Свобода или сигурност ?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Свобода или сигурност ?

Мнение от optics »

Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Свобода или сигурност ?

Мнение от ablood »

Сигурност, разбира се! Я вижте какво става в БГ, където всеки има свободата да убива, краде, клевети, подкупва, бива подкупван...

Тук нямам свободата даже да си сложа плочки на пода, без да уведомя съответния орган, но никога не съм си заключвал колите докато са в двора, не съм свалял GPS-а, или заключвал гаража в който е пълно със скъпи инструменти.

Neo яко се прецака, ако питате мен. :hai:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Свобода или сигурност ?

Мнение от Julian_04 »

Абсолютно! Младо е момчето има още какво да учи... Май, трябваше да те послушам за парашутните скокове... ама човек се учи докато е жив, пък и аз нали съм си луда глава. :rofl: :rofl: :rofl:
Мога да се позабавлявам още малко...
кеф ми е! :rofl: :rofl: :rofl:
Благодаря все пак!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Свобода или сигурност ?

Мнение от pumpy »

Аз не разбирам защо трябва да избираме между едното и другото ?
Аз искам да съм свободен на място, където е сигурно.
Давам пример: в самолетите пътуваме по бански и без ръчен багаж. Така съм сигурен, че някоя маймуна няма да пожелае по средата на полета да отиде при Аллах. В същото време съм свободен да избера дали да летя, при тези условия или да пътувам по друг начин.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Свобода или сигурност ?

Мнение от ablood »

Това Poumpy не е никаква свобода. Свобода е да пътуваш както си искаш, а не по определен нечин.
Ако беше мохамеданин хич нямаше да ти хареса идеята за бански. Или щом не си няма значение, а?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Свобода или сигурност ?

Мнение от pumpy »

ablood написа:Това Poumpy не е никаква свобода. Свобода е да пътуваш както си искаш, а не по определен нечин.
Ако беше мохамеданин хич нямаше да ти хареса идеята за бански. Или щом не си няма значение, а?
Има значение, но е свободата да избираш. Ако искаш пътуваш сигурен по бански. Ако не искаш, никой не те кара да пътуваш с американска компания по бански. Ако си мюсолманин можеш да пътуваш на борда на Емирейт както си искаш облечен. Тамън като ходиш при Аллах ще си ходите заедно всички - може да ти се паднат повече девици ако заведеш и повече правоверни с теб или девиците се изчисляваша по друга формула....

Да пътуваш "както си искаш" е свободия,а не свобода
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Свобода или сигурност ?

Мнение от Julian_04 »

М-да по-вълнуващо е предполагам за мъжката половина от пасажерите да се пътува по бански! :rofl:
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Свобода или сигурност ?

Мнение от prace »

Poumpy е много, ама много прав. Една от причините поради, която не обичам да пътувам със самолет през последните 9 години е именно тази, че не знам коя чалма или бурка се е опасала с бомби.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Свобода или сигурност ?

Мнение от Independent »

Аз пък хич не обичам да летя вече, главно защото от едно време насам все трябва да минавам допълнителен скрийнинг. Според служители на летището - защото резервациите ми ги правят все в последния момент. За по-къси разстояния (като например Монтреал-Торонто) директно си искам влак. По-удобно, първа класа винаги има места. Предполагам, че е и по-евтино. Ако пък полета е над седем часа с престоя, директно отказвам да пътувам.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Свобода или сигурност ?

Мнение от iliana »

poumpy написа:Аз не разбирам защо трябва да избираме между едното и другото ?
Аз искам да съм свободен на място, където е сигурно.
Давам пример: в самолетите пътуваме по бански и без ръчен багаж. Така съм сигурен, че някоя маймуна няма да пожелае по средата на полета да отиде при Аллах. В същото време съм свободен да избера дали да летя, при тези условия или да пътувам по друг начин.
Мда, на пръв поглед изглежда че в такъв тоалет няма къде да се скрие бомба. Обаче като се замислиш май не е съвсем така...
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Свобода или сигурност ?

Мнение от pumpy »

Independent написа:Аз пък хич не обичам да летя вече, главно защото от едно време насам все трябва да минавам допълнителен скрийнинг. Според служители на летището - защото резервациите ми ги правят все в последния момент. За по-къси разстояния (като например Монтреал-Торонто) директно си искам влак. По-удобно, първа класа винаги има места. Предполагам, че е и по-евтино. Ако пък полета е над седем часа с престоя, директно отказвам да пътувам.
Ето това е свобода - избираш дали да пътуваш или не в зависимост от личните си предпочитания ;)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Свобода или сигурност ?

Мнение от Independent »

poumpy написа:
Independent написа:Аз пък хич не обичам да летя вече, главно защото от едно време насам все трябва да минавам допълнителен скрийнинг. Според служители на летището - защото резервациите ми ги правят все в последния момент. За по-къси разстояния (като например Монтреал-Торонто) директно си искам влак. По-удобно, първа класа винаги има места. Предполагам, че е и по-евтино. Ако пък полета е над седем часа с престоя, директно отказвам да пътувам.
Ето това е свобода - избираш дали да пътуваш или не в зависимост от личните си предпочитания ;)
Аз малко от по-различна гледна точка го казах това, ама карай да върви. Много ми е чудно как така мен всеки път ме претърсват, а тоя с бомбата в гащите го пуснаха да мине :devil:

По принцип много обичам да се мотам по летищата, особено едно време като имаше безплатен уайърлес навсякъде. Седиш си, разсейваш се, клокваш си часовете, шапка на тояга. Като ти писне, кеф ти ресторант (ех, в Чикаго какъв стек ядохме на летището :D ), кеф ти магазинчета. И така, докато стане време за полета.

Самолетите обаче са ми пълен ужас. Винаги ми е студено, понякога ми е доста тясно, хваща ме клаустрофобия, ако не виждам през прозореца, а един път попаднахме в такива турбуленции по цялото трасе Монтреал-Детройт, че благодарих на Бога, че пристигнахме живи и здрави. А във влака - няма нужда да си закопчан през цялото време, няма начин да заключат влака за няколко часа (пак в Детройт, 3 часа на пистата, не ме питай) и да не можеш и до тоалетна да отидеш, без да изкаш разрешение. В чакалнята на първа класа пък едни кресла, красота, сокчета и кафе. Да не приказваме какви гледки се отварят от влака...
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Свобода или сигурност ?

Мнение от IFF »

И аз ги мразя тия самолети,най обичам да пътувам с влак и с кораб.Колкото до свобода или сигурност,те такова животно нема.Всичко е относително.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Свобода или сигурност ?

Мнение от Julian_04 »

iliana написа:Мда, на пръв поглед изглежда че в такъв тоалет няма къде да се скрие бомба. Обаче като се замислиш май не е съвсем така...
Абсолютно! И аз това си помислих.... :rofl: :rofl: :rofl:
Аз пък обичам самолетите и смятам, че са истинско удобство! Лангъркането безкрайни часове ме изморява и го смятам за загуба на време. От смърта не ме е страх! Човек не знае какво му е писано и защо трябва непременно да умре на борда на самолет??? Автомобилните катастрофи са по-чести и също толкова гибелни.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Свобода или сигурност ?

Мнение от JoroF »

Julian_04 написа:М-да по-вълнуващо е предполагам за мъжката половина от пасажерите да се пътува по бански! :rofl:
Аз нямам нищо против да пьтувам по бански ,нема да се дьрпам и по без бански ако речат ,8 часа до европа нема да се усетят как минават ,то нема да ми се слиза бе . ;)
THE LAST LINE OF DEFENSE
Публикувай отговор