Актуална информация за живота в Албърта

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

roumensp написа:
the_coach написа:
roumensp написа:
NightMartini написа:Привет Нели,

Можеш да ми вярваш, защото аз никога не забравям началото. При равни други условия вклучително късмет, процедурата ще трае минимум две и поне 3 години. Тук има несхто като тракер. .

https://myimmitracker.com/en/ca/tracker ... cy-tracker"
Ти четеш ли изобщо линковете, които даваш ? На никой процедурата не е надвишила 1 година и средно е около половин година.
Същото казва и сайта на CIC:

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... times.html"

Не само си въздухар, ами си голям такъв.
Какво ти става бе Румба ? Защо така го нападаш?
Айде още един чувствителен ... И ти ли не погледна линковете, неговия и официалния ?
Аз не работя с чувства, а с цифри. Нямам нищо против човека, който обикновено е доста добронамерен, но не искам да заблуждава питащи (като отворилата темата) само на базата на личен опит, който е много отпреди Express Entry. То и моя процес за гражданство трая двойно на тоя на жена ми, защото имах RQ и трябваше да се срещам с citizenship judge, но това не значи, че при всички ще е така.
Привет Румба. Благодаря ти за мнението. И аз работя с цифри, дори използвах филтрите в таблицата. За съжаление статистиката и живота са две различни неща, но с ръка на сърцето ти си прав. някои ще минат за години, други за 12 месеца. Дано тези, които го искат силно да са във втората група и да имат късмет да изтеглят печеливш номер. Хубава вечер.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

Kpetrov написа:
Pavel M написа:Виждаш ли,остава ти само една година,на базата на 8 деето си минал е нищо.
след това ще си намериш една мазна работа да си клатиш по цял ден краката за много пари с много свободно време и мъките и страданията са забравени
остава само мисълта ,че целта оправдава средствата.
Изглежда че той вече има не лоша корпоративна работа просто с две дини под една мишница особено сам е трудно.
Така е пич. Най-тъжното нещо на този свят е да вечеряш всяка вечер сам.
Жив и здрав.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

ivandaman написа:
NightMartini написа:.... си играх да сложа две снимки на едно място, ... Май не стана, ама поне опитах.
Пич.. аз качвам тук.. става много бързо и лесно.. https://imgbb.com/"

Преди качвах на http://tinypic.com" но тоя сай то затварят след 10на дни..

Тук пък може да качваш и да "програмираш" за колко време снимката ще е налична https://unsee.cc/"
Мерси Ванко.
И мерси за подкрепата на теб и Павел. Малко и трябва на душата да се стопли.
И само да покажа, че съм момче. Хубава вечер.
https://ibb.co/K0DDCpm"

А Павката и Тони ще си спомнят къде е правена тази снимка.
https://ibb.co/5n361b7"
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от MrGeek »

NightMartini написа:Преди години бащата на Бащар Асад - Хафес Ал Асад наел най-добрите специалисти в търсене на петролни находища. Един ден те се върнала при него с радостна новина - намерили най-голямото петролно находище. За тяхно учудване, той вместо да се зарадва се натъжили и има казал. Това е краят на Сирия.
Уау, хладнокръвния главорез Хафез ал Асад, избил стотици хиляди сирийци и всякакви други араби, се бил натъжил като му казали, че открили голямо петролно находище. Те тва трябва да спечели наградата за виц на годината. :D :rofl: :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Ivan1007 »

NightMartini написа: Петролните войни съсипаха цели държави, семейства и унищожиха културно и историческо наследство. Преди години бащата на Бащар Асад - Хафес Ал Асад наел най-добрите специалисти в търсене на петролни находища. Един ден те се върнала при него с радостна новина - намерили най-голямото петролно находище. За тяхно учудване, той вместо да се зарадва се натъжили и има казал. Това е краят на Сирия.
А, за мечо Пух, ще ни разкажеш ли приказката 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Kpetrov »

NightMartini написа:
Kpetrov написа:
Pavel M написа:Виждаш ли,остава ти само една година,на базата на 8 деето си минал е нищо.
след това ще си намериш една мазна работа да си клатиш по цял ден краката за много пари с много свободно време и мъките и страданията са забравени
остава само мисълта ,че целта оправдава средствата.
Изглежда че той вече има не лоша корпоративна работа просто с две дини под една мишница особено сам е трудно.
Така е пич. Най-тъжното нещо на този свят е да вечеряш всяка вечер сам.
Жив и здрав.
Не се познаваме, но изглеждаш точен човек. Не можа ли една по-добра половинка да намериш в Монтреал?
Не, че имаш много свободно време от това което разправяш за ежедневието ти, но вместо да си изливаш душата тук по-добре да початиш със сродна душица която също е сама. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Rall »

Kpetrov написа:
NightMartini написа:
Kpetrov написа:
Pavel M написа:Виждаш ли,остава ти само една година,на базата на 8 деето си минал е нищо.
след това ще си намериш една мазна работа да си клатиш по цял ден краката за много пари с много свободно време и мъките и страданията са забравени
остава само мисълта ,че целта оправдава средствата.
Изглежда че той вече има не лоша корпоративна работа просто с две дини под една мишница особено сам е трудно.
Така е пич. Най-тъжното нещо на този свят е да вечеряш всяка вечер сам.
Жив и здрав.
Не се познаваме, но изглеждаш точен човек. Не можа ли една по-добра половинка да намериш в Монтреал?
Не, че имаш много свободно време от това което разправяш за ежедневието ти, но вместо да си изливаш душата тук по-добре да початиш със сродна душица която също е сама. ;)
А после как ще му се иска да вечеря сам... :D
Dead Eyes See No Future
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Kpetrov »

Rall написа:А после как ще му се иска да вечеря сам... :D
Това беше добро. :rofl: :rofl: :rofl:
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

MrGeek написа:
NightMartini написа:Преди години бащата на Бащар Асад - Хафес Ал Асад наел най-добрите специалисти в търсене на петролни находища. Един ден те се върнала при него с радостна новина - намерили най-голямото петролно находище. За тяхно учудване, той вместо да се зарадва се натъжили и има казал. Това е краят на Сирия.
Уау, хладнокръвния главорез Хафез ал Асад, избил стотици хиляди сирийци и всякакви други араби, се бил натъжил като му казали, че открили голямо петролно находище. Те тва трябва да спечели наградата за виц на годината. :D :rofl: :rofl:
Привет Геек,
Не съм присъствал на разговора. Познавам една жена на достолепна възраст от Сирия. Бях почиствал къщата им и стана късно вечер, а не бях ял цял ден. Държаха да вечерям с тях преди да си тръгна. Аз им разказах моята история, те тяхната. Тази история е от същата вечер. Сирия е енергиен коридор и място за геополитическа борба и влияние. Това е краят на Сирия от една страна означава - активни операции за смяна на режима, от друга страна означава - от всички тези действия най-много ще пострада народа.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

Kpetrov написа:
NightMartini написа:
Kpetrov написа:
Pavel M написа:Виждаш ли,остава ти само една година,на базата на 8 деето си минал е нищо.
след това ще си намериш една мазна работа да си клатиш по цял ден краката за много пари с много свободно време и мъките и страданията са забравени
остава само мисълта ,че целта оправдава средствата.
Изглежда че той вече има не лоша корпоративна работа просто с две дини под една мишница особено сам е трудно.
Така е пич. Най-тъжното нещо на този свят е да вечеряш всяка вечер сам.
Жив и здрав.
Не се познаваме, но изглеждаш точен човек. Не можа ли една по-добра половинка да намериш в Монтреал?
Не, че имаш много свободно време от това което разправяш за ежедневието ти, но вместо да си изливаш душата тук по-добре да початиш със сродна душица която също е сама. ;)
Привет Петров,
Каквото и да кажа ще прозвучи като оправдание. И в колежа, и в университета непрекъснато търсих социални контакти. Сега вече от позицията на времето разбрах, че хората са там с определен план и цел, и социалните контакти са им последна грижа. Във всеки курс насила ни карат да работим в група, а ние не си знаем нито историите, нито имената, нито телефоните. Преди време имах тук приятелка вного добро и възпитано момиче от Шриланка. Грижих се за нея колкото мога, защото не успя да си намери работа тук. На мен ми стигаше това, че като се прибирах прозореца ми светеше и имаше за кой да готвя. Случайно получи много добро предложение от катедрата по математика в университета на Торонто. Не съм егоист. Казах и да следва мечтите си и ако срещне някой по пътя си да не се замисля много, за да не бъде сама. Това за което се радвам е, че въпреки моят живот, все още не съм се превърнал в егоист, напротив ставам все по-добър и внимателен човек. Всяка година преди да се прибера във Варна си правя един списък с чисто човешки желания. Тази година няколко пъти докато се разхождах срещах една възрастна жена и ми направи впечатление, че моли за пари. Един ден слязох специално на центъра за да я намеря и я заведох на обяд. Взех и такъв обяд, какъвто аз никога не съм имал през живота си и сигурно щеше да и стигне за няколко дена. На мен си взех само една бутилка вода, но доброто и емоцията ме нахраниха. Това са моите теории на конпенсацията, които поне засега използвам успешно за да боря живота и да не падам духом. Държа се и продължавам да вървя, защото знам, че това е просто антракта, а не е краят. Благодаря ти за мнението и хубава събота и неделя на семейството.
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от lutar »

Привет на Всички,
Реших да видя как живеят хората в Албърта, а то какво стана.... Слушай NightMartini стига си се сополивил в тоя форум, дето хората просто си запълват свободното време (за твоя сметка) и ги боли целия... за тебе и твоите драми, ами излез в реалния живот и си намери развлечения. Живота върви напред, а не назад...
Последно промяна от lutar на Сря Сеп 18, 2019 11:37 am, променено общо 1 път.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

lutar написа:Привет на Всички,
Реших да видя как живеят хората в Албърта, а то какво стана.... Слушай NightMartini стига си се сополивил в тоя форум, дето хората просто си запълват свободното време (за твоя сметка) и ги боли целия... за тебе и твоите драми, ами излез в реалния живот и си намери развлечения. Живота върви напред, а не на зад...

Мерси Лутър, мерси градски.
И ти си прав - Това е една от основните идеи в Канада (никой да не го боли ххх за никой). Просто трябва да си сложиш едни шарени чорапи и една лицемерна усмивка, за да видят всички останали колко си щастлив. Междудругото с жена ти сме в един и същи университет, разминаваме се понякога по коридорите. А това, което си прочел е същото, което жена ти има като носталгия по Родопите.
Аз съм сигурен, че хората тайно вярват в това, което съм написал, но просто никой не иска да си наруши вътрешният баланс, вярвайки в нещо друго, освен своята истина. Много учители ми се събраха вече тука във форума. В такива моменти се радвам, че на времето Коцето Божилов и Емо Костов ме научиха - колко е важно в такива моменти да останеш сдържан и възпитан.И че винаги накрая живота определя колко мъжки, са мъжките ти качества. Жив и здрав Влади.
Последно промяна от NightMartini на Сря Сеп 18, 2019 11:54 am, променено общо 1 път.
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от lutar »

Няма да сме истински българи ако няма носталгия. България е само една и от Канада България не става. Нашият живот е тук и сега.... в Канада, а утре - кой знае?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Kan_Tangra »

NightMartini, надявам се, че няма да се засегнеш. Ти си ми от най-симпатичните в този форум. Но другите са прави. Напоследък има много самосъжаление в постовете ти и пише неща, които не са за публично писане.
Ако искаш, отвори една тема за бъдещето, да го обсъдим и да дадем съвети. Ако не е тайна, разбира се. И ако няма да се впрегнеш на троловете, които само това чакат, да заръбат нещо.
Канада е такава, каквато е. Ти пишеш така, сякаш още не си приел някои факти. И ги изживяваш.

В Канада няма да намериш жени, на нивото на България. Нито по външен вид, нито като лоялност и топлота. За същия език или манталитет, шансът също е малък.

В крайна сметка, трябва да теглиш периодично "чертата" и да се опиташ трезво и обективно да помислиш какви са ти краткосрочните и дългосрочните цели. И какво по-точно искаш от този живот.
Колко толкова ти е важно това завършване в Канада? Колко толкова ти е важно да живееш в Канада?

Сериозен проблем е, и че учиш и работиш едновременно. Това е твърде много в Канада, и много малко хора го издържат. Аз лично когато съм учил, не съм работил, и обратно.

Мисленето и решенията ти трябва да са, като си отпочинал, защото хората стават доста негативни, когато са уморени и недоспали.

Хората много рядко са обективни и много рядко разсъждават и говорят трезво и честно спрямо себе си.
Обикновено говорят това, което им се иска да вярват, или което им се иска хората да вярват за тях. Вид его.

Остави ги каратистите и мъжеството. Не се иска мъжество да си отрежеш ръката, а глупост. Ако "сметката" ти излиза в Канада, стой там. Ако "не", довършвай там месец-два-три, и хващай самолета.
Противно на форумните приказки "как живеят не за пари в Канада, а заради хубавите хора и климат", в Канада всичко е "сметка". Излиза ли ти сметката да се гърчиш на "тръстиката" или не ти излиза. Затова! Хубаво човек трябва да си направи сметката. Да не се окаже, че се лишаваш от живота си напразно.
Бтв, през годините в Канада, следване и тн. едно единствено нещо ме крепя. И това беше мисълта, че ще се върна в България. Но трябваше да го направя много по-рано. Защото каквото е пропуснато, няма връщане.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от A.Yovchev »

Да продължим с вълнуващата тема "Искрено и лично" :D

Извода е, че за нас, тези които сме се запътили към Канада, противоречието дали искаме да живеем в България или Канада, живи ще ни изяде! Освен ако, изживявайки авантюрата Канада, не си дадем ясна сметка още в началото какво точно искаме.
“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
Публикувай отговор