Самоизолация след връщане в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от agent Ozo »

Модел за подражание, как пък не. Румен даде просто пример за държава с по-малък брой на заразени и умрели от КОВИД.
Като посочи, че е съвсем логично при пътуване между двете държави да има карантина само в посоката Канада - България.
А е понятна (явно не за всички) и защо посочи България, а не Швеция, примерно. Като миналото на страната няма нищо общо в случая.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от snakeplissken »

Най-накрая :D :D :D
Обаждане от Сървис Канада да ме уведомят че в неделя сутрин мога вече да излизам.
Аз обаче им казах, че съм се прибрал в Канада на 23-и август следобед, така че 14-ия ми ден изтича утре следобед а не в неделя :D :rock:
My name's Plissken......
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от dimana »

Интересно как се изчисляват дните. Това е намерих. Няколко сценария:

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... ntine.html

Пише на няколко места В различни медии за възможно намаление на дните на задължителната карантина на 7дни.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от 7George »

Наши приятели преди 2 дни излязоха от подобна карантина след 3 седмици в БГ. Никой не ги е проверил, даже и по телефона. Човешкият труд е скъп ресурс.
Embrace your climate change!
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от Pavel M »

snakeplissken написа: Пет Сеп 04, 2020 2:42 pm Най-накрая :D :D :D
Обаждане от Сървис Канада да ме уведомят че в неделя сутрин мога вече да излизам.
Аз обаче им казах, че съм се прибрал в Канада на 23-и август следобед, така че 14-ия ми ден изтича утре следобед а не в неделя :D :rock:
кефа свърши.от понеделник пак на тръстиката. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от snakeplissken »

Pavel M написа: Съб Сеп 05, 2020 3:19 pm
snakeplissken написа: Пет Сеп 04, 2020 2:42 pm Най-накрая :D :D :D
Обаждане от Сървис Канада да ме уведомят че в неделя сутрин мога вече да излизам.
Аз обаче им казах, че съм се прибрал в Канада на 23-и август следобед, така че 14-ия ми ден изтича утре следобед а не в неделя :D :rock:
кефа свърши.от понеделник пак на тръстиката. :lol:
Посока Блумингтън, Калифорния :lol:
От началото на седмицата ме е почнал диспАча с обаждания :lol:

Между другото съм твърдо решен да почна локал джоб, ако и да падна надолу с парите ;)
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от Pavel M »

аз работа от до я мразя.чувствам се потиснат да започвам работа по часовник от сутринта до вечерта и на другия ден пак.от понеделник до петък да чакам събота и неделя и после пак.отделно,че съм толкова недисциплиниран и още на втората седмица ще ме изгонят за поне 3 закъснения щото като ми се спи сутрин е.ал съм и мамата на работата

не ,че на лонг знаеш къв е кура там ама по ме устройва.няма на къде да бягаш.от слипъра на седалката и обратно.това по лесно го преживявам. отделно ,че днес се върнах от бейкърсф. след 5-6 дневен трип и сега ще излизам края на другата седмица.
получават ми се дупки м/у триповете от 4 до 7 дни.долу горе 1 седмица бачкаш 1 почиваш и парата е доста по вече от локъл или сити.

един вид въпрос на вкус.

викам на началника да вдигне малко надника щото 15-18 дена бачкане в месеца ми идват малко в по вече
да ги направим 10-12 за същите пари ,ама той/началника/ нещо не ебава
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: Съб Сеп 05, 2020 3:55 pm аз работа от до я мразя.чувствам се потиснат да започвам работа по часовник от сутринта до вечерта и на другия ден пак.от понеделник до петък да чакам събота и неделя и после пак.отделно,че съм толкова недисциплиниран и още на втората седмица ще ме изгонят за поне 3 закъснения щото като ми се спи сутрин е.ал съм и мамата на работата

не ,че на лонг знаеш къв е кура там ама по ме устройва.няма на къде да бягаш.от слипъра на седалката и обратно.това по лесно го преживявам. отделно ,че днес се върнах от бейкърсф. след 5-6 дневен трип и сега ще излизам края на другата седмица.
получават ми се дупки м/у триповете от 4 до 7 дни.долу горе 1 седмица бачкаш 1 почиваш и парата е доста по вече от локъл или сити.

един вид въпрос на вкус.
Ти си съвсем друг случай. Ти си дошъл да изкараш пари за няколко години и после да плуеш на морето, докато неговия живот е тук (освен ако не си смени мнението) и явно не иска половината години до пенсия да ги прекара на пътя.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от snakeplissken »

Така е Батка, на лонг хоула го нямаш ежедневното ходене до работа и обратно, и не работиш по часовник.
Но мойта идея е, че ако трябва ще работя за по-малко пари, но ще намирам повече време за себе си.
Обездвижването в камиона ме убива. Имам нужда от работа, която да е свързана с повече движение.
Майната им на парите...
Пари се печелят и се харчат ;)
My name's Plissken......
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от nekerman »

snakeplissken написа: Съб Сеп 05, 2020 4:42 pm Така е Батка, на лонг хоула го нямаш ежедневното ходене до работа и обратно, и не работиш по часовник.
Но мойта идея е, че ако трябва ще работя за по-малко пари, но ще намирам повече време за себе си.
Обездвижването в камиона ме убива. Имам нужда от работа, която да е свързана с повече движение.
Майната им на парите...
Пари се печелят и се харчат ;)
Стани пощальон/куриер щом искаш повече движение.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от snakeplissken »

nekerman написа: Съб Сеп 05, 2020 9:41 pm
snakeplissken написа: Съб Сеп 05, 2020 4:42 pm Така е Батка, на лонг хоула го нямаш ежедневното ходене до работа и обратно, и не работиш по часовник.
Но мойта идея е, че ако трябва ще работя за по-малко пари, но ще намирам повече време за себе си.
Обездвижването в камиона ме убива. Имам нужда от работа, която да е свързана с повече движение.
Майната им на парите...
Пари се печелят и се харчат ;)
Стани пощальон/куриер щом искаш повече движение.
Добре....
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от Pavel M »

snakeplissken написа: Съб Сеп 05, 2020 4:42 pm Така е Батка, на лонг хоула го нямаш ежедневното ходене до работа и обратно, и не работиш по часовник.
Но мойта идея е, че ако трябва ще работя за по-малко пари, но ще намирам повече време за себе си.
Обездвижването в камиона ме убива. Имам нужда от работа, която да е свързана с повече движение.
Майната им на парите...
Пари се печелят и се харчат ;)
за обездвижването и последствията от него съм съгласен.само който е практикувал тая работа знае за къв кур става въпрос.
но ако караш локал или сити че ще имаш повече време за себе си силно се съмнявам.и тая съм я вършил.
сам знаеш ,че шоф. работа била тя и локал за 8 часа на ден както е при офисния планктон от 9 до 5 няма.
практически 11-12 часа ти се вързват с отиването и връщането на ден.
и какво се получава от 6 сутринта до 6 вечерта.връщаш се убит вечер,пиеш една ракия да се преспиш и лягаш в 10,че утре ще ставаш в 5.
и чакаш уикенда ,това ти е личното време за себе си.
поне аз на лонг съм по окей.
5-6 дена може да съм в джаза ама после 5-6 дена съм на черешата.

ако река мога и 10-12 дена да работя в месеца вместо 16-18 и пак ще изкарам по вече отколкото на локал.

нормално за месец правя 3 трипа 16-18 денонощия.на трип изкарвам чисто след такси 2000-2200 д.
смятай за какво става дума

ако не бях тук на гурбет щях да правя макс 2 трипа на месец.с единия да си платя всички лични сметки без лишения и ограничения а втория да го ползвам за глезотии,за двумесечни ваканции в българия да речем или ако щеш куба или някоя друга страна

ама пробвай и локал да видиш.може и да ти хареса.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа: Чет Сеп 03, 2020 3:49 pm
Kpetrov написа: Чет Сеп 03, 2020 2:14 pm
pumpy написа: Чет Сеп 03, 2020 7:51 am
Kpetrov написа: Сря Сеп 02, 2020 11:06 am То на някои места и смъртни присъди има за прелюбодеяния, но какво от това. ;)
честно да ти кажа, не знам какво от това. Коментара ти е невероятно не по темата и ако ти самия не знаеш какво пишеш, как очакваш останалите тук да те "светнем" ???
Какво пиша ли!? Ами нещо такова, че всеки може да си измисля всякакви правила.
Нещо свързано с твоя коментар - Никой не те кара на сила да пътуваш никъде...от което следва и че никой не би трябвало да ме кара на сила да слагам каквито и да е било маски или да се изолирам. Да се изолират тези които имат желание за това.
То и никой не те кара на сила и да дишаш, но...

Колкото до вещицата...
She was tricked into going into the Salon, they had told her it was an Antifa meet-up. :rofl:
Явно ти е трудно да разбереш, че общественото здраве е по-важно в случая от личния комфорт на индивида. И ако носенето на маска е най-големия си проблем просто не ми се мисли
И пак сравняваш 🍎 и 🍐. Дишането е автономна функция, пътуването в чужбина не е ......
Обществено здраве... пет пари не давам за обществено здраве на нация с предимно наднормено тегло. Особено когато фактите говорят, че общественото здраве не е под никаква заплаха от Ковид.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Нед Сеп 06, 2020 2:32 pm
snakeplissken написа: Съб Сеп 05, 2020 4:42 pm Така е Батка, на лонг хоула го нямаш ежедневното ходене до работа и обратно, и не работиш по часовник.
Но мойта идея е, че ако трябва ще работя за по-малко пари, но ще намирам повече време за себе си.
Обездвижването в камиона ме убива. Имам нужда от работа, която да е свързана с повече движение.
Майната им на парите...
Пари се печелят и се харчат ;)
за обездвижването и последствията от него съм съгласен.само който е практикувал тая работа знае за къв кур става въпрос.
но ако караш локал или сити че ще имаш повече време за себе си силно се съмнявам.и тая съм я вършил.
сам знаеш ,че шоф. работа била тя и локал за 8 часа на ден както е при офисния планктон от 9 до 5 няма.
практически 11-12 часа ти се вързват с отиването и връщането на ден.
и какво се получава от 6 сутринта до 6 вечерта.връщаш се убит вечер,пиеш една ракия да се преспиш и лягаш в 10,че утре ще ставаш в 5.
и чакаш уикенда ,това ти е личното време за себе си.
поне аз на лонг съм по окей.
5-6 дена може да съм в джаза ама после 5-6 дена съм на черешата.

ако река мога и 10-12 дена да работя в месеца вместо 16-18 и пак ще изкарам по вече отколкото на локал.

нормално за месец правя 3 трипа 16-18 денонощия.на трип изкарвам чисто след такси 2000-2200 д.
смятай за какво става дума

ако не бях тук на гурбет щях да правя макс 2 трипа на месец.с единия да си платя всички лични сметки без лишения и ограничения а втория да го ползвам за глезотии,за двумесечни ваканции в българия да речем или ако щеш куба или някоя друга страна

ама пробвай и локал да видиш.може и да ти хареса.
Не знам как се оправяте с подобни доходи. С едномесечна надница едни чепици не можеш да купиш на едната от девойките с които се подвизавам аз (като се има в предвид, че съм стиснат и не бих дал дори и еднодневният си доход за подобна глупост).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от agent Ozo »

Елементарно, Джовани. Просто гледат девойките, с които ще се "подвизават", да носят по-евтинки чепици. Другите оставят на теб. ;) :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор