Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от ZanzibarHero »

Първо, поздравления за новия форум.

Надявам се темите развивани тук да покажат как изглежда България и българите отстрани и отдалече ...
:)

От едно мнение изложено във форум към следната публикация http://www.dnes.bg/reportaj/2009/05/09/ ... liia.70614, може да се прочете следното:
Доказано е, че малко над 60% от българското население са мързеливи и завистливи и затова останалите работливи 40% българи едва смогват да носят на гърба си мързеливите българи чрез които България води класацията за най-мързелив и некадърен народ в Европа, а това че всяка нация си има мързеливи не е извинение за мързеливите българи и затова така наречената Република България едва оцелява и е жалко подобие на държава в 21-ви век.
...
никъде по света не дават нищо наготово и тези които са имигрирали в чужбина го знаят много добре, защото там се работи 3 пъти повече отколкото в България и затова 60-те% български мързеливци си стоят в България и ако някои от тях са се пробвали за имигранти, то те са се задържали твърде за кратко в чужбина за да не останат на улицата гладни, че там мързеливите нямат шанс...още повече ако те са чужденци.
Изненадах се, защото това е поглед на българин в България за това как изглеждаме отвътре, а аз отвън виждам Българите, като едни изключително трудолюбиви хора, които се връщат в България само за да продължат успехите започнати в Канада ...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от optics »

Естествено, че не е вярно. За да се докаже че едно твърдение не е вярно е достатъчно да се намери едно изключение. Е, аз познавам повече от едно изключения лично.

Също така не е вярно, че канадците били много трудолюбиви.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Julian_04 »

ZanzibarHero написа:Изненадах се, защото това е поглед на българин в България за това как изглеждаме отвътре, а аз отвън виждам Българите, като едни изключително трудолюбиви хора, които се връщат в България само за да продължат успехите започнати в Канада ...
Да бе, да! Добре е някой да си вярва, щото аз нямам такова намерение!
P.S. Да се връщам в България дееа! :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от ablood »

Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?
Някои от тях. Но всички върнали се, или ре-емигрирали другаде, твърдят, че са разочаровани от намереното при първоначалната емиграция.

Не съм виждал някой да си признае, че не се е справил и затова се е върнал, или пробва другаде.

На същият принцип всички уволнени поради некадърност твърдят, че са напуснали поради лоши условия. :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от valioiko »

Не е вярно. В България се връщат тези, на които не им харесва там, където са отишли.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Linko »

Съгласен съм с valioiko. Аз, напрмер, съм много мързелив ама не мисля да се връщам. Просто тук много ми харесва. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от prace »

така е. Аз съм се връщала няколко пъти в България, защото не ми е харесвало там където съм била. И пак съм си тръгвала от България защото там не трябва да се живее. Ама като времена спирка става.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Julian_04 »

Доцент Дочев написа:Аз споделям мнението на Вальо.Като нов имигрант в България без претенции мнението ми да е обективно,но правейки сравнение на база личен опит българите в България са много мързеливи и лениви .Бе пари няма да си плати тока ,ама кибичи по цял ден по кафенетата,камо ли да си потърси и втора работа.Но иначе тая категория са много компетентни и могат да ти кажат кой кой е,каква кола кара и с коя си ляга,ма не им идва на ума ,че много от тия с хубавите коли и хубавите жени са си скъсали гъза за да ги имат.Образно казано.
Нима! Аз пък познавам такива, които не са си скъсали нищо! Можем да обменим опит, ама на лични да не занимаваме аудиторията. ;) :lol:
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от balbi »

prace написа:така е. Аз съм се връщала няколко пъти в България, защото не ми е харесвало там където съм била. И пак съм си тръгвала от България защото там не трябва да се живее. Ама като времена спирка става.
За съжаление си абсолютно права...
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Julian_04 »

Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?
Хахахаха ....Не-еее, Стоят тук! Щото тук ги хрантутят, а в България няма нищо гратис!... :D
Аз честно казано като данъкоплатец бих предпочела да се връщаха! Никой не е длъжен да ги хрантути...и без това има доста местни търтеи!... ]:)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от ablood »

Хрантутенето от държавата не стига и трябва да се доработва на черно. При мама и тати номера минава и без доработване.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от cocose »

А на мене най ми харесва ето това невероятно блестящо и интелектуално обяснение на мързеланковците:
А АКО НЕ СМЕ НИЕ, КОЙ ЩЕ ОПРАВИ БЪЛГАРИЯ :rofl: :rofl: :rofl:
(то затова и бг цъфти и връзва, заради такива патриоти, хихихихихихи)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от ivandaman »

Ха ха..
Провокативна тема сте подхванали.
Според мен всякакви обобщения са относителни.

Тъжната истина е че в момента българите сме чужденци дори и в самата България..
Емиграцията е индивидуално спасение, и колкото повече хора я избират като вариант,
толкова по-пагубни ще са последиците за България в дългосрочен план...

Но явно така им по изнася на "куклуводите"..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от cocose »

Няма кукловоди, в това отношение аз съм привърженик на мнението на Айнщайн: На този свят, единственото абсолютно нещо е човешката глупост :rock:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от anxeli »

Не вярвах че ще настъпи ден, но ето на, мисля че кокоско е ужасно прав :rock:.
Циганите - на Сатурн !
Заключено