Федерални избори 2019

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Федерални избори 2019

Мнение от MrGeek »

Pavel M написа: щото са маймуни,кво толкоз сложно има за разбиране
маймуната няма корен за който да се хване щото бананите не растат в основата на дървото а доста по на високо от него
Ъхъ, само дето дори и ти си произлязъл от същите тия маймуни. Или не ти е известен този елементарен факт, щото си пропуснал някои неща в основното образование, батка? :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Федерални избори 2019

Мнение от MrGeek »

roumensp написа:Аз не отричам, че средата е определяща, но се пита защо едни нации/народи/раси успяват да я изградят, а други не. Защо примерно в Африка я няма тая среда ?
Румене, проблемът ти е, че разглеждаш развитието на човешката цивилизация в много кратък период - последните няколко стотин години, което е едно нищо. Ако разшириш времевия хоризонт в мащаба на десетки хилядолетия, нещата доста се променят. Например дори само преди 3-4 хиляди години в тази толкова уж напредничава Европа са живяли единствено уникални диваци, а цивилизацията е била в Африка и Азия, основно Египет, Близкия Изток и Китай. Да не говорим ако се върнем още по-назад. Нещо повече - корените на уж "изконната европейска" религия нямат нищо общо с Европа (естествено такива илитерати като ивандаман няма как да знаят за генетичната връзка между юдаизъм и християнство). И това не са единствените примери. Всъщност според теб каква среда е имало в Африка преди стотина хиляди години, когато африканските ни прадеди са успяли да преодолеят всички тогавашни природни препятствия за да населят и останалите континенти, щото след няколко десетки хиляди години най-накрая да се появи любимата на ивандаман раса? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Pavel M »

що ти данеби от хипопотам да си произлязъл или може би от щраус
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Pavel M »

MrGeek написа:
roumensp написа:Аз не отричам, че средата е определяща, но се пита защо едни нации/народи/раси успяват да я изградят, а други не. Защо примерно в Африка я няма тая среда ?
Румене, проблемът ти е, че разглеждаш развитието на човешката цивилизация в много кратък период - последните няколко стотин години, което е едно нищо. Ако разшириш времевия хоризонт в мащаба на десетки хилядолетия, нещата доста се променят. Например дори само преди 3-4 хиляди години в тази толкова уж напредничава Европа са живяли единствено уникални диваци, а цивилизацията е била в Африка и Азия, основно Египет, Близкия Изток и Китай. Да не говорим ако се върнем още по-назад. Нещо повече - корените на уж "изконната европейска" религия нямат нищо общо с Европа (естествено такива илитерати като ивандаман няма как да знаят за генетичната връзка между юдаизъм и християнство). И това не са единствените примери. Всъщност според теб каква среда е имало в Африка преди стотина хиляди години, когато африканските ни прадеди са успяли да преодолеят всички тогавашни природни препятствия за да населят и останалите континенти, щото след няколко десетки хиляди години най-накрая да се появи любимата на ивандаман раса? :D
те хубаво от Африка са се заселили на север от голямото слънце в мъглата та след едни 1оо хиляди години да им се избели кожата
пълни глупости.не знам дали сам си вярваш
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Федерални избори 2019

Мнение от MrGeek »

Pavel M написа:те хубаво от Африка са се заселили на север от голямото слънце в мъглата та след едни 1оо хиляди години да им се избели кожата
пълни глупости.не знам дали сам си вярваш
Що, по чалгаджийските кръчми в Русье други теории за човешкия произход ли развиват? Я сподели да се посмеем още малко? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Pavel M »

MrGeek написа:
Pavel M написа:те хубаво от Африка са се заселили на север от голямото слънце в мъглата та след едни 1оо хиляди години да им се избели кожата
пълни глупости.не знам дали сам си вярваш
Що, по чалгаджийските кръчми в Русье други теории за човешкия произход ли развиват? Я сподели да се посмеем още малко? :D
теориите са за балъците като теб
човешкия произход го заеби.всички сме нова версия на маймуните.
и сеа ти като не пишеш с тебишир а пишеш на компютър кво ми вкарваш разсъждения кво било преди 1оо хиляди години
а уж си учен човек.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Федерални избори 2019

Мнение от ivandaman »

MrGeek написа: Нещо повече - корените на уж "изконната европейска" религия нямат нищо общо с Европа (естествено такива илитерати като ивандаман няма как да знаят за генетичната връзка между юдаизъм и християнство).
А бе ти добре ли си? Ивандаман не бил чувал за фамозните Judeo-Christian "values".. Те нео-консервите само това им е в устата и го повтарят като папагали..

Друг е въпроса, че Ивандаман е агностик и не е привърженик на нито една абрахамска религии..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:
roumensp написа:Аз не отричам, че средата е определяща, но се пита защо едни нации/народи/раси успяват да я изградят, а други не. Защо примерно в Африка я няма тая среда ?
Това е доста сложен въпрос, а всички сложни въпроси имат прости и напълно грешни отговори.
Дали това, че нашето общество е по-развито (според нас) е направило хората по-щастливи, в сравнение с коренните жители на Северна Америка, преди идването на европейските завоеватели.
Същия въпрос може да се постави и за обитателите на разните острови, на африканците?
Дали европейците са били по-щастливиот тях до средата на 20-ти век, тези в бивша Югославия почти до края му? Дали няколко десетки милиона убити и още десетки милиона ранени само през двете световни войни са белег за по-висок интелект и признак за цивилизованост?
Европа съвсем не е било толкова добро място за живот допреди по-малко от 75 години и заради това европейците тръгват да се преселват индивидуални или да завладяват групово целия останал свят.
Дали са направили местните щастливи с това, разрушавайки традиционния им бит и култура?
Както казахме по-рано вероятно никой не оспорва, че методите на завлядяване не са били най-хуманни или пробудени от алтроистични чувства, но ние говорим за днес. А и това за 75-те години малко да го увеличиш.
Никой не кара на сила местните щастливи от Африка и Лат.Америка да изоставят традиционния им бит и култура.

Сега, като почнте с Русия и България какво били постигнали повече от африканците... мога с ръка на сърцето да заявя, че ако алтернативата е в Канада да се заселят 50-тина милиона (капка от морето) африканци то още утре си стягам багажа.

BTW, примерите на Гийк за Египет, Месопотамия и т.н. и на Бистра за индианците на са толкова коректни. Първо не всичко е ясно за тези култури, нито как точно са построени въпросните постройки, нито пък са били точно черни африканци.

Гийк разбрахме, че юдаизма е началото на цивилизацията, но защо в Израел ще го ограждате със стени пък Европа да се пълни със не юдео-християнски ценности? Още повече, че корените на уж "изконната европейска" религия може да нямат нищо общо с Европа, но хората които държиш да отбележиш, че са дали тласък и я изповядват нямат нищо общо с мястото на което е възникнала.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Федерални избори 2019

Мнение от roumensp »

MrGeek написа:Румене, проблемът ти е, че разглеждаш развитието на човешката цивилизация в много кратък период - последните няколко стотин години, което е едно нищо.
Ами аз живея в настоящето и то ме интересува, а не преди хиляда години. Нали и българите уж сме били гоУема работа преди 1000 години, ама ти дойде тук, не си остана там заради славното минало. :lol:
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори 2019

Мнение от Kpetrov »

На страницата с главни новини на Яхоо излиза това: Scheer slammed for 'incredibly disrespectful' language.
Когато я отворим заглавието е малко по-друго The moments you missed in Canada's first election debate: Which leader won?

Явна манипулация, но истински важното са коментарите и анкетата кой е лидерът победил в дебатите. :y:
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Федерални избори 2019

Мнение от MrGeek »

roumensp написа:Ами аз живея в настоящето и то ме интересува, а не преди хиляда години. Нали и българите уж сме били гоУема работа преди 1000 години, ама ти дойде тук, не си остана там заради славното минало. :lol:
Ама точно това е и моя поинт - ние се преместихме, за да сменим средата. След като това работи за нас, що да не работи и за други с по-различен цвят на кожата? Това, че на други точки по света средата е fucked-up е обусловено от много и най-различни исторически обстоятелства. Ние като сме с "правилен" цвят на кожата, що не можем да си оправим средата и продължаваме да затъваме в лайна? За онази територия насевер от Монголия дето представлява 1/8 от сушата няма да те питам - там е най-яркото доказателство на въпросната теза. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Федерални избори 2019

Мнение от ivandaman »

MrGeek написа:
roumensp написа:Ами аз живея в настоящето и то ме интересува, а не преди хиляда години. Нали и българите уж сме били гоУема работа преди 1000 години, ама ти дойде тук, не си остана там заради славното минало. :lol:
Ама точно това е и моя поинт - ние се преместихме, за да сменим средата. След като това работи за нас, що да не работи и за други с по-различен цвят на кожата? Това, че на други точки по света средата е fucked-up е обусловено от много и най-различни исторически обстоятелства. Ние като сме с "правилен" цвят на кожата, що не можем да си оправим средата и продължаваме да затъваме в лайна? За онази територия насевер от Монголия дето представлява 1/8 от сушата няма да те питам - там е най-яркото доказателство на въпросната теза. :D
Мр. Гийк не си сериозен събеседник иначе бих отделил малко повече време да ти ги обясня нещата.. но накратко:
Има съвместими култури и етноси и такива които не са..
Цвета на кожата е повърхностен елемент.. Много от китайците например също са "бели" .. Това не означава че са европейци..
Аз лично предпочитам термина европейци (или хора от европейски произход) защо на всеки е ясно че съществуват "different shades of white" и че испанци, италианци, балканци и скандинавци например сме от различни НО СЪВМЕСТИМИ етнически групи.
Докато например събсахарните индивиди са радикално различен биологичен вид от Европейците..

Не че имам нещо против събсахарните африканци по принцип.. Просто не мисля че е морално и етично да бъдат използвани като биологично оръжие срещу хората от европейски произход.

Знам че ще подскочиш в типичният ти стил и ще пуснеш някой озъбен кон, но това по никакъв начин не опровергава написаното от мен..

Ако имаш желание за сериозна и откровенна дискусия с удоволствие бих го направил в правилната тема..
Последно промяна от ivandaman на Пет Сеп 13, 2019 3:13 pm, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори 2019

Мнение от pumpy »

ivandaman написа:
MrGeek написа:
roumensp написа:Ами аз живея в настоящето и то ме интересува, а не преди хиляда години. Нали и българите уж сме били гоУема работа преди 1000 години, ама ти дойде тук, не си остана там заради славното минало. :lol:
Ама точно това е и моя поинт - ние се преместихме, за да сменим средата. След като това работи за нас, що да не работи и за други с по-различен цвят на кожата? Това, че на други точки по света средата е fucked-up е обусловено от много и най-различни исторически обстоятелства. Ние като сме с "правилен" цвят на кожата, що не можем да си оправим средата и продължаваме да затъваме в лайна? За онази територия насевер от Монголия дето представлява 1/8 от сушата няма да те питам - там е най-яркото доказателство на въпросната теза. :D

Не че имам нещо против събсахарните африканци по принцип.. Просто не мисля че е морално и етично да бъдат използвани като биологично оръжие срещу и хората от европейски произход.
......
Ако можех, аз щях да пусна коня.....и много ми се иска да объждаме световната конспирация, моля те, дай още малко ....

Само не разбирам как тази идиотия обяснява горното твърдение за Русия ????
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Федерални избори 2019

Мнение от ivandaman »

pumpy написа:
Ако можех, аз щях да пусна коня.....и много ми се иска да объждаме световната конспирация, моля те, дай още малко ....

Само не разбирам как тази идиотия обяснява горното твърдение за Русия ????
Easy.. When Russia was taken over by genocidal Jewish bolsheviks they murdered 10s of millions of people and all of the inteligencia was virtually wiped out..

Any other questions?
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори 2019

Мнение от pumpy »

Хайл Хитлер е следващото ти изложение нали :rofl: :rofl: :rofl:
Публикувай отговор