Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от jovani »

Julian_04 написа:
jovani написа:Няма такова нещо "среден Българин" или "среден Канадец". В примера който дадох цената е доста поносима - малко над 1000 Канадски долара за 50 инчов телевизор. Някои Българи ще си го купят след 2 надници, някои емигранти в Канада може и никога да не могат да си го позволят... или да го изплащат с години каквито случаи познавам.
Ех, Бейби, Бейби...А, че някои поканадчени могат да си го купят с 1/3 от месечния си доход (само единия), ...В България също не ги е бъркало... ;) Разликата е, че тук има къде да си го сложат и дори и да оставят отключено (на мен ми се е случвало, щото съм разсеяна...) и ще го намерят....Докато в България, няма да ти казвам колко системи за сигурност имах.... и докато преодолея разстоянието от входната врата до тоалетната можех направо да се изпущя... :rofl:
Тук се съгласявам с теб с две ръце...
Аз съм си закупил една много сложна система с видеокамери и един куп датчици ако ми се наложи да се връщам...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от Павел »

Джовани, за каква бизнес среда ми говориш - в Бг има гаражни търговци и мутри. Е това е.
Само чакай да те надушат мутрите, че евентуално идваш с пари. Как са огладнели и те напоследък, ще те оглозгат до кокалите за норматив.
Съвета ми е, ако можеш да скътаеш някой лев за обратен билет.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от miteto »

Uspial написа:Мите по полека.
Отделно и ти даваш невярна информация относно валутния курс Канадски долар / БГ Лева
Пишеш 1.22 а истината е че е 1.397 фиксинг или 1.37 купуват бюра в София за да си купиш лаптопа трябва да ги смениш за лева. Има огромна разлика между 1.37 и 1.22 за да го изкараш Джовани лъжец. Ти си такъв в момента даже още по лошо че си модератор и си отговорен за достовереноста на инфото ти във форума
Ти можеш ли да смяташ или в дюкяна и това не ти се налага да правиш? Ок, с новия курс $1499 * 1.13 * 1.37 = 2320лв. което пак е с 200 и кусур лева по-малко от 2560лв. Точка по въпроса - Джовани си остава агент-провокатор, а ти може да информираш съформуците, които не са в чейнч-средите дали курса е бил все 1.37 в рамките на последните 1-2 години или е бил и по-малко ;)
Другите ти излияния въобще няма да ги контирам, всеки знае колко си бос, ама чак гологлав в областта на технологиите и спора с тебе на тази тема е пълна загуба на време.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от miteto »

jovani написа:Нито веднъж не съм дал невярна информация, за разлика от теб - в примера ти БГ телевиора не е на "промоция", а е с 5% отстъпка при покупка "он-лайн"
Телевизорът в Канада е "на промоция", оригиналната му цена е $1799, ако добавиш таксите и истинският курс получаваме, че е доста по-скъп от Българският.
Ако искаме да сравняваме портокали с портокали нека сравняваме 2 телевизора не на промоция или такива, които са на промоция и на двете места (стига да намерим такова съвпадение).

А ето една добра цена от същият сайт :
technopolis link
Плазмен телевизор PANASONIC TX-P50X20E
1599 лв
Промоция!
Доставка: 10лв
РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH: 50.0 "
РЕЗОЛЮЦИЯ: 1024 x 768
КОНТРАСТ: 2000000:1
ОПРЕСНЯВАНЕ НА КАРТИНАТА: 100 Hz

Даже е със 100хз честота не опресняване, което е еквивалентно на 120хз за Северна Америка. Имали такава цена в Канада за този модел?
Джовани, аз кво съм виновен че чорбаджиите в БГ не правят промоции? Тука едната седмица промоцията е в БестБай, след това има във ФючърШоп, ако и там не ти хареса гледаш в Костко и т.н.

Да караме сега по същество - честно Джовани, много си бос. Първо, честотата на опресняване при плазмите се дава по различен начин от тази при ЛСД-тата защото технологията по която се получава образа е доста различна (съответно и начина по който се опреснява образа). Не смятам да ти давам безплатни уроци, има Интернет образовай се. Но твърдението е "Даже е със 100хз честота не опресняване, което е еквивалентно на 120хз за Северна Америка" е абсолютно аматьорско и невярно, просто в желанието си да даваш контра-пример се опитваш да правиш някакви заключения, които обаче са смехотворни и тотално грешни. И в Европа и в Северна Америка и по цял свят плазмите имат една и съща честота на опресняване при еднаквите модели.
Второ, резолюция. Твоя телевизор е със допотопната такава 1024х768, а high-definition картина изисква 1920х1080, това е резоюцията при която слагат един рекламни лепенки 1080Р на телевизорите и това е резолюцията която имаха и двете ЛСД-та от предния ми пример.
Трето, такъв телевизор в Канада, но по-нов модел струва $899 * 1.13 * 1.37 (да използваме курса на Хълца) = 1391лв. при това с по-голяма резолюция 1366 x 768.
http://www.futureshop.ca/en-CA/product/ ... c64909en02
Native Resolution 1366 x 768
Sub-Field Drive 600 Hz
Dynamic Contrast Ratio 2,000,000:1
Упс, на лъжата краката май са къси, а Джовани ;)
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от Uspial »

Към Митето
А така. Съгласи се че курса не е 1.22 а 1.37.
Раликата е 11 % а това в сметки с пари е много.
Сега остава да се съгласиш че хората в БГ не купуват 52 инча ТВ но купуват доста лаптопи.
Като умножим
550 цена за лаптоп * 1.13 такси * 1.22 твоя курс = 758 лв за лаптоп. Ако слушаме теб за 758 лв избора е по малък и Дживани става лъжец
ама
550 * 1.13 * 1.37 = 851 лв.
Както видя за 851 лв има доста лаптопи по евтини от същите в Канада без да сме сигурни че говорим за еквикалента на Бест Бай и вече Джовани не е лъжец относно широко потребявана електорника каквито са лаптопвете и което е доста по добър пример от 52 инча ТВ.
Последно промяна от Uspial на Нед Мар 14, 2010 11:27 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от miteto »

Хлъц, толкова си бос по въпроса, че даже не е смешно. Тва да не са ти езиците от ниско и високо програмно ниво и интернета дето го включваш в контакта :rofl:
Има достатъчно избор на лаптопи в интервала $399-$499 (620лв. - 770лв.) ама то тва не е като да лъжеш канадските бабички с имената на валутите - Швейцарски франкове/Шведски крони, трябва да отбираш малко от технологии. Причината да има по-голям избор от евтините лаптопи в БГ е, че хората не моат да си позволяват по-скъпите, а пък тука ако пуснат за $499 лаптопа с умрелите допотопни параметри който струва 770лв. в БГ, никой канадец няма да го купи. Сега да тръгна да ти обяснявам кои лаптопи са еквивалентни модели в БГ и Канада и кои са с морално остарели части и защо - загуба на време пък и ти няма да можеш да го разбереш, така че няма смисъл.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от Uspial »

Тия ги разправяй на новите имигранти дето още не са в Канада.
В диапазона 399 - 549 $ има 4-5 лаптопа кучи марки и с период на офертата за продажба от 10 дни който изтича на 18.3.2010 и много често като идеш магазина в ги няма тези модели. Препращат от магазин на магазин и така докато стане 18.3.2010.

Както видя в Бг в диапазона 620 лв ( 399 КАД с такси ) - 851 лв (549 КАД с такси ) има над 10 модела някои от тях с чанта за разлика от Канада където чантата е винаги екстра и няма срок до 18.3.2010.
Върни се на линка който пусна и гледай пак ама си сложи и очилата.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от miteto »

добре Хълц, ама чакай първо да си включа Интернета в контакта и да видя линка дали е писан на ниско програмно ниво или на високо :rofl:
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от jovani »

miteto написа:Джовани, аз кво съм виновен че чорбаджиите в БГ не правят промоции? Тука едната седмица промоцията е в БестБай, след това има във ФючърШоп, ако и там не ти хареса гледаш в Костко и т.н.

Да караме сега по същество - честно Джовани, много си бос. Първо, честотата на опресняване при плазмите се дава по различен начин от тази при ЛСД-тата защото технологията по която се получава образа е доста различна (съответно и начина по който се опреснява образа). Не смятам да ти давам безплатни уроци, има Интернет образовай се. Но твърдението е "Даже е със 100хз честота не опресняване, което е еквивалентно на 120хз за Северна Америка" е абсолютно аматьорско и невярно, просто в желанието си да даваш контра-пример се опитваш да правиш някакви заключения, които обаче са смехотворни и тотално грешни. И в Европа и в Северна Америка и по цял свят плазмите имат една и съща честота на опресняване при еднаквите модели.
Второ, резолюция. Твоя телевизор е със допотопната такава 1024х768, а high-definition картина изисква 1920х1080, това е резоюцията при която слагат един рекламни лепенки 1080Р на телевизорите и това е резолюцията която имаха и двете ЛСД-та от предния ми пример.
Трето, такъв телевизор в Канада, но по-нов модел струва $899 * 1.13 * 1.37 (да използваме курса на Хълца) = 1391лв. при това с по-голяма резолюция 1366 x 768.
http://www.futureshop.ca/en-CA/product/ ... c64909en02
Native Resolution 1366 x 768
Sub-Field Drive 600 Hz
Dynamic Contrast Ratio 2,000,000:1
Упс, на лъжата краката май са къси, а Джовани ;)
100Хз честота на опресняване за ЛСД е хай-куалити стандарта за европа, 120 Хз за Америка, предполагам всичко идва от НТСЦ вс ПАЛ системите които имат съответно 25 вс 30 Хз честота на опресняване; може и да не съм прав за причините, но да си призная честно отдавна не ги следя телевизорите - у нас имам един 37 инчов ЛСД и един 50 инчов плазмен телевизори и не съм се интересувал от телевизори от години, че даже и нямам време да гледам ТВ.
За това че телевизора е плазмен и не би следвало да се дава този параметър съм съгласен, но така пишеше в офертата и затова се обърках и аз. Колкото до резолюцията - вероятно е 1366х768 - сигурно са я объркали в рекламата, както и честотата.

Съгласен съм, че примерът ми е лош и този модел струва повече в България, но мога да се хвана на бас, че ако направя съответното проучване мога да намеря телевизор в България при подобни цени и параметри на този в Канада - просто ме хващаш на тясно и нито им знам магазините в момента, нито промоциите.

Но твоят пример с телевизор на промоция си остава некоректен, докато не се намерят 2 идентични модела на промоция и да им се сравняват цените.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от miteto »

jovani написа:За това че телевизора е плазмен и не би следвало да се дава този параметър съм съгласен, но така пишеше в офертата и затова се обърках и аз. Колкото до резолюцията - вероятно е 1366х768 - сигурно са я объркали в рекламата, както и честотата.
Не са объркали резолюцията, Джовани ;) точно с резолюция 1024х768 си е този модел TX-P50X20E
http://panasonic.net/avc/viera/eu2010/p ... _spec.html

Джовани, видя се че когато се опитваш да послъгваш бързо ти подкастрям крилцата с конкретни данни ;) Повече шанс имаш като разпъваш общи локуми как емигрантите в Канада никога не могат да си купят 50-инчов ТВ, но иначе колко телевизора ти имаш вкъщи и колко Бентлита в гаража (или бяха Ровъри че забравих) ;) Затова ще ти дам шанс да се развихриш на общо-приказното локумено поле, където няма шанс да се засега толкова лесно с реална информация и ще те попитам:
Как така се получава, че един такъв като тебе, роден в средите на привилигерованите, с връзки и контакти в БГ, с приятели дето правят по 100,000 евро чисто и т.н., та един такъв в меко казано "златно" положение в БГ има шанса да прави повече пари в Канада? Нали теорията ти е че хората имат най-голям шанс в родната страна дето всичко има е познато и има връзки и едно-друго? Щом за тебе има по-голяма пачка в Канада, какво остава за хора на които родителите не се висши червени функционери и нямат големите връзки с червената мафия в БГ?
Какво се пениш, че едва ли не ще мият чинии в Канада, може пък и да им се отворят по-голями възможности, щом за хората родени с червена лъжичка в устата има такива, би трябвало за простолюдието шанса да просперира да е още по-голям?
Айде развихряй се смело и гледай да се отклоняваш от философстването и да пишеш конкретни цифри или статистики, че ми стана жал вече да те засичам толкова много.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от jovani »

miteto написа:
jovani написа:За това че телевизора е плазмен и не би следвало да се дава този параметър съм съгласен, но така пишеше в офертата и затова се обърках и аз. Колкото до резолюцията - вероятно е 1366х768 - сигурно са я объркали в рекламата, както и честотата.
Не са объркали резолюцията, Джовани ;) точно с резолюция 1024х768 си е този модел TX-P50X20E
http://panasonic.net/avc/viera/eu2010/p ... _spec.html

Джовани, видя се че когато се опитваш да послъгваш бързо ти подкастрям крилцата с конкретни данни ;) Повече шанс имаш като разпъваш общи локуми как емигрантите в Канада никога не могат да си купят 50-инчов ТВ, но иначе колко телевизора ти имаш вкъщи и колко Бентлита в гаража (или бяха Ровъри че забравих) ;) Затова ще ти дам шанс да се развихриш на общо-приказното локумено поле, където няма шанс да се засега толкова лесно с реална информация и ще те попитам:
Как така се получава, че един такъв като тебе, роден в средите на привилигерованите, с връзки и контакти в БГ, с приятели дето правят по 100,000 евро чисто и т.н., та един такъв в меко казано "златно" положение в БГ има шанса да прави повече пари в Канада? Нали теорията ти е че хората имат най-голям шанс в родната страна дето всичко има е познато и има връзки и едно-друго? Щом за тебе има по-голяма пачка в Канада, какво остава за хора на които родителите не се висши червени функционери и нямат големите връзки с червената мафия в БГ?
Какво се пениш, че едва ли не ще мият чинии в Канада, може пък и да им се отворят по-голями възможности, щом за хората родени с червена лъжичка в устата има такива, би трябвало за простолюдието шанса да просперира да е още по-голям?
Айде развихряй се смело и гледай да се отклоняваш от философстването и да пишеш конкретни цифри или статистики, че ми стана жал вече да те засичам толкова много.
Веднага ти отговарям, въпреки обидното съдържание на въпросите ти - ако съм се объркал с телевизорите поне не те бъзиках за флаерсите дето си ги надиплил у вас - следващият път свиркай ако видиш някоя промоцийка на олио или ориз...
В България отдавна няма вече "привилегировани" - има само в писанията на Стони (Арибу) и на всички други, които се опитват да обяснят по някакъв прост начин неуспехите си. Връзки има навсякъде, но както и преди съм писал връзки се създават.

За да избегнем по-нататъчни конфликти ще говоря за себе си - въпреки, че въпросът ти е поставен за възможностите на новите имигранти да закупят ХДТВ телевизори - и отговорът ми е, че не всички Канадци имат възможност да похарчат 1000-2000 долара за телевизор - но това ми твърдение е трудно доказуемо с факти и статистика. Официалната статистика на Канада отдавна публикува информация, че доходите на новите имигранти са значително по-ниски от доходите на хора живели 10 и повече години, както и нивата им на безработица са по-високи - данните може да си ги намери всеки заинтересован.

Та в моят случай аз се занимавам с много специфичен Р&Д в която сфера съм работил вече 10 години в няколко различни страни и имам опеделени конкурентни преимущества в Канада, въпреки това не мога да догоня дохода на връстниците ми, занимаващи се с легален технологичен бизнес в България.

Като човек, който се занимава с бизнес ще ти кажа, че за да си успешен на този фронт е необходимо когато водиш преговори на челото ти да не пише "desperate", както се изразяваше един мой бивш шеф. Хората с които работя са собственици на фирми с по няколкостотин служителя и са достатъчно обиграни, че да открият слабите ми места и съответно да ми предлагат контракти, които в други случаи би следвало да откажа.
За да се случи това обаче (да можеш да си позволиш да отказваш) е необходимо да имаш много неща, включително и собствено и изплатено жилище за да не зависиш пряко от това дали ще осъществиш или не поредната сделка. Та на фона на факта, че разполагам със семейни имоти в България (дори повече от колкото ми е необходимо) и отгоре на всичко съм събрал скромна сума пари с която при желание да си купя приличен апартамент в София съм изпаднал в сериозни противоречия по въпроса чий го диря тук.

Като пример само ще кажа, че малката ми сестричка, работеща в България като програмист (не като собственик на бизнес) е успяла да събере за 3 години същата сума пари като мен (да кажем малко по-малка от сумата, която ти си написал в предишното си мненине) - просто не е имала моите разходи като наем (защото е живяла в собствен апартамент), както и заради по-ниските данъци и стандарт в България (а и аз харча повече, да си призная). Тя също искаше да имигрира, и аз винаги съм я съветвал да не го прави - ако продължава да ги изкарва тези пари всеки 3 години ще може спокойно да се пенсионира след още 10...

Аз не съжалявам, че избрах да попътувам напред-назад, видях свят, вярно е че похарчих доста пари, но пък съм на 36 години и дори да започна отначало със средствата с които съм събрал не мисля, че ще имам особенни проблеми в България. На желаещите да дойдат на моето място ще пожелая: "Гуд лък", както навремето ми каза Италиянеца за който работих.

П.П. Имам 3 автомобила 2 от които са Ягуар (ес-тайп и екс-кей, който купих на прилични пари и винаги ми е осигурявал приятна компания, когато се е налагало)...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от radkoT »

jovani написа: но така пишеше в офертата и затова се обърках и аз. Колкото до резолюцията - вероятно е 1366х768 - сигурно са я объркали в рекламата, както и честотата.
Почне ли да се говори нещо конкретно а не да разпъваме локуми се вижда че доста често се объркваш jovani :rofl:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от miteto »

Браво Джовани, не ме разочарова :clap: Не съм искал да те обиждам, просто това бяха най-меките думи които намерих за да опиша престъпната прослойка, която съсипа България последните 60 години. Виждаш ли колко е по-лесно да пердашиш общи приказки, няма кой да те засече, пък и така можеш между другото да се похвалиш за едно-друго и въобще мисията ти да дадеш обективна информация на "новите" предполагам вече е напълно завършена и успешна 8)

Добавка: предпоследното ми мнение може да изглежа като лична атака срещу Джовани, но не беше това целта, ако така е прието, my apologies!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от Павел »

Джулиан, те затова новата генерация алармении системи в Бг ги дават заедно с depend diapers, прикрепени до панелчето.

Джовани, глей само за къде си се запътил – хаирлия да са ти и бизнесите и торбите с пари дето ще занесеш. Обърни внимание, че снимките под статията не са от Калкута или Мумбай, а от европейска София.


http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0001201
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от Linko »

E, сега вече всичко е ясно. Всеки нов мераклия за имиграция разбра, че ако е програмист в България, живее в собствено жилище и за 3 г. от заплатата си успява да спести малко по-малко от 100 000 лв., то в никакъв случай да не тръгва за Канада. Условието да е малката сестричка на Джовани не е задължително. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор