Не, не и не! Няма да се оправим!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от IRA »

mwanza написа:Не ми пречи е не се пуши по заведенията. Всъщност знам едно дет се пуши вътре.
Дори и да пуша на открито заведение се съобразявам кой е на съседната маса. Ако щете ми вярвайте. Както и ако идват непушачи у нас, не пуша.
Не обичам да преча на останалите.
Обаче като чета мненията на непушачите тука, се радвам, че в Канада огнестрелно оръжие не се продава свободно по магазините... вийй направо сте изпляскали бе хора...
човека който си цитирал по горе е пушач и се правеше на интересен . Хубаво ,че не продават оръжие, че ще застреляш някой от твоите хора.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от demococcus »

mwanza написа: Дори и да пуша на открито заведение се съобразявам ... Както и ако идват непушачи у нас, не пуша.... Не обичам да преча на останалите...
mwanza, ако всички пушачи бяха като тебе, сигурно дискусията нямаше да се води и двата враждуващи лагера щяха да живеят в мир и сговор :handshake:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от Kan_Tangra »

Какво има да му разисквате толкова? Аз като нормален свободен човек, не искам като ида някъде и да я дишам тая мръсотия, и после целия да воня на цигари.
Толкоз!
От това по-просто не виждам на къде. А пушачите могат да си пушат където искат, само да не ми вредят на мен лично. Аз какво общо може да имам с някой случайник пушач в някое заведение, че да му дишам мръсотията и да се вмирисвам?

Да се сравнява колата и бургерите е абсурд. Аз кола не пия и бургери не ям. Виж ако някой насила ми ги тикаше в устата (както става с цигарения дим в бг), тогава наистина щях съвсем справделиво да се възмутя. (както и с цигарите!)
Абе някои хора наистина хич не им стига акъла.
(отделно от това имам и астма, и ако вляза в цигарено помещение, после 10 дена не мога да си оправя дишането, и имам хрипове, но това е съвсем отделен въпрос)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от IFF »

Kan_Tangra написа:Какво има да му разисквате толкова? Аз като нормален свободен човек, не искам като ида някъде и да я дишам тая мръсотия, и после целия да воня на цигари.
Толкоз!
От това по-просто не виждам на къде. А пушачите могат да си пушат където искат, само да не ми вредят на мен лично. Аз какво общо може да имам с някой случайник пушач в някое заведение, че да му дишам мръсотията и да се вмирисвам?

Да се сравнява колата и бургерите е абсурд. Аз кола не пия и бургери не ям. Виж ако някой насила ми ги тикаше в устата (както става с цигарения дим в бг), тогава наистина щях съвсем справделиво да се възмутя. (както и с цигарите!)
Абе някои хора наистина хич не им стига акъла.
(отделно от това имам и астма, и ако вляза в цигарено помещение, после 10 дена не мога да си оправя дишането, и имам хрипове, но това е съвсем отделен въпрос)
Ни измествай фокуса,не щем да ва тровим,искаме зони,предназначени за пушачи.Като са толкова много срещу цигарите,що не ги забранят?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от Linko »

Tи също изместваш фокуса IFF. Твой си е избора дали и с какво ще се тровиш, обществото няма за цел да прави недостъпно за теб всичко що е вредно. Обществото казва, че можеш да пушиш колкото си искаш но не на обществени места и в обществени заведения. С други думи не се ограничава правото ти да пушиш а само къде да го правиш. Както и никой на никого не ограничава правото да прави секс, но ограничават местата на които може да се прави. ;)
Специални обществени заведения за пушачи е безсмислица и няма как да стане това. Но може да се създадат например частни клубове с пропуски само за пушачи или нещо от сорта. Както си има специални заведения за правене на секс. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от Kan_Tangra »

Нямам против да се въведат специални места за пушене. Определено в това има смисъл. Да се пуши пред входа на офиса/магазина/заведението е тъпо и кофти. Хем е грозно, хем зимата е и студено.

Някъде някой беше казал за някакви отделения, дето побират към 10 ина човека да кажем, а вътре въздуха се изтегля нагоре, като с аспиратор и обира пушека. После може да си има филтри (за де не се отоплява непрекъснато нов въздух) или пък комини или пък не знам какво.

За това нямам против, а и не вярвам някой да има. Никой не е против пушенето по принцип.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от myhata II »

Kan_Tangra написа:Нямам против да се въведат специални места за пушене. Определено в това има смисъл. Да се пуши пред входа на офиса/магазина/заведението е тъпо и кофти. Хем е грозно, хем зимата е и студено.

Някъде някой беше казал за някакви отделения, дето побират към 10 ина човека да кажем, а вътре въздуха се изтегля нагоре, като с аспиратор и обира пушека. После може да си има филтри (за де не се отоплява непрекъснато нов въздух) или пък комини или пък не знам какво.

За това нямам против, а и не вярвам някой да има. Никой не е против пушенето по принцип.

Говорим за Франкфурт -Германия на летището ,много е тъпо ,чувстваш се като в аквариум
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от optics »

Kan_Tangra написа: Някъде някой беше казал за някакви отделения, дето побират към 10 ина човека да кажем, а вътре въздуха се изтегля нагоре, като с аспиратор и обира пушека.

Аз споменах за Япония, но не го обясних добре. Има и като аквариум има и други. Германиците има още да догонват.
Може да е оформено като масичка за кафе в средата на която има отвори. Тия отвори засмукват дима.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от lz2arn »

Говорим и за летище Шарл де Гол, където ми замириса от 10-тина метра напред, докато стигна до "аквариума". Горките!! До какво може да доведе наркоманията човека... Като ги видях наблъскани като сардели в тая кутиика плувнала в талази дим искренно ги съжалих.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от IFF »

lz2arn написа:Говорим и за летище Шарл де Гол, където ми замириса от 10-тина метра напред, докато стигна до "аквариума". Горките!! До какво може да доведе наркоманията човека... Като ги видях наблъскани като сардели в тая кутиика плувнала в талази дим искренно ги съжалих.
Ще се обиждаме ли?
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от myhata II »

Цигарка с кафе и приятна компания -голям кефф :rock: :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
breakcure
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 10:55 pm
Местоположение: British Columbia

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от breakcure »

Рядко пиша тук, повечко чета, но темата ме заинтригува та реших да пусна двата цента.
Аз съм пушач от 15-годишен и този ми навик винаги ме е отвращавал,
просто не мисля, че имам по-гаден и отвратителен порок. Дори бих казал, че колкото повече стаж трупам, толкова по гнусно ми изглежда.
Никога не бих искал да карам който и да било непушач да диша моя пушек. Всички пушачи осъзнато или не знаем, че това е един лош и вреден порок и мисля, че едва ли има умен пушач който би отрекъл, че това е наркомания. Винаги съм знаел че да пушиш е аутсайдерско и гадно и винаги ме е било срам в голяма степен когато се "налага" да пуша на обществено място.
Няколко пъти "спирах" цигарите за по няколко месеца но за съжаление само с временен успех.
Никога през живота си не съм пушил в мястото в което живея, спя и ям - просто не мога да повярвам как някой би могъл да е толкова нечистоплътен и безхаберен към себе си че да го прави. Усмърдяват се стени, завеси и килими (в Канада мокети :D ) и в един момент ако ще и да спреш да пушиш продължава да смърди непоправимо. Да не говорим за коса, дрехи и т.н. Не мисля, че има чак пък толкоз закъсали пушачи, че да нямат сили да си мръднат задника и да излязат на балкона. Зимите никога не са ми били проблем в това отношение - ако съм достатъчно мотивиран за цигара (т.е. абстиненцията ме гази) винаги мога да издържа 5 мин. та било и при силен вятър.

Когато дойдох в Канада макар и да знаех предварително останах удивен до каква степен пушенето тук е изолирано на всички нива. Стана ми супер приятно да седна да изпия едно кафе без да смърдя после цял ден на фасове (е вярно после като изляза навън паля, но предпочитам така), изпитах и голямото удоволствие да отида в клуб/дискотека в която НЕ се пуши - е няма такъв кеф! Никога няма да забравя в пубертетските ми години по нощните заведения как излизахме през половин-един час да вземем малко кислород, понеже одимяването след няколко часа стигаше до неописуеми размери.
Също съм приятно очарован от това колко по малко хора тук пушат, вкл. и от учениците, както и колко повече канадците спортуват сравнено с БГ.
Работя в сграда с около 200 човека. Имаме си смокинг руум, имаме си и фитнес. Ами да ви кажа честно фитнеса е зает в 50/50 от работното време, а в смокинг руума мнооого рядко съм се засичал с друг пушач.
Стискайте ми палци да успея следващия път да ги спра мамка им и гадните цигари :smoke:

П.С. А да забравих да добавя, че винаги изключително ме е дразнел факта, че пушейки спонсорирам гадните масонски тютюневи компании - представители на най-богаташките и античовешки кръгове на планетата, даже по едно време в БГ си бях купил суров тютюн от бабите на село, но се оказа че вече съм стабилно зарибен от "купешкия" шит, в който през десетилетията са наливани милиарди долари в научни програми за да може, да се направи така, че хората да искат само и единствено купешка цигара и то определена марка (много добре си спомням колко пъти съм бил "нервен" че не мога да си намеря от моята марка - т.е. не става дума само за "вкус".
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от Павел »

breakcure, евала аз казаното! Браво!!! За пръв път виждам пушач да разсъждава така. Дано следващото ти отказване да е за постоянно. Знам колко е трудно (Ози Озбърн веднъж каза, че му е било по-трудно да откаже цигарите от кокаина и хероина взети заедно), но все пак не е невъзможно, след като дори той - the junkie of all junkies го е направил. Имам и няколко примера пред очите си. Намери си повод, ако не здравословен, финансов, а защо не и двата. Преди 5-6 години в LA дойде една немска изложба на истински човешки органи, поразени от всякакви заболявания, обработени с формалин и после изсушени. Уникална и малко страшничка изложба, но много полезна. Имаше цял и разрязан бял дроб на дългогодишен пушач - покъртителна гледка, която обаче според организаторите е помогнала на над 20000 пушачи (до тогава) да откажат цигарите. Дано тази изложба дойде някога и във Ван.
Не те знам имаш ли или плануваш да имаш деца, но ако отговора е да - помисли си само, че парите които даваш за цигари всеки ден би могъл да ги спестяваш за образование на децата си - капка по капка колеж прави. По-добър мотив от това, аз не мога да си представя.

Успех!!!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от Lira »

breakcure написа:Рядко пиша тук, повечко чета, но темата ме заинтригува та реших да пусна двата цента.
Аз съм пушач от 15-годишен и този ми навик винаги ме е отвращавал,
просто не мисля, че имам по-гаден и отвратителен порок. Дори бих казал, че колкото повече стаж трупам, толкова по гнусно ми изглежда.
Никога не бих искал да карам който и да било непушач да диша моя пушек. Всички пушачи осъзнато или не знаем, че това е един лош и вреден порок и мисля, че едва ли има умен пушач който би отрекъл, че това е наркомания. Винаги съм знаел че да пушиш е аутсайдерско и гадно и винаги ме е било срам в голяма степен когато се "налага" да пуша на обществено място.
Няколко пъти "спирах" цигарите за по няколко месеца но за съжаление само с временен успех.
Никога през живота си не съм пушил в мястото в което живея, спя и ям - просто не мога да повярвам как някой би могъл да е толкова нечистоплътен и безхаберен към себе си че да го прави. Усмърдяват се стени, завеси и килими (в Канада мокети :D ) и в един момент ако ще и да спреш да пушиш продължава да смърди непоправимо. Да не говорим за коса, дрехи и т.н. Не мисля, че има чак пък толкоз закъсали пушачи, че да нямат сили да си мръднат задника и да излязат на балкона. Зимите никога не са ми били проблем в това отношение - ако съм достатъчно мотивиран за цигара (т.е. абстиненцията ме гази) винаги мога да издържа 5 мин. та било и при силен вятър.

Когато дойдох в Канада макар и да знаех предварително останах удивен до каква степен пушенето тук е изолирано на всички нива. Стана ми супер приятно да седна да изпия едно кафе без да смърдя после цял ден на фасове (е вярно после като изляза навън паля, но предпочитам така), изпитах и голямото удоволствие да отида в клуб/дискотека в която НЕ се пуши - е няма такъв кеф! Никога няма да забравя в пубертетските ми години по нощните заведения как излизахме през половин-един час да вземем малко кислород, понеже одимяването след няколко часа стигаше до неописуеми размери.
Също съм приятно очарован от това колко по малко хора тук пушат, вкл. и от учениците, както и колко повече канадците спортуват сравнено с БГ.
Работя в сграда с около 200 човека. Имаме си смокинг руум, имаме си и фитнес. Ами да ви кажа честно фитнеса е зает в 50/50 от работното време, а в смокинг руума мнооого рядко съм се засичал с друг пушач.
Стискайте ми палци да успея следващия път да ги спра мамка им и гадните цигари :smoke:

П.С. А да забравих да добавя, че винаги изключително ме е дразнел факта, че пушейки спонсорирам гадните масонски тютюневи компании - представители на най-богаташките и античовешки кръгове на планетата, даже по едно време в БГ си бях купил суров тютюн от бабите на село, но се оказа че вече съм стабилно зарибен от "купешкия" шит, в който през десетилетията са наливани милиарди долари в научни програми за да може, да се направи така, че хората да искат само и единствено купешка цигара и то определена марка (много добре си спомням колко пъти съм бил "нервен" че не мога да си намеря от моята марка - т.е. не става дума само за "вкус".

БРАВО, breakcure! :clap:
УНИКАЛНО ИЗКАЗВАНЕ!!! :handshake:
Само един природно високо интелегентен пушач може да разсъждава така!
Пожелавам ти успех и скоро да се отървеш от цигарите ОКОНЧАТЕЛНО! :y: :)
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от prace »

Супер си breakcure! Аз разсъждавах като теб и спрях да пуша от 2004 година.
Ако наистина мислиш така ще спреш цигарите...Един от най-големите ми мотиви да спра да пуша беше като видях 3 годишната ми дъщеря да държи солета като цигара и да "прави като мама".....
Публикувай отговор