Канада-директ?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
VasilVasilev
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Мар 10, 2020 6:17 am

Канада-директ?

Мнение от VasilVasilev »

Здравейте на всички,
имам няколко въпроса и се надявам на вашите компетентно мнения.
Попаднах на Канада -директ,не ми дава да го напиша на латиница,та въпроса ми е лицензирана фирма за емиграция ли са,защото през тях ми казват-"браво одобрен сте,сега се налага да преведете 3800$ за по нататъшно изпълнение на вашето искане за емиграция.Казват че с тези пари уреждат всичко,търсене на работа ,квартиира и т.н. Но понеже са много пари и все пак сме в България, та се чудя дали не е поредната измама.
Второ,ако евентуално всичко е точно и се получи идването ми в Канада, ме интересува,на децата ми дали ще се наложи да държат някакви приравнителни изпити за тяхните училища?Голямата ми дъщеря е студентка в университет в България,дали ще и признаят това или трябва да започне отначало ?
За шофьорските книжки разбрах от тук как седи въпроса,интересува ме дали като съм работил в американска охранителна фирма в Афганистан ще мога да си намеря сходна работа и в Канада?
Благодаря предварително на всички отзовали се.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канада-директ?

Мнение от miteto »

Единствено правителството на Канада може да ти издаде имиграционна виза, никаква фирма или посредник не могат да ти гарантират въпросната виза. Могат само да ти съдействат при подаване на документи (и както пишеш, търсене на работа, квартира и т.н.) в случай че нямаш време или желание сам да си оформиш документите.
Ето какво пише в официалния сайт на правителството:
https://www.canada.ca/en/immigration-re ... tives.html
You don't need to hire a representative!
It's your choice. Using one will not draw special attention to your application and doesn’t mean we’ll approve it.

You can get all the forms and instructions you need to apply for a visa, a permit or citizenship for free on this website. If you follow the instructions, you should be able to fill out the forms and submit them yourself.

Beware of fraudulent representatives. Learn more about how to protect yourself from fraud.
Ако искаш да провериш дали са лицензирани (и пак да подчертая, лицензирани не означава че могат да ти гарантират имиграционна виза), ето тук:
https://www.canada.ca/en/immigration-re ... rized.html
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Канада-директ?

Мнение от NightMartini »

VasilVasilev написа: Сря Мар 11, 2020 3:53 am Здравейте на всички,
имам няколко въпроса и се надявам на вашите компетентно мнения.
Попаднах на Канада -директ,не ми дава да го напиша на латиница,та въпроса ми е лицензирана фирма за емиграция ли са,защото през тях ми казват-"браво одобрен сте,сега се налага да преведете 3800$ за по нататъшно изпълнение на вашето искане за емиграция.Казват че с тези пари уреждат всичко,търсене на работа ,квартиира и т.н. Но понеже са много пари и все пак сме в България, та се чудя дали не е поредната измама.
Второ,ако евентуално всичко е точно и се получи идването ми в Канада, ме интересува,на децата ми дали ще се наложи да държат някакви приравнителни изпити за тяхните училища?Голямата ми дъщеря е студентка в университет в България,дали ще и признаят това или трябва да започне отначало ?
За шофьорските книжки разбрах от тук как седи въпроса,интересува ме дали като съм работил в американска охранителна фирма в Афганистан ще мога да си намеря сходна работа и в Канада?
Благодаря предварително на всички отзовали се.
Привет Веско,
По принцип в цялата процедура по имиграция, нямаш нужда от посредник. Незнанието и понякога страха отварят бизнес ниша, от която се възползват подобни фирми. Имайки предвид хилядите хора, котио кандидатсват, все някой ще се върже да ги плати тези пари напред. Чрез държавната процедура за имиграция държавата Канада ти казва дали си одобрен или не. В случая Канада дирецт одобриавата всички, защото искат всички да се хванат на въдицата. Махни с ръка и игнорирай всякакви подобни предложения. Второ - спомена, че едната ти дъщерия е студентка. Тук гадая - ако си над 40 години шансовете ти да минеш през тази процедура са ужасно минимални. Има голяма вероятност да имаш и проблеми заради предишната си работа като охранител. Като цяло процедурата продължава между 1 и 2 години. Не казвам да ми вярваш, но от всичката тази информаци е по-добре да забравите за Канада и да помислите за нещо друго.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канада-директ?

Мнение от Pyrelight »

Аз не съм сигурна дали дъщерята въобще може да имигрира със семейството.
Тя е достатъчно голяма за да мине по самостоятелна процедура.
И да, вероятно трябва да си зареже следването. Не съм чула за трансфери между университети.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канада-директ?

Мнение от Kpetrov »

BTW опита от американска охранителна фирма в Афганистан (предполагам въоражена охрана) скоро може да бъде незаменимо преимущество в Канада. Особено като се има предвид мерките които се вземат за контролирането на covid-19 от властите.
Иначе тук не се разхождат с калашници по улиците и опита ти не е от търсените.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
VasilVasilev
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Мар 10, 2020 6:17 am

Re: Канада-директ?

Мнение от VasilVasilev »

Благодаря за информацията. Ще пробваме през сайта на правителството.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Канада-директ?

Мнение от NightMartini »

VasilVasilev написа: Сря Мар 11, 2020 5:33 pm Благодаря за информацията. Ще пробваме през сайта на правителството.
Привет Васко
Така е най-разумно - да следваш стъпките в официалният сайт. Имай предвид, че оценяват - възраст, семейно положение, ниво на владеене на английски, доказно със сертификат като ЙЕЛТС, степен и област на образование, търсена професия, съдебно досие от всяка една държава, в която си бил повече от 6 месеца и пълни медицински прегледи за липса на сериозни здравословни проблеми. Давам ти два линка. Първият да се ориентираш за точките, вторият след като видиш колко точки събирате да видиш с колко хора се бориш в съответната категория. Казвам бориш, защото има така нареченият басейн на най-добрите кандидати. В определени моменти от годината има периодични тегления и трябва да се пребориш, нещо като лотария да изтеглиш добър номер. Виж тук
https://www.canada.ca/en/immigration-re ... vious.html

https://www.cic.gc.ca/english/immigrate ... s-tool.asp

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... tions.html
Публикувай отговор