Федерални избори 2019

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Pyrelight »

roumensp написа:
Pyrelight написа:
roumensp написа:
speedy написа:Мислиш ли, че хората в едно общество с уредена съдебна система, развита наука и технологии, хубави жилища с водопровод и канализация са по-интелигентни от тези живеещи в дървени колиби, газещи кал и прах и нямащи нищо повече от дрехите на гърба си и няколко кози или говеда?
Не мисля, а съм убеден.
А аз не съм. Като подкрепа на твърдението ми са хилядите български, руски, а защо не и американски галоши... :lol:
Ама, докато американците имат извинение, че не са учили, та затова са прости реднеци, какво ще кажеш за нашенците с по няколко висши образования? "Учи, мама, та да не работиш!" - имаше доскоро лаф и той си е наш роден. :lol:
Руските галоши имат доказани постижения в много области, а простите реднеци са изградили това, което се счита за единствената суперсила в 21-и век. А сега ги сравни с пигмеи, аборигени, индианци и т.н. и кажи виждаш ли разлика, вместо да ми пишеш глупости от типа на “учи мама да не работиш”. :lol:
Не.
Имали са шанс да използват предхождащ ги опит и да го доразвият.
В зародиша на човешката Цивилизация са били аборигените. Белите са дошли по-късно и са доразвили техния опит.
И до ден днешен няма измислено нещо по-точно от календара на маите. Няма и разумно техническо или научно обяснение за хилядите градежи разпръснати по цялата земя. Темата е обширна, но не говори в полза на белия човек.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Федерални избори 2019

Мнение от roumensp »

Уау, великия календар на маите ... ти ползваш ли го ? И къде са маите днес ? :lol:

Ми то преди аборигените са били кроманьонците, предполагам и те са толкова интелигентни като рушняците. :D

Много почнаха да ви куцат аргументите и повече няма да се занимавам с тая тема.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Павел »

Ivan1007 написа:
agent Ozo написа:Абе може и да си живял в панелка и да си нагъвал салам тип "кучешка радост", ама образованието ти е било напълно безплатно. Завърши университета без един лев кредит, а наученото ти позволи да се уредиш на работа с шестцифрена заплата в Канада.
Ако не беше така, щеше да продължиш да си пасеш дедовите ти патки на село.
Храни куче да те лае. :)
Тцъ.
Образованието ми е платено с насилствено откраднати имоти на дядовците ми и от труда на майка ми и баща ми.
Дядо ми на село с двете си ръце, работейки земята дадена от баща му, не само е отгледал две деца, но е изучил брат си за лекар, без да продаде дори един декар земя. После дошли твоите хора и му я взели всичката, за да хранят и учат некадърници във военните училища. Като се изучи в серж колежа в Шумен и в колежа в Квебек пак пасеше патките
Е що тогава си против Тръмп и винаги на страната на либерастите, които до един са опрощаване на студентските заеми и отсега на там за безплатно висше образование, за сметка на данъкоплатеца, сваляйки ризата от гърба му? А сеага - шах-мат :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Павел »

pumpy написа:
agent Ozo написа:Абе може и да си живял в панелка и да си нагъвал салам тип "кучешка радост", ама образованието ти е било напълно безплатно. Завърши университета без един лев кредит, а наученото ти позволи да се уредиш на работа с шестцифрена заплата в Канада.
Ако не беше така, щеше да продължиш да си пасеш дедовите ти патки на село.
Храни куче да те лае. :)
Това е НАЙ-ГОЛЯМАТА демагогия: един бивш военен, който не е добавил един лев към производството в държавата, унищожил е хиляди левове, докато е служил, смуче държавна пенсия от невероятно млада възраст и ще го прави до живот, та този да коментира за хората, които работят и произвеждат добавена стойност, че са "хранени за да го лаят" е просто без коментар.

Военните по целия свят са едни невероятни паразити, унищожаващи милиарди долари продукт всеки ден с НИКАКЪВ резултат. Идинствената цел е да създават напреение, за да може да харчат още повече без никакъв смисъл. Ден след ден, милиарди изхвърлени в кофата.

И моля те, не ми излизай с "безплатното образование": жена ми е работила на милата ни държава 19 месеца за по100 кинта на месец. Ако вярваме на разни празноглавци, как зъболекарите правили по 10к на месец днес, това значи, че за 19 месеца тя е "платила" обратно на държавата за "безплатното си образование" едни около 188,100 хиляди (днешни пари) - благодаря за безплатното образование.....

Да не коментираме тезата на Иван: 45 години, пропуснати ползи на семейството на моите родители: стотици хиляди отнети след преврата от 44-та. Дядо ми е бил лекар, направи същата слетка, която аз съм направил горе за жена ми, но не за 19 месеца, а за 30 години, през които дядо ми е живял по време на "развития крап, който ни продавахте всеки ден" Да смятаме ли тази цифра, за да разбереш кое точно е било безплатно. Безплатно е било твоето съществуване в БНА, защото не е произвело и един лев, ето това е било безплатно....
По-голям демагог от теб има ли? От думите ти излиза - дядо ти е бил ограбен от баба ти - активния борец :rofl: :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори 2019

Мнение от pumpy »

Павел написа:По-голям демагог от теб има ли? От думите ти излиза - дядо ти е бил ограбен от баба ти - активния борец :rofl: :rofl:
Това не е демагогия, това е факт. С тази малка разлика, че баба ми беше лекар, точно както и ограбения дядо и щеше да е на същото място, където и той, ако ограбването не се беше случило.
Едно е да искаш "спаведливост за всички" съвсем друго е цялата неграмотна сволач на страната да се "уреди" за сметка на кражба от интелигенцията и можещите на същата тази страна. Баба ми е била лекар още преди войната, борбата не й е трябвала за да уреди живота си. И родителите ми са имали шанса да са доста по-добре финансово, всеки от тях с лекар в семейстовото. Но не би, всички бяхме от равните....
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Федерални избори 2019

Мнение от ivandaman »

Павел написа:По-голям демагог от теб има ли? От думите ти излиза - дядо ти е бил ограбен от баба ти - активния борец :rofl: :rofl:
Павка... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:


Не е демагогия това а далновидност.
Дядото е бил капиталист а пък бабаата комунист..
Така който и да загуби/спечели, все тяхното семейство ще е на кяр.. - Брилиант .. :y: :y:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори 2019

Мнение от pumpy »

ivandaman написа:
Павел написа:По-голям демагог от теб има ли? От думите ти излиза - дядо ти е бил ограбен от баба ти - активния борец :rofl: :rofl:
Павка... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:


Не е демагогия това а далновидност.
Дядото е бил капиталист а пък бабаата комунист..
Така който и да загуби/спечели, все тяхното семейство ще е на кяр.. - Брилиант .. :y: :y:
Ти това ли си мисли като си избираше бяла булка: единия бял, другия по-бял, все ще сме на кяр, Канада все ще ни приеме да а спасим от нашествието на имигрантите.... :rofl: :rofl: :rofl:
щото майка ми със сигурност това си е мислила, когато като ученичка се в влюбила в младеж с неправилния произход.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:
roumensp написа:
speedy написа:Мислиш ли, че хората в едно общество с уредена съдебна система, развита наука и технологии, хубави жилища с водопровод и канализация са по-интелигентни от тези живеещи в дървени колиби, газещи кал и прах и нямащи нищо повече от дрехите на гърба си и няколко кози или говеда?
Не мисля, а съм убеден.
Мислиш ли, че индийците и пакистанците живеещи сега в Съри са по-интелигентни от българите, които до преди 30 години живеехме основно в панелки, редяхме се на опашки за тоалетна хартия, салам Кучешка радост и изобщо като видехме опашка се нареждахме без да питаме дори за какво е, имахме режим на тока, на водата, купонна система по едно време за захар, олио, бензин, ходехме на манифестации 4 пъти в годината ... мога да продължавам още ?
Режим на ток и вода сме имали за много малък период и то заради срив в икономическата система. За храна също.
Колко ли пакистанци и индийци въобще не са чували за канализация, водоснабдяване и ток.
Ти въобще имаш ли си на идея как живеят дестки милиони по тези райони, че да сравняваш с България!?
Ако не то можеш да пробваш в гуглето със typical Bulgarian village, typical Pakistani village, typical Indian village.
Може и със city да пробваш.
Ако някой вижда погледа на 5 годишно дете като канибалски, то той явно има много сериозно умствено разстройство. Ако някой смята, че това не е важно, то той също има тежко умствено разстройство.
Естествено нямам никакво намерение да дискутирам с тях, каквото и да било и бих ги посъветвал да се обърнат към психиатър, но знам, че няма да го сторят.
За съжаление не мога да им помогна - не знам на кой адрес да изпратя да ги приберат за освидетелстване.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:
Ivan1007 написа:
roumensp написа:
speedy написа:Мислиш ли, че хората в едно общество с уредена съдебна система, развита наука и технологии, хубави жилища с водопровод и канализация са по-интелигентни от тези живеещи в дървени колиби, газещи кал и прах и нямащи нищо повече от дрехите на гърба си и няколко кози или говеда?
Не мисля, а съм убеден.
Мислиш ли, че индийците и пакистанците живеещи сега в Съри са по-интелигентни от българите, които до преди 30 години живеехме основно в панелки, редяхме се на опашки за тоалетна хартия, салам Кучешка радост и изобщо като видехме опашка се нареждахме без да питаме дори за какво е, имахме режим на тока, на водата, купонна система по едно време за захар, олио, бензин, ходехме на манифестации 4 пъти в годината ... мога да продължавам още ?
Може да си ходел на манифестации и редил на опашки, ама не си живял като в родово-общинния строй подобно на доста в Африка.
Индия не е най-подходящия пример за сравнение, те имат постижения в наука, изкуство и архитектура. Кажи какво са постигнали африканците, индианциате и аборигените (демек коренното население на 4 континента) като се правиш на отворко.
Мисля, че не разбираш за какво става въпрос.
Тезата, която ти защитаваш, че интелекта зависи от расата е несъстоятелна.
Ти вземаш като показател за интелект икономическото развитие на държавите населени с хора от дадена раса или народност.
Същите хора поставени в друга среда постигат съвсем други икономически стандарти - и аз, и ти, и жена ти, и куп азиатци и африканци в Канада са пример за това.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Федерални избори 2019

Мнение от roumensp »

Аз не отричам, че средата е определяща, но се пита защо едни нации/народи/раси успяват да я изградят, а други не. Защо примерно в Африка я няма тая среда ?
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Федерални избори 2019

Мнение от ivandaman »

roumensp написа:Аз не отричам, че средата е определяща, но се пита защо едни нации/народи/раси успяват да я изградят, а други не. Защо примерно в Африка я няма тая среда ?
Особено като се има впредвид че събсахарна африка е едно от най-богатите места на планетата на ресурси и климата е доста по-благоприятен от суровият северно-европейски климат.

Двете държави които наистина са били цивилизовани в Африка са били Зимбабве и Южна Африка и двете са били под контрол на Европейци.
В момента в който европейците губят контрол, настъпва пълна анархия, абсолютен икономически хаос, и тотален социален колапс.. ФАКТ ..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Павел »

ivandaman написа:
Павел написа:По-голям демагог от теб има ли? От думите ти излиза - дядо ти е бил ограбен от баба ти - активния борец :rofl: :rofl:
Павка... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:


Не е демагогия това а далновидност.
Дядото е бил капиталист а пък бабаата комунист..
Така който и да загуби/спечели, все тяхното семейство ще е на кяр.. - Брилиант .. :y: :y:
:rofl: :y:
Да си помисли човек, че става на въпрос за еврейско семейство :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Павел »

Днес по вестниците на първа страница показаха само четирима претенденти - Чорапа, фалшивия консерватор, чалмата и зелената нищоправка; никакъв Берние :(
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:Аз не отричам, че средата е определяща, но се пита защо едни нации/народи/раси успяват да я изградят, а други не. Защо примерно в Африка я няма тая среда ?
Това е доста сложен въпрос, а всички сложни въпроси имат прости и напълно грешни отговори.
Дали това, че нашето общество е по-развито (според нас) е направило хората по-щастливи, в сравнение с коренните жители на Северна Америка, преди идването на европейските завоеватели.
Същия въпрос може да се постави и за обитателите на разните острови, на африканците?
Дали европейците са били по-щастливиот тях до средата на 20-ти век, тези в бивша Югославия почти до края му? Дали няколко десетки милиона убити и още десетки милиона ранени само през двете световни войни са белег за по-висок интелект и признак за цивилизованост?
Европа съвсем не е било толкова добро място за живот допреди по-малко от 75 години и заради това европейците тръгват да се преселват индивидуални или да завладяват групово целия останал свят.
Дали са направили местните щастливи с това, разрушавайки традиционния им бит и култура?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:Аз не отричам, че средата е определяща, но се пита защо едни нации/народи/раси успяват да я изградят, а други не. Защо примерно в Африка я няма тая среда ?
щото са маймуни,кво толкоз сложно има за разбиране
маймуната няма корен за който да се хване щото бананите не растат в основата на дървото а доста по на високо от него
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор