Древният произход на българите

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Древният произход на българите

Мнение от miteto »

pumpy написа:
miteto написа:.....да има нещо общо с мизерията на въпросните палестинци?
Аз не съм този, който е компетенен по въпроса, но от чисто хуманна точка в Йордания има лагери, където палестинците живеят в пълна мизерия поколения наред. Тези бежански лагери НЕ СА под управлението на Израел изобщо и ако богати арабски свят искаше да направи нещо за тези бежанци последните 60 години, със сигурност са имали достатъчно и финанси и възможности. Но не искат, защото бедния и мизерен палестинец е много по-лесна мишена за радикализиране и самовзривяване срещи общия враг. Неговия живот няма стойност, стига да се бори за общата кауза....
Същото е и със Сирия в момента. В богатия арабски свят има достатъчно пари да се помогне на сирийските бежанци да останат по места, които културно са близки до тях. Но не, по удобно е да се държат в мизерия, за да заселват Европа и ликвидират християнската цивилизация там, по желание на Израел :facepalm:
Аз съм напълно съгласен и с двете ти точки, само дето това е встрани от моят въпрос. Ако "Страната" наистина иска да има решение, може би като начало да спре незаконното и все още продължаващо заграбване на земя и вода? Може би дори да се оттегли от незаконно заетите територии досега?
Палестинският въпрос е страшно сложен и аз също не се смятам за напълно компетентен по въпроса, но да се сочи пръст само към палестинците и арабския свят и да си затворим очите за действията на другата страна, не е коректно.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Древният произход на българите

Мнение от pumpy »

miteto написа: Палестинският въпрос е страшно сложен и аз също не се смятам за напълно компетентен по въпроса, но да се сочи пръст само към палестинците и арабския свят и да си затворим очите за действията на другата страна, не е коректно.
Нямах това намерение. Страната има своята отговорнст към решаването на проблема. За съжаление опита от 2006 с Газа не показва особено желание във втората страна да намери разумен компромис. Няма как Израел до бъде потопен в морето (цитирам някой от иранските духовници от преди години), както и няма как палестинците да живеат по този начин. За съжаление ще минат десетки поколения, докато се намери решение. Ние сме били под турско "присъствие" едни само 500 години. От окупирането на обетованата земя са минали само 60-70 години. Когато водиш няколко войни за да " изтриеш Израел от лицето на земята" трябеа да си готов да си носиш последствията ако и когато загубиш. Има още доста години да минат, докато им узрее и на двете страни да намерят решение. И аз не подкрепям използването на сила от нито една страна :(
На мен ми интересно, Крим е окупиран от само 4 години и Русия е под санкции заради това. Колко ли време ще продължи това състояние на нещата ?
Не сравнявам двата случая, просто ми е интересно какво е един човешки живот време са конфликти от такова естество ?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Древният произход на българите

Мнение от Kan_Tangra »

Крим е окупиран от руснаците, само че ако нерезите, тъмните балкански субекти (българите) постъпваха като толерантните евреи, щяха да кажат:
"А! То това Крим е изконна българска територия!"
"И е време да построим "Страната!""

Лицемерие!? :facepalm: :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Древният произход на българите

Мнение от Kpetrov »

Въпроса е, че Крим не е окупиран и няма блокада над сухопътната и морска граница.
За колко протеста срещу окупаторите в Крим си чул?

Палестинските рибарски лодки я се отклонят или влязaт по-навътре биват потапяни или конфискувани. В Крим им построиха електроцентрала и мост за улесняване на търговията.

И нещо друго, значи може Израел да се извинява за реалноста с това, че е спечелил военни действия, но кагато на американската граница се изпрати армията за да спре нашествие тогава вой до небесата.
Представям си испанските и италиански гранични власти ако приложат политиката на Израел какъв ще е отзвука!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Древният произход на българите

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:Въпроса е, че Крим не е окупиран и няма блокада над сухопътната и морска граница.
За колко протеста срещу окупаторите в Крим си чул?

Палестинските рибарски лодки я се отклонят или влязaт по-навътре биват потапяни или конфискувани. В Крим им построиха електроцентрала и мост за улесняване на търговията.

И нещо друго, значи може Израел да се извинява за реалноста с това, че е спечелил военни действия, но кагато на американската граница се изпрати армията за да спре нашествие тогава вой до небесата.
Представям си испанските и италиански гранични власти ако приложат политиката на Израел какъв ще е отзвука!
Аз изрично казах, че не сравнявам двете ситуации, но това червеното е интересно мнение. Питай украинците какво мислят по въпроса ? Или целия западен, бял, християнски, цивилизован свят ???
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Древният произход на българите

Мнение от ivandaman »

pumpy написа:
Не обичам да се базирам на Уикипедия, когато правя нещо сериозно, но това не е такова занимание. Относно горното в червено:
According to Undark Magazine, MacDonald's work "has been dismissed for decades as anti-Semitic pseudoscience".[4]
In 2008 the California State University, Long Beach academic senate voted to disassociate itself from MacDonald's work.[9]
.
И то с пълно право...
Глей кво става тук..



Сеа случая с Кевин Макдоналд е малко по-специален.
Culture of Critique (CofC) е третата му книга от трилогия посветена на евреите..
Първите две (A People that Shall Dwell Alone (1994) и Separation and Its Discontents (1998) ) всъщност са приети много добре от еврейските критици защото доколкото разбирам в първите две книги той се концентрира върху еволюционните стратегии, етноцентризма, вътрешно-груповите преференции, причините за антисемитизма и т.н.
В третата книга обаче той навлиза в малко по-непозволени води и разбира се веднага го обявяват за "антисемитист".. Това не би трябвало да е изненадващо вече за никой.

Аз преди да започна някоя книга преглеждам коментарите ... Коментарите за (CofC) ca overwhelmingly positive 4.5 stars и в канадският амазон както и в американският .. Прегледай ги..

Аз не съм чел първите две, но се надявам евентуално да го направя, но в момента имам половин дузина други книги които са ми на "To read" списъка..

Причината заради която желая да ги прочета е защото мисля че може много да се научи от така наречените "ingroup preferences" и "ethnocentrism" характерни за евреите..
Според мен европейците и особено българите в момента се намираме в "state of emergency" и ако искаме да оцелем като етнос и култура трябва напълно да преосмислим начина си на мислене, как гледаме на света и НАЙ-ВАЖНОТО как да се приемаме един друг..

Ето малко китайска мъдрост от един Австралийски Китаец... хареса ми това което каза и "изрязах" клипа защото когато произлезе от китаец звучи по съвсем друг "нормален" начин от колкото ако това го каже европеец.
"

Глей сеа Пумпи.. Аз не съм нито conspiracy theorist нито хейтър.. Много от нещата които знам ги знам отдавна но в интерес на истината не беше нещо в което желаех да се задълбоча.. До момента не съм прочел нито една книга за илюминати или масони, защото кой какво прави по "върховете" по принцип не ме интересува..

В момента обаче в който осъзнах и приех реалноста че Европейският етнос и култура са подложени на съзнателно и целенасочено унищожение, се наложи да се поразровя малко и да направя "my own research".

Не е моя вината че "all the evidence overwhelmingly points in the same direction" ... WTF am I supposed to do? Ignore it and just pretend that it's not there??

Повече няма да пиша относно "The JQ" в тази тема защото тя е за "Произхода на Българите" и не желая евреите да я "инфилтрирате" и нея.. :rofl:

Но ще пускам от време на време клипове в темата за Мултикултурализма. Тя е по-подходяща за подобни дискусии..
Последно промяна от ivandaman на Чет Ное 15, 2018 3:35 pm, променено общо 2 пъти.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Древният произход на българите

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
Kpetrov написа:Въпроса е, че Крим не е окупиран и няма блокада над сухопътната и морска граница.
За колко протеста срещу окупаторите в Крим си чул?

Палестинските рибарски лодки я се отклонят или влязaт по-навътре биват потапяни или конфискувани. В Крим им построиха електроцентрала и мост за улесняване на търговията.

И нещо друго, значи може Израел да се извинява за реалноста с това, че е спечелил военни действия, но кагато на американската граница се изпрати армията за да спре нашествие тогава вой до небесата.
Представям си испанските и италиански гранични власти ако приложат политиката на Израел какъв ще е отзвука!
Аз изрично казах, че не сравнявам двете ситуации, но това червеното е интересно мнение. Питай украинците какво мислят по въпроса ? Или целия западен, бял, християнски, цивилизован свят ???
В момента до мен седи един. Питам го и казва добре, че спасиха Крим от Новите Украинци.
С големи разправии едвам си е взел изпитите накрая защото не е знаел някакъв нов измислен език на който е държал един от професорите в катедрата.
Защо предлагаш да питаме украинците, а не кримчани. Да не би и Украйна да е окупирана?
Без да сравняваме ти колко палестинеца си питал?
Под целия западен, бял, цивилизован свят имаш предвид ционистките медии ли? Защото коментерите там където са позволени не съвпадат особенно с пропагандата им.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Древният произход на българите

Мнение от Ivan1007 »

fighter написа:
Ivan1007 написа:Аз сухите факти ги намирам и това е абсолютно елементарно, но не за елементарни хора дето не знаят, че в Кнесета има араби и ни разправят приказки за баба си, сестра и други техни близки, опитвайки да замажат липсата на елементарна обща култура.
Едно г0вно обаче, колкото повече го бъркаш толкова повече смърди :D
Адаша млъкна, добре ше е да не се обаждаш и ти - тогава не ти личи.
Да ти дам малко факти пък ти можеш да продължиш да ни разказваш и за брата на дядо си 8)

Израел е на 30 то място по индекс на демократичност, непосредствено след Франция, преди Белгия, Чехия и доста други, включително и България, която е на 43то място.
Та с адаша, колкото и да се напъвате да мислите. ... аве четене му е майката.
Ама чукчи не читател, чукчи писател :tmi:
Е то четене му е майката, ама да разбираш какво точно четеш. А ти Иване1007 определено имаш проблем с разбирането.
Колкото и факти да ми изкараш от всякакви статистики, няма да променят основата, това което Ивандаман каза - Израел е държава на евреите. И няма абсолютно никакво значение колко различни етноса живеят там и колко араби има в Кнесета. Държвата винаги ще бъде на евреите и винаги ще бъде контролирана, управлявана и в полза най-много на тях. В същото време на Ивандаман му се струва несправедливо англосаксонска Канада да бъде натискана да допуска в управлението на държавата мюсулмани, индийци и китайци.
В Кнесета на Израел може и да има араби, но те никога няма да бъдат допуснати да решават наистина важните неща за държавата. Можеш ли да кажеш същото и за Канада?
Не знам на мен какво ми личи, ама на тебе отдалече ти личи че си бил най-обикновена читанка. И точно това ти пречи да разбереш какво се опитват да ти кажат хората. Типичен модел на зубрач си Иване1007 :D
Ми ти определено демонстрираш, че не разбираш какво четеш.
Адаша питаше защо българите да нямат държава, която да е само на българите, както евреите си имат държава, която да е само на евреите.
Та Израел е еврейска държава, както България е българска държава, но тя в никакъв случай не е само на българите, а на всички граждани на България. Това е записано в конституцията
Чл. 6.
(1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.
(2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.
Сега се прехвърляш на Канада и продължаваш да бъркаш г0вната и хептен се разсмърдя.
Канада не е англосаксонска. Когато дойдох в Канада министър-председателя имаше по-силен акцент от мен, :D
Ти и адаша да не твърдите, че сте потомци на англосаксонци установили се по българските земи по времето на кръстоносните походи? :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Древният произход на българите

Мнение от jovani »

А защо му се нахвърляте на Пумпи?
Той според мен е също толкова в час с "Еврейският въпрос", колкото и вие, че дори и по-малко, защото не е запознат с много от плявата, която се генерира по въпроса (конспирацията на конспирацията). Пумпи нито е създал, нито може да контролира по какъвто и да било начин проблемите, ставащи в Израел и близкият изток.
Мен ако ме питате Пумпи щеше да си живее много добре в България, ако беше търсил компромиси за проблемите с които се е сблъскал, наместо да го дава с "рогите напред". Но е бил млад и е търсил справедливост, човек се учи докато е жив.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Древният произход на българите

Мнение от the_coach »

Ivan1007 написа:
fighter написа:
Ivan1007 написа:Аз сухите факти ги намирам и това е абсолютно елементарно, но не за елементарни хора дето не знаят, че в Кнесета има араби и ни разправят приказки за баба си, сестра и други техни близки, опитвайки да замажат липсата на елементарна обща култура.
Едно г0вно обаче, колкото повече го бъркаш толкова повече смърди :D
Адаша млъкна, добре ше е да не се обаждаш и ти - тогава не ти личи.
Да ти дам малко факти пък ти можеш да продължиш да ни разказваш и за брата на дядо си 8)

Израел е на 30 то място по индекс на демократичност, непосредствено след Франция, преди Белгия, Чехия и доста други, включително и България, която е на 43то място.
Та с адаша, колкото и да се напъвате да мислите. ... аве четене му е майката.
Ама чукчи не читател, чукчи писател :tmi:
Е то четене му е майката, ама да разбираш какво точно четеш. А ти Иване1007 определено имаш проблем с разбирането.
Колкото и факти да ми изкараш от всякакви статистики, няма да променят основата, това което Ивандаман каза - Израел е държава на евреите. И няма абсолютно никакво значение колко различни етноса живеят там и колко араби има в Кнесета. Държвата винаги ще бъде на евреите и винаги ще бъде контролирана, управлявана и в полза най-много на тях. В същото време на Ивандаман му се струва несправедливо англосаксонска Канада да бъде натискана да допуска в управлението на държавата мюсулмани, индийци и китайци.
В Кнесета на Израел може и да има араби, но те никога няма да бъдат допуснати да решават наистина важните неща за държавата. Можеш ли да кажеш същото и за Канада?
Не знам на мен какво ми личи, ама на тебе отдалече ти личи че си бил най-обикновена читанка. И точно това ти пречи да разбереш какво се опитват да ти кажат хората. Типичен модел на зубрач си Иване1007 :D
Ми ти определено демонстрираш, че не разбираш какво четеш.
Адаша питаше защо българите да нямат държава, която да е само на българите, както евреите си имат държава, която да е само на евреите.
Та Израел е еврейска държава, както България е българска държава, но тя в никакъв случай не е само на българите, а на всички граждани на България. Това е записано в конституцията
Чл. 6.
(1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.
(2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.
Сега се прехвърляш на Канада и продължаваш да бъркаш г0вната и хептен се разсмърдя.
Канада не е англосаксонска. Когато дойдох в Канада министър-председателя имаше по-силен акцент от мен, :D
Ти и адаша да не твърдите, че сте потомци на англосаксонци установили се по българските земи по времето на кръстоносните походи? :D
Никъв напредък Иване1007 :D
То и в Османската империя всички са били поданици, а Канада не беше ли британски доминион че не мога да се сетя кой е държавният глава :D
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Древният произход на българите

Мнение от Ivan1007 »

Въобще не съм очаквал да напреднеш - долапчийски кон си върти в кръг и не напредва . Ако не е сляп е с капаци :)
Къ да ти се обясни разликата между гражданин и поданик на кон с капаци? :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Древният произход на българите

Мнение от the_coach »

Ivan1007 написа:Въобще не съм очаквал да напреднеш - долапчийски кон си върти в кръг и не напредва . Ако не е сляп е с капаци :)
Къ да ти се обясни разликата между гражданин и поданик на кон с капаци? :D

А на тебе простотията ти е безгранична. Общата култура която парадираш да имаш, можеш да си я завреш някъде, щото за друго явно не знаеш как да я използваш.
Когато ми покажеш палестинец който е допуснат да решава наистина важни за държавата Израел неща, може и да те взема насериозно. До тогава си просто арогантен тип, който не вижда по-далече от носа си. Не случайно караш на по-голяма дистанция.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Древният произход на българите

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:България е българска държава, но тя в никакъв случай не е само на българите, а на всички граждани на България.
Тук нещо се изгубих!
Какво точно искаш да кажеш, че на всеки който реши трябва да му се даде гражданство ли?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Древният произход на българите

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:България е българска държава, но тя в никакъв случай не е само на българите, а на всички граждани на България.
Тук нещо се изгубих!
Какво точно искаш да кажеш, че на всеки който реши трябва да му се даде гражданство ли?
Ми то горе-долу така се получава - на всеки, който си плати.
Ама въпреки това, няма много желаещи за заселване. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Древният произход на българите

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:България е българска държава, но тя в никакъв случай не е само на българите, а на всички граждани на България.
Тук нещо се изгубих!
Какво точно искаш да кажеш, че на всеки който реши трябва да му се даде гражданство ли?
Намери се. :D
Около 15% от българските граждани не са българи.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор