Пари до БГ и закупуване на имот?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Пари до БГ и закупуване на имот?

Мнение от Pavel M »

според моя опит най добре е да си откриете сметка в канадски долари в българска банка и да си правите трансфер на пари от канадската ви сметка към българската.в последствие ако решите от българската ви сметка в канадски долари да теглите парите в лева или евро курса на който ще ви го сметнат е много близък до фиксинга за деня и няма да ви минават през курс купува,продава където маржа е по голям.
в случая вие не влизате в графа клиент който продава канадските си долари за български лева,а обменя канадските си долари за български лева.
канадски долари да изпращаш в бългаска левова сметка е неизгодно.тогава те прокарват през маржина купува продава.

от личен опит.

в моя град ОББ не поддържа сметки в кан.долар.единствената беше и е ПИБ/дето я нарекох фибанк по горе/

той и Ведрен ги знае тия работи и е намерил ниша в която да съществува като предлага по евтина услуга отколкото може да получите от канадска банка.ако не им е конкурент на банките замислете се.досега да беше фалирал.
ще ви даде най добрия курс когато искате да трансферирате от една в друга валута

но,ако ще праите трансфер на канадски долари от канадска сметка към българска сметка в канадски долари тогава нищо не се губи по веригата като разход прекалкулиране от валута във валута
пращате 10 000 и получавате в българия 10 000 кан долара.

от там нататък в българия ако искате да изтеглите от сметката си евра или левове чарджа е много малък,върти се около фиксинга за деня.

миналата година само за сведение като исках да занеса едни пари в българия сметката ми излезе че ми е по изгодно да си пратя кан долари в българия и там да си ги сменям за левове и евро отколкото да ги сменям на терен в канада за ам.долари и евро и да си ги пращам или нося в джоба в канада.

освен това от българска сметка в кан. долари само да кажеш ,че искаш да ти сменят голяма сума,например 100 000 доларите за левове независимо от обявената цена курс купува продава ти ги сменят почти на фиксинга за деня,с някакви десетки от стотинката по надоло.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Пари до БГ и закупуване на имот?

Мнение от Pavel M »

в България м/у другото гарантираните пари в банката ако фалира не са 50 000 евро/100 000 лева,а 100 000 евро/200 000 лева

както каза и Румен и в България чейнч бюрата са конкуренция на банките и дават по добър курс на кан долар,но за малки суми.
работят на по стеснен марж,но за големи имам напредвид десетки и стотици нямат капацитет да ти свършат работа
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Пари до БГ и закупуване на имот?

Мнение от davidT »

Pavel M написа: Нед Юли 12, 2020 7:16 pm но,ако ще праите трансфер на канадски долари от канадска сметка към българска сметка в канадски долари тогава нищо не се губи по веригата като разход прекалкулиране от валута във валута
пращате 10 000 и получавате в българия 10 000 кан долара.


освен това от българска сметка в кан. долари само да кажеш ,че искаш да ти сменят голяма сума,например 100 000 доларите за левове независимо от обявената цена курс купува продава ти ги сменят почти на фиксинга за деня,с някакви десетки от стотинката по надоло.
Ето батката ги знае нещата .

При трансфер на КАД от Канада към ЕУР в БГ ( УСД изобщо не ви трябва както твърди "знаещия и опитен" чийджчаджия).... НАИ-ВАЖНОТО нещо :censored: е курса на превалутиране .ИЛИ колко евра ще ви дадат за вашите канадски долари.
Моя опит сочи че по-добър курс ще ви дадат в БГ ,като разликите превалутиране в КА и БГ са доста големи,и са много в полза на БГ .Оттам нататък следвате схемата на батката.
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Пари до БГ и закупуване на имот?

Мнение от optics »

davidT написа: Пон Юли 13, 2020 1:12 am
optics написа: Нед Юли 12, 2020 6:21 pm
Не познавам Хълка и не го ендорсвам, но горното е безмислица и подигравка с интелекта на клиента.

Курса въобще ама въобще не ми дреме какъв е, по простата причина че някъде може да изглежда по-нисък но да има някакви чарджове които се добавят. Задаваш по-горния въпрос на банката по телефона, задаваш същия на бюрото и веднага ти е ясно къде да идеш. Без да знаеш курса!
Тоя пост е точно подигравка,ама със собствения ти интелект :D ...и е типично в стил "Бай Ганъо тъпия разбира от всичко"
Аве аланкоолу да не казвам къв,курса при който ще превалутираш е НАЙ-ВАЖНОТО НЕщО. Там може да понесеш изклюìтелно големи загуби,особедно ако го правиш при неизвестен ченджàджия и то българин,и който се вижда че ще му удари здравите брадви,понеже никъде даже и не спомена НАЙ-ВАЖНОТО НЕщО,на какъв курс ще му превалутира.Всякакви такси и други са незначителни в сравнение в курс превалутиране (от типа 0.03% примерно)
Ставаш смешен в напъните да се изкараш много навътре с аритметиката на "превалутирането".

Щото чукча писател, чукча не читател.
От мен да мине ще ти го обясня с пример, че инак не вдяваш.

// начало на примера. Да речем че имаме 3 опции:
1. Обаждаме се на летището във Виктория - колко долара ще дам за 150 000 японски ени. Отговор 2050 CAD
2. Обаждаме се на банката на народа (а.к.а. Торонто Доминиън) - Отговор 2012 CAD
3. Обаждаме се на Калфорекс - отговор 1980 CAD
Тъпия бай Ганьо си купува ените от калфорекс. Никъде не пита за курса, нищо не изчислява и не е необходимо.
// край на примера

Давитко вади лаптопа, прави ексел таблица, където въвежда три различни курса с точност до 5-тия знак след запетайката.
После вкарва формула да умножи по курса, като в зависимост от случая на някои места може да има и събиране на още някакви числа, за които също надлежно се е осведомил и записал. Но той може и да ги пропусне, щото са "незначителни". На прозореца му са се събрали шестнайсе канарчета, които примират от възторг, какъв финансов гений.
Аланкоолу.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Пари до БГ и закупуване на имот?

Мнение от Vedren »

Примера на Оптикс по горе обяснява всичко и напълно реален.
Само да кажа че последните Калфорекс са чейнч бюро а не стабилна, могъща, огромна банка.
А сега да добавя че аз мога да ви дам и по добър курс от техния защото това бюро е корпорация а хората с които говорите са на заплата. Какъвто курс виждат на монитора си такъв курс ви дават. Този курс разбира се е съобразен от техните шефове да е по добър от банките. Само че шефовете не са в същата сграда нито в същия град. Те са в Калгари. За това и бюрото се казва (Кал)форекс което показва къде е седалището на корпорацията.

Моята сила е в това че аз съм собственик и мога много бързо и лесно да си променя моя курс в момента на разговора с клиента без да питам никого. Ако ми кажете че Калфорекс ви дава този курс аз мога да проверя това много бързо и да ви дам по добър курс от техния.
За моята печалба не се притеснявайте. Аз тези Йени или Евра съм ги купил вече с 2-3 % по ниско от фиксинга преди 2-5-10 дни. За ината и за заяждането с конкуренцията мога да дам цена под фиксинга ако искам което банката или Калфорекс никога няма да направят и пак да съм на печалба.
На 100 000 КАД 2 % са 2000 КАД които ги взимам бързо, курса е под фиксинга, вие сте доволни и пак съм на печалба. :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Пари до БГ и закупуване на имот?

Мнение от miteto »

Vedren написа: Пон Юли 13, 2020 10:53 am Примера на Оптикс по горе обяснява всичко и напълно реален.
Само да кажа че последните Калфорекс са чейнч бюро а не стабилна, могъща, огромна банка.
А сега да добавя че аз мога да ви дам и по добър курс от техния защото това бюро е корпорация а хората с които говорите са на заплата. Какъвто курс виждат на монитора си такъв курс ви дават. Този курс разбира се е съобразен от техните шефове да е по добър от банките. Само че шефовете не са в същата сграда нито в същия град. Те са в Калгари. За това и бюрото се казва (Кал)форекс което показва къде е седалището на корпорацията.

Моята сила е в това че аз съм собственик и мога много бързо и лесно да си променя моя курс в момента на разговора с клиента без да питам никого. Ако ми кажете че Калфорекс ви дава този курс аз мога да проверя това много бързо и да ви дам по добър курс от техния.
За моята печалба не се притеснявайте. Аз тези Йени или Евра съм ги купил вече с 2-3 % по ниско от фиксинга преди 2-5-10 дни. За ината и за заяждането с конкуренцията мога да дам цена под фиксинга ако искам което банката или Калфорекс никога няма да направят и пак да съм на печалба.
На 100 000 КАД 2 % са 2000 КАД които ги взимам бързо, курса е под фиксинга, вие сте доволни и пак съм на печалба. :)
За по-големи суми ето това бюро дава добри курсове:
https://www.knightsbridgefx.com/

Хълката може и да има по-добър курс от тях, ама може и да няма - за това трябва да се обадите на няколко места и да питате.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Пари до БГ и закупуване на имот?

Мнение от Павел »

roumensp написа: Нед Юли 12, 2020 6:51 pm За България не знам, но в Канада банка няма да ти даде по-изгоден курс от чейндж-бюро.
Има смисъл само за големи суми, разбира се.
Обаче ти мачва курса на чейндж бюрото - говоря за големи суми и от личен опит. При големите суми разговора се води на ниво шеф на клон, който се обажда лично на посоченото от теб бюро и проверява дали казваш истината. След което се обажда на по-голям шеф, който разрешава мачване на курса. Става на въпрос за Канада
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Пари до БГ и закупуване на имот?

Мнение от Vedren »

Колко да са големи тези суми?
100 000 Евро е цената на средния имот в БГ. Това са 150 000 кад.
Шефа на клона на банката в Канада няма да си покаже носа да говори с вас за 150 000 кад. Да не говорим да се обажда на по голям шеф да ви дава специялен курс.
Вие си мислите че това са много пари щото са много за вас. За шефа на клона са стотинки. Шефа на клона има нареждане да занимава по голям шеф ако става дума мин. за милион.

Мите пак залиташ към онлайн фирми. Тези дето си ги дал лъжат хората че имат офиси из цяла Канада а на практика нямат. Те са онлайн фирма като онези другите от Литва. Аз не разбирам как ви минава изобщо през главата да си давате парите 150 000 долара на някой който никога не сте виждали, не познавате, няма офис и ви обещава по тел. или е-майл че след 5 дни ще прати парите ви в някаква сметка в чужбина.
Обади им се и ги питай дали имат реален офис в Отава, в Монтреал и дали може да идеш в този офис лично да им занесеш парите си?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Пари до БГ и закупуване на имот?

Мнение от Pavel M »

аз ползвам онлайн фирми за трансфери на малки суми до 1000 д защото чрез тях е най изгодно.например тая Transfer-Wise

ама за големи суми,да ги ползвам например за 100К никога.не бих поел риска ако нещо се случи по трасето да си търся правата от господин никой както казва по горе и Ведрен.
единствена сигурна гаранция са банките и бюрата като на Ведрен които всъщност оперират през същите тия банки.

имах случай пращам 10 000 д от скотия банк към българската си сметка и парите 10 дни не пристигат,а обичайно трансфера взема 2,3 дни.оказа се ,че скотия ползва роял банк и започнаха да търсят кво става,направиха комуникацията и оправиха проблема.

ако беше с някоя от трансферните онлайн компании върви се разправяй по телефоните .я камилата я камиларя
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Пари до БГ и закупуване на имот?

Мнение от Павел »

Vedren написа: Пон Юли 13, 2020 2:47 pm Колко да са големи тези суми?
100 000 Евро е цената на средния имот в БГ. Това са 150 000 кад.
Шефа на клона на банката в Канада няма да си покаже носа да говори с вас за 150 000 кад. Да не говорим да се обажда на по голям шеф да ви дава специялен курс.
Вие си мислите че това са много пари щото са много за вас. За шефа на клона са стотинки. Шефа на клона има нареждане да занимава по голям шеф ако става дума мин. за милион.

Мите пак залиташ към онлайн фирми. Тези дето си ги дал лъжат хората че имат офиси из цяла Канада а на практика нямат. Те са онлайн фирма като онези другите от Литва. Аз не разбирам как ви минава изобщо през главата да си давате парите 150 000 долара на някой който никога не сте виждали, не познавате, няма офис и ви обещава по тел. или е-майл че след 5 дни ще прати парите ви в някаква сметка в чужбина.
Обади им се и ги питай дали имат реален офис в Отава, в Монтреал и дали може да идеш в този офис лично да им занесеш парите си?
Над $100 000 US, TD bank - пробвано няколко пъти, ако си техен клиент и имаш сметка в US$. След като шефа на клона се уверява, че VBCE https://www.vbce.ca/ наистина ми дава дадения курс, се обажда на по-голям шеф в Торонто и го мачват. Става въпрос за обръщане на US $ в CAD
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Пари до БГ и закупуване на имот?

Мнение от Vedren »

В тая тема нали сатаваше дума за имот в БГ който ще се купува с Евро или Лв.?

В Отава никой шеф на клон на банка не се занимава с такива малки суми.
Направо ти казват иди в бюрото там ще ти дадат по добър курс.
Всеки божи ден банките ми пращат 25 % от клиентите.

На банките основния бизнес са ипотеки, заеми, кредитни карти, инвестиции. Там са парите за тях.
Банките нито тел. си вдигат ако звъниш за курс за обмяна нито имат валутно табло на стената да видиш курса. Ако бяха много заинтересовани от обмяна щяха да имат табло с курсовете на валутите и да си вдигат тел. за разлика от бюрата.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Пари до БГ и закупуване на имот?

Мнение от Павел »

Vedren написа: Пон Юли 13, 2020 10:53 pm В тая тема нали сатаваше дума за имот в БГ който ще се купува с Евро или Лв.?

В Отава никой шеф на клон на банка не се занимава с такива малки суми.
Направо ти казват иди в бюрото там ще ти дадат по добър курс.
Всеки божи ден банките ми пращат 25 % от клиентите.

На банките основния бизнес са ипотеки, заеми, кредитни карти, инвестиции. Там са парите за тях.
Банките нито тел. си вдигат ако звъниш за курс за обмяна нито имат валутно табло на стената да видиш курса. Ако бяха много заинтересовани от обмяна щяха да имат табло с курсовете на валутите и да си вдигат тел. за разлика от бюрата.
Става на въпрос къде е по-изгодно да се сменят пари от една валута в друга. Няма как да не им се занимава, щото си им клиент и щото пак печелят.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Пари до БГ и закупуване на имот?

Мнение от Vedren »

Не може банка в Канада да ти даде по добър курс за Евро или Лв. за да си купиш имота в БГ. Точка.

Е обясни тогава защо банките нямат табло с курсовете на валутата за да видиш колко е без да чакаш на опашка 10 мин. за да разбереш курса? Обясни защо не си вдигат тел.?

Отделно не ви ли е обидно да трябва да чакате 20 мин. да говорите с шефа на клона, да чакате още да се обажда на друг шеф и след 30 мин. чакане евентуално да ви мачнат същия курс на бюрото.. Същото това нещо става и без чакане в бюрото. Отделно ви гарантирам че ако кажете на бюрото че банката мачва курса ще с напънат и ще ви дадат още по добър.

Какво бихте отговорили на този въпрос.
Ако идете при вашия механик на кола или фризьор който мното харесвате защото бил голям, велик, страхотен и няма цена колко взима за неговата услуга. Това харесва ли ви?
Налага се да го питате колко взима. Той ви казва цена от която разбирате че иска да ви одере кожата а вие казвате ама един друг механик или фризьор ми предлага по ниска цена. Той почва да звъни, да проверява докато вие чакате 30 мин. Това харесва ли ви?
Значи ако не бяхте се пазарили щеше да ви съдере кожата. Ето това не го правим ние в бюрата.
Има доста лоялни хора които го ценят това ни качество и не си губят времето да чакат по банки за да се пазарят като на арабски пазар или на битака.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Пари до БГ и закупуване на имот?

Мнение от miteto »

Vedren написа: Пон Юли 13, 2020 2:47 pm Мите пак залиташ към онлайн фирми. Тези дето си ги дал лъжат хората че имат офиси из цяла Канада а на практика нямат. Те са онлайн фирма като онези другите от Литва. Аз не разбирам как ви минава изобщо през главата да си давате парите 150 000 долара на някой който никога не сте виждали, не познавате, няма офис и ви обещава по тел. или е-майл че след 5 дни ще прати парите ви в някаква сметка в чужбина.
Обади им се и ги питай дали имат реален офис в Отава, в Монтреал и дали може да идеш в този офис лично да им занесеш парите си?
Хълка, прав си че тия са само онлайн. Сега ги питах на чата и това ми отговориха:
We do not handle any cash or cheques. All of our transactions are done electronically through bank to bank transfers, meaning you would need an account to hold the currencies. We actually don't have retail locations where you can come in and buy physical cash.
Един колега ги беше ползвал за по-голяма сума CAD->USD и беше много доволен от курса. Тази фирма е сравнително известна така че не са ментета със сигурност, но си прав че има елемент на риск. Не са банка така че не знам каква защита от закона имаш ако решат да ударят кепенците на следващия ден след като си им превел 200-300 хиляди долара примерно :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Пари до БГ и закупуване на имот?

Мнение от Pavel M »

Vedren написа: Вто Юли 14, 2020 11:02 am Не може банка в Канада да ти даде по добър курс за Евро или Лв. за да си купиш имота в БГ. Точка.

Е обясни тогава защо банките нямат табло с курсовете на валутата за да видиш колко е без да чакаш на опашка 10 мин. за да разбереш курса? Обясни защо не си вдигат тел.?

Отделно не ви ли е обидно да трябва да чакате 20 мин. да говорите с шефа на клона, да чакате още да се обажда на друг шеф и след 30 мин. чакане евентуално да ви мачнат същия курс на бюрото.. Същото това нещо става и без чакане в бюрото. Отделно ви гарантирам че ако кажете на бюрото че банката мачва курса ще с напънат и ще ви дадат още по добър.

Какво бихте отговорили на този въпрос.
Ако идете при вашия механик на кола или фризьор който мното харесвате защото бил голям, велик, страхотен и няма цена колко взима за неговата услуга. Това харесва ли ви?
Налага се да го питате колко взима. Той ви казва цена от която разбирате че иска да ви одере кожата а вие казвате ама един друг механик или фризьор ми предлага по ниска цена. Той почва да звъни, да проверява докато вие чакате 30 мин. Това харесва ли ви?
Значи ако не бяхте се пазарили щеше да ви съдере кожата. Ето това не го правим ние в бюрата.
Има доста лоялни хора които го ценят това ни качество и не си губят времето да чакат по банки за да се пазарят като на арабски пазар или на битака.
бихме отговорили,че си много прав ама кой да слуша.

заради това изповядвам всеки е в правото си да си чупи кратуната както намери за най добре.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор