EQO Mobile - безплатни мобилни разговори

Само за полезни връзки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

EQO Mobile - безплатни мобилни разговори

Мнение от MrGeek »

Чудех се къде да пусна тази тема, но понеже става въпрос за безплатна услуга, затова я слагам тук.

EQO Communications продължава с разширяването на услугата EQO Mobile. Това е уникална система за мобилни комуникации, която е на път да промени тотално статуквото на т.нар. long distance calls от мобилни устройства. Регистрираните потребители свалят на мобилния си телефон безплатно приложение (за повечето телефони това е Java - J2ME, но има и версии за Blackberry, Symbian, Pocket PC и т.н.), чрез което могат да осъществяват безплатни разговори с други регистрирани потребители, независимо в коя част на света се намират (стига съответния потребител да е в държава, включена в поддръжката на телефонията). На практика се осъществява само локален разговор, т.е. мобилният телефон избира специален локален за потребителя номер (т.нар. DID, като в зависимост от абонаментния план в повечето случаи разговора е безплатен или на минимална стойност) и системата осъществява цялата комуникация с отсрещната страна. Възможно е също така набирането на произволен телефонен номер в цял свят, но при използване на предварително зареден кредит, съгласно тарифите публикувани в сайта. Приложението позволява изпращане на безплатни SMS и обмен на съобщения, както между регистрираните потребители, така и директно с потребители на MSN, Yahoo!, Google Talk, ICQ и т.н.
Приложнието може да се оприличи на "Скайп" за мобилни телефони, но с основното предимство, че предлага значително по-качествена комуникация, поради специфичната си архителтура - VoIP протокола се използва след първата миля, а не както повечето конкурентни приложения (вкл. и Скайп за мобилни устройства), които използват изцяло мрежата за обмен на данни, което силно ограничава възможностите и качеството на връзката.
Системата е достъпна в пълния пакет от функции в САЩ, Канада, Мексико, по-голямата част от Европа (включително и България), както и от следващата седмица в Австралия и Нова Зеландия.

В момента тече кампания за регистрация на нови потребители с промоционални кодове на служители на фирмата. Ако използвате моя код (Promotion code: mkarov) при регистрацията, получавате $5 кредит, който се равнява на около един час разговор от мобилен абонат в Канада с произволен стационарен номер в България или около 200 минути с произволен номер в САЩ.

Най-важното обаче пак подчертавам е безплатното осъществяване на разговори между регистрирани потребители на системата независимо то географското им положение. Разбира се това е от гледна точка на самата система (т.е. без необходимостта от използване на кредит). Иначе всеки потребител заплаща разговора към локалния номер на съответния си оператор в рамките на абонаментния си план. Например ако потребител от Монреал реши да се свърже с регистриран потребител от България, по време на комуникацията този от Монреал осъществява разговор с фиксиран телефонен номер от типа 514 ХХХ-ХХХХ, докато българския потребител осъществява разговор към номер от типа 02-ХХХ-ХХХХ.
Подробности на сайта на фирмата.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

моята Нокиа 8801 не я подържате, а jajah я подържа :evil:

опит да го излъжа с 8800 (сирокото) беше безуЗпешен
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bgmontreal написа:моята Нокиа 8801 не я подържате, а jajah я подържа :evil:

опит да го излъжа с 8800 (сирокото) беше безуЗпешен
bgmontreal, 8801 е почти същия телефон, софтуерната платформа е еднаква с тази на 8800 не би трябвало да имаш проблеми ако в регистрацията избереш 8800 като модел. Кажи по-точно в какво се изразява неуспеха?
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

MrGeek написа:
bgmontreal написа:моята Нокиа 8801 не я подържате, а jajah я подържа :evil:

опит да го излъжа с 8800 (сирокото) беше безуЗпешен
bgmontreal, 8801 е почти същия телефон, софтуерната платформа е еднаква с тази на 8800 не би трябвало да имаш проблеми ако в регистрацията избереш 8800 като модел. Кажи по-точно в какво се изразява неуспеха?
запознат съм с разликите прекалено добре. (даже ухапан от честотните разлики в БГ и тук).

Моя гад обаче jad не иска да хапва и вика че файла е голям, след като имам 3 МБ, а той иска 400К
Сироко-то подържа jad, а моя неще и си иска jar
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bgmontreal написа:запознат съм с разликите прекалено добре. (даже ухапан от честотните разлики в БГ и тук).

Моя гад обаче jad не иска да хапва и вика че файла е голям, след като имам 3 МБ, а той иска 400К
Сироко-то подържа jad, а моя неще и си иска jar
Хм, сега разгледах подробно спецификациите и на двата модела. Не знам каква е причината, но 8801 поддържа Max JAR Size: само 125 KB :shock: (доста глупаво ограничение за този клас машини), докато сирокото е с 1MB. За съжаление подобно ограничение е непреодолимо - 125 KB са мизерно смешни за приложение с подобни възможности, сори. :(
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

MrGeek, кога ще го направите и за палм ос?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Lub0 написа:MrGeek, кога ще го направите и за палм ос?
Любо, за съжаление в момента девелопмънта разработва приоритетно Blackberry и Windows Mobile версиите. Първите вече отдавна се поддържат в стейбъл вариант, а WinMo бета приключва тази седмица и следващата излиза в стейбъл рилийз. След това по приоритет се нарежда Symbian. Просто пазара е такъв. Палм-овете са чудесни машинки, както и самата Палм ОС е доста добре направена, с изключение на едно нещо - съвместимостта. Доколкото разбрах, дори J2ME не върви стандартно, а трябва да се плаща за някаква версия на IBM. Ако можеш да подкараш J2ME по някакъв начин, кажи и ще ти посоча кой модел да избереш за генериране на jar-а. Иначе ще проуча как стоят нещата и ако има някакво развитие ще пусна повече информация. ;)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

cellxtra Paving The Way To Cell Phone Freedom - екипа ни е 70% Български. Хайде на авантата :wink:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

analgin написа:cellxtra Paving The Way To Cell Phone Freedom - екипа ни е 70% Български. Хайде на авантата :wink:
аз ви бях клиент и ми вършехте прекрасна работа
няма контракти, веднага прекъсване

имате по-евтина конкуренция, но те са некоректни

ПРЕПОРЪКА

имайте един телефон за обратна връзка дето препредава CID-a
и един дето да е анонимен
сега имате спуфи CID, което е супер, но дефакто ви е избор в началото

Обади ми се, ако искаш да обменим малко опит ;)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

bgmontreal написа:Обади ми се, ако искаш да обменим малко опит ;)
В коя област?
Защото аз в твоята област съм пълен лаик, а предполагам че и ти си в същото положение в моята.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

analgin написа:
bgmontreal написа:Обади ми се, ако искаш да обменим малко опит ;)
В коя област?
Защото аз в твоята област съм пълен лаик, а предполагам че и ти си в същото положение в моята.

ako става дума за VOIP/теле комуникации съм далеееееч от лаик ;)

та ако си в тая област ще се радвам да се запознаем
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Като се освободя малко ще ти се обадя да пийнем по нещо (аз черпя) и да се запознаем.
ПП днес загубих 30 минути във форума, а времето в Канада се измерва в пари :idea:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

analgin, много интересна услуга предлагате, браовс!
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Я сега някой да ме светне коя компания предлага планове с unlimited incoming local calls?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

MrGeek, ако се поразровиш малко в нета ще видиш и доста по-добри предложения (ценови) от вашите :idea:
Не си мислете, че откривате "топлата вода" аз лично не виждам нищо уникално в това което правите.
analgin
Публикувай отговор