Федерални избори 2019

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Федерални избори 2019

Мнение от speedy »

Kpetrov написа: Харесва ни или не, справедливо постигнато или не фактите са, че бялата раса е построила цивилизацията към която почти всички се стремят.
Расата или това, което повечето хора си представят, когато стане въпрос за раса, са най-вече разни морфологични белези като пигментация на кожата, форма на очи, нос, устни и т. н. Да не говорим, че няма ясни граници.

Мислиш ли, че хората в едно общество с уредена съдебна система, развита наука и технологии, хубави жилища с водопровод и канализация са по-интелигентни от тези живеещи в дървени колиби, газещи кал и прах и нямащи нищо повече от дрехите на гърба си и няколко кози или говеда?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Федерални избори 2019

Мнение от roumensp »

speedy написа:Мислиш ли, че хората в едно общество с уредена съдебна система, развита наука и технологии, хубави жилища с водопровод и канализация са по-интелигентни от тези живеещи в дървени колиби, газещи кал и прах и нямащи нищо повече от дрехите на гърба си и няколко кози или говеда?
Не мисля, а съм убеден.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Федерални избори 2019

Мнение от speedy »

roumensp написа:
speedy написа:Мислиш ли, че хората в едно общество с уредена съдебна система, развита наука и технологии, хубави жилища с водопровод и канализация са по-интелигентни от тези живеещи в дървени колиби, газещи кал и прах и нямащи нищо повече от дрехите на гърба си и няколко кози или говеда?
Не мисля, а съм убеден.
Ако се върнем малко назад във времето, когато маврите (същите които сега имигрират от Алжир и Мароко във Франция), са владеели по-голямата част от Иберийския полуостров, те са имали всичко това което съм написал отгоре. В сравнение с тях, синеоките русокоси обитатели на Северозападна Европа, са били диваци. А християнската църква е унищожавала или крила в дълбоките мазета трудовете на древногръцките учени и философи, защото са им се вписвали в религиозните измислици.

После нещата се обърнали, но не защото Ханс или Джон са били по-интелигентни от Хасан и Ахмед, за заащото са се променили някакви социални условия. Примерно идиотът-халиф в Багдад, който изведнъж решил, че Коранът е единствената книга, която трябва да се изучава.

От индийците, тия, които всичките си пишели в резюметата, че са завършили в Лондон, сме взели позиционната бройна система и цифрите от 0 до 9. Предполагам никой не е убеден в предимството да умножаваш изконните европейски римски числа.

Абе изобщо цивилизацията е направена от хората, а не от расите.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Федерални избори 2019

Мнение от roumensp »

speedy написа:От индийците, тия, които всичките си пишели в резюметата, че са завършили в Лондон, сме взели позиционната бройна система и цифрите от 0 до 9. Предполагам никой не е убеден в предимството да умножаваш изконните европейски римски числа.

Абе изобщо цивилизацията е направена от хората, а не от расите.
OK, кажи ми ти самия какво точно би взел от африканците сега, в 21-и век ? Или от полинезийците ? Или от американските (северно и южно) индианци ?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Федерални избори 2019

Мнение от speedy »

Защо трябва да взимам нещо от тях? Американски индианци и полинезийци не познавам лично. Африканци истински, както и потомци на довлечени преди поколения като роби - да. Нормални и интелигентни хора. Може би защото сме в една и съща социална среда.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:Аве то има един дето се прави на дръж ни шапката и си повтаря като Мирча Кришна за краставицата, но не съм аз.
Та да ти припомня за какво ставаше въпрос
На ivandaman не му дреме за култура и ценности, просто иска в Канада да има само бели (жена му и детето му са ок), а под европейска култура и ценности, разбира тези от периода на стогодишната война и тези на националсоциализма, които са почти същите като тези на уахабитите в Саудитска Арабия или на Титова Югославия
Виж това

viewtopic.php?f=22&t=50686&p=684686#p684677"

Да те светна - става въпрос за снимка на две момиченца на 5-6 годинки, едното русичко, другото черничко - демек кръвожаден канибал, дето се кани да изпие кръвчицата на русичкото и после на цялата Бяла раса. :fubar:
Това кой как гледа на снимката и защо е маловажно. Фактите са красноречиви.
Харесва ни или не, справедливо постигнато или не фактите са, че бялата раса е построила цивилизацията към която почти всички се стремят.
Ти имаш надеждата и вярването, че фактите от снимката няма да повлиаят негативно на продължението на тази цивилизационна дейност.
Други сме на обратното мнение.
Според мен е важно кой как вижда това, което е на снимката.
Ако някой вижда погледа на 5 годишно дете като канибалски, то той явно има много сериозно умствено разстройство. Ако някой смята, че това не е важно, то той също има тежко умствено разстройство.
Естествено нямам никакво намерение да дискутирам с тях, каквото и да било и бих ги посъветвал да се обърнат към психиатър, но знам, че няма да го сторят.
За съжаление не мога да им помогна - не знам на кой адрес да изпратя да ги приберат за освидетелстване.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:
speedy написа:Мислиш ли, че хората в едно общество с уредена съдебна система, развита наука и технологии, хубави жилища с водопровод и канализация са по-интелигентни от тези живеещи в дървени колиби, газещи кал и прах и нямащи нищо повече от дрехите на гърба си и няколко кози или говеда?
Не мисля, а съм убеден.
Мислиш ли, че индийците и пакистанците живеещи сега в Съри са по-интелигентни от българите, които до преди 30 години живеехме основно в панелки, редяхме се на опашки за тоалетна хартия, салам Кучешка радост и изобщо като видехме опашка се нареждахме без да питаме дори за какво е, имахме режим на тока, на водата, купонна система по едно време за захар, олио, бензин, ходехме на манифестации 4 пъти в годината ... мога да продължавам още ?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Федерални избори 2019

Мнение от agent Ozo »

Абе може и да си живял в панелка и да си нагъвал салам тип "кучешка радост", ама образованието ти е било напълно безплатно. Завърши университета без един лев кредит, а наученото ти позволи да се уредиш на работа с шестцифрена заплата в Канада.
Ако не беше така, щеше да продължиш да си пасеш дедовите ти патки на село.
Храни куче да те лае. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Kpetrov »

speedy написа:
speedy написа:Мислиш ли, че хората в едно общество с уредена съдебна система, развита наука и технологии, хубави жилища с водопровод и канализация са по-интелигентни от тези живеещи в дървени колиби, газещи кал и прах и нямащи нищо повече от дрехите на гърба си и няколко кози или говеда?
roumensp написа:Не мисля, а съм убеден.
Ако се върнем малко назад във времето, когато маврите (същите които сега имигрират от Алжир и Мароко във Франция), са владеели по-голямата част от Иберийския полуостров, те са имали всичко това което съм написал отгоре. В сравнение с тях, синеоките русокоси обитатели на Северозападна Европа, са били диваци. А християнската църква е унищожавала или крила в дълбоките мазета трудовете на древногръцките учени и философи, защото са им се вписвали в религиозните измислици.

После нещата се обърнали, но не защото Ханс или Джон са били по-интелигентни от Хасан и Ахмед, за заащото са се променили някакви социални условия. Примерно идиотът-халиф в Багдад, който изведнъж решил, че Коранът е единствената книга, която трябва да се изучава.

От индийците, тия, които всичките си пишели в резюметата, че са завършили в Лондон, сме взели позиционната бройна система и цифрите от 0 до 9. Предполагам никой не е убеден в предимството да умножаваш изконните европейски римски числа.

Абе изобщо цивилизацията е направена от хората, а не от расите.
На казвам, че всичко е измислено и началото на наука, медицина, цивилизация и т.н. е дадено от европейците, нито казвам, че други раси (особено азиатците) нямат същия потенциал, че дори и по-голям.
Говорим за съвременните културо - социални различия и развитие. Не защитавам и христианската църква. Точно обратното не съм за свободното приемане на още по-големи фанатици само и само за поддържане на един прираст.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:
roumensp написа:
speedy написа:Мислиш ли, че хората в едно общество с уредена съдебна система, развита наука и технологии, хубави жилища с водопровод и канализация са по-интелигентни от тези живеещи в дървени колиби, газещи кал и прах и нямащи нищо повече от дрехите на гърба си и няколко кози или говеда?
Не мисля, а съм убеден.
Мислиш ли, че индийците и пакистанците живеещи сега в Съри са по-интелигентни от българите, които до преди 30 години живеехме основно в панелки, редяхме се на опашки за тоалетна хартия, салам Кучешка радост и изобщо като видехме опашка се нареждахме без да питаме дори за какво е, имахме режим на тока, на водата, купонна система по едно време за захар, олио, бензин, ходехме на манифестации 4 пъти в годината ... мога да продължавам още ?
Режим на ток и вода сме имали за много малък период и то заради срив в икономическата система. За храна също.
Колко ли пакистанци и индийци въобще не са чували за канализация, водоснабдяване и ток.
Ти въобще имаш ли си на идея как живеят дестки милиони по тези райони, че да сравняваш с България!?
Ако не то можеш да пробваш в гуглето със typical Bulgarian village, typical Pakistani village, typical Indian village.
Може и със city да пробваш.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Абе може и да си живял в панелка и да си нагъвал салам тип "кучешка радост", ама образованието ти е било напълно безплатно. Завърши университета без един лев кредит, а наученото ти позволи да се уредиш на работа с шестцифрена заплата в Канада.
Ако не беше така, щеше да продължиш да си пасеш дедовите ти патки на село.
Храни куче да те лае. :)
Тцъ.
Образованието ми е платено с насилствено откраднати имоти на дядовците ми и от труда на майка ми и баща ми.
Дядо ми на село с двете си ръце, работейки земята дадена от баща му, не само е отгледал две деца, но е изучил брат си за лекар, без да продаде дори един декар земя. После дошли твоите хора и му я взели всичката, за да хранят и учат некадърници във военните училища. Като се изучи в серж колежа в Шумен и в колежа в Квебек пак пасеше патките
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори 2019

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Абе може и да си живял в панелка и да си нагъвал салам тип "кучешка радост", ама образованието ти е било напълно безплатно. Завърши университета без един лев кредит, а наученото ти позволи да се уредиш на работа с шестцифрена заплата в Канада.
Ако не беше така, щеше да продължиш да си пасеш дедовите ти патки на село.
Храни куче да те лае. :)
Това е НАЙ-ГОЛЯМАТА демагогия: един бивш военен, който не е добавил един лев към производството в държавата, унищожил е хиляди левове, докато е служил, смуче държавна пенсия от невероятно млада възраст и ще го прави до живот, та този да коментира за хората, които работят и произвеждат добавена стойност, че са "хранени за да го лаят" е просто без коментар.

Военните по целия свят са едни невероятни паразити, унищожаващи милиарди долари продукт всеки ден с НИКАКЪВ резултат. Идинствената цел е да създават напреение, за да може да харчат още повече без никакъв смисъл. Ден след ден, милиарди изхвърлени в кофата.

И моля те, не ми излизай с "безплатното образование": жена ми е работила на милата ни държава 19 месеца за по100 кинта на месец. Ако вярваме на разни празноглавци, как зъболекарите правили по 10к на месец днес, това значи, че за 19 месеца тя е "платила" обратно на държавата за "безплатното си образование" едни около 188,100 хиляди (днешни пари) - благодаря за безплатното образование.....

Да не коментираме тезата на Иван: 45 години, пропуснати ползи на семейството на моите родители: стотици хиляди отнети след преврата от 44-та. Дядо ми е бил лекар, направи същата слетка, която аз съм направил горе за жена ми, но не за 19 месеца, а за 30 години, през които дядо ми е живял по време на "развития крап, който ни продавахте всеки ден" Да смятаме ли тази цифра, за да разбереш кое точно е било безплатно. Безплатно е било твоето съществуване в БНА, защото не е произвело и един лев, ето това е било безплатно....
Последно промяна от pumpy на Чет Сеп 12, 2019 11:19 am, променено общо 1 път.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Pyrelight »

roumensp написа:
speedy написа:Мислиш ли, че хората в едно общество с уредена съдебна система, развита наука и технологии, хубави жилища с водопровод и канализация са по-интелигентни от тези живеещи в дървени колиби, газещи кал и прах и нямащи нищо повече от дрехите на гърба си и няколко кози или говеда?
Не мисля, а съм убеден.
А аз не съм. Като подкрепа на твърдението ми са хилядите български, руски, а защо не и американски галоши... :lol:
Ама, докато американците имат извинение, че не са учили, та затова са прости реднеци, какво ще кажеш за нашенците с по няколко висши образования? "Учи, мама, та да не работиш!" - имаше доскоро лаф и той си е наш роден. :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Федерални избори 2019

Мнение от roumensp »

Ivan1007 написа:
roumensp написа:
speedy написа:Мислиш ли, че хората в едно общество с уредена съдебна система, развита наука и технологии, хубави жилища с водопровод и канализация са по-интелигентни от тези живеещи в дървени колиби, газещи кал и прах и нямащи нищо повече от дрехите на гърба си и няколко кози или говеда?
Не мисля, а съм убеден.
Мислиш ли, че индийците и пакистанците живеещи сега в Съри са по-интелигентни от българите, които до преди 30 години живеехме основно в панелки, редяхме се на опашки за тоалетна хартия, салам Кучешка радост и изобщо като видехме опашка се нареждахме без да питаме дори за какво е, имахме режим на тока, на водата, купонна система по едно време за захар, олио, бензин, ходехме на манифестации 4 пъти в годината ... мога да продължавам още ?
Може да си ходел на манифестации и редил на опашки, ама не си живял като в родово-общинния строй подобно на доста в Африка.
Индия не е най-подходящия пример за сравнение, те имат постижения в наука, изкуство и архитектура. Кажи какво са постигнали африканците, индианциате и аборигените (демек коренното население на 4 континента) като се правиш на отворко.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Федерални избори 2019

Мнение от roumensp »

Pyrelight написа:
roumensp написа:
speedy написа:Мислиш ли, че хората в едно общество с уредена съдебна система, развита наука и технологии, хубави жилища с водопровод и канализация са по-интелигентни от тези живеещи в дървени колиби, газещи кал и прах и нямащи нищо повече от дрехите на гърба си и няколко кози или говеда?
Не мисля, а съм убеден.
А аз не съм. Като подкрепа на твърдението ми са хилядите български, руски, а защо не и американски галоши... :lol:
Ама, докато американците имат извинение, че не са учили, та затова са прости реднеци, какво ще кажеш за нашенците с по няколко висши образования? "Учи, мама, та да не работиш!" - имаше доскоро лаф и той си е наш роден. :lol:
Руските галоши имат доказани постижения в много области, а простите реднеци са изградили това, което се счита за единствената суперсила в 21-и век. А сега ги сравни с пигмеи, аборигени, индианци и т.н. и кажи виждаш ли разлика, вместо да ми пишеш глупости от типа на “учи мама да не работиш”. :lol:


Това либерастите сте бетер комунистите, ама не го осъзнавате. Според тях всички бяха равни и еднакви и бяхме “братя” с всички камилари и пастири в Африка, с които реално нямаме нищо общо.
Публикувай отговор