Самоизолация след връщане в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от jovani »

А сега да ви попитам аз: бихте ли си доверили зъбите на зъболекар, който си противоречи в рамките на 30 минути и няколко изречения (и това се случва най-редовно)?

Какви са възможностите за обработка на информация на подобен мозък - откъм памет и скорост за взимане на решения?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от pumpy »

jovani написа: Вто Сеп 08, 2020 11:57 am А сега да ви попитам аз: бихте ли си доверили зъбите на зъболекар, който си противоречи в рамките на 30 минути и няколко изречения (и това се случва най-редовно)?

Какви са възможностите за обработка на информация на подобен мозък - откъм памет и скорост за взимане на решения?
И аз искрено се надявам, че отговора на всички драки тук би бил едно голямо НЕ. Аз НЕ искам да имам българи за пациенти, защото масово имат нереалистични очаквания. Не че нямам такива (българи), имам но са единици, които аз си избирам поради естеството на работа, която правя - хирургия и импланти. А иначе съм казвал милион пъти "ако бях учител по английски, то тогава мисловния ми процес и изказа ми щяха да имат значение." За щастие не съм, така че това което е важно е какво разбирам от зъби и лечението им. И за твое съжаление ти не си квалифициран да ме оценяваш, а критерийте, които си избираш за да направиш такава оценка нямат нищо общо с моята квалификация, а с твоето възприятие за професията. Точно както и батката и танграта гледат кожата на стола, краката на сестрата и т.н глупости.
Моя мозък не трябва да взима решения скоростно, а обосновано. Аз не търгувам с милионите, зако ито ти си мечтаеш за да трябва да взимам бързи решение, когато оперирам и губя чужди пари. Аз правя нещо съвсем различно, което няма как да разбереш.
Много хора не могат да следят мисловния ми процес, което ме кара да се замислям понякога, че може да съм на линията на Аспергер, но това не ми пречи да функционирам в този живот. Социалните ми умения са отвратителни, но това, за щастие не ме интересува и не ми пречи. Мнението на няколко имагинерни личности НЕ ме интересува. Съобщенията, които получавам в кутията си тук, и заради които най-вече съм още тук, ясно покават какво доверия и каква стойност имат професионалните ми умения. Всичко останало е чесане на пръсти и понеже последния пациетн не се появи, сега си ги чеша по клавиатурата, вместо по зъбите на някой, който просто няма избор, защото аз съм единствения зъболекар тук от март насам.....
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от jovani »

pumpy написа: Вто Сеп 08, 2020 12:48 pm
jovani написа: Вто Сеп 08, 2020 11:57 am А сега да ви попитам аз: бихте ли си доверили зъбите на зъболекар, който си противоречи в рамките на 30 минути и няколко изречения (и това се случва най-редовно)?

Какви са възможностите за обработка на информация на подобен мозък - откъм памет и скорост за взимане на решения?
И аз искрено се надявам, че отговора на всички драки тук би бил едно голямо НЕ. Аз НЕ искам да имам българи за пациенти, защото масово имат нереалистични очаквания. Не че нямам такива (българи), имам но са единици, които аз си избирам поради естеството на работа, която правя - хирургия и импланти. А иначе съм казвал милион пъти "ако бях учител по английски, то тогава мисловния ми процес и изказа ми щяха да имат значение." За щастие не съм, така че това което е важно е какво разбирам от зъби и лечението им. И за твое съжаление ти не си квалифициран да ме оценяваш, а критерийте, които си избираш за да направиш такава оценка нямат нищо общо с моята квалификация, а с твоето възприятие за професията. Точно както и батката и танграта гледат кожата на стола, краката на сестрата и т.н глупости.
Моя мозък не трябва да взима решения скоростно, а обосновано. Аз не търгувам с милионите, зако ито ти си мечтаеш за да трябва да взимам бързи решение, когато оперирам и губя чужди пари. Аз правя нещо съвсем различно, което няма как да разбереш.
Много хора не могат да следят мисловния ми процес, което ме кара да се замислям понякога, че може да съм на линията на Аспергер, но това не ми пречи да функционирам в този живот. Социалните ми умения са отвратителни, но това, за щастие не ме интересува и не ми пречи. Мнението на няколко имагинерни личности НЕ ме интересува. Съобщенията, които получавам в кутията си тук, и заради които най-вече съм още тук, ясно покават какво доверия и каква стойност имат професионалните ми умения. Всичко останало е чесане на пръсти и понеже последния пациетн не се появи, сега си ги чеша по клавиатурата, вместо по зъбите на някой, който просто няма избор, защото аз съм единствения зъболекар тук от март насам.....
Навремето съм дискутирал с един близък приятел как може да се оцени един мозък и тогава достигнахме до извода, че параметрите са три: памет, скорост (честота) и образованост (натрупани знания или информация). В момента знам, че параметрите са повече от 3 и за другите параметри съм убеден че много малко хора се досещат. В твоят случай смятам че третият от конвенционалните параметри (натрупани знания или информация в твоята област) е налице, в противен случай няма как да практикуваш твоята професия. Това, че си избрал отдалечено място също го приемам като положително качество - там имаш по-малко конкуренция, следователно може да си докарваш по-висок доход (много добре знаеш, също както и аз, каква е конкуренцията и разходите в големите градове), и може да ти се размине ако допуснеш грешка (грешки допускат всички хора рано или късно).

Но би ти било трудно да се състезаваш в дисциплина изискваща скорост на реакция (например Формула 1) или памет. Не че имаш проблем, всичко се постига с тренировки (както и знанията или натрупаната информация) и в твоят случай просто не ти се е налагало да тренираш скоростта или паметта - не става върпос за някаква болест или генетични недостатъци.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от miteto »

jovani написа: Вто Сеп 08, 2020 1:25 pm [
Навремето съм дискутирал с един близък приятел как може да се оцени един мозък и тогава достигнахме до извода, че параметрите са три: памет, скорост (честота) и образованост (натрупани знания или информация).
Първия и третия параметър не са ли едно и също? Т.е. паметта не е ли точно "натрупана информация"?
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от jovani »

miteto написа: Вто Сеп 08, 2020 1:34 pm
jovani написа: Вто Сеп 08, 2020 1:25 pm [
Навремето съм дискутирал с един близък приятел как може да се оцени един мозък и тогава достигнахме до извода, че параметрите са три: памет, скорост (честота) и образованост (натрупани знания или информация).
Първия и третия параметър не са ли едно и също? Т.е. паметта не е ли точно "натрупана информация"?
Не, но са свързани.
Може да съществува човек с голям капацитет на паметта, но тя да е празна (т.е. не е натрупал информация).
Човек с по-малко памет, но с повече натрупана информация е по-интелигентен от предходният, защото е запълнил паметта си с това, което му е необходимо.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от miteto »

jovani написа: Вто Сеп 08, 2020 1:38 pm
miteto написа: Вто Сеп 08, 2020 1:34 pm
jovani написа: Вто Сеп 08, 2020 1:25 pm [
Навремето съм дискутирал с един близък приятел как може да се оцени един мозък и тогава достигнахме до извода, че параметрите са три: памет, скорост (честота) и образованост (натрупани знания или информация).
Първия и третия параметър не са ли едно и също? Т.е. паметта не е ли точно "натрупана информация"?
Не, но са свързани.
Може да съществува човек с голям капацитет на паметта, но тя да е празна (т.е. не е натрупал информация).
Човек с по-малко памет, но с повече натрупана информация е по-интелигентен от предходният, защото е запълнил паметта си с това, което му е необходимо.
И как точно преценяваш какъв е капацитета на паметта, след като е "празна"? Мозъкът не е като hard drive, където можеш да видиш 2 различни параметъра - Total Capacity и Used Capacity. За мозъка можеш само да премериш колко е натрупано до момента, но не и колко оставащ "празен" капацитет има, нали така?
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от jovani »

miteto написа: Вто Сеп 08, 2020 1:46 pm
jovani написа: Вто Сеп 08, 2020 1:38 pm
miteto написа: Вто Сеп 08, 2020 1:34 pm
jovani написа: Вто Сеп 08, 2020 1:25 pm [
Навремето съм дискутирал с един близък приятел как може да се оцени един мозък и тогава достигнахме до извода, че параметрите са три: памет, скорост (честота) и образованост (натрупани знания или информация).
Първия и третия параметър не са ли едно и също? Т.е. паметта не е ли точно "натрупана информация"?
Не, но са свързани.
Може да съществува човек с голям капацитет на паметта, но тя да е празна (т.е. не е натрупал информация).
Човек с по-малко памет, но с повече натрупана информация е по-интелигентен от предходният, защото е запълнил паметта си с това, което му е необходимо.
И как точно преценяваш какъв е капацитета на паметта, след като е "празна"? Мозъкът не е като hard drive, където можеш да видиш 2 различни параметъра - Total Capacity и Used Capacity. За мозъка можеш само да премериш колко е натрупано до момента, но не и колко оставащ "празен" капацитет има, нали така?
Паметта е нещо като кеш, който се използва, за да съхраняваш временно информацията от диска и ти помага да я обработваш по-ефективно. Повече памет от този тип ти дава възможност да обработваш по-комплексна информация (повече и по-разнородни данни) едновременно.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от miteto »

jovani написа: Вто Сеп 08, 2020 2:02 pm
miteto написа: Вто Сеп 08, 2020 1:46 pm
jovani написа: Вто Сеп 08, 2020 1:38 pm
miteto написа: Вто Сеп 08, 2020 1:34 pm
jovani написа: Вто Сеп 08, 2020 1:25 pm [
Навремето съм дискутирал с един близък приятел как може да се оцени един мозък и тогава достигнахме до извода, че параметрите са три: памет, скорост (честота) и образованост (натрупани знания или информация).
Първия и третия параметър не са ли едно и също? Т.е. паметта не е ли точно "натрупана информация"?
Не, но са свързани.
Може да съществува човек с голям капацитет на паметта, но тя да е празна (т.е. не е натрупал информация).
Човек с по-малко памет, но с повече натрупана информация е по-интелигентен от предходният, защото е запълнил паметта си с това, което му е необходимо.
И как точно преценяваш какъв е капацитета на паметта, след като е "празна"? Мозъкът не е като hard drive, където можеш да видиш 2 различни параметъра - Total Capacity и Used Capacity. За мозъка можеш само да премериш колко е натрупано до момента, но не и колко оставащ "празен" капацитет има, нали така?
Паметта е нещо като кеш, който се използва, за да съхраняваш временно информацията от диска и ти помага да я обработваш по-ефективно. Повече памет от този тип ти дава възможност да обработваш по-комплексна информация (повече и по-разнородни данни) едновременно.
Ти пак ми говориш с компютърни термини :D Там е ясно, но тук говорим за човешката анатомия. Кое е "кеш" и кое е "диск" при хората? Може би имаш предвид кратковременна памет (нещо като кеш) и дълговременна памет (нещо като диск)? В такъв случай имената на тритети ти параметъра не са прецизни, защото не е "памет" и "образованост", а 2 вида памет - "кратковременна" и "дълговременна".

Отделно, така и не отговори как може да се измери "празен" капацитет на паметта, т.е. колко още информация даден индивид ще може да запомни дълговременно, без да почне да забравя вече съществуваща информация. Според мен е почти невъзможно това да се измери, само някакви неточни предположния и далечни апроксимации може да се направят.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от jovani »

miteto написа: Вто Сеп 08, 2020 2:42 pm
jovani написа: Вто Сеп 08, 2020 2:02 pm
miteto написа: Вто Сеп 08, 2020 1:46 pm
jovani написа: Вто Сеп 08, 2020 1:38 pm
miteto написа: Вто Сеп 08, 2020 1:34 pm
Първия и третия параметър не са ли едно и също? Т.е. паметта не е ли точно "натрупана информация"?
Не, но са свързани.
Може да съществува човек с голям капацитет на паметта, но тя да е празна (т.е. не е натрупал информация).
Човек с по-малко памет, но с повече натрупана информация е по-интелигентен от предходният, защото е запълнил паметта си с това, което му е необходимо.
И как точно преценяваш какъв е капацитета на паметта, след като е "празна"? Мозъкът не е като hard drive, където можеш да видиш 2 различни параметъра - Total Capacity и Used Capacity. За мозъка можеш само да премериш колко е натрупано до момента, но не и колко оставащ "празен" капацитет има, нали така?
Паметта е нещо като кеш, който се използва, за да съхраняваш временно информацията от диска и ти помага да я обработваш по-ефективно. Повече памет от този тип ти дава възможност да обработваш по-комплексна информация (повече и по-разнородни данни) едновременно.
Ти пак ми говориш с компютърни термини :D Там е ясно, но тук говорим за човешката анатомия. Кое е "кеш" и кое е "диск" при хората? Може би имаш предвид кратковременна памет (нещо като кеш) и дълговременна памет (нещо като диск)? В такъв случай имената на тритети ти параметъра не са прецизни, защото не е "памет" и "образованост", а 2 вида памет - "кратковременна" и "дълговременна".

Отделно, така и не отговори как може да се измери "празен" капацитет на паметта, т.е. колко още информация даден индивид ще може да запомни дълговременно, без да почне да забравя вече съществуваща информация. Според мен е почти невъзможно това да се измери, само някакви неточни предположния и далечни апроксимации може да се направят.
Образованието е натрупаната информация. Паметта е способността повече такава информация да се обработва в реално време - при Пумпи например се получи "буфер овърфлоу", защото кратковременната му памет не бе достатъчна да съхрани повече и по-комплексна информация.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от Павел »

pumpy написа: Вто Сеп 08, 2020 12:48 pm
jovani написа: Вто Сеп 08, 2020 11:57 am А сега да ви попитам аз: бихте ли си доверили зъбите на зъболекар, който си противоречи в рамките на 30 минути и няколко изречения (и това се случва най-редовно)?

Какви са възможностите за обработка на информация на подобен мозък - откъм памет и скорост за взимане на решения?
И аз искрено се надявам, че отговора на всички драки тук би бил едно голямо НЕ. Аз НЕ искам да имам българи за пациенти, защото масово имат нереалистични очаквания
Затова предпочиташ индианците, които са възможно най-непретенциозната клиентела - единственото което очкават е, след като се надрусат при теб безплатно, евентуално да се събудят от упойката :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от pumpy »

jovani написа: Вто Сеп 08, 2020 1:25 pm Но би ти било трудно да се състезаваш в дисциплина изискваща скорост на реакция (например Формула 1) или памет. Не че имаш проблем, всичко се постига с тренировки (както и знанията или натрупаната информация) и в твоят случай просто не ти се е налагало да тренираш скоростта или паметта - не става върпос за някаква болест или генетични недостатъци.
НЕ, скорос не съм тенирал ме съм лекар в спешното. За информация няма да коментирам. Когато ти минеш през Медицинска Академия в София, Дентал Скул в Щатите и КОлежа по Хигиена в Кебек, пак можеш и да си позволиш да коментираш "памет". А, забравих, кандидатстване във френска гимназия и в Медицинска, като във Академията имах 5.90 на изпита по химия. Най-добрата оценка от 600 момчета и мъже явили се на изпита. И тази оценка се изкарваше само по един, единствен начин: пълно запаметяване на кандидатстудентските теми, за да можеш да ги пресъздадеш на 100% и съответно да получиш висока оценка.
Да обясняваш на лекар, че няма памет, нещо съвсем си изтрещял днес. Да не паднал дневния доход в четирите цифри, та си нещо нервен ?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от Pavel M »

мани,мани.с тоя ум бръснач женурята му разкатаха фамилията.
едната реве иска чепици за 2000 другата за по евтини от 10 000 ням да го погледне та камо ли да му пусне.

да не си на неговото место :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Вто Сеп 08, 2020 8:16 pm мани,мани.с тоя ум бръснач женурята му разкатаха фамилията.
едната реве иска чепици за 2000 другата за по евтини от 10 000 ням да го погледне та камо ли да му пусне.

да не си на неговото место :lol:
;(
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от Pavel M »

хм.смей се .с 10 000 д за едни чепици за едно парче вмирисано месо далеч няма да стигнеш
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Вто Сеп 08, 2020 9:02 pm хм.смей се .с 10 000 д за едни чепици за едно парче вмирисано месо далеч няма да стигнеш
Абе те са много хигиенични, аз съм прасето в случая. Нали ти разправяше, че пари се изкарвали и се харчели. А и Пумпи е прав - днес направих само 5К, т.е. наполовина на средните ми доходи от последните месеци и май ще понамаля подаръците (стисналъка се обажда в мен).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор