Medicinski pregledi!

Само за полезни връзки
Заключено
claire
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:32 am
Местоположение: Rive Sud de Montrеal, Canada
Обратна връзка:

Medicinski pregledi!

Мнение от claire »

Здравейте, приятели!
Много се писа по тази тема, но реших и аз да споделя поредната стъпка от процедурата.
Razvitieto e slednoto:
22.05.2002 - изпращам 1-вите документи
12.06.2002 - получавам 2-рите документи
10.09.2002 - изпращам 2-рите документи
03.02.2003 - получавам дата за интервю
28.03.2003 - минавам успешно интервюто
02.04.2003 - изпращам документите за виза до Румъния и плащам
всички такси
08.08.2003 - получих документите за медицински!
Досието ми е заведено на 21.05.2003 , което научих от писмото, придружаващо медицинските. Причината е, че от Румъния ми обясниха, че през месец май са ми изпратили писмо, ама явно се е загубило по пощата!
Веднага след получаването на медицинските формуляри на 08.08.03г. се обадих в МОМ и си записах час за Вита за 13.08.03г. - 10.30часа
На 13.08. отидох в 10.00часа в МОМ за да платя - 126лв. на човек
Тази сума включва следното:
-кръв и урина;
-уши, нос и гърло;
-очен преглед;
-вътрешни болести - кръвно...
-една рентгенова снимка;
Отидохме във Вита и на регистратурата ни дадоха да попълним едни формуляри т.е. да си напишем имената, дата и подпис. Носехме си формулярите, които ни бяха пратили от Румъния/към тях бяха прикачили по 2 снимки на човек, снимките ги бях изпратила предварително в Румъния/ + паспортите + изследването ми за цитонамаска.
От там слязохме в мазето, в тоалетната има чашки за урината и след това ни взеха кръв от вената. Нали знаете, че предната вечер и на сутринта трябва да пиинете повече вода!
От там на 3 етаж - преглед на ушите, носа и гърлото, съвсем фиктивен и бърз!
Следва очен - сядаш на стола и започваш да повтаряш цифрите на таблото срещу теб. Показа ми една книжка с цветни картинки и ме попита кои са цифрити-на фона на цветовете имаше по една цифра. Аз ползвам очила и си ги носех, казах колко ми е диоптера и това беше! Пак бързо!
От там на 2 етаж при д-р Савчева, вътрешни болести. Тя е тази която обобщава резултатите от всички прегледи. Задаваше ни въпроси от рода: операции, туберколоза, алергии, алкохол, цигари, наркотици, за жените дали са бременни в момента, ежедневен прием на лекарства, припадъци, епилепсия...
Мери кръвно, записва килограмите и ръста ви, събличате се голи до кръста и ви преслушва със слушалка, оглежда корема.
Всичко до тук отнема около час!
От там се запътвате към ИСУЛ, не в болницата, а в поликлиниката до нея - за рентгенова снимка. Те работят от 13.00часа. Там си чакате реда. Става сравнително бързо - влизах, събличаш се до кръста, дават ти инструкции къде да поставиш брадичката си, да опреш плътно раменете си до апарата и да вдишаш, снимат и чакаш вътре докато промият снимката и да решат ще има ли втора или не. Ако се наложи да правите втора те ви уведомяват веднага!
ДАДОХА МИ СЪВЕТ, ЧЕ АКО ДОКТОРА ПРЕДЛОЖИ 2-РА СНИМКА ДА СЕ СЪГЛАСЯ - ПРИЧИНАТА МОЖЕ ДА БЪДЕ ЧЕ НЕ Е ЯСНА И ЧЕ ПО ПРИНЦИП ВРЪЩАТ ЗА ДОПЪЛНИТЕЛНА ПОРАДИ ТАЗИ ПРИЧИНА!
Никои от нас не се наложи да прави втора, дано и по-нататък да не се наложи!
За тези, които са с дълги коси трябва да си носите шнола за да си вдигнете високо косата, ако нямате те ще ви дадат!
Изчакахме навън и ни дадоха снимките с които се върнахме във Вита при д-р Савчева.
Тя също ги прегледа и ги запечата в някакъв плик ведно с всичко останало и каза, че всичко е добре. Започнахме медицинските в 10.30ч. и приключихме към 15.00ч.-15.30ч.
Влади от МОМ каза, че до 2 дни ще ги изпрати и в понеделник ще са в Румъния. Следва чакане на резултатите. До месец в МОМ пристигат списъци с одобрени и с неодобрени.
Не е сложно, сравнително бързо и експедитивно е!
МОМ-Международна организация по миграция
тел.:02/981 6365,981 8376
адрес:бул.В.Левски 66, ет.1
Медицински център Вита
тел.:943 4398, 46 53 76
адрес:ул.Буная 14
www.vita.bg
д-р Савчева - vita@intech.bg
Надявам се да съм ви била полезна и ако имате въпроси ще се постарая да ви отговоря!
Пожелавам на всички чакащи да имат търпението и нервите да дочакат заветните документи, интервю,медицински и виза.
Благодаря на всички, които ме подкрепяха и ми помагаха със съвети
в очакването на медицинските!
Успех приятели!
Заключено