Златица Петрова. По думите й всички действия на лекарите от "Св. Марина" след поставянето на диагнозата са били правилни и според изискванията. Проблемът е, че е имало забавяне при определянето на диагнозата. Лекарят, който е приел детето в "Св.Марина", не е бил достатъчно квалифициран, посочи Петрова. Той е специализант, но не е работел под наблюдението на специалист, както се изисква.

Петрова уточни, че пропуски са допуснати и в болница "Св. Анна", където момчето е било хоспитализирано, а по-късно препратено отново в "Св.Марина". Там консултацията с хирурга е направена по телефона, специалистът не е видял кръвните изследвания на детето, а те показват наличие на сериозен възпалителен процес, обясни д-р Петрова.
Тя каза, че е впечатлена от мениджмънта на университетската болница във Варна. Според нея директорът проф. Красимир Иванов е успял да обедини всички звена в единен организъм. По думите на Петрова ръководството е реагирало адекватно след инцидента и е предприело необходимите действия.
Предполагам, обаче, че ако тук се случи такова нещо никой няма да има наглостта да каже, че "всички действия са били правилни и адекватни". Това го има само в соц. лагера (тъй де - бившия соц. лагер) - каквото и да стане, процедурите са винаги спазени, всички са действали по правилата и виновни няма.

Няма го, обаче, и едно детенце! Защото "никой не е застрахован" от "организационни пропуски". Не знам колко трябва да е глупав човек, за да се върже на подобни плитки обяснения.....
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Починало дете ”прегледано” по телефона

Мнение от leaf »

mama mia:
"Хайде да не идеализираме нещата ... Може да са големи специалисти-ама на книга"

Дали идеализира нещата някой или е прекалено черноглед е въпрос на лични предпочитания. ;)

Молбата ми беше да не обобщаваме за цяла Канада когато говорим за лични преживявания, защото те са индивидуални за всеки.

Лекарите са хора и следователно правят грешки и не са идеални. Но някои пациенти имат положителни преживявания, а други не. Не може да се твърди, че в Канада всички са, цитирам: "мудни и безотговорни доктори ". И в добавка да наплашваме хората с изречения от вида " ти само ела тука пък ще видиш" :D

Във всяка провинция има различна организация на медицинските услуги и не ми се вярва да сте имали удоволствието да се възползвате от всичките. Въз основа на това беше направена моята бележка, да бъдете по-конкретни. Това е много по полезно за четящите, за да избегнат бъдещи негативни преживявания като вашите. :handshake:
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Починало дете ”прегледано” по телефона

Мнение от mama mia »

Извинявам се ,но никого не плаша.Искам да кажа 4е не е изолиран случая в пуснатата тема.А примери мога да дам доста,но никой няма да повярва,защото хората са надъхани, че тук е рая и това не е възможно.Ще кажа само ,че малкия го влачих 3 месеца с отит и всички чакаха сам да се излекува, а той пищеше от болка и след като след третия месец повиших глас и казах ,че няма да си тръгна без антибиотик получих заветната рецепта.Друг пример ,спешното отделение на сен жустин,влизаме и около 20 мин няма кой да те попита как се казваш камо ли повече,после след часове чакане доктора се чудеше какво да прави и говореше само за да не мълчи.И през цялото време на прегледа и преди него ние чакаме с детето в една стая и детето е съблечено.Та искам да кажа само ,че здравната система на Квебек е пълен ужас дори и за местните,които според мен са доста търпеливи ,но и на тях им е писнало.
Нормално е дете да се разболее,но не е нормално да го чакат само да оздравее.На единия от прегледите в клиника без рандеву записах и себе защото бях болна и доктора даде там нещо за малкия а на мен вика вие ще се оправите сама от ангината.Хайде ще спирам че току-виж съм отказала някой от емиграция
Съединението прави силата!
Публикувай отговор