Инфраструктура в българските градове

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от kiro »

Има доста сайтове, които правят генетични тестове в момента.

Аз съм 48% Eastern Europe/Russia и 48% Greece and Turkey. Останалото е 4% от цяла южна европа

Това ме прави типичен българин 50/50 славяни/траки. Няма нищо азиатско от прабългарите
Bulgayrian
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

kiro написа:Има доста сайтове, които правят генетични тестове в момента.

Аз съм 48% Eastern Europe/Russia и 48% Greece and Turkey. Останалото е 4% от цяла южна европа

Това ме прави типичен българин 50/50 славяни/траки. Няма нищо азиатско от прабългарите
Да, ясно е, че няма нищо азиатско, а това където изкарват хората с гени тип Гърция и Турция е защото гърците са си извоювали, че са средизменоморски народ, а реално българите са такива, а гърците са дошли тук от другаде. В библията на няколко места пише, че гръкът е бил в синагогата.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от MrGeek »

SFBG82 написа:гърците са дошли тук от другаде
Космоса? :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Marto »

MrGeek написа:
SFBG82 написа:гърците са дошли тук от другаде
Космоса? :D :rofl:
Някой ми беше казал, че етнически днешните гърци нямат нищо общо с древните гърци. Нямам представа дали това е така, но ми харесва като теза. Няколко пъти съм я споделял с разговор с гърци, когато почват да разправят колко са били велики едно време. В зависимост от реакзията добавям и собственото си предположение, че на практика са гръцкоговорящи турци.

Последно беше с една колежка от гръцки произход, която година след като бяхме работили заедно ме попита "were you Serbian or something?".
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Павел »

SFBG82 написа:
ivandaman написа:
7George написа:Българите са като рак, риба и орел – няма да са на едино мнение скоро и въобще. Може би щото са сложен микс от различни народи.
:y: :y: Аз мислих, че съм единственият който го е забелязал.. :handshake:

Споделял съм тази теория с близки, но те са скептични, (гледат ме подозрително) за мен обаче, тази генетична каша и липсата на каквато и да е етническа хомогенност са в основата на нашата дисфункционалност .. :D
Според най-модерните генетични изследвания българите днес носят почти напълно идентични гени като българите преди 1400 години. Смесването е почти нулево.
Истина! Факт е, че турците в продължение на 500 години, по време на дружелюбното си присъствие, са изнасилвали българките с презервативи, а кръстоносците масово са практикували the withdrawal method.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от ivandaman »

Павел написа: Факт е, че турците в продължение на 500 години, по време на дружелюбното си присъствие, са изнасилвали българките с презервативи, а кръстоносците масово са практикували the withdrawal method.
:rofl: :rofl: Павката с редовния "keyboard drop" :y:

Иначе ето един haplogroup map на Европейските държави.. България и останалите страни от Балканският полуостров и Румъния са с най-разнообразната генетика..

_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от ivandaman »

kiro написа:Има доста сайтове, които правят генетични тестове в момента.

Аз съм 48% Eastern Europe/Russia и 48% Greece and Turkey. Останалото е 4% от цяла южна европа

Това ме прави типичен българин 50/50 славяни/траки. Няма нищо азиатско от прабългарите
С коя компания ги прави? Най популярните са 23andme.com, ancestry.com, livingdna.com, familytreedna.com и myheritage.com
От отзивите които съм чувал последната е най-добра но много зависи и от базата данни с които компаниите разполагат.. Ако хората в България не се "тестват" и базата данни на компанията която си дал пробата няма достатъчно "база за сравнение" ще те определи до най-близкото което имат - нещо по-обобщено "южноевропеец" и .тн.

Преди време попаднах един репортаж на СВС (видеото отдолу) за две идентични близначки които си направиха 5 различни теста в 5 различни компании и резултатите им не съвпадха на 100% .

_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от kiro »

Аз ги правих с ancestry. Голяма част от другите сайтове (без 23andme) приемат данните на ancestry и могат да се ъплоуднат.

Естествено, че данните за етническия произход са статистически и неточни и постоянно се променят с добавянето на повече данни.

По важно е, че тези сайтове ти дават контакт с хора, с които си генетически свързан. Майка, баща, братя и първи братовчеди ги разпознават на 100%, ако са им в базата данни. Ancestry и 23 имат най-големите бази данни.

... имай предвид, че всяка разузнавателна агенция от ЦРУ до Мосад и КГБ ще има достъп до ДНКто ти
Bulgayrian
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от ivandaman »

kiro написа:
... имай предвид, че всяка разузнавателна агенция от ЦРУ до Мосад и КГБ ще има достъп до ДНКто ти
Е то т'ва е повече от ясно.. Сума ти престъпления разкриха по този начин напоследък ..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

ivandaman написа: Иначе ето един haplogroup map на Европейските държави.. България и останалите страни от Балканският полуостров и Румъния са с най-разнообразната генетика..
Четеш графичното изображение, както дявола чете евангелието.
Генетичните изследвания са напълно подвеждащи и не научно обосновани.
Всичко е базирано на база данни. Т.е. ако много турци и гърци с подобен геном са участвали в теста, ще ти кажат, че имаш сходен геном с тях.
Не си правят труда да видят, че в Северна Гърция и европейска Турция българският етнос е бил преобладаващ за хилядолетие и нещо.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от ivandaman »

SFBG82 написа:
ivandaman написа: Иначе ето един haplogroup map на Европейските държави.. България и останалите страни от Балканският полуостров и Румъния са с най-разнообразната генетика..
Четеш графичното изображение, както дявола чете евангелието.
Генетичните изследвания са напълно подвеждащи и не научно обосновани.
Всичко е базирано на база данни. Т.е. ако много турци и гърци с подобен геном са участвали в теста, ще ти кажат, че имаш сходен геном с тях
.
Не си правят труда да видят, че в Северна Гърция и европейска Турция българският етнос е бил преобладаващ за хилядолетие и нещо.
Fair point, но същото се отнася и за Гърците и византийците, които са били по нашите земи.. Всъщност тази диаграма потвърждава генетичното разнообразие на България, (което и аз твърдях в предишният ми пост), но потвърждава и че нямаме почти никаква Азиатска жилка, :y: :y: освен близко-източната и месопотамската..
Според мен като се има предвид историята на България, географското и положение и и различните доминации (от различни етноси) върху тази територия през вековете, диаграмата отразява реалният генетичен мишмаш..
Ти скоро си се прибрал в БГ и съм сигурен че ако си откровен със себе си ще си признаеш че това се вижда.. Уж имаме нещо общо ама като ни вземеш по отделно един с един не си прилича, докато при северните народи и тези с по-чисти гени това въобще не е така..
Аз внимателно наблюдавам хората като се прибирам и виждам че има всякакви.. от руси и синеоки до разни екзотични които приличат на гърци, турци и дори Нейтив (First Nations) и на латиноамериканци..
Пояснявам ПРИЛИЧАТ не казвам че имат техните гени .......


Всъщност ще продължа поста си в темата за "Древният произход на Българите" защото точно там му е мястото
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от MrGeek »

Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от the_coach »

Ами, ами :D
Той забрави га спореше с мене точно за тоя строеж във Варна. Ама такива като него хабер си нямат, че ако нещо подобно се случи в Америка, жална й майка на компанията строител, глоби за стотици милиони и дългосрочна почивка в Сан Куентин :D
В България на много ниско ниво се евабат с парите на данъкоплатеца .
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Не кръстовището, а пръстта в градинката е слегнала и лампата бетонирана в нея се е килнала настрана.
Бързали са да насипят и явно не са трамбовали.

И нито съм ГЕРБ-аджия, нито съм голям фен на Варна.
Защо точно аз да давам коментар?!

България се развива бързо в момента не заради ГЕРБ, а въпреки тях!
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Bulgarian PM Borisov: The Toll System should Start Working in the Summer

May 22, 2019



Изображение

The toll system should start operating in the summer, Prime Minister Boyko Borissov said on May 20 during an inspection on the repair works of the Plovdiv - Assenovgrad road. According to him, the system is planned to become operational in August, but a month or two delay is possible until it is clarified for which roads the charges would apply, reports BNT.

Calculations will be made on how to charge different vehicles weighing more than three and a half tonnes, including buses. However, buses will pay less than lorries in order to prevent increase in the cost of travel tickets. The prime minister was firm that in order to have good roads, charges should should be paid.
https://www.novinite.com/articles/19727 ... the+Summer
Публикувай отговор