Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Хахаха!
Ква била работата!
Аз съм одъртял, а Агента бил палавник пенсионер със зелени чорапи на когото кръвта ври и кипи (след два фарта :D ) и затова той предчочитал да кърши снага в кючеци на масата под съпровод на зурна и даул, докато дъртаци като мен предпочитали да карат ски, зимни кънки, рафтинг, походи в планината и други вместо 4 по 100 с шопска салата. :D
Ашколсун, аферим, машалла!
Само внимавай с частушките и казачока, че са малко бързички та да не гушнеш китката :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Хахахаа,

Естествено, че нямах предвид себе си и то в днешни дни. Аз също попадам в описаната категория. :D
Но пък що спомени съм събрал... ;)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Тцъ.
Бях Йорко и няма да повторя.
Жена ми и дъщеря ми никога няма да забравят "посрещането" Пристигнахме вечерта по тъмно. Оставих ги в колата, докато аз влязох да проверв за места в хотела (случайно избран) . Докато съм бил вътре съм пропуснал фойерверките, които сложили и запалили на 2 метра от тях. После циганите свириха на уше на дъщеря ми, издържахме един 'незабравим" час в механата с тях, "Бели Ружи" и "Имала майка едно ми чедо" ... стига ни.
Чалгата Йорко не е музикален стил в България, а начин на мислене, живот и състояние на духа. И Банско няма как да се различава в това отношение от останалата част на България.
Отново - не отричам, че не всичко е чалга, кючеци по масите, пияния сърбин, разбил ченето на полицая, дето искал да го спре да не бие жена си на улицата. Осъдили го на една година условно! :fubar:
Знам, че има и джаз фестивал, и "Пирин пее" и малки хотелчета, където можеш да седнеш да 9иеш една ракия с домакина, но масовото е ... чалга, мутри, ниско качество и проатотия до шия.
Напротив, чалгата, мутрите и простотията намаляха доста, а хотелите като този, дето са ти дънили чалга стоят празни и фалират. Имаше такъв период в България, на мутри, рекети, чалги, но той вече отмина. Банско днес е много по- различно от периода на 90-те, и България вече е по-различна. Само такива като теб все още не могат да възприемат положителните промени. Но това си е твой проблем.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от MrGeek »

Йоро, дай ако обичаш списък на 5-те най-добри семейни хотела в Банско, в които няма НИКАКВА чалга. Или поне 2-3, но наистина да са топ качество (малки, спретнати в традиционен стил с превъзходна кухня) и гарантирано без никакви чалги и мутри. Въпросът е сериозен!
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

joro написа: Напротив, чалгата, мутрите и простотията намаляха доста, а хотелите като този, дето са ти дънили чалга стоят празни и фалират. Имаше такъв период в България, на мутри, рекети, чалги, но той вече отмина. Банско днес е много по- различно от периода на 90-те, и България вече е по-различна. Само такива като теб все още не могат да възприемат положителните промени. Но това си е твой проблем.
Mутрите, чалгата и простотията са родни, следователно мили! Не може така да намаляват! :rofl:
Глей ся, к'во пра'и западното влияние.
Предупреждавам, това не е шега! Хващам първото ми попаднало от Интернет и го плясвам тук без съкращения. :D

Двама негри, наркоманка и гей ще представят България на Евровизия
Двама афроамериканци, наркоманка и гей ще представляват България на тазгодишното издание на „Евровизия“.
Не, това не е шега! Към Джони Манюел, Трей Кембъл, Жана Бергендорф и Георги Симеонов-JJ се присъединява и Владимир Михайлов от „Сленг“.
Тази „великолепна петорка“ е обединена в група наречена „Equinox“ (Екуинокс – „Равноденствие“), като за пореден път ще изпълнят изцяло англоезична песен, със звучното име „Bones“ („Кости“).

П.П. Мен ако ме питахте по-добре би било песента да е рускоезична и да се казва "Корени" ( позволих си да запазя първата буква, за да не се развали идеята :$ ), но това е мое мнение и не ангажирам никого с него. ;)
Инак рекламата е супер! Веднага привлича вниманието за зажаднелия за скандал читател. :y:
Коментарите също са интересни.
Казват, че Азис бил по българин от тях и пеел по-хубаво. :rofl: :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Като отдавнашен редовен зрител на Евровизия, искам да кажа следното за тази песен. Започва обещаващо, но там си остава. Това е критиката. Към похвалата мога да кажа че е по-добра от някои други български песни пращани на Евровизия.
За негрите - ясно негри са. За гея - негова си работа - защо трябва да го развяват? Въпроса е риторичен, разбира се, все пак това е България. За наркоманката - не знам дали е наркоманка, но я мярках на няколко пъти в разни новини - беше участвала в някви шоута от рода на биг брадър и се включва във вече доста нарасналата редица от изключително грозни жени (грозни като за учебник) лансирани за "миски", "красавици", "манекенки" и пр.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Е, най-сетне им просветна на нашенците какъв сорт изпълнители имат най-големи шансове за дабро класиране на Евровизията. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

agent Ozo написа:Е, най-сетне им просветна на нашенците какъв сорт изпълнители имат най-големи шансове за дабро класиране на Евровизията. :)
То да беше само това гаранция, ама не е ;)
Мъжа-жена с брада дето спечели преди години, имаше много хубава песен и много хубав глас. Аз лично намирах комбинацията от рокля и брада за много weird, но кой съм аз да му казвам. Португалеца дето спечели миналата година не ме грабна с песента си, но всички признавахa че много добре пеел. Добре пееше, но после направи едни надменни изявления, които осраха цялата работа. Но Дана Интернешънъл - и по-конкретно песента "Diva" с която спечели Евровизия преди много години ми е любимка и често я слушам в колата.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:Е, най-сетне им просветна на нашенците какъв сорт изпълнители имат най-големи шансове за дабро класиране на Евровизията. :)
Ми не, нищо не ми е просветнало. Аз никога не я гледам. Дори аматьорите на The Voice по стават за слушане от тия на Евровизията.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

MrGeek написа:Йоро, дай ако обичаш списък на 5-те най-добри семейни хотела в Банско, в които няма НИКАКВА чалга. Или поне 2-3, но наистина да са топ качество (малки, спретнати в традиционен стил с превъзходна кухня) и гарантирано без никакви чалги и мутри. Въпросът е сериозен!
В малките семейни хотели няма чалга, освен ако не си я поръчаш. Т.е да си платиш да ти докарат музиканти от циганската махала да ти свирят каквото си искаш- кеф ти "Сушана", кеф ти "Радка Пиратка". В големите хотели обикновенно се идва с предварителна резервация по системата Ол Инклузив, като туроператорската фирма те запознава предварително с това какво предлага хотела- ресторант, лоби бар, в по-луксозните хотели има и басейни, джакузи, боулинг, предлагат и транспорт до пистите и т.н. Всичко зависи от желанието на клиента, и от финансовите му възможности.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

joro написа:да ти свирят каквото си искаш- кеф ти "Сушана", кеф ти "Радка Пиратка"
Не се излагай, градски! Името на песента е "Шушана". :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

Сушана според мен, е или вид мезе, или е седмица във въздържание :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

roumensp написа:
agent Ozo написа:Е, най-сетне им просветна на нашенците какъв сорт изпълнители имат най-големи шансове за дабро класиране на Евровизията. :)
Ми не, нищо не ми е просветнало. Аз никога не я гледам. Дори аматьорите на The Voice по стават за слушане от тия на Евровизията.
То ако беше само слушането. Но в Евровизия има много визуални ефекти.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:
joro написа:да ти свирят каквото си искаш- кеф ти "Сушана", кеф ти "Радка Пиратка"
Не се излагай, градски! Името на песента е "Шушана". :D
То не може всички като теб да са специалисти по циганска музика. Фатмаците ви знаем, че я разбирате. :D
optics написа:
roumensp написа:
agent Ozo написа:Е, най-сетне им просветна на нашенците какъв сорт изпълнители имат най-големи шансове за дабро класиране на Евровизията. :)
Ми не, нищо не ми е просветнало. Аз никога не я гледам. Дори аматьорите на The Voice по стават за слушане от тия на Евровизията.
То ако беше само слушането. Но в Евровизия има много визуални ефекти.
Ефектите не могат да компенсират за посредствеността. Като при филмите.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

roumensp написа:
agent Ozo написа:
joro написа:да ти свирят каквото си искаш- кеф ти "Сушана", кеф ти "Радка Пиратка"
Не се излагай, градски! Името на песента е "Шушана". :D
То не може всички като теб да са специалисти по циганска музика. Фатмаците ви знаем, че я разбирате. :D

.
Песента е еврейска, Шушана на иврит се превежда Роза на български.
https://m.offnews.bg/news/Kultura_33/Sh ... 71137.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор