Актуална информация за живота в Албърта

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

Pyrelight написа:но довечера като се върна от работа в темата за снимките ще сложа моето любимо: "In the middle of nowhere";(
На теб всеки ти е загубил доверие, така че и катерицата да си пуснеш все тая.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа:Пумпи, я кажи!
Албърта, Торонто, Ванкувър или Нунавут?!

:D
За човек, който до вчера имаше книжка от Crestmont Dr SW, Calagary AB T3B, сигурно съм би в Калгари/Албърта повече отколкото теб. За Ванкувър - абсолютно не за мен лично;
Dawson Creek
Fort Nelson
Hall Beach
готов съм да се заселя във всяко едно от тези места още утре :)
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от A.Yovchev »

NightMartini написа: Жалко, че не се видяхме. Ще се опитам да ти го обясня кратко - аз съм мъж, които има вкус към живота. Бил съм на великолепни партита на вилата на Августин Пейчинов, имам хубави приятели, израстнал съм на Златни Пясъци на брега на морето, на село, където все още ми пълнят душата и ръцете. Емоционалността тук е подтисната. Тук няма приятелства, защото държавата се грижи за проблемите ти. Тук лицемерието е възпитание, а толерантноста е лубов. Ако си практичен, гъвкав и лицемерен - ще се оправиш тук. Но ако все още най-голямата част от тялото ти е заета със сърцето ти и ако нямш силни мъжки качаства - тук можеш да подлудееш.
Накратко - няма нищо по-добро от личният опит. Ако не ти хареса стисни зъби, земете паспорти и преначертаите плановете.
Жалко, да, но ако в България не се видим следващия път като дойдеш, то в Канада поне е по-възможно.
“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Pyrelight »

NightMartini написа:
Pyrelight написа:но довечера като се върна от работа в темата за снимките ще сложа моето любимо: "In the middle of nowhere";(
На теб всеки ти е загубил доверие, така че и катерицата да си пуснеш все тая.
Що пък да ми е загубил доверие? :^)
Е, чичо Манчо например знае, откъде пишех лятоска, щото ми следи IP адресите. :lol:
Да не говорим, че аз използвам всяка отпуска да ходя там с малки изключения. Например миналата година фамилни ангажименти ме задържаха в Канада. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от pumpy »

NightMartini написа:.....Ще се опитам да ти го обясня кратко - аз съм мъж, които има вкус към живота. Бил съм на великолепни партита на вилата на Августин Пейчинов, имам хубави приятели, израстнал съм на Златни Пясъци на брега на морето, на село, където все още ми пълнят душата и ръцете.
Не смятам, че Канада някога е обещавала горното. Канада предлага съвсем различни неща и е въпрос на избор дали искаш да ги вземеш или не. И че е трудно са сами мъже - спор няма.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Ivan1007 »

NightMartini написа:Аз лично бих подкрепил всеки за имиграция в Канада, при ясна и кратка процедура от 6 месеца, но да затвориш 3 години в процедура без гарантиран положителен край и след това н.. на брой години в приравнявания - това вече променя много неща.
И какво общо има това, което предполагам е твоя случай с евентуално техния случай?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Ivan1007 »

NightMartini написа:[Ще се опитам да ти го обясня кратко - аз съм мъж, които има вкус към живота. Бил съм на великолепни партита на вилата на Августин Пейчинов, имам хубави приятели, израстнал съм на Златни Пясъци на брега на морето, на село, където все още ми пълнят душата и ръцете. Емоционалността тук е подтисната. Тук няма приятелства, защото държавата се грижи за проблемите ти. Тук лицемерието е възпитание, а толерантноста е лубов. Ако си практичен, гъвкав и лицемерен - ще се оправиш тук. Но ако все още най-голямата част от тялото ти е заета със сърцето ти и ако нямш силни мъжки качаства - тук можеш да подлудееш.
Накратко - няма нищо по-добро от личният опит. Ако не ти хареса стисни зъби, земете паспорти и преначертаите плановете.
Това е твоя личен опит и нищо повече, въпреки опита да екстраполираш и обобщаваш.
Твоята емоцианллност е подтисната.
Ти ме си намерил приятелство, ти бъркаш възпитанието с лицемерие и толерантност с любов.
Това не е за учудване, защото тук много добре усещат въздухарите.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:Дори не го знам кой е този Августин Пейчинов, но довечера като се върна от работа в темата за снимките ще сложа моето любимо: "In the middle of nowhere"
Mисля, че си заслужава стократно, сравнено дори и със "Златни пясъци". :lol:
Проблемът ми е, че колкото и някои да се опитват да ме изкарат бабичка, съм млада и не мога да се преместя там за постоянно. ;(
и извади чорапите от сутиена :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:Дори не го знам кой е този Августин Пейчинов, но довечера като се върна от работа в темата за снимките ще сложа моето любимо: "In the middle of nowhere"
Mисля, че си заслужава стократно, сравнено дори и със "Златни пясъци". :lol:
Проблемът ми е, че колкото и някои да се опитват да ме изкарат бабичка, съм млада и не мога да се преместя там за постоянно. ;(

Августин Пейчинов е един от отбора на Киро. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

Ivan1007 написа:
NightMartini написа:Аз лично бих подкрепил всеки за имиграция в Канада, при ясна и кратка процедура от 6 месеца, но да затвориш 3 години в процедура без гарантиран положителен край и след това н.. на брой години в приравнявания - това вече променя много неща.
И какво общо има това, което предполагам е твоя случай с евентуално техния случай?

Привет Ванко,
Към момента процедурата Експрес ентри трае поне 3 години. Не стига, че трябва да отговаряш на куп критерии, но когато влезеш в басейна с най-добри кандидати трябва дa изтеглиш печеливш номер за да продулжиж напред. След това в зависимост от професия/образование има едни мин 3 години, в доучване, приравняване. Ето ти 6 години. На много други места хората за 6 години биха изградили кариера.
А второто ти мнение нямa да го коментирам. Мисля, че само от славореда ми си личи, че не съм въздухар. С магистратура от България тук започнах наново от ниво колеж и сега съм в магистратурата. От 8 години всеки ден работя и след това уча. Само когато издържиш борейки се сам на това темпо, само тогава можеш да ми кажеш че съм въздухар.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Ivan1007 »

NightMartini написа:
Ivan1007 написа:
NightMartini написа:Аз лично бих подкрепил всеки за имиграция в Канада, при ясна и кратка процедура от 6 месеца, но да затвориш 3 години в процедура без гарантиран положителен край и след това н.. на брой години в приравнявания - това вече променя много неща.
И какво общо има това, което предполагам е твоя случай с евентуално техния случай?

Привет Ванко,
Към момента процедурата Експрес ентри трае поне 3 години. Не стига, че трябва да отговаряш на куп критерии, но когато влезеш в басейна с най-добри кандидати трябва дa изтеглиш печеливш номер за да продулжиж напред. След това в зависимост от професия/образование има едни мин 3 години, в доучване, приравняване. Ето ти 6 години. На много други места хората за 6 години биха изградили кариера.
А второто ти мнение нямa да го коментирам. Мисля, че само от славореда ми си личи, че не съм въздухар. С магистратура от България тук започнах наново от ниво колеж и сега съм в магистратурата. От 8 години всеки ден работя и след това уча. Само когато издържиш борейки се сам на това темпо, само тогава можеш да ми кажеш че съм въздухар.
Това което си написал, потвърждава, че си въздухар и нищо не си разбрал за какво всъщност става въпрос в конкретния случай.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:
Pyrelight написа:Дори не го знам кой е този Августин Пейчинов, но довечера като се върна от работа в темата за снимките ще сложа моето любимо: "In the middle of nowhere"
Mисля, че си заслужава стократно, сравнено дори и със "Златни пясъци". :lol:
Проблемът ми е, че колкото и някои да се опитват да ме изкарат бабичка, съм млада и не мога да се преместя там за постоянно. ;(

Августин Пейчинов е един от отбора на Киро. :lol:
Искаш да кажеш беше или в твоя случай "е бил", защото някак си не те виждам да си бил по неговите партита.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Pavel M »

NightMartini написа:
Ivan1007 написа:
NightMartini написа:Аз лично бих подкрепил всеки за имиграция в Канада, при ясна и кратка процедура от 6 месеца, но да затвориш 3 години в процедура без гарантиран положителен край и след това н.. на брой години в приравнявания - това вече променя много неща.
И какво общо има това, което предполагам е твоя случай с евентуално техния случай?

Привет Ванко,
Към момента процедурата Експрес ентри трае поне 3 години. Не стига, че трябва да отговаряш на куп критерии, но когато влезеш в басейна с най-добри кандидати трябва дa изтеглиш печеливш номер за да продулжиж напред. След това в зависимост от професия/образование има едни мин 3 години, в доучване, приравняване. Ето ти 6 години. На много други места хората за 6 години биха изградили кариера.
А второто ти мнение нямa да го коментирам. Мисля, че само от славореда ми си личи, че не съм въздухар. С магистратура от България тук започнах наново от ниво колеж и сега съм в магистратурата. От 8 години всеки ден работя и след това уча. Само когато издържиш борейки се сам на това темпо, само тогава можеш да ми кажеш че съм въздухар.
ама ти това сам си си го избрал
аз за 8 години де с работа де с някои търговски операции изкарах 300К кеш
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: ама ти това сам си си го избрал
аз за 8 години де с работа де с някои търговски операции изкарах 300К кеш
Ми щото не си въздухар, 8 години си бачкал яко, но поне знаеш защо. Докато други подхващат нещо по собствено желание и после се скъсват да се оплакват все едно някой ги е накарал насила.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от the_coach »

Хахаха,
:censored:
Човека с който си тръгнал да се заяждаш е голям пич.
А освен това ти пожелавам да го срещнеш в някой тъмен ъгъл, тогава ще стане ясно кой е въздухаря :lol:
Публикувай отговор