Какъв е проблемът на България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината

Какъв е проблемът на България?

ББорисовото, социалистическото, царското, СДС-арското, тоталитарното управление.
5
12%
Европейското, руското, турското, византийското влияние.
2
5%
Турското, циганското, арменското, еврейското присъствие.
1
2%
Самите българи.
33
80%
 
Общо гласове: 41
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какъв е проблемът на България?

Мнение от ablood »

hadministratora написа:Щях да науча всеки един българин по отделно как се живее нормално.
Ами, че те си живеят нормално. Аз изглеждах, като идиот вкарвайки в речта си безсмислици като "Ако обичате", "моля", "благодаря" и подобни, нетипични за улицата думички.
Май пак трябва да си върна стария подпис - "Мнозинството винаги е нормално"
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Какъв е проблемът на България?

Мнение от kikolilokiko »

ablood написа:
hadministratora написа:Щях да науча всеки един българин по отделно как се живее нормално.
Ами, че те си живеят нормално. Аз изглеждах, като идиот вкарвайки в речта си безсмислици като "Ако обичате", "моля", "благодаря" и подобни, нетипични за улицата думички.
Май пак трябва да си върна стария подпис - "Мнозинството винаги е нормално"
може просто да го добавиш към настоящия ;)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Какъв е проблемът на България?

Мнение от speedy »

Проблемът на България е Андрешко. Във всеки един от нас.

И аз го намирах за нормално преди време.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Какъв е проблемът на България?

Мнение от kikolilokiko »

без да чета морал :) искам да добавя, че четох една статия за морала
в средновековието е било догмата
а в съвременния свят е общоприетото поведение на мнозинството
според мен въпросът е човек да намери мнозинството, където се чувства нормално ;)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: Какъв е проблемът на България?

Мнение от Aribu »

speedy написа:Проблемът на България е Андрешко. Във всеки един от нас.

И аз го намирах за нормално преди време.
Това едно време не е толкова далечно нали :lol: :lol: :lol:
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Какъв е проблемът на България?

Мнение от speedy »

За мен повече от 10 години е отдавна, ама нали всичко е относително...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Какъв е проблемът на България?

Мнение от hadministratora »

ablood написа:Ами, че те си живеят нормално ...."Мнозинството винаги е нормално"
Тъй де. Къде са повече хората - в България или в Канада (предполагам, че тук е що годе приемлив еталон за "нормално")? А ако добавим и други цивилизовани държави - България няма да се класира за "мнозинство".
На много места по света се живее добре не защото съответната страна е цъфнала и вързала, а просто защото хората си правят нещата, така че да са им ОК. В България обаче сме тъкмо напротив - да е сложно, да е трудно, да не е по правилата, да не е практично и всичко друго което се сетите в името на личното удобство и спокойствие.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какъв е проблемът на България?

Мнение от ivandaman »

Два примера от последните два дни:


Няма мляко в киселото мляко

http://news.ibox.bg/news/id_673577875

Пушачите надделяха над непушачите
Пушачите в парламента надделяха над непушачите в НС.

http://news.ibox.bg/news/id_1012696161
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Какъв е проблемът на България?

Мнение от anxeli »

Хехехекхе :D
"Не йогурт а йоурт, не го научихте тоя турски ..."
Цитат от коментарите, наистина ли на турски е йоурт или се бъзика този кукундрел :lol:?
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какъв е проблемът на България?

Мнение от Koko »

anxeli написа:Хехехекхе :D
"Не йогурт а йоурт, не го научихте тоя турски ..."
Цитат от коментарите, наистина ли на турски е йоурт или се бъзика този кукундрел :lol:?
Като че ли е прав

http://en.wikipedia.org/wiki/Yoghurt
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Какъв е проблемът на България?

Мнение от kill_u »

А интересно защо мислим, че България има проблем? Реално погледнато проблеми и да има и да няма тя си седи там. Ние сме тези, които сме имали проблеми и сме тръгнали в странство.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какъв е проблемът на България?

Мнение от Linko »

Ето още едно прясно материалче по темата - Бележки от малкото езеро
Няколко наглед съвсем елементарни неща са ни необходими за да се оправим: да спрем да тарикатстваме; да не сме патриархални, затворени и дребнави; да спрем да подскачаме под чуждите прозорци; да не се хвърляме на врата на всеки европеец; да започнем да работим по 10, 12 или 15 ч. на ден сякаш животът ми зависи от това. Ей такива дребнички нещица. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какъв е проблемът на България?

Мнение от myhata II »

Това последното е незаконно в Канада е регламентирано 44 часова работна седмица,от там нагоре е ЕКСПЛОТАЦИЯ !!! :!:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Какъв е проблемът на България?

Мнение от Julian_04 »

kikolilokiko написа:без да чета морал :) искам да добавя, че четох една статия за морала
в средновековието е било догмата
а в съвременния свят е общоприетото поведение на мнозинството
според мен въпросът е човек да намери мнозинството, където се чувства нормално ;)
Ами аз се опитах да им го обясня в другия форум по малко по-нестандартен начин, но хората се скандализираха и почнаха по типично български да се опитват да ти дават тон в живота... :( А, това не е редно! Да даваш характеристики за хора, които не познаваш, основани на това какво са казали във виртуалното пространство. И защо ли това пространство е толкова важно за някои?Да се сравняват или да злобеят, че някой ги е надраснал... :tmi: А няма нужда, защото всички сме уникални и ако бихме могли да си обединим положителните качества...би било толкова по-лесно....Е-ееех мечти, мечти!!!
Ами ако някой се опитва да ви манипулира??? ;)
Глупостa не е порок, ами при нас българите е заразно заболяване! ;)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какъв е проблемът на България?

Мнение от ivandaman »

Linko написа:Ето още едно прясно материалче по темата - Бележки от малкото езеро
Не е лоша статията като четиво, но пропуска да отбележи някои фундаментални факти... Всички тези наши родни "недостатъци" е възможно да са следствие а не причина (за незавидното състояние на нацията)..

По принцип винаги съм бил привърженик на идеята за "личната отговорност" и че всеки е отговорен за съдбата си, но когато има нещо гнило в системата от десетилетия и независимо от това какво и как правиш и колко следваш някои "основни" принципи, просто няма как да прогресираш дори и на лична основа защото системата не позволява.. Къде нарочно, къде защото просто не предоставя възможности...

Не, не се опитвам да оправдавам никой.. И мен ме дразни когато видя в БГ някой здрав млад момък как е седнал и се разплул в някое кафене (задължително с цигарката и алкохолното питие) и опява като незадоволена монахиня.. но лично знам много случаи когато трудолюбиви и амбиционзни хора, които се отчайват в БГ, успяват да намерят място под слънцето и относителна удовлетвореност извън "родината".. (Тук не става въпрос за Успели и ПРЕуспели индивиди а за такива които си намерили някаква работа плащат си сметките и се чувстват удовлетворени от живота)

Защо се получава така? Възможно ли е средата да определя стимула или да го преведем на разговорен български (битието определя съзнанието)..

....................
Нека не подценяваме "Системата" В 99% то случаите тя държи ключа към съдбата на обикновенните хора.. и най-доброто доказателство за това са бившите ФРГ и ГДР.
И в двете държави живеят германци, с еднакви гени, еднакъв външен вид, говорят един и същи език, споделят едно и също минало и КУЛТУРА.
еднакви фамилни имена а вижте разликата между двете (сега различни въпреки обединени от географска гледна точка) нации.
Едните са цветът на Европа а другите са си горе долу гащници като нас макар и малко по европеидно изглеждащи.. които вече 20 години не могат да поправят щетите от системата която 40 години се оптиваше да ги превърне в нещо различно от това което всъщност са.

Има логика в това.. То е като да построиш една къща и да мине един ураган и да я разруши.. Урагана ще я потроши за няколко минути а ще е необходимо години да я построиш отново или да я реставрираш..

Та горе долу това е ситуацията в България... Брулил ни е 40 години ураганът на комунизмът след това 20 години ни подухват ветровете на "прехода" и все още не сме достигнали момента в който трябва да започнем да реставрираме и да градим нещо ново и различно..

..................
С едно нещо съм съгласен с автора.. Трябва да приемем че нито сме най-умните нито най-интелигентните, нито най-специалните, най-красивите или богоизбраните.. Не превъзхождаме никой с абсолютно нищо, но на равни начала никой не ни превъзхожа и нас.. а това е колкото отрезвяваща толкова и окуражаваща новина..

...Това да "промотираме" жените няма да го коментирам :) Явно и този начин на мислене е в "следствие" на ...."нещо"..

Нещо с което не съм съгласен с автора и въобще по принцип.

Време е да изтрезнеем и да спрем да се занасяме по нашата "прехвалена" природа, климът и не знам какви си още псевдо-предимства. (като красивите ни жени например)
Всеки който е обиколил малко свят знае, че нашата природа си е съвсем посредствена а климътът ни е зверски жесток с амплитуда от 70-80 градуса в температурите.. Ако за някои хора това е "хубав" климът имат нужда от сериозен "риалити чек"..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор