посещение на България през Август 2020

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

dimana написа: Нед Юли 26, 2020 6:41 pm Да, получих същата информация, каквато казва Пумпи, от официален източник. Засега няма вариант за излизане по-рано от задължителна карантина при отрицателен тест при пристигане в Канада. Има определени категории професии, които подлежат само на “мониторинг”. Това е обаче на провинциално ниво.
Опс ...... :y:
Ето това ме интересува.
Щото съм шофьор на камион, който прави седмични пътувания до Лос Анджелис и обратно.
Някаква идея коя е институцията която може да ми каже какво точно е ситуацията в моя случай?
My name's Plissken......
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от pumpy »

[urlhttps://www.canada.ca/en/public-health/services ... ce.html#a3]Според може да питаш на границата[/url], но според мен влизаш в категорията на изключенията. Аз лично се обадих на граничния пункт, на който планирах да вляза в Канада за да говоря с тях за органиченията и какво се очаква от мен когато се появя там. Пак казвам, моята изолация е напълно доброволна, защото аз искам да го направя, не защото е задължителна. Ако пътуваш до Калифорния седмично, реално си непрекъсната опастност и ходенето до Европа не променя нищо в този аспект.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от Pavel M »

snakeplissken написа: Нед Юли 26, 2020 7:47 pm
dimana написа: Нед Юли 26, 2020 6:41 pm Да, получих същата информация, каквато казва Пумпи, от официален източник. Засега няма вариант за излизане по-рано от задължителна карантина при отрицателен тест при пристигане в Канада. Има определени категории професии, които подлежат само на “мониторинг”. Това е обаче на провинциално ниво.
Опс ...... :y:
Ето това ме интересува.
Щото съм шофьор на камион, който прави седмични пътувания до Лос Анджелис и обратно.
Някаква идея коя е институцията която може да ми каже какво точно е ситуацията в моя случай?
абе колега карантинирай се за 2 седмици като се върнеш в канада и си поìвай

и аз като теб ходя всяка седмица до калифорния и как ми се иска на влизане в канада всеки път да ме карантинират за две седмици ама те не искат за кеф на шефа

поне си издействах една седмица да съм он и една седмица офф за сега .много добре ми се отразява. :)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: Нед Юли 26, 2020 8:18 pm ...... карантинирай се за 2 седмици като се върнеш в канада и си поìвай
тук съм с Ванката: ако и да не съм работил от март, тези две седмици ми дойдоха страхотно, няма такава почивка: от леглото на канапето, на балкона, в кухнята и по една дълга разходка вечер по тъмно. И на другия ден пак така. Не съм мързелувал така от не никога, ама точно никога....
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от Pavel M »

ох че кеф ама свърши :(
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

Просто искам да знам какво мога да правя и какво не.
Не е заради парите които бих изкарал въпросните две седмици.
А тия две седмици освен за почивка, може да ги използвам и за търсене на локал джоб, така или иначе съм решил тая година да ми е последна с дългите пътувания.

Също ще е интересно какво ще кажат американците за ходенето ми до Европа.
Но това ще ги питам утре като влизам в Щатите.
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от Pavel M »

мен на америк. бордър никога не са ме питали къде съм бил преди ,нито декларации съм попълвал.
единствено знаеш на чèк ина по компаниите дето попълваме декларации

кой те знае дали преди да влезеш си бил в европа или азия
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

Pavel M написа: Нед Юли 26, 2020 9:47 pm мен на америк. бордър никога не са ме питали къде съм бил преди ,нито декларации съм попълвал.
единствено знаеш на чèк ина по компаниите дето попълваме декларации

кой те знае дали преди да влезеш си бил в европа или азия
Питали са ме преди.
Имам някакви съмнения за обща подобна информация в двете гранични системи.
Затова искам да съм подготвен.
Но ще ги питам братята американци утре.
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от Pavel M »

по принцип по сухопътната връзка имат обща система и ако в канада си влязъл по сухопътна граница и канадците са те карантинирали инфото го има и на ус бордера,ама ако си влязъл в канада през еърпорта не знам дали се споделя инфото със сухопътния ус бордър.може и така да е.може и да не е.най добре ги питай.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

:y:
My name's Plissken......
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

Начи.....
Казвам днес на американците , че другия месец ще пътувам до България, и питам: След като се върна в Канада, и ако Канада не ме сложи под карантина за две седмици, мога ли да продължа да влизам в Щатите?
Отговора:
Ако Канада не те сложи под карантина, то ние нямаме причина да не те пуснем в Щатите . Но нещата се променят, така че по-добре звънни преди да тръгнеш да минаваш граница.

Правя уговорката, че се водя есеншъл уъркър.....
My name's Plissken......
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от NightMartini »

snakeplissken написа: Вто Юли 28, 2020 3:31 am Начи.....
Казвам днес на американците , че другия месец ще пътувам до България, и питам: След като се върна в Канада, и ако Канада не ме сложи под карантина за две седмици, мога ли да продължа да влизам в Щатите?
Отговора:
Ако Канада не те сложи под карантина, то ние нямаме причина да не те пуснем в Щатите . Но нещата се променят, така че по-добре звънни преди да тръгнеш да минаваш граница.

Правя уговорката, че се водя есеншъл уъркър.....
Привет
Не знам дали тази информация ще ти бъде полезна, но поне е от преди 2 седмици.
Моя приятелка се върна преди две седмици от България във Ванкувър. Веднага я сложиха под карантина за 14 дена. Казали са й, че ако наруши каранатината до 5 години затвор, или 1 мил долара глоба.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от Kpetrov »

На мобилния ли я проверяват?
BTW, толкава са умотани, че ако това ти е целта може да ги въртиш както си искаш.
Сигурно милиона от глобата отива директно в сметката на Omar Khadr, който бил спазвал прекалено дълга карантина.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от snakeplissken »

NightMartini написа: Вто Юли 28, 2020 11:55 pm
snakeplissken написа: Вто Юли 28, 2020 3:31 am Начи.....
Казвам днес на американците , че другия месец ще пътувам до България, и питам: След като се върна в Канада, и ако Канада не ме сложи под карантина за две седмици, мога ли да продължа да влизам в Щатите?
Отговора:
Ако Канада не те сложи под карантина, то ние нямаме причина да не те пуснем в Щатите . Но нещата се променят, така че по-добре звънни преди да тръгнеш да минаваш граница.

Правя уговорката, че се водя есеншъл уъркър.....
Привет
Не знам дали тази информация ще ти бъде полезна, но поне е от преди 2 седмици.
Моя приятелка се върна преди две седмици от България във Ванкувър. Веднага я сложиха под карантина за 14 дена. Казали са й, че ако наруши каранатината до 5 години затвор, или 1 мил долара глоба.
5 години на държавна издръжка :D

Мерси за включването, ще видим какво ще се случи....
Но..... кот - такоа
My name's Plissken......
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: посещение на България през Август 2020

Мнение от NightMartini »

Kpetrov написа: Сря Юли 29, 2020 9:25 am На мобилния ли я проверяват?
BTW, толкава са умотани, че ако това ти е целта може да ги въртиш както си искаш.
Сигурно милиона от глобата отива директно в сметката на Omar Khadr, който бил спазвал прекалено дълга карантина.
Не, няколко пъти на посоченият адрес са я проверявали.
По-трудно е да се предвиди какво ще се случва в България. Там решенията и карантината са по-скоро политически процеси и зависят от обществени нагласи, кой и какво пише във фейсбук и дали ще има нови аудио записи с ББ.
За тези, които ще пътуват към България е най-добре да следят новините от този линк.
https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/
Публикувай отговор