Актуална информация за живота в Албърта

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
NightMartini написа:Образованието ми е и субсидирано от мен, защото виждам колко ми е брутната и колко ми е нетната заплата. Аз използвам това образование за да работя в Канада и да си плащам данъците в Канада.
Ти май не осъзнаваш, че кебекарите плащате много по-малко за tuition от другите. Сигурно и за equalization payments не си чувал. Представям си какви сълзи и сополи щеше да има, ако трябваше да учиш в друга провинция или не дай си боже САЩ. :lol:
Всички са минали по тоя път и на никой не му е било лесно в началото ... Пумпи е трябвало да повтори цялото си образование, че и заем е теглил доколкото си спомням, да си го видял някъде да хленчи ?
NightMartini написа:Тони, изобщо не съм очаквал такава реакция от съгражданин. Не ти прави чест.
Кое не му прави чест, че е минал процедурата за 10 месеца (това е преди Express Entry), а не 3 години както ти твърдиш и че се лицензира като инженер за по-малко от година ? Това че ти е съгражданин не значи, че трябва да пее в твоя хор.

О,значи вече и Тони пее в хора на Ванкувърските баровци. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Marto »

roumensp написа:Ти май не осъзнаваш, че кебекарите плащате много по-малко за tuition от другите. Сигурно и за equalization payments не си чувал. Представям си какви сълзи и сополи щеше да има, ако трябваше да учиш в друга провинция или не дай си боже САЩ.
Точно това имах предвид.
NellieB
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Юни 29, 2019 8:45 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NellieB »

Благодаря за всички емоционални отговори, които споделихте. За пореден път ми беше доказано, че с българи в чужбина да си нямаш работа....
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

roumensp написа:
NightMartini написа:Образованието ми е и субсидирано от мен, защото виждам колко ми е брутната и колко ми е нетната заплата. Аз използвам това образование за да работя в Канада и да си плащам данъците в Канада.
Ти май не осъзнаваш, че кебекарите плащате много по-малко за tuition от другите. Сигурно и за equalization payments не си чувал. Представям си какви сълзи и сополи щеше да има, ако трябваше да учиш в друга провинция или не дай си боже САЩ. :lol:
Всички са минали по тоя път и на никой не му е било лесно в началото ... Пумпи е трябвало да повтори цялото си образование, че и заем е теглил доколкото си спомням, да си го видял някъде да хленчи ?
NightMartini написа:Тони, изобщо не съм очаквал такава реакция от съгражданин. Не ти прави чест.
Кое не му прави чест, че е минал процедурата за 10 месеца (това е преди Express Entry), а не 3 години както ти твърдиш и че се лицензира като инженер за по-малко от година ? Това че ти е съгражданин не значи, че трябва да пее в твоя хор.
Привет Румба,
И ще бъда кратък и ще вляза в твоят тон.
- Първи въпрос - къде и кога съм плакал. Аз съм изказал мнение, не съм влязал тук да си бърша сълзите.
- Втори въпрос - ти прочете ли добре, че аз казах; след завършена магистратура от България тук започнах от ниво колеж, завърших бакалавър и сега съм в магистратура. Тоест ако Иво е започнал от 0 , аз съм започнал от минус 2.
- На Тони не му прави чест да ми каже, че съм се наебал. И въпреки, че на Тони супругата е избрала по-краткият път, Тони може да каже колко време ще и отнеме приравниаванете, държавните изпити / ако се вземат / и задължителният стаж.
- И моля те отвори още веднъж тази тракинг таблица и виж какъв е статута на хората и колко време чакат. 2015 е отдавна в историята.

- Осъзнаваш ли в какво ме обвиниваш, имаш ли идея колко университета и колко студенти има тук, дай да ги запалим всичките, защото плащат по-малко. Айде вземи най-накрай решения, щото ако не уча казваш че съм пройдоха, а ако уча ме нападаш, затова че държавата ме субсидирала, при факта че на полседното плащане през август удръжките ми бяха 1996.00. Можеш да спиш спокойно защото не съм струвал и един долар на здравната система.
И отново - безпардоност, надменост и пореден опит да ми покажеш, че всичко, което се случва при мен е просто плод на фантазия.

https://myimmitracker.com/en/ca/tracker" ... cy-tracker

Ти и Иван имате голяма дарба - успявате да направите от всичко незначително.
Превърнали сте в мания желанието си да обвинявате в клевета действителността/ реалността на другият. И ако нещо не ви е по-сърце, то задължително не трябва да е по сърце на всички останали
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

NellieB написа:Благодаря за всички емоционални отговори, които споделихте. За пореден път ми беше доказано, че с българи в чужбина да си нямаш работа....
Уважавам мнението ти, но не си права Нели. От всиако едно мнение или спор можеш да научиш нещо полезно, ако знаеш как да четеш.
А както е казал Алеко.....
"Такъв е нашият българин, каза той, кажи му две искрени сладки думи и той е целият твой.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Pavel M »

Само за сведение,те Иван и Румен са смъртни врагове. :lol:
Иван вика на Румен -Руньо,а Румен на Иван Мазут. :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Ivan1007 »

NightMartini написа:Тони, изобщо не съм очаквал такава реакция от съгражданин. Не ти прави чест. Аз например съм от поколението на Санди от Бонкърс, въпреки че той е по-голям от men. Аз съм един от първите участници в театрална група Шурче на братя Райкови. Снимал съм с Георги Дюлгеров и Рангел Вълчанов. Бил съм в музикалната академия на Доно Цветков. Основах отбора по бейзбол във Варна. С Господа спечелихме първите награди по силов трибой за Варна под ръководствотот на Бабачев. После бях трениран от Коцето Божилов, Зъбеца, Емо Костов, Жоро лека му пръст. След това Марко Марков и Христо Христов ме направиха републикански. Аз съм живял в и за този град. И този град е още в сърцето ми.

За съжаление няма вече мъже, които да миришат на мъже. Днес просто мъжете сядат зад клавиатурата и започват да обясняват на друг как се е прецакал и как не спира да реди ред сълзи и сополи. Ако наистина бяхте прави за тези 8 години, досега да бях паднал на земята и да няма нито хапче, нито лекар които да ме изправят на крака.
А Иван07 го разбирам, тоi просто се храни със злъч. Към душата трябва да се отнасяме честно и с чест, но как да го направиш, когато душата ти е мъртва.
Сега да обобщим - ако нещо се е случило на да речем Иван, Румен, то то е валидно за цяла Канада. Ако нещо се е случило с мен, то това са си само лични мои извращения.
Да сме живи и здрави, вече поне три семейства проявиха интереса към процедурата, остава да видим kolko от тях ще се справят за 6 до 10 месеца.
Живи, здрави и щастливи. И запомнете:
Mъдър е оня, който не се гнуси от никой характер и като втренчи в него изпитателен поглед, опознае го чак до първичните му причини.
Нищо не разбираш.
Освен ред сополи и ред сълзи, изля и ред плюнки.
В Канада нямало приятелство, нямало това, нямало онова.
Има го, но ти го нямаш и това е твой избор да го нямаш и Канада няма нищо общо.
Канада ти предоставя възможности, но изборът е изцяло твой.
Ма на село и във Варна живота бил прекрасен, хората били сърдечни и добри,, театрална трупа "Щурче", отбор по бейзбол. Иди си във Варна или на село и живей сред тях. Пробвай обаче да живееш по същата схема - работа, университет, пране на ризата (що имаш само една риза дето переш всяка вечер не ми е ясно, но не ти се бъркам) и виж дали ще има разлика, дали ще имаш време да видиш хората дори?
Ти отиваш там като турист, не живееш и не работиш там.
Нито аз, нито Румен, нито който и да било е направил избор за това, какво правиш, по колко часа работиш, учиш, що си сам, що си переш ризата и чорапите всяка вечер след полунощ.
Хич не ми дреме щастлив ли си или нещастен от направения от теб самия избор. Ако не си щастлив, промени го. Просто ти казах, че това, което пишеш,че го няма в Канада не е вярно. Вярно е, че ти го нямаш и че това е твой избор.
Въпросът за баланс в живота между работа, семейство, почивка, забавления е личен и аз не ти се меся. Тук също има театрални трупи, любителски хорове, отбори по бейзбол и какво ли не.
Ти обаче си избрал да не ходиш да пееш и да играеш бейзбол, а да работиш и да учиш.
Дръж се като мъж и не вини Канада за това.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от the_coach »

NellieB написа:Благодаря за всички емоционални отговори, които споделихте. За пореден път ми беше доказано, че с българи в чужбина да си нямаш работа....
Пишете ми на лични
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от ivandaman »

pumpy написа:
ivandaman написа: И аз влязох да прегледам темата от любопитство, защото видях че е активна (Алберта по принцип не ме интересува) и гледам Киро и тук се оплаква, че по националната телевизия нямало достатъчно джендърски и дегенератски предавания..за деца... Кой където го сърби :rofl:
"Kvetch Kvetch"
Това е ЛЪЖА - такова мнение в тази тема не съществува. Ето така се зараждат "джендърските дискусии" - с лъжи, сътворени от незадоволени индивиди, които се плашат от различното.


Е га ти сухара си значи...
Не виждаш ли че и "имоджи" съм сложил накрая, което означава че не съм "сериозен" .. и че се шегувам..
С други думи тази безсрамна "ЛЪЖА" е ШЕГА ..

Keep on kvetching...
"Kvetch Kvetch"
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Marto »

NightMartini написа:На Тони не му прави чест да ми каже, че съм се наебал.
Имаше една притча за младия човек на който един дълбок глас от небето му е казал, че има избор дали да бъде на***ан на млади или на стари години. Това, че ти си избрал да е сега е похвално. Приеми го като комплимент онова от Тони. Също така, прави ти чест, че си избрал и следваш труден път за разлика от доста други бгмомтреалци, които злоупотребяват със социалните програми в Квебек. Опитай се да виждаш позитивното искам да кажа.
NightMartini написа:Осъзнаваш ли в какво ме обвиниваш, имаш ли идея колко университета и колко студенти има тук, дай да ги запалим всичките, защото плащат по-малко. Айде вземи най-накрай решения, щото ако не уча казваш че съм пройдоха, а ако уча ме нападаш, затова че държавата ме субсидирала, при факта че на полседното плащане през август удръжките ми бяха 1996.00.
Глей, социалните придобивки на квебекарите са ми болна тема, защото от наша албъртска гледна точка е "храни куче да те лае". Репликите по този въпрос бяха заради това, че беше писал, че си плащал пълната стойност на обучението си, предполагам с данъците си. Пак добре, не седиш на цоциал докато учиш, браво, но от тези 1996 долара някакъв процент трябва да отива за полиция, армия, магистрали...
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

Marto написа:
NightMartini написа:На Тони не му прави чест да ми каже, че съм се наебал.
Имаше една притча за младия човек на който един дълбок глас от небето му е казал, че има избор дали да бъде на***ан на млади или на стари години. Това, че ти си избрал да е сега е похвално. Приеми го като комплимент онова от Тони. Също така, прави ти чест, че си избрал и следваш труден път за разлика от доста други бгмомтреалци, които злоупотребяват със социалните програми в Квебек. Опитай се да виждаш позитивното искам да кажа.
NightMartini написа:Осъзнаваш ли в какво ме обвиниваш, имаш ли идея колко университета и колко студенти има тук, дай да ги запалим всичките, защото плащат по-малко. Айде вземи най-накрай решения, щото ако не уча казваш че съм пройдоха, а ако уча ме нападаш, затова че държавата ме субсидирала, при факта че на полседното плащане през август удръжките ми бяха 1996.00.
Глей, социалните придобивки на квебекарите са ми болна тема, защото от наша албъртска гледна точка е "храни куче да те лае". Репликите по този въпрос бяха заради това, че беше писал, че си плащал пълната стойност на обучението си, предполагам с данъците си. Пак добре, не седиш на цоциал докато учиш, браво, но от тези 1996 долара някакъв процент трябва да отива за полиция, армия, магистрали...
Привет Марто, - поне с теб говорим един с друг
Отговарям за сметките и финансите в една международна корпорация, знам за какво иде реч. Ама кажи ми човек като мен , които от вкъщи отива на работа, от работа отива в университета, от университета се прибира в къщи и сусбота и неделай учи в библиотеката, та този човек каква толкова добавена стойност на живота тук ползва без да си е платил сметката . Данъчната ми декларация винаги е готова на 10 март, картата за метрото ми е годишна, извън него карам колело. Опитай се да ми разбереш идеята - аз не ползвам социални придобивки тук, спазвам закони / поселдно намерих 10 долара и ходих da издирвам кой си ги е загубил, , плащам данъци, боря живота, и понякога като ме стегне сърцето си спомням за Джоко Росич, за някое село, за морето и после цялата пумия се изсипва върху моят носталгия. Просто някой ги дърпа коренът. И понякога като ме стегне за гушата се опитвам да намаля примката. Обача канадеца продължава да те убеждава, че ти си виновен, че не си бил мъж, че си сополнако. Да разбрах, че в практичната държава простодушието е на власт. Важно е да има за ядене.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

Ivan1007 написа:
NightMartini написа:Тони, изобщо не съм очаквал такава реакция от съгражданин. Не ти прави чест. Аз например съм от поколението на Санди от Бонкърс, въпреки че той е по-голям от men. Аз съм един от първите участници в театрална група Шурче на братя Райкови. Снимал съм с Георги Дюлгеров и Рангел Вълчанов. Бил съм в музикалната академия на Доно Цветков. Основах отбора по бейзбол във Варна. С Господа спечелихме първите награди по силов трибой за Варна под ръководствотот на Бабачев. После бях трениран от Коцето Божилов, Зъбеца, Емо Костов, Жоро лека му пръст. След това Марко Марков и Христо Христов ме направиха републикански. Аз съм живял в и за този град. И този град е още в сърцето ми.

За съжаление няма вече мъже, които да миришат на мъже. Днес просто мъжете сядат зад клавиатурата и започват да обясняват на друг как се е прецакал и как не спира да реди ред сълзи и сополи. Ако наистина бяхте прави за тези 8 години, досега да бях паднал на земята и да няма нито хапче, нито лекар които да ме изправят на крака.
А Иван07 го разбирам, тоi просто се храни със злъч. Към душата трябва да се отнасяме честно и с чест, но как да го направиш, когато душата ти е мъртва.
Сега да обобщим - ако нещо се е случило на да речем Иван, Румен, то то е валидно за цяла Канада. Ако нещо се е случило с мен, то това са си само лични мои извращения.
Да сме живи и здрави, вече поне три семейства проявиха интереса към процедурата, остава да видим kolko от тях ще се справят за 6 до 10 месеца.
Живи, здрави и щастливи. И запомнете:
Mъдър е оня, който не се гнуси от никой характер и като втренчи в него изпитателен поглед, опознае го чак до първичните му причини.
Нищо не разбираш.
Освен ред сополи и ред сълзи, изля и ред плюнки.
В Канада нямало приятелство, нямало това, нямало онова.
Има го, но ти го нямаш и това е твой избор да го нямаш и Канада няма нищо общо.
Канада ти предоставя възможности, но изборът е изцяло твой.
Ма на село и във Варна живота бил прекрасен, хората били сърдечни и добри,, театрална трупа "Щурче", отбор по бейзбол. Иди си във Варна или на село и живей сред тях. Пробвай обаче да живееш по същата схема - работа, университет, пране на ризата (що имаш само една риза дето переш всяка вечер не ми е ясно, но не ти се бъркам) и виж дали ще има разлика, дали ще имаш време да видиш хората дори?
Ти отиваш там като турист, не живееш и не работиш там.
Нито аз, нито Румен, нито който и да било е направил избор за това, какво правиш, по колко часа работиш, учиш, що си сам, що си переш ризата и чорапите всяка вечер след полунощ.
Хич не ми дреме щастлив ли си или нещастен от направения от теб самия избор. Ако не си щастлив, промени го. Просто ти казах, че това, което пишеш,че го няма в Канада не е вярно. Вярно е, че ти го нямаш и че това е твой избор.
Въпросът за баланс в живота между работа, семейство, почивка, забавления е личен и аз не ти се меся. Тук също има театрални трупи, любителски хорове, отбори по бейзбол и какво ли не.
Ти обаче си избрал да не ходиш да пееш и да играеш бейзбол, а да работиш и да учиш.
Дръж се като мъж и не вини Канада за това.
Ванко,
Навсякъде има всичко. Разликата е какво ти влагаш в думата приятелство и какво влагам аз. Тук често едиснтвеният ти избор е да се адаптираш. Когато баща ми е дошъл в Канада 1970г се е адаптирал за няколко седмици и е направил дузина приятели. Сега е много по-трудно , защото хората тук гледат на приятелството като натоварващ ангажимент. Тук хората предпочитат и обичат да бъдат свободни. Театъра е игра в група, затова нямa как да ме обвиниш, че грешката е в мен. Този живот съм го живял там във Варна, но след опит за убиство си тръгнах. Имам повече от една риза, но когато нещо го сложа веднъж / чорапи, бельо, риза / същата вечер го пера. Разбирам коментара ти по тази тема, защото все пак тук всички хора са практични и това да си чист и спретнат ти е последна грижа.
Благодаря ти и за това "Хич не ми дреме ......" - просто показваш, че аз съм направен от сърце, а ти от камък.
Не се ли измори да бъдеш лош, да се караш с висчки във форума и да приемаш себе си за основоположник на канадският свят. Но ти Ванко не се притеснявай, аз не се обиждам, защото съм научил душата си да извлича полза от всичко.
Човек не е нито само добър, нито само лош. Но взивисимост от това на какви изпитания го подлагаш, отваряш душата му на различна страница.
И ако продължаваш да подлагаш на съмнения мъжките ми качества и да твърдиш че плача, ще те помоля съвсем приятелски да дойдеш тук в Монреал и да ми избършеш сълзите.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от pumpy »

Интересно, мен като ме стегне гърлото си представям плажа в Hall Beach, NU. Когато съм там, всичко ми минава за 15 минути. Когато съм в Денвър, просто трябва да намеря пусто място (на около час с колата) и да затворя очи.
Но колкото и да са ми затворени очите, България не си представям. Хората са толкова различни....
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Pyrelight »

Похвално е, че се переш всяка вечер! Личната хигиена е важна. :y:
Само от чисто любопитство...Ти ли се опита да убиеш или някой - теб? :^)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

pumpy написа:Интересно, мен като ме стегне гърлото си представям плажа в Hall Beach, NU. Когато съм там, всичко ми минава за 15 минути. Когато съм в Денвър, просто трябва да намеря пусто място (на около час с колата) и да затворя очи.
Но колкото и да са ми затворени очите, България не си представям. Хората са толкова различни....
Так е Иво и затова е интересно и трябва да се види всяка гледна точка. Един е изгледа на 180, съвсем друг може да бъде на 360. Аз ги имам същите усещания на нос Калиакра,на Иракли и Карадере.
Публикувай отговор